تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

درود
من 1سیستم کلنگ دارم:
رم=512
گرافیک=128
قبلا 2تا هارد داشتم که 1یش 20 بود و 1یش 80 ،80 تعطیل شد و مجبور شدم با همین 20 کار کنم تا اینکه چند وقت پیش 1هارد 500ساتا گرفتم و وصلش کردم ،چون میخواستم ویندوزم رو عوض کنم هم 500 وصل بود و هم20.هارد ساتا رو با تبدیل وصل کردم. خلاصه اون اول که داره سیستم بالا میاد تو قسمت ساتا میشناستش و مینویسه که 1هارد ساتا با ظرفیت چهارصد و خرده ای وصله ولی وقتی که لودینگ نصب ویندوز شروع میشه بجز هارد 20 اونیکی رو نمیشناسه. سیمها هم سفته و مشکل از لحاظ جاگذاری نداره.
مشکل چیه که اول میفهمه هارد وصله ولی سر نصب ویندوز نمیفهمه؟
اگه میشه کمک کنید.
خب این تبدیلها همیشه مشکل سازن
بعضی از تبدیل ها رو نمیشه Bootable کرد،شما تست کن ببین بعد از نصب ویندوز روی اون 20 گیگی ،هارد جدیدت رو میشناسه یا نه

اگر توی ویندوز هم نشناخت،مشکل از تبدیل هست،این تبدیل ها خیلیاشون حتی هارد رو هم میسوزونن.

من یک مشکل بسیار جاب و باحال برخوردم:d
کارت گرافیکم!!!خیلی جالبه!قضیه اینطوریه.
وقتی کارت گرافیک درایوشو روی ویندوز نصب میکنم و میشه بازی کرد و فیلم دید و ...بستگی به شانس بعد از 10 دقیقه یا ممکنه چند ساعت!یکدفعه مانیتور تصویر میره و چراغش نارنجی میشه(خاموشنمیشه دیگه تصویر نمیاد!!!!!)و حدود 20 تا 30 ثانیه بعدش سیستم ریست میشه!!!!
اما اگه درایو کارت گرافیک رو پاک کنم درسته نمیتونم بازی کنم یا فیلم ببینم!!!!(همچنان کابل VGA مانیتور وصله فقط درایوش پاک شده)اما دیگه هیچی نمیشه و کامپیوتر سالم سالم هستش!!!!
مشکل از چیه:d؟

وقتی کارت گرافیک درایوشو روی ویندوز نصب میکنم و میشه بازی کرد و فیلم دید و ...بستگی به شانس بعد از 10 دقیقه یا ممکنه چند ساعت!یکدفعه مانیتور تصویر میره و چراغش نارنجی میشه(خاموشنمیشه دیگه تصویر نمیاد!!!!!)و حدود 20 تا 30 ثانیه بعدش سیستم ریست میشه!!!!
اما اگه درایو کارت گرافیک رو پاک کنم درسته نمیتونم بازی کنم یا فیلم ببینم!!!!(همچنان کابل VGA مانیتور وصله فقط درایوش پاک شده)اما دیگه هیچی نمیشه و کامپیوتر سالم سالم هستش!!!!

خوب شما میگفتی لا اقل مدل کارتت چی هست شما درایو کارتت گرافیکت رو درست نصب کردی؟

درود
من 1سیستم کلنگ دارم:
رم=512
گرافیک=128
قبلا 2تا هارد داشتم که 1یش 20 بود و 1یش 80 ،80 تعطیل شد و مجبور شدم با همین 20 کار کنم تا اینکه چند وقت پیش 1هارد 500ساتا گرفتم و وصلش کردم ،چون میخواستم ویندوزم رو عوض کنم هم 500 وصل بود و هم20.هارد ساتا رو با تبدیل وصل کردم. خلاصه اون اول که داره سیستم بالا میاد تو قسمت ساتا میشناستش و مینویسه که 1هارد ساتا با ظرفیت چهارصد و خرده ای وصله ولی وقتی که لودینگ نصب ویندوز شروع میشه بجز هارد 20 اونیکی رو نمیشناسه. سیمها هم سفته و مشکل از لحاظ جاگذاری نداره.
مشکل چیه که اول میفهمه هارد وصله ولی سر نصب ویندوز نمیفهمه؟
اگه میشه کمک کنید.

عزیز من همانطور که گفتی سیتمت مثل من کلنگه (ID) :biggrin1: و حتما هم مادربرد شما قدیمی هست بله اول در قسمت SETUP میشناسه ولی موقعه وین اگه تنها نصبش کنید به شما بعد از اسکن اول F3 میده که باید سیستم رو ریستارت کنی و هارد شناخته نشده شما باید RAID بسازید یک FLOPPY RAID که در همون قسمت اول باید F6 بزنید تا بتونید ویندوز بریزد شما یک بار هم هاردت رو تنها وصلش کن ببین بعد از اسکن F3 میده یا نه

آخرین ویرایش:
فرهاد جان سیستمم کلنگه دیگه:d کارتم FX 5500 هستش مدلش Leadtek هست.آره کاملا نصب میشه مثل همیشه!البته یکبار یک هفته اصلا مشکلی پیش نیومد!اما باز شروع کرد!اصلا ندیدم چنین چیزی!
هر چی هست به این برمیگرده که وقتی نصبه اینطوری میشه نصب نباشه نمیشه!

فرهاد جان سیستمم کلنگه دیگه:d کارتم FX 5500 هستش مدلش Leadtek هست.آره کاملا نصب میشه مثل همیشه!البته یکبار یک هفته اصلا مشکلی پیش نیومد!اما باز شروع کرد!اصلا ندیدم چنین چیزی!
هر چی هست به این برمیگرده که وقتی نصبه اینطوری میشه نصب نباشه نمیشه!

میلاد جان اون کاری که گفتم انجام دادی هارد سات رو تنها وصل کن ببین چی میشه f3 میده

خب شما یا کارت گرافیکت مشکل سخت افزاری داره یا اینکه درایور گرافیکت رو بد نصب کردی،یا درایور گرافیکت قدیمی هست،
اگر درایور نصب نکنی که اصلا گرافیک نمیتونه از توانش استفاده کنه،این طبیعی هست،وقتی نصب میکنی مشکلش رو نشون میده
شما اگر میتونی ویندوز رو دوباره از اول نصب کن و آخرین نسخه ی درایور گرافیک رو بگیر نصب کن.(هر چند که دیگه درایورای Nvidia با کارت شما نصب نمیشن،از بس قدیمیه)

میلاد جان اون کاری که گفتم انجام دادی هارد سات رو تنها وصل کن ببین چی میشه f3 میده
با کی بیدی:d
خب شما یا کارت گرافیکت مشکل سخت افزاری داره یا اینکه درایور گرافیکت رو بد نصب کردی،یا درایور گرافیکت قدیمی هست،
اگر درایور نصب نکنی که اصلا گرافیک نمیتونه از توانش استفاده کنه،این طبیعی هست،وقتی نصب میکنی مشکلش رو نشون میده
شما اگر میتونی ویندوز رو دوباره از اول نصب کن و آخرین نسخه ی درایور گرافیک رو بگیر نصب کن.(هر چند که دیگه درایورای Nvidia با کارت شما نصب نمیشن،از بس قدیمیه)
فرشید جان من سیستم جدید خریدم(مشخصات از خودت گرفتم)اما اونو 4ماه نمیتونم استفاده نم(دادم به یکی!!!!)
اوکی دوباره ویندوز میریزم ببینم چی میشه:d
مرسی

بچه ها يه مساله اي يه چند وقت داره بين سيستماي بچه ها رخ ميده اينه كه جديدا يه سري گرافيكاي ati (مخصوصا 4670)وارد بازار شده كه مثل اينكه يا قلابيا يا اساسي مشكل دارن!مشكلشونم اينه كه وقتي تو xp درايور كارت گرافيكو نصب ميكني ديگه ويندوزت بالا نمياد ومانيتورت خاموش ميشه!مي خواستم ببينم كسي برخورده به اين قضيه يا نه؟اگه آره راهي واسه درست كردنش پيدا شده يا نه!

بچه ها يه مساله اي يه چند وقت داره بين سيستماي بچه ها رخ ميده اينه كه جديدا يه سري گرافيكاي ati (مخصوصا 4670)وارد بازار شده كه مثل اينكه يا قلابيا يا اساسي مشكل دارن!مشكلشونم اينه كه وقتي تو xp درايور كارت گرافيكو نصب ميكني ديگه ويندوزت بالا نمياد ومانيتورت خاموش ميشه!مي خواستم ببينم كسي برخورده به اين قضيه يا نه؟اگه آره راهي واسه درست كردنش پيدا شده يا نه!
نمیشه این قضیه رو به همه ی کارتای 4670 عمومیت داد،تا حالا گزارشی هم از توزیع کارتای تقلبی این سری نرسیده

احتمالا مشکل مربوط به نسخه ی درایور هست یا سازگاری با نسخه ی ویندوز،درایورای ATI از این مشکلات زیاد دارن،ممکنه نسخه های جدیدش این مشکلات رو نداشته باشن

سلام
یه دوتا سوال داشتم دوستان:
1:هارد های اکسترنال (یا همون هارد همراه) (1000 گیگ).اگر قطعه ای بسوزه یا اتصالی بده یا هر مشکلی برای هارد پیش بیاد میشه کاری کرد که اطلاعات به طور کامل و بدون خرابی برگرده؟(حتی اگه شده به جاهی حرفه ای بدیم.)آخه خیلی برگشتن اطلاعات واسم خیلی بیشتر از خود هارد ارزش داره.
2:وقتی این هارد به ویندوز وصله اگر برنامه ای روش نصب کنیم مثلا یه نرم افزاری.ویندوز نرم افزار رو میخونه و اجرا میکنه یا باید فقط روی همون هاردی که توی کیس وصله نصب بشه؟
1-این بستگی به نوع سوختگی یا بطور کلی بگم مشکلی که پیش اومده داره تا زمانیکه ضربه نخوره (یعنی مشکل از pcb یا کنترلرش باشه) میشه امیدوار بود در غیر اینصورت برگشت اطلاعات تا حدودی به مشکل میخوره.
2-مشخصه وقتی رو هارد اکسترنال یا هر درایو دیگه ای برنامه نصب میکنی اون درایو باید فعال یا بهتر بگم active باشه در غیر اینصورت نرمافزار اجرا نمیشه.

من یه مودم کریتیو ورزن بلستر دارم که روی سیستم اینتل 467 سوکتم و اینتل 775 سوکتم خوب جواب میده داریورشم خود ویندوز اتوماتیک نصب میکنه و میشناسدش منتها همین مودمو روی دو تا سیستم 1156 سوکته پی 55 امتحان کردم که رو هر دوش ارورای 619 و 678 واینا میده اگه هم وصل بشه یک دقیقه نشده قطع میشه نسخه ویندوز نصب شده همه ایکس پی سرویس پک 3 هستش با اینکه ویندوز میشناسدش درایورشو هم از رو سی دی نصب کردم روی دو تا سیستم پی 55 تست کردم ولی فایده نداشت
مادر بورد یکی از پی 55 ها گیگای یو دی 3 پی و اون یکی گیگای یو دی 4 پی هست

من یه مودم کریتیو ورزن بلستر دارم که روی سیستم اینتل 467 سوکتم و اینتل 775 سوکتم خوب جواب میده داریورشم خود ویندوز اتوماتیک نصب میکنه و میشناسدش منتها همین مودمو روی دو تا سیستم 1156 سوکته پی 55 امتحان کردم که رو هر دوش ارورای 619 و 678 واینا میده اگه هم وصل بشه یک دقیقه نشده قطع میشه نسخه ویندوز نصب شده همه ایکس پی سرویس پک 3 هستش با اینکه ویندوز میشناسدش درایورشو هم از رو سی دی نصب کردم روی دو تا سیستم پی 55 تست کردم ولی فایده نداشت
مادر بورد یکی از پی 55 ها گیگای یو دی 3 پی و اون یکی گیگای یو دی 4 پی هست
خب یه مودم از یه برند دیگه رو بگیر روی مادربردای جدید نصب کن،ببین کار میکنه یا نه
اون مودمای Creative قدیمین(بعضیهاشون هم تقلبین) بنابراین بعید نیس روی سیستمای جدید کار نکنن

بعدم درایورای جدید کارت مودم Creative رو از سایتش بگیر نصب کن،اگر ویندوزت هم VISTA/7 بود خودش درایورش رو از طریق Update دانلود میکرد.

1-این بستگی به نوع سوختگی یا بطور کلی بگم مشکلی که پیش اومده داره تا زمانیکه ضربه نخوره (یعنی مشکل از pcb یا کنترلرش باشه) میشه امیدوار بود در غیر اینصورت برگشت اطلاعات تا حدودی به مشکل میخوره.
2-مشخصه وقتی رو هارد اکسترنال یا هر درایو دیگه ای برنامه نصب میکنی اون درایو باید فعال یا بهتر بگم active باشه در غیر اینصورت نرمافزار اجرا نمیشه.
تشکر فراوان
یخورده مطلب رو بد نوشتم...!
بله.منظورم همون بود که کلا میتونه کار درایوی که تو کیس وصله رو انجام بده.!
:smile:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or