تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
سلام.
کارت گرافیکم 7750 هست و تو ضریب x8 کار میکنه میخواستم ببینم این عادیه؟چون عکس کارتای دیگه از همین مدل رو دیدم همه روی x16 بودن!به سی پی یو ربط داره؟سی پی یوم g2020ـه!

سلام
خیر به سی پی یو ربطی نداره.
الان همه سی پی یو های جدید حداقل از یک لنز 16X پشتیبانی می کنن.
ببین PCI-E در مادبورد ها سرعت های مختلفی داره. مثلا بعضی ها مادبوررد ها دو تا PCI-E دارن و یکی لنز 16X هست و دیگری 4X. اما اکثر مادبورد ها حداقل یک لنز 16X دارن.
سی پی یو شما سوکت 1155 هست و میشه گفت همه مادربورد های سوکت 1155 حداقل یک لنز 16X دارند. البته دوست گرامی اگر 8X هم کار کنه مطمئن باش از کارایی کارت گرافیکت کم نمیشه و تاثیرش خیلی خیلی ناچیزه.

min@

کاربر سایت
Mar 4, 2011
66
نام
amin

سلام
خیر به سی پی یو ربطی نداره.
الان همه سی پی یو های جدید حداقل از یک لنز 16X پشتیبانی می کنن.
ببین PCI-E در مادبورد ها سرعت های مختلفی داره. مثلا بعضی ها مادبوررد ها دو تا PCI-E دارن و یکی لنز 16X هست و دیگری 4X. اما اکثر مادبورد ها حداقل یک لنز 16X دارن.
سی پی یو شما سوکت 1155 هست و میشه گفت همه مادربورد های سوکت 1155 حداقل یک لنز 16X دارند. البته دوست گرامی اگر 8X هم کار کنه مطمئن باش از کارایی کارت گرافیکت کم نمیشه و تاثیرش خیلی خیلی ناچیزه.
مادربردم ASRock B75M-GL هست.نمیدونی مشکل از کجاست؟کارتو دست دو خریدم میخوام بدونم مشکل از کارته یا نه!

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام فرشید جان
من پاور 600 green رفیقمو قرض گرفتم ولی بازم ریستارت شد

پس مشکل حرارتی هست، یا خود کارت زیادی داغ می کنه ریست میشه یا پردازنده فنش مشکل داره و داغ میشه

با نرم افزار GPU-Z حین اجرای بازی دمای کارت گرافیک رو رصد کن و با نرم افزار Realtemp هم دمای پردازنده رو چک کن، چون می گی فقط توی بازی هست امکانش زیاده از خود کارت باشه.

سلام.
کارت گرافیکم 7750 هست و تو ضریب x8 کار میکنه میخواستم ببینم این عادیه؟چون عکس کارتای دیگه از همین مدل رو دیدم همه روی x16 بودن!به سی پی یو ربط داره؟سی پی یوم g2020ـه!

شما اشتباهی کارتت رو توی اسلات پایینی نزاشتی؟
اون علامت سوال جلوی سرعت باس رو بزن تا یه دمو اجرا کنه، ببین سرعتش حداکثر روی چه حالتی میره.

سلام مشکل کارت صدا و پنل جلوم حل شد! ممنون
میشه سوال شبکه رو اینجا بپرسم؟
میخوام دو تا کامپیوتر رو شبکه کنم! مثلا برا بازی به صورت لن یا انتقال فایل ها!
تو انترنت سرچ کردم، دیدم گفتم، باید homegroup بسازی!
1- اگه firewal رو به صورت home کنم؟ هک مک نمیشم؟ انتی ویروسمم کسپرسکیه!
2- وقتی homegroup ساختم، وقتی با دومی جوین میشم، پسورد رو هم میزنم، ولی اونجا هنگ میکنه! آخرشم میگه cannot set homegroup on this computer
چه کنم؟

1-فایروال ویندوز رو نباید Off کنی، تنظیمات همون برنامه ای رو که می خوای تو شبکه دیده بشه فقط باز کن، توی پنل دومی از تنظیمات فایروال به لیست برنامه های معاف از بلاک توسط فایروال اضافه کن
2- شما با ویزارد شبکه ی ویندوز 7 کار نداشته باش، بجای اون روش از روش شبکه سازی در Workgroup استفاده کن.

min@

کاربر سایت
Mar 4, 2011
66
نام
amin
نه آقا فرشید اگه رو پایینی میذاشتم که روی x4 بود.اتفاقا اون علامت سوالو هم زدم فقط از ورژن 1.1 به 2 افزایش پیدا میکنه و روی x8 میمونه.تا حالا به همچین موردی بر نخوردین؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
نه آقا فرشید اگه رو پایینی میذاشتم که روی x4 بود.اتفاقا اون علامت سوالو هم زدم فقط از ورژن 1.1 به 2 افزایش پیدا میکنه و روی x8 میمونه.تا حالا به همچین موردی بر نخوردین؟

اول که همیشه باید روی حالت 16X باشه، اما فقط برای حالت بیکار به 1.1 نزول پیدا کنه که مصرفش کم بشه
دوم اینکه تنظیمات بایوس رو که مربوط به سرعت اسلات اول هست حتما چک کنید، نباید روی حالتی بجز Full 16X تنظیم شده باشه

روی مادربردای قدیمی که چیپ ستشون محدودیت PCI-e Lane داشتن گاهی اوقات برای استفاده از کارت یا وسیله ی جانبی( مثل تراشه یUSB 3.0) سرعت اسلات اول به 8X کاهش پیدا می کرد اما روی مادربرد شما نباید همچین اتفاقی بیوفته.

Kael

کاربر سایت
Oct 31, 2012
425
نام
مجید
سلام
یه هارد 1 ترا وسترن دارم .یه ضربه خورد حالا وقتی وصل میکنم به سیستم بالا نمیاد و یه صدایی میده .
برا تعمیر کجا ببرم ؟ اصلا قابل تعمیر هست ؟ ( تهرانم )

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
یه هارد 1 ترا وسترن دارم .یه ضربه خورد حالا وقتی وصل میکنم به سیستم بالا نمیاد و یه صدایی میده .
برا تعمیر کجا ببرم ؟ اصلا قابل تعمیر هست ؟ ( تهرانم )

به نظر میاد صدای هد دستگاه هست
اگر بدسکتور فیزیکی نداشته باشه شاید بشه کاریش کرد، اگر بدسکتور زیاد داشته باشه امیدی به تعمیرش از راههای معمول نیست و بازیابیش زمانبر و هزینه بردار هست.

Paleous

کاربر سایت
Apr 29, 2012
55
سلام من چند شب پیش ویندوز رو روشن کردم سیستم اومد بالا مثل همیشه (ویندوز 8) بعدش داخل شدم یه چند ثانیه یه ارور داد یه چیزی تو این مایه ها (xodjsfcxxxxoooxxx coud not read xoooxncndoccc) بعدش صفحه کلا آبی شد . ریست کردم رفت توی ویندوز ریپیر خلاصه اونم نتونست کاری بکنه ویندوز عوض کردم گقتم بریزم توی درایو دیگم که اطلاعات اون درایوی که توش ویندوز بود از دست نره بعدش میاد توی windows.old .بعد که اومدم بالا دیدم اون درایو کلا اطلاعاتم نابود ش ده بود توی windows.old کلا 9 گیگ زده ولی خالیه بازم . حالا موندم برا چیه از چند نفر پرسیدم میگن ممکنه مال رم سیستم باشه بعضیا گفتن مال پاور هست ... . میخواستم ببینم کسی هست تا حالا این مشکلو داشته یا بتونه منو راهنمایی کنه . ممنون

kv7_shadow

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,731
نام
کورش
ممنون
آقا فرشید من workgroup کردم!
الآن تو network، اسم اون یکی PC میاد! اما از من user pass network میخواد! از کجا ببینم چیه؟
یکی هم این که آقا رم من Corsair XMS3 2x4GB 1600MHz ـه! اما تو cpu-z نوشته 667 مگاهرتز یعنی 1300 MHz! چرا؟

آخرین ویرایش:

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
ممنون
الآن تو network، اسم اون یکی PC میاد! اما از من user pass network میخواد! از کجا ببینم چیه؟
یکی هم این که آقا رم من Corsair XMS3 2x4GB 1600MHz ـه! اما تو cpu-z نوشته 667 مگاهرتز یعنی 1300 MHz! چرا؟
سی پی یو شما رم 1600 رو بدون اورکلاک پشتیبانی می کنه.
اما مادربوردت رو نگاه کردم باس 1600 روی OC کار می کنه. برو تنظیمات Bios و باس رم روی 1600 بگذار.
البته اورکلاک اسان نیست و من توصیه نمی کنم بهت. اگر اشتباه کنی، سیستم ات چند میلیونیت به دیار باقی میره.
ببین بین 1333 و 1600 در بازی تفاوت خیلی کم هستش و شاید اصلا دیده نشه.
یک نکته دیگه محتمل هست. اگر DIMM های مادربوردت 1.5 ولت بده، رم هات چون ولتاژش 1.65 هست، مادربورد اون رو به 1.5 کاهش میده و در نتیجه کلاک از 1600 به 1333 کاهش پیدا می کنه که سیستم Stable بشه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام من چند شب پیش ویندوز رو روشن کردم سیستم اومد بالا مثل همیشه (ویندوز 8) بعدش داخل شدم یه چند ثانیه یه ارور داد یه چیزی تو این مایه ها (xodjsfcxxxxoooxxx coud not read xoooxncndoccc) بعدش صفحه کلا آبی شد . ریست کردم رفت توی ویندوز ریپیر خلاصه اونم نتونست کاری بکنه ویندوز عوض کردم گقتم بریزم توی درایو دیگم که اطلاعات اون درایوی که توش ویندوز بود از دست نره بعدش میاد توی windows.old .بعد که اومدم بالا دیدم اون درایو کلا اطلاعاتم نابود ش ده بود توی windows.old کلا 9 گیگ زده ولی خالیه بازم . حالا موندم برا چیه از چند نفر پرسیدم میگن ممکنه مال رم سیستم باشه بعضیا گفتن مال پاور هست ... . میخواستم ببینم کسی هست تا حالا این مشکلو داشته یا بتونه منو راهنمایی کنه . ممنون

اگه اطلاعات پارتیشن هارد رو نشون نمیده یعنی هارد دیسک مشکل پیدا کرده که نمی تونه ازش بخونه و فایلای ویندوز هم خراب شدن
اگر مشکل از هارد نباشه در درجه ی دوم از رم سیستم می تونه باشه که آدرس خراب داره و گارانتی عوضش می کنه.

ممنون

اونجا باید نام کاربری ویندوز و پسورد اکانتش رو بدی، اگه اکانت ویندوز هر دو دستگاه پسورد ندارن براشون حتما تعریف کن تا بتونن توی شبکه با هم ارتباط بگیرن.

رم شما هم الان 1333 کار می کنه، برو توی تنظیمات بایوس مادربرد و RAM Profile رو روی XMP تنظیم کن تا درست بشه.

kv7_shadow

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,731
نام
کورش
اونجا باید نام کاربری ویندوز و پسورد اکانتش رو بدی، اگه اکانت ویندوز هر دو دستگاه پسورد ندارن براشون حتما تعریف کن تا بتونن توی شبکه با هم ارتباط بگیرن.

رم شما هم الان 1333 کار می کنه، برو توی تنظیمات بایوس مادربرد و RAM Profile رو روی XMP تنظیم کن تا درست بشه.
دست شما و آقا امیر محمود درد نکنه! درست شد!
اینم validated ID من: :D

شبکه هم درست شد!
الآن چطوری متونم فایل رد و بدل کنم؟
برا بازی لن که کار خاصی نمیخواد انجام بدیم؟

Paleous

کاربر سایت
Apr 29, 2012
55
اگه اطلاعات پارتیشن هارد رو نشون نمیده یعنی هارد دیسک مشکل پیدا کرده که نمی تونه ازش بخونه و فایلای ویندوز هم خراب شدن
اگر مشکل از هارد نباشه در درجه ی دوم از رم سیستم می تونه باشه که آدرس خراب داره و گارانتی عوضش می کن
یه سوال دیگه اگه مشکل از هارد یا اگه از رم باشه احتمال اینکه دوباره همین مشکل پیش بیاد هستش ؟

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
دست شما و آقا امیر محمود درد نکنه! درست شد!
اینم validated ID من: :D

شبکه هم درست شد!
الآن چطوری متونم فایل رد و بدل کنم؟
برا بازی لن که کار خاصی نمیخواد انجام بدیم؟
برای تبادل اطلاعات باید folder یا پارتیشن هارد share بشه.
روی فولدر یا پارتشین کلیک راست کنید و به قسمت properties برو و قسمت sharing.
برای دریافت فایل از کامپیوتر مقابل ، به قسمت network مراجعه می کنی و اونجا فولدر یا پارتشین share شده نشان داده میشه.
----------------------------------------
سی پی رو که تا 3.7 اور کردی!
فن استوک داری؟
دما سی پی یو در حالت load چنده؟

min@

کاربر سایت
Mar 4, 2011
66
نام
amin
اول که همیشه باید روی حالت 16X باشه، اما فقط برای حالت بیکار به 1.1 نزول پیدا کنه که مصرفش کم بشه
دوم اینکه تنظیمات بایوس رو که مربوط به سرعت اسلات اول هست حتما چک کنید، نباید روی حالتی بجز Full 16X تنظیم شده باشه

روی مادربردای قدیمی که چیپ ستشون محدودیت PCI-e Lane داشتن گاهی اوقات برای استفاده از کارت یا وسیله ی جانبی( مثل تراشه یUSB 3.0) سرعت اسلات اول به 8X کاهش پیدا می کرد اما روی مادربرد شما نباید همچین اتفاقی بیوفته.
ببخشید این full x16 رو کجا باید پیدا کنم؟هرچی گشتم نبود!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر