تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

.: Megatron :.

کاربر سایت
Apr 24, 2012
382
نام
Mohammad
دوستان یه سوال دارم
من روی درایو سیم ویندوز 7 64 بیت نصبه میخواستم بدونم میتونم توی یه درایو دیگه ویندوز 8 رو نصب کنم و هر دو ویندوز رو داشته باشم؟ میشه راهنمایی کنید؟
خیر امکانش نیست ویندوز 8 بر روی ویندوز 7 نصب میشه .

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
دوستان یه سوال دارم
من روی درایو سیم ویندوز 7 64 بیت نصبه میخواستم بدونم میتونم توی یه درایو دیگه ویندوز 8 رو نصب کنم و هر دو ویندوز رو داشته باشم؟ میشه راهنمایی کنید؟
بله میشه و مشکلی نیست (دقیقا مثل وضعیت 7 در کنار XP هستش) یعنی اول یه پارتیشن دیگه براش تعریف میکنید (تو 7) با حداقل حجم 20GB و بعد موقع نصب تو پنجره ? Which type of installation do you want گزینه دوم یا Custom: Install Windows only advanced رو انتخاب میکنید و بعد هم ادامه ی ماجرا.

کاربر سایت
Apr 24, 2012
382
نام
Mohammad
بله میشه و مشکلی نیست (دقیقا مثل وضعیت 7 در کنار XP هستش) یعنی اول یه پارتیشن دیگه براش تعریف میکنید (تو 7) با حداقل حجم 20GB و بعد موقع نصب تو پنجره ? Which type of installation do you want گزینه دوم یا Custom: Install Windows only advanced رو انتخاب میکنید و بعد هم ادامه ی ماجرا.
ولی من همین روش رو تست کردم و جواب نداد و ویندوز 7 ام رو پاک کرد.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
حتما شما یه جای کار رو اشتباه میکنید ، پاک که نمیشه چون رو یه پارتیشن دیگه نصب میشه و با درایو C کاری نداره.
فقط یه نکته داره بعد از نصب ، سیستم بدون دخالت شما از طریق ویندوز 8 بوت میشه ولی تو همون صفحه اول تشخیص میده که یه ویندوز دیگه هم نصبه که همون 7 باشه (اگر تشخیص نده یعنی یه مشکلی هست) بعد میتونید تنظیماتش رو به دلخواه تغییر بدید مثلا بوت پیش فرض سیستم بشه 7 و چیزای دیگه...

کاربر سایت
Apr 24, 2012
382
نام
Mohammad
من از همین نسخه آخری که به تازگی برای دانلود تو سایت خود مایکرو بود استفاده کردم از نسخه 32 بیتی.
به هر حال ممنون بابت راهنماییتون :x

peyxlost

کاربر سایت
Jul 25, 2009
247
نام
پيمان
حتما شما یه جای کار رو اشتباه میکنید ، پاک که نمیشه چون رو یه پارتیشن دیگه نصب میشه و با درایو C کاری نداره.
فقط یه نکته داره بعد از نصب ، سیستم بدون دخالت شما از طریق ویندوز 8 بوت میشه ولی تو همون صفحه اول تشخیص میده که یه ویندوز دیگه هم نصبه که همون 7 باشه (اگر تشخیص نده یعنی یه مشکلی هست) بعد میتونید تنظیماتش رو به دلخواه تغییر بدید مثلا بوت پیش فرض سیستم بشه 7 و چیزای دیگه...
ممنون از هر دوی شما من الان یه درایو 52 گیگ دارم (درایو G) و الان خالیش کردم الان اگه روی این نصب کنم مشکلی پیش نمیاد دیگه؟ چون روی سون اطلاعات مهمی دارم ریسک نداره ؟ مشکلی پیش اومد باید چی کار کرد؟ اگه دوتا ویندوز داشته باشم سرعت سیستم پایین میاد؟

آخرین ویرایش:

BLACK.HAWK

کاربر سایت
Apr 7, 2008
6,504
نام
علی
دوستان من یه مشکلی دارم و اینه که وقتی هارد های اکسترنال رو به USB های جلوی کیس میزنم اصلا جواب نمیده و درایو ها نشون داده نمیشن..چراغ هارد ها روشن میشه ولی درایو ها بالا نمیان...مشکل چیه؟

کاربر سایت
Apr 24, 2012
382
نام
Mohammad
دوستان من یه مشکلی دارم و اینه که وقتی هارد های اکسترنال رو به USB های جلوی کیس میزنم اصلا جواب نمیده و درایو ها نشون داده نمیشن..چراغ هارد ها روشن میشه ولی درایو ها بالا نمیان...مشکل چیه؟
احتمالا از تو خود کیس قطع هستند یک چکی بکن.

کاربر سایت
Apr 24, 2012
382
نام
Mohammad
تا 8 گیگ زدم مشکلی نداره...هیچ مدلی از اکسترنال نمیخونه...
تا حالا یک چنین مشکلی ندیدم روی my computer کلیک راست کن و رو گزینه manage کلیک کن تو صفحه ای که باز میشه Device Manager رو باز کن و پیجش یک عکس برام بذار.

BLACK.HAWK

کاربر سایت
Apr 7, 2008
6,504
نام
علی
sihes72w9pr2lkr6dc1p.png

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
ممنون از هر دوی شما من الان یه درایو 52 گیگ دارم (درایو G) و الان خالیش کردم الان اگه روی این نصب کنم مشکلی پیش نمیاد دیگه؟ چون روی سون اطلاعات مهمی دارم ریسک نداره ؟ مشکلی پیش اومد باید چی کار کرد؟ اگه دوتا ویندوز داشته باشم سرعت سیستم پایین میاد؟
اگه اطلاعاتت رو پارتیشن C هستش بهتره یه کپی ازش تو یه پارتیشن دیگه بگیری که اگر مشکلی پیش اومد اطلاعاتت از بین نره !
پارتیشن بعد از C به چه اسمی هستش ؟ در کل بهتره تو این پارتیشن نصب بشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر