تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

woooo

کاربر سایت
Jun 15, 2014
63
سلام دوستان الان خواستم با as ssd بنچ بگیرم که دیدم زده pciide-bad
eek.gif
eek.gif
مشکل چیه //مینم مشکل پیدا کرده یا چیز دیگریست؟
crying.gif

2 تا hdd هم دارم

آخرین ویرایش:

Argada

کاربر سایت
Jan 25, 2013
708
نام
محمد رضا
سلام...
من یه ssd مدل ساسمونگ 256 evo خریدم...ویندوزم هم 7 هست و با کابل ساتا وصلش کردم به مادبرد منتها شناخته نمیشه! سوکتش رو هم جابه جا کردم فایده نداشت...نرم افزارش هم نصبه... مشکلش از کجاست!؟ امکان شناختن ssd بدون نصب ویندوز وجود نداره!؟

آخرین ویرایش:

Argada

کاربر سایت
Jan 25, 2013
708
نام
محمد رضا
سلام...
من یه ssd مدل ساسمونگ 256 evo خریدم...ویندوزم هم 7 هست و با کابل ساتا وصلش کردم به مادبرد منتها شناخته نمیشه! سوکتش رو هم جابه جا کردم فایده نداشت...نرم افزارش هم نصبه... مشکلش از کجاست!؟ امکان شناختن ssd بدون نصب ویندوز وجود نداره!؟

کابل برقشو وصل کردی؟

خوب الان درست شد... منتها هنوز تو ویندوز شناسایی نشده!؟ تو بایوس مادربرد شناسایی میشه اما تو ویندوز نه!؟

آخرین ویرایش:

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
سلام دوستان
دیروز یک کارت صدای Creative SoundBlaster ZX و یک اسپیکر Logitech Z906 خریداری کردم اما تو کارکردشون با هم مشکل دارن
وقتی اسپیکر رو با جک های 3.5 میلیمتری متصل میکنم به کارت صدا مثلا در زمان پخش موزیک از همه اسپیکر ها و ساب صدا پخش میشه اما تصور نمیکنم این نهایت کیفیت باشه یا اصلا صدا 5.1 در حال پخش باشه ولی با این حال صدای 5.1 رو (تو ویندوز) میشناسه ولی زمان تست (کانفیگر اسپیکر) Sound , Playback تو خود ویندوز اصلا از ساب و سنتر صدایی در نمیاد. وقتی فرانت های رایت و لفت رو میزنم صدا میده. ولی لفت و رایت پشتی (ریر) هم صدا نداره !
این شرایط دقیقا در زمانی که از خود نرم افزار Sound Blaster Pro Studio هم استفاده میکنم تکرار میشه.

در مورد اتصال ها شکی ندارم ، دقیقا مو به مو مثل راهنمای کارت و اسپیکر متصل کردم. لینک عکس هم میذارم خودتون ببینید.
http://uupload.ir/files/zwed_photo_2016-02-03_20-46-13.jpg
http://uupload.ir/files/g96n_photo_2016-02-03_20-46-30.jpg
http://uupload.ir/files/e2d9_photo_2016-02-03_20-46-21.jpg
http://uupload.ir/files/fflm_photo_2016-02-03_20-46-26.jpg

حالا وقتی توسط اپتیک کارت رو با اسپیکر متصل میکنم باز صدا از همه بلندگو ها پخش میشه اما تو Sound , Playback خود ویندوز اصلا سیستم 5.1 شناسایی نشده !!! (قابلیت Configure اصلا فعال نیست!)
اما با کابل اپتیک اوضاع تو نرم افزار Sound Blaster Pro Studio حسابی پیچیده میشه. در زمان تست Speakers/Headphones اصلا هیچکدوم صدایی نمیدن و تو قسمت Mixer بخش SPDIF-Out فقط بالانس L و R تعریف شده
اسکیرین شاتش هم میذارم براتون :
http://uupload.ir/files/q45j_untitled.jpg

نکته اول : در ابتدا سیستم عاملم 8.1 بود که درایور های کارت قبلی رو کاملا پاک کردم از اول درایور جدید ریختم اما باز دقیقا همین مشکل بود. اینبار محکم کاری کردم کل درایو ویندوز رو فرمت کردم از ابتدا ویندوز 10 رو نصب کردم درایور جدید مخصوص ویندوز 10 هم نصب کردم اما مشکل دقیقا تکرار شد !

نکته دوم : اول کارت رو به پی سی آی اکسپرس کوچیک مادربورد متصل کرده بودم بعد جاشو تغییر دادم گذاشتمش روی پی سی آی اکسپرس بزرگ و بعد دوباره درایورهاشو هم نصب کردم اما بازم مشکل دقیقا مثل قبل تکرار شد

دوستان راستیتش من یخورده گیج شدم نمیدونم سیستم داره درست کار میکنه یا نه اگه ایده ای یا راه حل تستی دارید ممنون میشم بگید.

مشخصات کلی سیستم :
Motherboard : Asus P6T Deluxe V2
CPU : intel i7 930
RAM : 6GB DDR3
VGA : Nvidia GeForce GTX680

v.atrina007

کاربر سایت
Nov 15, 2011
280
نام
vahid
سلام .چند وقتیه سیستمم درحال پخش فیلم یا اهنگ یه چند ثانیه (10-15 ثانیه )گیر میکنه و توبازی هایه ساعت که بازی میکنم هم ارور صفحه ابی میده .به نظرتون هارد مشکل داره یا رمها یا مشکل جای دیگس؟؟

woooo

کاربر سایت
Jun 15, 2014
63
سلام و درود دوستان من یه رم دارم روی سیستم میاد رو یکی دیگه نه مشکل از کجاست..؟؟؟یعنی با برد سازگار نیست؟؟ممنون میشم پاسخ دهید

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
سلام و درود دوستان من یه رم دارم روی سیستم میاد رو یکی دیگه نه مشکل از کجاست..؟؟؟یعنی با برد سازگار نیست؟؟ممنون میشم پاسخ دهید

بله به احتمال زیاد همینطوره، نوع رم و مادربرد رو ذکر کنید.

Dav1d

کاربر سایت
Apr 25, 2015
384
نام
علی
سلام . من یه هدست لاجیتک G230 دارم اوایل روی PS4(با مبدل) از میکروفون استفاده میکردم الان که میخوام از میکروفون توی محیط ویندوز 7 استفاده کنم به مشکل برخوردم مثل اینکه تشخیص میده که وصل شده ولی وقتی حرفی چیزی میزنم اصلا واکنشی نشون نمیده کسی از دوستان راهی رو میشناسه که این مشکل رو برطرف کرد؟! (میکروفون سالمه رو mute هم نیست
این برای زمانیه که کابل میکروفون به جک میکروفون وصل نیست

این برای زمانیه که کابل میکروفون به جکش وصل هستش

(یه موردی رو هم بگم اون میکروفون اولی که نمایش داده مربوط به خود لپ تاپ هست )

sub zero

کاربر سایت
Mar 3, 2007
915
نام
Mohsen
سلام
حدودا 2 هفته پیش خازن usb قسمتی که به جلوی کیس وصل میشه ترکید, منم فرستادم آواژنگ واسه تعمیر که کلا زدن اون قسمتو برداشتن!
الان که سیستمو دوباره جمع کردم وقتی روشن میکنم بعد از 2 ثانیه خاموش میشه بعد روشن میشه چند ثانیه بوق میزنه دوباره خاموش میشه, همین روال ادامه داره....
رم ها و کارت گرافیکو جدا کردم ولی تغییری نکرد, باتری bios ام درآوردم بعد از چند دقیقه دوباره جا زدم فرقی نکرد.
اینم بگم که قبلا کولر خوده cpu روش بود ولی الان cooler master d92 گرفتم.
تو این 2 هفته سیستم قبلیمو بسته بودم که مشکلی نداشت پس مشکل از پاور نیست!
این سیستم منه:
Mb: giga z97x gaming 3
Cpu: core i7 4790
2400 Ram: corsair vengeance 8gig ddr3
که الان یکی دیگه ام گرفتم dual شه
Power: green 685b
Vga: giga g1 970
این کولر جدیده رو بدون مشکل وصل کردم کاملا اتصال داره با cpu
اینم اضافه کنم که وقتی روشن میکنم سیستمو کل فن ها و لامپا روشن میشن
مرسی

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
سلام
حدودا 2 هفته پیش خازن usb قسمتی که به جلوی کیس وصل میشه ترکید, منم فرستادم آواژنگ واسه تعمیر که کلا زدن اون قسمتو برداشتن!
الان که سیستمو دوباره جمع کردم وقتی روشن میکنم بعد از 2 ثانیه خاموش میشه بعد روشن میشه چند ثانیه بوق میزنه دوباره خاموش میشه, همین روال ادامه داره....
رم ها و کارت گرافیکو جدا کردم ولی تغییری نکرد, باتری bios ام درآوردم بعد از چند دقیقه دوباره جا زدم فرقی نکرد.
اینم بگم که قبلا کولر خوده cpu روش بود ولی الان cooler master d92 گرفتم.
تو این 2 هفته سیستم قبلیمو بسته بودم که مشکلی نداشت پس مشکل از پاور نیست!
این سیستم منه:
Mb: giga z97x gaming 3
Cpu: core i7 4790
2400 Ram: corsair vengeance 8gig ddr3
که الان یکی دیگه ام گرفتم dual شه ������
Power: green 685b
Vga: giga g1 970
این کولر جدیده رو بدون مشکل وصل کردم کاملا اتصال داره با cpu
اینم اضافه کنم که وقتی روشن میکنم سیستمو کل فن ها و لامپا روشن میشن
مرسی
فکر نکنم به این راحتی ها بشه بگی مال چیه، باید یکی یکی تست بشه قطعات. همونجا که دادی تعمیر واست تست نکردن؟

reza_skyfall

کاربر سایت
Feb 27, 2016
16
سلام ببخشید من کارت گرافیکم gtx 590 هست و ویندوز 10 64 بیتی دارم درایور گرافیک مخصوص خودشو گرفتم وقتی میخام نصب کنم وسط نصب سیستم ریستارت میشه کیسم بردم نشون دادم تست کرده گفت گرافیکت مشکل نداره مشکل از کجاست ممنون میشم کمک کنید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر