تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

از کجا میدونی که مشکل از کارته ؟! شاید قطعه ی دیگه ای باشه ؟
مشکل میتونه از طرف پاور باشه (یکی از احتمالات قوی) یا قطعات دیگه مثل ram یا در انتها مشکل از خود main باشه ، در کل شما واسه اثبات اینا اول باید vga رو ، رو یه سیستم دیگه تست کنی اگه مشکلی نداشت پاور دیگه ای رو ، رو سیستمت تست کنی اینارو امتحان کن ببین چی میشه.;)
اول از همه ممنون دوست عزیز از جوابی که دادی،بله کارت را روی یک سیستم دیگه هم امتحان کردم که همین مشکل را دارد،و در حال حاضر دیگه هم یک کارت دیگه گذاشتم روی سیستم که داره کار می کنه.
بله، مشکل سخت افزاری و از کارت گرافیک هست(از عکسا مشخصه)
حالا احتمال زیاد پاورت مسبب ایجاد مشکل شده و ممکنه اونم خراب شده باشه،

راه حل هم اینه که ببری آواژنگ،قطعات تاریخ گذشته رو هم قبول می کنن اما هزینه ی تعمیرش رو هم میگیرن
البته احتمال تعمیر کارت شما 50 50 هست،اگر تراشه ی ویدیویی مشکل پیدا کرده باشه شاید بشه عوضش کرد،اگر نه که احتمالا باید یه کارت دیگه بخری.

ممنون دوست عزیز از راهنمایی که کردی،اگر فردا بالاخره این مملکت ما کسی بره سر کارش می رم سمت آوژنگ ببنیم اگر تعمییری باشه چی باید کرد.

اول از همه ممنون دوست عزیز از جوابی که دادی،بله کارت را روی یک سیستم دیگه هم امتحان کردم که همین مشکل را دارد،و در حال حاضر دیگه هم یک کارت دیگه گذاشتم روی سیستم که داره کار می کنه.
خواهش ، البته من لینکا رو ندیده بودم که با توجه به عکسا به احتمال زیاد مشکل از خود کارت گرافیک هستش در کل با این وضع فکر نمیکنم آواژنگ بتونه کار خاصی بکنه. (در صورتیکه مشکل از gpu باشه)

وسط بازی بودم که چند دفعه که وارد و خارج شدم (با دکمه ی ویندوز) یهو ویندوز فریز شد.
وقتی کامپیوتر رو ریستارت کردم دیدم صفحه ی سیاهی که میاد بشکل درهمی و عجیبی پر شده از علامت های تعجب این شکلی !

هرکار هم کردم ویندوز در حالت عادی بالا نیومد و هی رستارت میشه.
بالاخره وقتی به کارت گرافیک شک کردم از حالت SAFE MODE وارد شدم و از Device Manager کارت گرافیک رو DISABLE کردم. وقتی ریستارت کردم ویندوز راحت بالا اومد و البته بدون کارت گرافیک.
مشکل از کجاس؟
کارتم XFX 8800GT ALPHA DOG EDITION بود که اورکلاکم شده بود!
کارت گرافیکم مرخص شد؟! :((

آخرین ویرایش:
وسط بازی بودم که چند دفعه که وارد و خارج شدم (با دکمه ی ویندوز) یهو ویندوز فریز شد.
وقتی کامپیوتر رو ریستارت کردم دیدم صفحه ی سیاهی که میاد بشکل درهمی و عجیبی پر شده از علامت های تعجب این شکلی !

هرکار هم کردم ویندوز در حالت عادی بالا نیومد و هی رستارت میشه.
بالاخره وقتی به کارت گرافیک شک کردم از حالت SAFE MODE وارد شدم و از Device Manager کارت گرافیک رو DISABLE کردم. وقتی ریستارت کردم ویندوز راحت بالا اومد و البته بدون کارت گرافیک.
مشکل از کجاس؟
کارتم XFX 8800GT ALPHA DOG EDITION بود که اورکلاکم شده بود!
کارت گرافیکم مرخص شد؟! :((
بله،فک کنم کارت گرافیک عمرش رو داده به شما

البته برای اطمینان باید درایور کارت رو Uninstall کنی و دوباره کارت رو روی مادربرد نصب کنی ببینی مشکل پابرجاست یا نه،بعدم اگر بتونی کارت رو روی یه سیستم دیگه چک کنی

در هر صورت اگر کاراکترها یا روبانهای رنگی بی ربط روی صفحه و اونم توی صفخه ی بایوس دیده بشن یعنی خود کارت مشکل سخت افزاری داره.

شما قبل از اینکه یه درایور رو نصب کنی باید درایور قبلی رو Remove کنی کامل،دوباره سیستم رو بوت کنی و بعد درایور جدید رو نصب کنی
نسخه ی 10.1 هم خیلی جالب نیست،بهتره صب کنی تا بعدی بیاد،خودت که میدونی وضعیت درایورای ATI رو.
اینکه میگی توی بازی عمل نمیکنه، بستگی داره کدوم بازی رو بگی،ولی نباید همچین مشکلی باشه
بعد از این مشکلات بایدم بگی ازش راضی هستی،مگه چاره ی دیگه ای هم داری؟؟!!
خوب مشکل رو فهمیدم و به این نتیجه رسیدم که مشکل از فول اسکرین نبودن تو اجرای بازی هاست
کراسفایر فقط تو حالت فول اسکرین عمل می کنه
وبا این کار تو unigine heaaven تو تنظیمات عادی حدود 68 فریم تو حالت دایرکس 11 میده
یعنی 95 درصد قوی تر از یک کارت و فعلا تو 90 درصد مواقع از 5870 قوی تره
البته فعلا(تا ببینیم بازی های جدید چه می کنه)

attachment.php

آخرین ویرایش:
درسته اشکال از کارت بود.
فرستادمش گارانتی .
حالا میترسم چون اورکلاک شده بود عوض یا تعمیر نکنن!
چجوریاس؟ کسی اطلاع داره؟
گارنتیش سازگار ارقام بود .

آخرین ویرایش:
درسته اشکال از کارت بود.
فرستادمش گارانتی .
حالا میترسم چون اورکلاک شده بود عوض یا تعمیر نکنن!
چجوریاس؟ کسی اطلاع داره؟
گارنتیش سازگار ارقام بود .
اگه خود کارت رسمی OC بوده که مشکلی نیست
اما اگر خودت OC کردی و همونطوری-بدون اینکه Default کنی-دادی گارانتی که اگر متوجه بشن گارانتی باطله!

اگه خود کارت رسمی OC بوده که مشکلی نیست
اما اگر خودت OC کردی و همونطوری-بدون اینکه Default کنی-دادی گارانتی که اگر متوجه بشن گارانتی باطله!
اوه اوه...
هنوز نفرستادم امروز تیپاکس قبول نکرد فردام که تعطیله .
قربونت فرشید جان چجوری دیفالتش کنم؟
آخه کارت بالا نمیاد!
مگه خودش دیفالت نمیشه وقتی مشکل پیدا کنه؟!
بعد منظورت از "اگه متوجه بشن" چیه؟!
چه وقتایی متوجه نمیشن؟!:biggrin1:

آخرین ویرایش:
اوه اوه...
هنوز نفرستادم امروز تیپاکس قبول نکرد فردام که تعطیله .
قربونت فرشید جان چجوری دیفالتش کنم؟
آخه کارت بالا نمیاد!
مگه خودش دیفالت نمیشه وقتی مشکل پیدا کنه؟!
بعد منظورت از "اگه متوجه بشن" چیه؟!
چه وقتایی متوجه نمیشن؟!:biggrin1:
خب اگه نرم افزاری از توی ویندوز OC کرده بودی که چرا،خودش Default شده،اگه سخت افزاری بوده که دوباره باید بایوسش رو آپدیت کنی
اگر بالا نمیاد که دیگه نمیشه کاریش کرد
اگه متوجه بشن هم یعنی اینکه فرکانساشو چک کنن دیگه،

من وقتی کامپیوترم بالا میاد توی POST مینویسه DDR2 Unganged Memory و سیستمم:

AMD Phenom II X4 810
Gigabyte GA-MA770-S3 rev1.0
2GB OCZ Dual Channel
Sapphire ATI Radeon HD4850 512mb
180GB Western Digital
Green GP530AB
XP Service Pack 3

هست و از طریق سایت مادربرد فهمیدم که چجوری میشه مموری رو Ganged کرد ولی فرقشون رو نمیدونم چیه و هرکدوم چه خواصی دارن.

با توجه به اینکه من بیشتر از کامپیوتر برای بازی استفاده میکنم روی کدوم مدل بزارم بهتره؟

من وقتی کامپیوترم بالا میاد توی POST مینویسه DDR2 Unganged Memory و سیستمم:

AMD Phenom II X4 810
Gigabyte GA-MA770-S3 rev1.0
2GB OCZ Dual Channel
Sapphire ATI Radeon HD4850 512mb
180GB Western Digital
Green GP530AB
XP Service Pack 3

هست و از طریق سایت مادربرد فهمیدم که چجوری میشه مموری رو Ganged کرد ولی فرقشون رو نمیدونم چیه و هرکدوم چه خواصی دارن.

با توجه به اینکه من بیشتر از کامپیوتر برای بازی استفاده میکنم روی کدوم مدل بزارم بهتره؟
دوست عزیز،لازم نیست نگران باشی
رمهای شما در حالت Ganged بصورت یک بلاک واحد برای تمام هسته های CPU دیده میشن،اما در حالت Unganged بصورت دو تا بلاک مجزا برای هسته ها دیده میشن که در این حالت سرعت ممکنه یه مقدار بیشتر باشه

حالا شما که نمیدونستی چیه اصلا واسه چی میخواستی حالتش رو عوض کنی؟!

حالا شما که نمیدونستی چیه اصلا واسه چی میخواستی حالتش رو عوض کنی؟!

والا داشتم تو سایت گیگابایت چرخ میزدم و یکدفعه توی قسمت FAQ دیدم روش تغییر رم از Unganged به Ganged رو نوشته و گفتم اینجا بپرسم و ببینم به چه دردی میخوره!:biggrin1:
حالا فرق این دو حالت و خواص هرکدومشون چیه؟

والا داشتم تو سایت گیگابایت چرخ میزدم و یکدفعه توی قسمت FAQ دیدم روش تغییر رم از Unganged به Ganged رو نوشته و گفتم اینجا بپرسم و ببینم به چه دردی میخوره!:biggrin1:
حالا فرق این دو حالت و خواص هرکدومشون چیه؟
پست قبلی منو خوندی کامل؟!
من فرقشون رو توضیح دادم.

سلام و عرض ارادت خدمت فرشید عزیز .

یکی از دوستان بنده با USB-Flashـش مشکل پیدا کرده ... مدلشو دقیقاً نمیدونم اما مارک KingSton و 8GB و ضمانت ایمانتک بوده ... مثل اینکه تو Windows فقط به عنوان یه Drive جدید شناسایی میشه اما اجازه دسترسی نمیده (Access Denied) مثل اینکه قابل Format هم نیست . از طریق Command Line هم جواب نمیده (Invalid Error) .

خلاصه ، من گفتم بهش میاد سوخته باشه ... اما تا حالا برای خودم دقیقاً اینجوری پیش نیومده ... یعنی اگه FlashMemory بسوزه ، بازم توسط Windows شناسایی میشه ؟!

از اونجا که ضمانت داره ، زیاد نگران نیستیم ... فقط محتویاتش مهمه ، راهی برای بازیابیش وجود نداره ؟!

ممنون .
فک نمی کنم سوخته باشه،

باید یه سر بری سایت Kingston و نرم افزار بازیابی-Recovery- رو برای فلش کردن مجدد دانلود کنی و با اون دوباره پارتیشنش کنی تا مشکلش حل بشه،البته برای بازیابی اطلاعاتش تا درایو شناخته نشه نمیشه کاری کرد.
اگر نه که میتونی بدی گارانتی تا برات درستش کنن.

سلام آقا فرشید من توی پست شماره 1286 که مشکلم رو گفته بودم وقتی که از 3 تا رم یکیشون رو دراوردم و اون دو تا رو توی یه کانال گذاشتم باز هم مشکل داره.یعنی دقیقا همونطوری هنگ میکنه مجبورم فقط یکی از رمها رو بزنم که برای بازیهایی مثل کرایسیس خیلی جالب نیست:((لطفا کمک کنید.راستی با یک ماژول رم هم گیر میزنه .دیوونه شدم!با یکی گیر میزنه با دوتا هم همینطور با 3 تا هم همینطور.وقتی هم 2 تایی میزنم هم توی یک زنگ بذارم گیر میزنه هم توی یه کانال .راستی اسم رم Rendition توی لیست ساپورت های Asus P5Q Deluxe نبود!یعنی باید یه جفت رم دیگه بگیرم؟اگه میشه یه کمی زود جوابم رو بدین یه کمی عجله دارم.
راستی یه سوال دیگه هم داشتم سیستم دوستم تا همین دیروز هم درست بود ولی وقتی امروز خواست روشنش کنه هر کاری کرد خود کامپیوتر روشن میشد ولی هیچ تصویری روی مانیتور نمیومد.روی 3-4 تا مانیتور هم تست کرد.خود کارت گرافیکش هم دراوردم و روی سیستم خودم تست کردم درست بود کارتش میخواستم ببینم مشکلش از کجاست.
مرسی آقا:biggrin1:

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or