تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

powerxcell 8i

کاربر سایت
Mar 11, 2012
52
نام
H
سلام ی مادربرد silicon 4me 945 دارم که cpu 2140 ساپورت میکنه میخواستم بدونم کسی از این مادربرد داشته و cpu core 2 4500 یا 6600 ساپورت میکنه چون 6750 گزاشتم جواب نداد. ممنون دوستان هر چه سریعتر بگین چون باید واسش پردازنده بگیرم.

M.S.A.A

کاربر سایت
Sep 25, 2014
125
نام
محمدرضا
آقا من یه مشکلی دارم
از وقتی ویندوز لپتاپ رو عوض کردم (ویندوز 10 ریختم) باتری ـم یه مشکل پیدا کرده، راحت کار می کنه و مشکل ذخیره نداره اما بهم نمیگه چه حجمی از باتری مونده، یعنی تمام مدت رو 99% ـه اما وقتی میرسه به 1% یه هویی بدون هیچ اخطار قبلی چراغ اتمام شارژ روشن میشه در عرض چند ثانیه خاموش میشه! نمی دونم مشکل نرم افزاریه یا سخت افزاری، کسی می تونه کمک کنه؟!

fardin007

کاربر سایت
Mar 6, 2013
7
سلام یه گرافیک 750 رو سیستم انداختم بازی call of رو راحت اجرا میکنه اما در بعضی بازیها مثل far cry 4 زمان اجرا مانیتور سیاه میشه و تصویر نمیده و صدا داره .رو صفحه ارور out of range مشخص میشه.در ضمن مانیتور فقط یه پورت vga داره که با تبدیل dvi به گرافیک وصل شده. این مشکل رو چطور باید حل کنم؟

fardin007

کاربر سایت
Mar 6, 2013
7
سلام یه گرافیک 750 رو سیستم انداختم بازی call of رو راحت اجرا میکنه اما در بعضی بازیها مثل far cry 4 زمان اجرا مانیتور سیاه میشه و تصویر نمیده و صدا داره .رو صفحه ارور out of range مشخص میشه.در ضمن مانیتور فقط یه پورت vga داره که با تبدیل dvi به گرافیک وصل شده. این مشکل رو چطور باید حل کنم؟

amin_sh

کاربر سایت
Nov 13, 2009
663
نام
امین
سلام دوستان
مشخصات سیستم من این هست:
مادربرد 880gaud3h
6 گیگ رم adata ddr3 باس 1600
سی پی یو amd phenom iix4 955
کارت گرافیک رادیون 2 گیگxfx
پاور هم گرین 535 مشکی
متاسفانه الان مشکلی که واسم پیش اومده این هست که در زمانی که با سیستم کاری ندارم و رو حالت اسلیپ میره دیگه روشن نمیشه و باید پاور رو از پشت خاموش کنم 2 3 بار دکمه رو بزنم تا راه بی افته .قبلا اینجوری نبود و تازگیا اینجوری شده ویندوز هم 8.1 هست ممنون میشم راهنمایی کنید.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

علت اینه که مانیتورتون قدیمیه و رزولوشن پیش فرض بازی شما هم از چیزی که مانیتورتون قادر به نمایش هست بالاتره و در نتیجه مانیتور به جای نمایش تصویر اون پیام رو نشون میده
راهش اینه که فایل تنظیمات اون بازی مشکل دار رو پیدا کنید و رزولوشن رو دستی به رزووشن مانیتورتون تغییر بدید

برای Far Cry 4 تنظیمات توی این فایل و مسیر هست:

C:\Users<yourUser>\My Documents\My Games\Far Cry 4\GamerProfile.xml

که باید این مقادیر رو داخلش به رزولوشن مانیتور تغییر بدید:

ResolutionX="1920" ResolutionY="1080"

UnHoLy666

کاربر سایت
Feb 7, 2014
217
نام
عرفان
سلام

از دیشب لپ تاپ Msi ge620 dx توی هر Game میرم بعد 5 دقیقه یکهو خاموش میکنه.فن هم به درستی کار میکنه و توی 3 سالی که ازش استفاده میکنم همچین اتفاقی نیافتاده بود.لپ تاپ رو باز کردم و توش رو تمیز کردم

ولی باز بعد چند دقیقه که میری داخل Game سری داغ میکنه.دیگه نمیدونم چیکار کنم :|

این هم دمای معمولی Cpu وقتی هیچ برنامه ای باز نیست.زیاده؟

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
نام
ادریس
دوستان عزیز به دادم برسید که بدبخت شدم :((
یه چند وقته که یه نویزی افتاده رو تصویری که موقع فیلم دیدن یا بازی کردن متوجه اش شدم!!
یه چیزی مثل شبکه شبکه های مربع شکل کوچولو که بهم پیوسته هستن تو تمام صفحه میافته و همین جوری میلرزه!!! من بازی Wot رو که انجام میدم بیشتر متوجه اش میشم که وقتی تانک ساکن هستش کمه ولی متوجه اش میشم ولی وقتی حرکت میکنم یهو شدت میگیره!! موقع فیلم هم که یهو یه صحنه سریع رد میشه یهو این نیوز مربعی شکل میافته مخصوصا تو نیمه بالای مانیتورم واضح تر هستش!
مانیتور : LED 23EA63 LG
مین بورد: ASUS H81-PLUS
پردازنده : INTEL I3-4130
گرافیک : GIGABYTE AMD RADEON 7850 2G DDR5

مشکلم چیه عزیزان ؟باید چه کار بکنم؟=((
پیشاپیش بسیار سپاسگذارتونم@};-

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان عزیز به دادم برسید که بدبخت شدم :((
یه چند وقته که یه نویزی افتاده رو تصویری که موقع فیلم دیدن یا بازی کردن متوجه اش شدم!!
یه چیزی مثل شبکه شبکه های مربع شکل کوچولو که بهم پیوسته هستن تو تمام صفحه میافته و همین جوری میلرزه!!! من بازی Wot رو که انجام میدم بیشتر متوجه اش میشم که وقتی تانک ساکن هستش کمه ولی متوجه اش میشم ولی وقتی حرکت میکنم یهو شدت میگیره!! موقع فیلم هم که یهو یه صحنه سریع رد میشه یهو این نیوز مربعی شکل میافته مخصوصا تو نیمه بالای مانیتورم واضح تر هستش!
مانیتور : LED 23EA63 LG
مین بورد: ASUS H81-PLUS
پردازنده : INTEL I3-4130
گرافیک : GIGABYTE AMD RADEON 7850 2G DDR5

مشکلم چیه عزیزان ؟باید چه کار بکنم؟=((
پیشاپیش بسیار سپاسگذارتونم@};-

احتمالا کارت گرافیک خراب شده باشه
یه عکس بگیرید اینجا قرار بدید لطفا.

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
نام
ادریس
احتمالا کارت گرافیک خراب شده باشه
یه عکس بگیرید اینجا قرار بدید لطفا.
اخه تازه 1 ساله من این سیستم رو گرفتم خیلی زوره که گرافیکش خراب شده باشه!! پولش رو به زحمت جمع کرده بودم :(
نمیدونم باید با گوشی عکس بگیرم تا مشخص بشه یا با خود کامپیوتر اخه معلوم نیست که اینی که تو عکس افتاده تو تصویره یا روی تصویر!!اگه داخل تصویر باشه که فرقی نداره و الان باید مشخه باشه و اگر روی تصویر باشه که مشخ نیست و باید با گوشی عکس بگیرم!!
ولی الان با کامپیوتر گرفتم شما یه چک بکنید یه خورده که زوم کنید متوجه 4 گوش های مربعی شکل میشید!!
..............
من الان کابل برق رو عوض کردم , کابل HDMI رو عوض کردم, مودم ADSL که WiFi داره رو هم گذاشتمش یه جای دور از مانیتور و همچنین بلندگو ها
ویندوز هم 8.1 اپدیت شده هستش و اخرین درایور کارفت گرافیک هم نصب هستش!!
و همچنان مشکل برطرف نشده!!
..............
n3cafliw8ajo.jpg
tcczcdoyess9.jpg

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اخه تازه 1 ساله من این سیستم رو گرفتم خیلی زوره که گرافیکش خراب شده باشه!! پولش رو به زحمت جمع کرده بودم :(
نمیدونم باید با گوشی عکس بگیرم تا مشخص بشه یا با خود کامپیوتر اخه معلوم نیست که اینی که تو عکس افتاده تو تصویره یا روی تصویر!!اگه داخل تصویر باشه که فرقی نداره و الان باید مشخه باشه و اگر روی تصویر باشه که مشخ نیست و باید با گوشی عکس بگیرم!!
ولی الان با کامپیوتر گرفتم شما یه چک بکنید یه خورده که زوم کنید متوجه 4 گوش های مربعی شکل میشید!!
..............
من الان کابل برق رو عوض کردم , کابل HDMI رو عوض کردم, مودم ADSL که WiFi داره رو هم گذاشتمش یه جای دور از مانیتور و همچنین بلندگو ها
ویندوز هم 8.1 اپدیت شده هستش و اخرین درایور کارفت گرافیک هم نصب هستش!!
و همچنان مشکل برطرف نشده!!
..............

دوست عزیز، این تصاویر هیچ مشکلی رو نشون نمیدن! چیزی که می بینید شاید مربوط به مانیتورتون هست

شما با همون گوشی عکس بگیر، کارت گرافیکت مشکلی نداره به نظر من.

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
نام
ادریس
دوست عزیز، این تصاویر هیچ مشکلی رو نشون نمیدن! چیزی که می بینید شاید مربوط به مانیتورتون هست

شما با همون گوشی عکس بگیر، کارت گرافیکت مشکلی نداره به نظر من.
خب خدا رو شکر
مطمئن هستین دیگه اره؟ اخه من که همین 2 تا تصویر رو نگاه میکنم یه زوم بکنم قشنگ شبکه های مربعی رو به وضوح میبینم!!
اینکه دیگه مشکل گرافیک نیست خودش بهترین خبر بود واسم !!!
خب الان اگه مشکل مانیتور هستش باید جه کار بکنم؟
این هم عکس با گوشی که دیگه واقعا مشخصه:
9vvuq6dcdpdz.jpg

ببین من دارم با چه زجری بازی میکنم!!
.................
الان یه موضوعی یادم افتاد!!
اون اول که سیستم رو خریدم همراه مانیتور کابل VGA بود!! بعدش من با یه تبدیل اون رو به صورت DVI به کیس وصل کردم چونکه VGA نمیخورد!!
ولی یادمه خیلیی نویز وپرش داشت چوری که تصویر میپرید واسه همین رفتم یه 50 تومن دادم و یه کابل HDMI خریدم و انداختم روش و دیدم تصویر خوب شده ولی یه خورده ته نویزی درش وجود داشت که همینی هست که بهتون گفتم من فکر کنم بهش کمی عادت کردم ولی الان چند وقته چشمام خیلییی درد میکنه بعد از اینکه چند دقیقه میشینم پا سیستم که متوجه شدم ممکنه به همین علت باشه چونکه موقع بازی کردن و تو حرکت به شدت این نیوز پدیدار میشه که من فکرکرده بود این ماله خود بازی هستش ولی الان چند تا فیلم کیفیت بالا بلوری که گرفتم و دارم نگاهشون میکنم واقعا به شکل ازار دهنده ای داره خودش رو نشون میده!!
میتونید به من بگین که باید چیکار بکنم؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
خب خدا رو شکر
مطمئن هستین دیگه اره؟ اخه من که همین 2 تا تصویر رو نگاه میکنم یه زوم بکنم قشنگ شبکه های مربعی رو به وضوح میبینم!!
اینکه دیگه مشکل گرافیک نیست خودش بهترین خبر بود واسم !!!
خب الان اگه مشکل مانیتور هستش باید جه کار بکنم؟
این هم عکس با گوشی که دیگه واقعا مشخصه:

ببین من دارم با چه زجری بازی میکنم!!
.................
الان یه موضوعی یادم افتاد!!
اون اول که سیستم رو خریدم همراه مانیتور کابل VGA بود!! بعدش من با یه تبدیل اون رو به صورت DVI به کیس وصل کردم چونکه VGA نمیخورد!!
ولی یادمه خیلیی نویز وپرش داشت چوری که تصویر میپرید واسه همین رفتم یه 50 تومن دادم و یه کابل HDMI خریدم و انداختم روش و دیدم تصویر خوب شده ولی یه خورده ته نویزی درش وجود داشت که همینی هست که بهتون گفتم من فکر کنم بهش کمی عادت کردم ولی الان چند وقته چشمام خیلییی درد میکنه بعد از اینکه چند دقیقه میشینم پا سیستم که متوجه شدم ممکنه به همین علت باشه چونکه موقع بازی کردن و تو حرکت به شدت این نیوز پدیدار میشه که من فکرکرده بود این ماله خود بازی هستش ولی الان چند تا فیلم کیفیت بالا بلوری که گرفتم و دارم نگاهشون میکنم واقعا به شکل ازار دهنده ای داره خودش رو نشون میده!!
میتونید به من بگین که باید چیکار بکنم؟

این مشکل به نظر میاد از مانیتور یا اتصال اون به سیستم هست، کافیه با یه مانیتور دیگه تست کنید ببینید مشکل بازم مشاهده میشه یا نه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر