تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,799
نام
فرشید
سلام دوستان
تو همچین سیستمی
mb:msi865PE neo2_v
vga:AGP XFX 7600GS
RAM:1*512 SUZUKI DDR 400+1*512KIGSTON DDR400(TAIWAN+1*512KINGSTON DDR400 CHINA
HHD:MAXTOR80GB
CPU:INTELP4 2.4GH
PSU_GREEN 300W
کلا پورت های USB از کار افتاده یعنی برق توش هست ولی سیستم عامل نمیشناستش
قبلا که مادر بودم GAGIBYTE بود(با همین چیپست فقط DUAL DDR داشت و اسلات های رمش چهار تا بود)کار می کرد و فکر کنم اولا با همین مین هم کار می کرد اما مدت هاست اینجوریه چند بار هم سیستم عامل عوض کردم و درایو سی رو فرمت اما نشد که نشد)
خب اول بایوس مادربرد رو چک کن که پورتای USB غیر فعال نشده باشن

دوم اینکه بعد از نصب سیستم عامل درایور Intel inf رو حتما نصب کن

سوم اینکه اگر درس نشد احتمال زیاد مادربردت خراب شده و باید بدی تعمیر.

V!PER

کاربر سایت
Mar 31, 2007
157
نام
Ali
سلام خدمت دوستان عزیز.
من امروز یه تست 3d mark vantage pro گرفتم از سیستم.امتیاز gpu 10000 بود که بد نیست،ولی امتیاز cpu تقریبا 4000 بود که فکر کنم چون سی پی یو بنده e7500 هست یه اشکالی وجود داره.از صفحه بوت بایوس یه عکس گرفتم گفتم شما هم ببینید این فرکانسی که واسه سی پی یو زده ایراد نداره؟ این CPU-Z رو هم یه نیگا کنین!

آخرین ویرایش:

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
خب اول بایوس مادربرد رو چک کن که پورتای USB غیر فعال نشده باشن

دوم اینکه بعد از نصب سیستم عامل درایور Intel inf رو حتما نصب کن

سوم اینکه اگر درس نشد احتمال زیاد مادربردت خراب شده و باید بدی تعمیر.

بایوس ایرادی نداره intel inf هم نصبه
توی device manager همه ی کنترلر ها و root hub ها شناخته میشن ولی ایراد پای بر جاست تو فکر این بودم بایوس رو آپدیت کنم اما flopy drive من هم خرابه راهی نیست از ویندوز بایوس رو آپ کنم؟؟

آخرین ویرایش:

V!PER

کاربر سایت
Mar 31, 2007
157
نام
Ali
خوب اینجور که مشخصه Multiش رو 6 هستش شما باید Multi رو بذاری رو 11 که بشه همون فرکانس Default یا 2.92.;)
ممنون دوست عزیز.ولی چون این تنظیمات defult مادربورد بود.این 6 رو 11 کنم خطری نداشته باشه؟:confused: یا اون 266 رو 487 کنم؟:confused:
ویرایش:اون 6 رو 11 کردم از تو بایوس ولی تو برنامه cpu-z دوباره همون 6* رو زده!

آخرین ویرایش:

bluray

کاربر سایت
Sep 5, 2008
314
نام
احسان
سلام به همه
آقا ما یه مادربرد P5Q داریم (واسه روفقاست) .
این درایور های مربوط به سون رو نداشت . حالا که سون نصب کردیم ، من تیکه تیکه درایور ها رو از سایت مرجع براش دانلود کردم . مشکل اینجاست که با اینکه کارت شبکه رو شناخته و بدون مشکل نصب شده اما وقتی می خوایم باهاش بریم توی نت ، ارور 691 می ده .:confused:
خوب اول هرچی یوزر و پس رو چک کردیم نشد . چندتا ورژن درایور هم بود که همه رو امتحان کردیم اما نشد که نشد . سیستم و مودم و خط و سرویس هم ایراد نداره چون روی سیستم دیگه یعنی سیستم خودم خوب کار می کنه . نظرتون چیه؟ خودم بعید می دونم مشکل سخت افزاری باشه .نرم افزاری هم با این ارور این جور مواقع برخورد نکرده بودم .

Sanbox

کاربر سایت
Oct 28, 2009
132
نام
ساسان
محل اتصال اگه منظورت اسلات های روی مادربرد هست که فقط باید با اسپری هوای فشرده بگیری یا با َجاروبرقی تمیز کنی

اسپری CD چه ربطی به اسلات مادربرد داره.
من منظورم محل اتصال کارت به اسلات مین هست و نه خود مین. نمیدونم دقیق چی بش میگن.:(

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
ممنون دوست عزیز.ولی چون این تنظیمات defult مادربورد بود.این 6 رو 11 کنم خطری نداشته باشه؟:confused: یا اون 266 رو 487 کنم؟:confused:
ویرایش:اون 6 رو 11 کردم از تو بایوس ولی تو برنامه cpu-z دوباره همون 6* رو زده!
نه Default که نیست شما e7500 خریدی یعنی 11*266 یا به عبارتی 2.93 که فرکانس کاریش هستش.
نه بذار رو همون 11 دست به باسش نزن.;)
نه همون اول که سیستم رو ، روشن میکنی (همون شاتی که گذاشتی) ببین اونجا چی میزنه ؟!

V!PER

کاربر سایت
Mar 31, 2007
157
نام
Ali
اره تو بوت بایوس همون 11*266 رو میزنه.
آقا مرسی از کمکتون.:love:
ایندفه تو تست 3dmark امتیاز 5600 گرفت.نرماله؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,799
نام
فرشید
من منظورم محل اتصال کارت به اسلات مین هست و نه خود مین. نمیدونم دقیق چی بش میگن.:(
هر جای کارت رو میگی بازم احتیاج به تمیز کننده ی CD نداره،همون اسپری هوای فشرده کافیه.

bluray

کاربر سایت
Sep 5, 2008
314
نام
احسان
سلام به همه
این درایور های مربوط به سون رو نداشت . حالا که سون نصب کردیم ، من تیکه تیکه درایور ها رو از سایت مرجع براش دانلود کردم . مشکل اینجاست که با اینکه کارت شبکه رو شناخته و بدون مشکل نصب شده اما وقتی می خوایم باهاش بریم توی نت ، ارور 691 می ده .:confused:
خوب اول هرچی یوزر و پس رو چک کردیم نشد . چندتا ورژن درایور هم بود که همه رو امتحان کردیم اما نشد که نشد . سیستم و مودم و خط و سرویس هم ایراد نداره چون روی سیستم دیگه یعنی سیستم خودم خوب کار می کنه . نظرتون چیه؟ خودم بعید می دونم مشکل سخت افزاری باشه .نرم افزاری هم با این ارور این جور مواقع برخورد نکرده بودم .
آقایون ما رو هم دریابید . بابا این همه ما اومدیم اینجا کمک دادیم یه دفعه هم یکی از شما ها تز بده:biggrin1: .
راستی روی یه سیستم دیگه هم همین ویندوز نصب هست. نه می تونم بگم مشکل سخت افزاری نه می تونم بگم نرم افزاری .:confused:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
کاریش نمیتونی بکنی ، سیستم عامل 32 بیت نهایت میتونه از 4gb رم پشتیبانی کنه یا بهتر بگم آدرس دهی کنه (البته کمتر از این مقدار) این تا اینجا ولی بسته به نوع main این میزان قابل دسترسش کم یا زیاد میشه ، معمولا بالاتر از 3.5gb نیستش مین شما و سیستم عامل هم 3gb بیشتر رو نتونسته آدرس دهی کنه.;)
فک میکنم مینت ASUS باشه درسته ؟!
تا حالا به یه همچین مشکلی بر نخورده بودم ، فقط با IE اینجوریه یا بقیه مرورگرا هم همین داستان رو دارن ؟! اصلا تو Status شبکه Sent و Received داره ؟
به نظر من یه کارت شبکه جدا براش ردیف کن ببین کار میکنه یا نه.
راستی یه شات هم از این ارور بذار.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,799
نام
فرشید
آقایون ما رو هم دریابید . بابا این همه ما اومدیم اینجا کمک دادیم یه دفعه هم یکی از شما ها تز بده:biggrin1: .
راستی روی یه سیستم دیگه هم همین ویندوز نصب هست. نه می تونم بگم مشکل سخت افزاری نه می تونم بگم نرم افزاری .:confused:

اول بگو که با کارت شبکه به مودم DSL وصل هستی یا فقط به شبکه وصلی،
اگر به مودم وصل باشی که اون پیغام برا مودم DSL هست و به سیستم ربطی نداره
یکم بهتر توضیح بده،دقیقا کجا پیام رو می بینی.

سلام . بنده رمم 4GB هست ولی مینویسه 4GB (3GB Usable) 1 باید چیکارش کنم

والا نمیدونم . ولی مدل لپ تاپ hp 2999 شاید بتونی بفهمی؟

کاریش نباید بکنی،
ویندوز 32 بیتی فقط حدود 3 گیگ از 4 گیگ رم سیستم رو میشناسه،
اگر می دونی برنامه هات با ویندوز 64 بیتی مشکلی ندارن اونو نصب کن،اگر نه که باید باهاش بسازی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر