تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

bluray

کاربر سایت
Sep 5, 2008
314
نام
احسان
تا حالا به یه همچین مشکلی بر نخورده بودم ، فقط با IE اینجوریه یا بقیه مرورگرا هم همین داستان رو دارن ؟! اصلا تو Status شبکه Sent و Received داره ؟
به نظر من یه کارت شبکه جدا براش ردیف کن ببین کار میکنه یا نه.
راستی یه شات هم از این ارور بذار.
رامین جان به IE xربطی نداره که . می گم اصلا سیستم کانکت نمی شه . چه برسه به مرورگر .

اول بگو که با کارت شبکه به مودم DSL وصل هستی یا فقط به شبکه وصلی،
اگر به مودم وصل باشی که اون پیغام برا مودم DSL هست و به سیستم ربطی نداره
یکم بهتر توضیح بده،دقیقا کجا پیام رو می بینی.
فرشید جان جریان دقیق اینه:
ما یه ویندوز سون 64بیتی نصب کردیم روی سیستمی که مادربردش P5Q هست .
خوب دی وی دی مربوط به درایور های این مادربرد ویندوز سون رو ساپورت نمی کرد . مجبور شدم با سیستم خودم برم به سایت asus و تک تک درایور ها و فایل های مادبرد رو بگیرم و ببرم روی سیستم نصب کنم .خوب این کار رو که کردم دیگه الان هیچ قطعه ای توی device manager ناشناخته نیست و کارت شبکه هم همینطور شناخته شده است .
کانکشن که ساختم و خواستم برم اینترنت ارور 691 گرفتم . در صورتی که این اکانت و این مودم روی یه سیستم دیگه که مادربردش گیگا هست و ویندوزش هم دقیقا همین ویندوز هست داره کار می کنه .مخم جواب نمی ده دیگه آخه این ارور حرفش چیه!!؟؟

یه مودم دیگه رو هم تست کردم اونم همین ایراد رو داره(بحث مودم نیست پس) .
تو سایت ایسوس سه تا نسخه برای LAN روی ویندوز سون 64بیتی وجود داره که هر کدوم رو امتحان کردم بازم فرقی نکرد .

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
خوب از اول بگو دیگه :cheesygri ، پس مودم رو bridge هستش و شما دارید با کانکشن pppoeیی که تو win ساختید به نت وصل میشید درسته ؟!
خوب چرا مودم رو ، رو pppoe تنظیم نمیکنید ؟! مودم مستقیم به PC وصله ؟ ip دستی دادی یا رو auto هستش ؟
اینطور که مشخصه مشکل از ارتباط این دو تا با همه حالا یا ip مشکل داره یا تنظیمات دیگه ش یا مثلا Firewallیی چیزی جلوش رو گرفته.(با توجه به توضیحاتی که دادی)
والا نمیدونم . ولی مدل لپ تاپ hp 2999 شاید بتونی بفهمی؟
خوب سیستم هم که نیست ، کاریش نمیتونی بکنی.(البته رو سیستم عامل 32 بیت)

bluray

کاربر سایت
Sep 5, 2008
314
نام
احسان
خوب از اول بگو دیگه :cheesygri ، پس مودم رو bridge هستش و شما دارید با کانکشن pppoeیی که تو win ساختید به نت وصل میشید درسته ؟!
خوب چرا مودم رو ، رو pppoe تنظیم نمیکنید ؟! مودم مستقیم به PC وصله ؟ ip دستی دادی یا رو auto هستش ؟
اینطور که مشخصه مشکل از ارتباط این دو تا با همه حالا یا ip مشکل داره یا تنظیمات دیگه ش یا مثلا Firewallیی چیزی جلوش رو گرفته.(با توجه به توضیحاتی که دادی)
خوب سیستم هم که نیست ، کاریش نمیتونی بکنی.(البته رو سیستم عامل 32 بیت)
والا رامین جان تا دم دمای آپدیت کردن بایوس هم رفتم اما یه چیزی بهم گفت که یه زنگی هم به ISP بزنم . زنگ زدم گفت جدیدا مک آدرسی رو ست کردیم که یه مودم و در کل یک اکانت قابل استفاده روی دو تا سیستم نباشه . مک آدرس رو برداش و همه چیز ردیف شد .
من از اول هم برای ADSL از pppoe ست می کردم . راه دیگه ای رو تا حالا امتحان نکردم .

Sanbox

کاربر سایت
Oct 28, 2009
132
نام
ساسان
جدیدا که سیستمم رو روشن میکنم چند بار هندل میزنه تا بیاد بالا؛ یعنی چند بار برق مین قطع و وصل میشه (از برق USB ها و فن کارت گرافیک می گم این رو) بعدش میاد بالا کامل. به نظر شما مشکل از کجاست؟ من دیگه مطمعن شدم از پاور هست.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,797
نام
فرشید
والا رامین جان تا دم دمای آپدیت کردن بایوس هم رفتم اما یه چیزی بهم گفت که یه زنگی هم به ISP بزنم . زنگ زدم گفت جدیدا مک آدرسی رو ست کردیم که یه مودم و در کل یک اکانت قابل استفاده روی دو تا سیستم نباشه . مک آدرس رو برداش و همه چیز ردیف شد .
من از اول هم برای ADSL از pppoe ست می کردم . راه دیگه ای رو تا حالا امتحان نکردم .

از اول هم مشخص بود که مشکل از LAN و درایور نیست،اگه خودتون مک آدرسا رو ست کرده بودین که باید زودتر به ISP زنگ می زدی

جدیدا که سیستمم رو روشن میکنم چند بار هندل میزنه تا بیاد بالا؛ یعنی چند بار برق مین قطع و وصل میشه (از برق USB ها و فن کارت گرافیک می گم این رو) بعدش میاد بالا کامل. به نظر شما مشکل از کجاست؟ من دیگه مطمعن شدم از پاور هست.

اینکه اسمش رو گذاشتی هندل میتونه از تنظیمات بایوس مادربرد هم باشه،شاید هم توی پروسه ی POST طبیعی باشه
بهتره بایوس مادربرد رو Default کنی تا معلوم بشه مشکل از کجاست.

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
سلام

سلام بر اساتید امروز خواستم بایوس مادربرد آپدیت کنم .آپدیت شد ولی ارور رم میداد جای رم عوض کردم درست شد .:blushing:
حالا هر کار میکنم آپدیت خودش رو نصب کنم مینویسه اپدیت قدیمیه چیکار کنم؟
zdyi02ep0uitfew908v.jpg

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
بایوس ایرادی نداره intel inf هم نصبه
توی device manager همه ی کنترلر ها و root hub ها شناخته میشن ولی ایراد پای بر جاست تو فکر این بودم بایوس رو آپدیت کنم اما flopy drive من هم خرابه راهی نیست از ویندوز بایوس رو آپ کنم؟؟

کسی نبود جواب همونه؟؟

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
کسی نبود جواب همونه؟؟
سلام دوست عزيز
چند صفحه قبل‌تر نحوه آپديت بايوس و به همراه كمي توضيحات گذاشتم:

بايوس مين بورد مهمترين لايه بينبايوس هامي باشد كه دليل اين اهميت هم اينه كه مادربورد تمامي نرم افزارهاي لازم براي راه اندازي سيستم را در بر داره و اين بايوس هم داخل يك چيپ مي باشد كه اين چيپ بر روي هر مين بوردي موجوده.
اهميت به روز رساني بايوس هم مانند به روز كردن درايورهاي سخت افزاري منجمله كارت گرافيك و يا نرم افزارهاي جديد و پچ هاي اون هست.
پس باز هم به اهميت بالاتر به روز رساني مين بورد بايد پي برده باشين!

براي شروع به روز رساني بايوس بايد ابتدا نسخه كنوني خود را مورد بررسي قرار بدين كه آيا براي اين بايوس نسخه اي جديد منتشر شده يا خير؟ يا اينكه اين نسخه آخرين نسخه ارائه شده است يا خير؟
ساده ترين روش تشخيص:
در ابتداي روشن كردن سيستم و بوت آغازي دكمه pause Break را مي زنيد(هموني كه عكس ساعت شني داره! سه تا دكمه از كنار F12 به اونور)از اونجايي كه همه مين بوردها يكي نيستند و سازنده ها مكانهاي متفاوتي براي نمايش اين اطلاعات استفاده مي كنند بنابراين پيدا كردن مكان دقيق را به عهده خود شما مي گذارم .
پس از اينكه نسخه كنوني بايوس را يادداشت كرديد به سايت سازنده مادربورد رفته و از اونجا نام دقيق مين بورد را جستجو مي كنيد و پس از آن مي توانيد با كمي دقت در صفحه مورد نظر آخرين ورژن بايوس را پيدا كنيد و دانلود نماييد.
توجه داشته باشيد كه تنها بايوسي كه متعلق به مين بورد شماست را دانلود نماييد در غير اين صورت به هيچ وجه سراغ بايوس مين بورد ديگر نرويد چون با نصب نسخه متفاوت ممكن است سيستم صدمه جدي ببيند هم چنين در حين آپديت نبايد به هيچ وجه سيستم بوت شود و يا برق سيستم قطع شود چون ديگه پس از اين سيستم بوت نخواهد شد و بايد بايوس تعمير يا تعويض شود.

اگه اينترنت پر سرعت داريد مي توانيد به روشي ساده تر اين مشكل را حل كنيد.
به نرم افزاري هاي جانبي مين بورد رفته اين فايل را انتخاب كنيد:Update utility i **** (در قسمت نقطه چین اسم مین بورد شما قرار می گیرد و در اکثر مین بوردها همین فایل می باشد)كه با نصب اين نرم افزار بايوس به طور خودكار فلش شده و بايوس به روز آوري مي شه.

Sanbox

کاربر سایت
Oct 28, 2009
132
نام
ساسان
اینکه اسمش رو گذاشتی هندل میتونه از تنظیمات بایوس مادربرد هم باشه،شاید هم توی پروسه ی POST طبیعی باشه
بهتره بایوس مادربرد رو Default کنی تا معلوم بشه مشکل از کجاست.
من یه مشکلی داشتم اینکه تو ویندوز بعد از یه مدت کار سایز پوینتر موس 4 برابر میشد! گوگل که کردم فهمیدم هر کسی که این مشکل رو داشته مین گیگا چیپست P55 بایوس قدیمی داشته که بعد از آپدیت اون مشکلش حل شده. (ارتباط این ها منو کشته!) منم آپدیت کردم و درست شد اون مشکل ولی الان که فکر می کنم میبینم من قبل از آپدیت بایوس مشکل بوت نداشتم! یعنی بایوس جدیده باگ داره؟ Optimized Default هم هست تنظیماتش.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,797
نام
فرشید
من یه مشکلی داشتم اینکه تو ویندوز بعد از یه مدت کار سایز پوینتر موس 4 برابر میشد! گوگل که کردم فهمیدم هر کسی که این مشکل رو داشته مین گیگا چیپست P55 بایوس قدیمی داشته که بعد از آپدیت اون مشکلش حل شده. (ارتباط این ها منو کشته!) منم آپدیت کردم و درست شد اون مشکل ولی الان که فکر می کنم میبینم من قبل از آپدیت بایوس مشکل بوت نداشتم! یعنی بایوس جدیده باگ داره؟ Optimized Default هم هست تنظیماتش.
خب شما نگفتی دقیقا مشکل بوت سیستمت چیه

اما با تجربه ی من اون داستان پوینتر ماوس و باگ احتمالی بایوس جدید امری طبیعی هست و از بایوسهای گیگابایت بعید نیست،چون قبلا هم شخصا مشکلاتی رو رو بایوسهاش تجربه کردم و بعدا تصمیم گرفتم که مادربردای ASUS ر وبخرم!

میتونی صبر کنی نسخه ی بعدی بایوس مادربردت بیاد یا خودت به گیگابایت Email بزنی و مشکلت رو توضیح بدی تا راهنماییت کنن،مطمئن باش که جواب می گیری.

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
دوستان از کجا باید بفهمم cpuم 64 x یا 32x هست ؟ INTEL (R) CORE 2 DUO T9300 @ 2.50 GHZ
راستی لپ تاپ رو میشه overclock کرد؟
سلام دوست عزيز
از اونجايي كه ديگه پردازنده‌هاي 86X توليد نمي‌شن(البته اينتل يه فكرايي داره براي لارابي) پس نيازي به اين امر نيست و همگي 64X هستند.
همچنين 36X نداريم و 86X هست كه همون 32 بيت هستش.
لپ‌تاپ رو هم مي‌شه اوركلاك كرد.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,797
نام
فرشید
دوستان از کجا باید بفهمم cpuم 64 x یا 32x هست ؟ INTEL (R) CORE 2 DUO T9300 @ 2.50 GHZ
راستی لپ تاپ رو میشه overclock کرد؟

خب پردازنده ها خیلی وقته که همگی 64 بیتی شدند،از جمله پردازنده ی لپ تاپ شما

سلام دوست عزيز
از اونجايي كه ديگه پردازنده‌هاي 86X توليد نمي‌شن(البته اينتل يه فكرايي داره براي لارابي) پس نيازي به اين امر نيست و همگي 64X هستند.
همچنين 36X نداريم و 86X هست كه همون 32 بيت هستش.
لپ‌تاپ رو هم مي‌شه اوركلاك كرد.

X86 تعریف مجزایی از 32 بیت یا 64 بیت بودن پردازنده ها داره،اشتباه نکن

منظور از X86 پردازنده هایی هستن که از سری دستورات X86 شرکت اینتل برای محاسبه و پردازش استفاده می کنن(مجموعه دستورات دیگه مثل IA-64 و MIPSو ARM هم وجود دارن که در انواع دیگه ی CPU ها استفاده می شن)

تمامی پردازنده های حال حاضر AMD و INTEL از دسته ی پردازنده های X86 هستن .

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
X86 تعریف مجزایی از 32 بیت یا 64 بیت بودن پردازنده ها داره،اشتباه نکن.

اينطوري پس اسم پردازنده‌هاي 32 بيتي همون 32X مي‌شه؟ كه من نديدم جايي اسمي از 32X‌ببرن. اما ديدم كه پردازنده‌هاي سلرون رو كه 32 بيتي بودن رو "پردازنده‌هاي X86 سلرون" هم خطاب بكنن.
البته حرف شما در مورد دستورالعمل قبول دارم، اما سوال من اينه كه پردازنده‌هاي 32 بيتي رو چي خطاب كنيم؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر