تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

سلام به همگی چند سری هستش که بره من یه همچین پیغامی میاد هم تو محیط بازی پیش اومده هم تو محیط ساده ویندوز شما فکر میکنید مشکل از کجا میتونه باشه بعد از اومدن این صفحه کامپیوتر ریست میشه
من فکر میکنم مادربرد یه چیزش !!! برنامه ای نیست به ما بگه این مشکل از کجاست ؟

1509d1251758761-please-help-my-boot-loop-problem-computer-screens-003.jpg

این مشکل چند جور هست شما اگه دو تا رم بقل هم اگه داشته باشی این پیغام میاد اگه با هم مچ نباشن یا یکیشون خراب باشه میتونی یکیش رو در بیاری تست کنی البته در بعضی مواقع از cd رام یا حتی ویندوز هم میشه

سلام به همگی چند سری هستش که بره من یه همچین پیغامی میاد هم تو محیط بازی پیش اومده هم تو محیط ساده ویندوز شما فکر میکنید مشکل از کجا میتونه باشه بعد از اومدن این صفحه کامپیوتر ریست میشه
من فکر میکنم مادربرد یه چیزش !!! برنامه ای نیست به ما بگه این مشکل از کجاست ؟
خب این Error مربوط به ****** Manager هست،اگر میتونی ویمدوز رو دوباره نصب کن و یا حداقل با System Restore به یه تاریخ قبلتر برش گردون،احتمالا مشکل شما نرم افزاری باشه و حل بشه.

مشکل از RAM هست
حتما رم را عوض کن

موقع نصب دی وی دی رم یا سی دی رم
حتما باید ویندوز را دوباره نصب کنید !!!!!!!!!!!!! :biggrin1::confused::-":punk::smoke::eek:
http://windows-seven.ir
شما که لطف میکنی اینقد قاطع نظر میدی،از کجا اینقد مطمئنی که مشکل از رم هست که میگی برو عوضش کن؟؟

موقع نصب درایو هم کی گفته که باید ویندوز از اول نصب بشه؟؟؟!!(در موارد خاص که سیستم قدیمی باشه و پورتای IDE برای HDD و CD-ROM داشته باشه و ویندوز هم XP باشه،ممکنه این کار لازم بشه)

خب منطقا بدون باطری که نمیتونه اطلاعات رو نگه داره،بردای لپ تاپ هم مثل مادربردای PC از چیدمان مشخص و استانداردی نداره که بشه گفت چطور میشه CMOS رو Reset کرد
اگر نمایندگی اونطوری گفته که خب نباید دنبال راه دیگه ای بود.

منم همین طور فکر میکنم ، حتماً منبع تغذیه ای باید باشه که EPROM بتونه حداقل تنظیمات کاربر رو حفظ کنه ، اما من چیزی نمیبینم !

البته سازگار ارقام که از این حرفا زیاد میزنن متاسفانه ، چند وقت پیش همین مشکل برای یکی از دوستانم که ThinkPad داره پیش اومد و تکنسین های بخش تعمیرات و کارشناسان تعویض قطعه سازگار ارقام گفته بودن باید کل برد با هزینه 230.000 تومن تعویش بشه در حالی که همون لپتاپ رو پیش یکی از تعمیرکاران معمولی پاساژ کیش کرج بردن و با 80.000 تومن بایوس رو ReWrite کرد !

خب پس من چاره دیگه ای ندارم ؟

من فن سی پی یو رو یه بار خارج کردم یه کمی خمیر سیلکون ازش جدا شد منم نداشتم که بزارم جاش فن رو جا انداختم دما رو داخل بایوس دیدم از پنجاه و هشت نه درجه بیشتر نشد ولی ده دوازده از قبل بیشتر بود یه مدت کار کرد بعد خاموشش کردم دفعه بعد وقتی
روشن کردم هی ریستارت میکرد پشت سر هم وقتی سی پی یو رو در اوردم دیگه ریستارت نمیشد و فن سی پی یو عا دی کا ر میکرد منتها بدون سی پی یو فکر میکنم مشکل از سی پی یو باشه میخواستم ببینم ایا میشه این مشکل رو حل کرد
یا باید برم یه سی پی یو بخرم

آخرین ویرایش:
من یه بار فن سی پی یو رو یه بار خارج کردم یه کمی خمیر سیلکون ا.ش جدا شد منم نداشتم که ب.ارم جاش فن رو جا انداختم یه مدت کار کرد بعد خاموشش کردم دفعه بعد وقتی
روشن کردم هی ریستارت میکرد پشت سر هم وقتی سی پی یو رو در اوردم دیکه ریستارت نمیشد و فن سی پی یو عا دی کا ر میکرد منتها بدون سی پی یو فکر میکنم مشکل ار سی پی یو باشه میخواتم ببینم ایا میشه این مشکل رو حل کرد
قرار نگرفتن دقیق پایه های فن هم میتونه این مشکل رو بوجود بیاره .

منم همین طور فکر میکنم ، حتماً منبع تغذیه ای باید باشه که EPROM بتونه حداقل تنظیمات کاربر رو حفظ کنه ، اما من چیزی نمیبینم !

البته سازگار ارقام که از این حرفا زیاد میزنن متاسفانه ، چند وقت پیش همین مشکل برای یکی از دوستانم که ThinkPad داره پیش اومد و تکنسین های بخش تعمیرات و کارشناسان تعویض قطعه سازگار ارقام گفته بودن باید کل برد با هزینه 230.000 تومن تعویش بشه در حالی که همون لپتاپ رو پیش یکی از تعمیرکاران معمولی پاساژ کیش کرج بردن و با 80.000 تومن بایوس رو ReWrite کرد !

خب پس من چاره دیگه ای ندارم ؟
میتونی ریسک کنی و دستگاه رو پیش تعمیرکار آزاد ببری،اما خب نمیشه حل مشکل رو تضمین کرد،نمایندگی ها هم از نظر تکنیسین ها همیشه غنی نیستن و معمولا راحتترین راه رو پیشنهاد میدن.

من فن سی پی یو رو یه بار خارج کردم یه کمی خمیر سیلکون ازش جدا شد منم نداشتم که بزارم جاش فن رو جا انداختم دما رو داخل بایوس دیدم از پنجاه و هشت نه درجه بیشتر نشد ولی ده دوازده از قبل بیشتر بود یه مدت کار کرد بعد خاموشش کردم دفعه بعد وقتی
روشن کردم هی ریستارت میکرد پشت سر هم وقتی سی پی یو رو در اوردم دیگه ریستارت نمیشد و فن سی پی یو عا دی کا ر میکرد منتها بدون سی پی یو فکر میکنم مشکل از سی پی یو باشه میخواستم ببینم ایا میشه این مشکل رو حل کرد

نه دوست عزیز،CPU خراب نشده ، یا بد جا زدیش و یا فن رو بدرستی روش نصب نکردی و پردازنده با فن تماس درستی نداره و خیلس سریع داغ میکنه و Shut Down میکنه

یکبار از اول و با دقت CPU و فن اون رو دوباره جابزن و تست کن.

قرار نگرفتن دقیق پایه های فن هم میتونه این مشکل رو بوجود بیاره .

نه دوست عزیز،CPU خراب نشده ، یا بد جا زدیش و یا فن رو بدرستی روش نصب نکردی و پردازنده با فن تماس درستی نداره و خیلس سریع داغ میکنه و Shut Down میکنه

یکبار از اول و با دقت CPU و فن اون رو دوباره جابزن و تست کن.
این دفعه دقیق و ا ز روی دفترچه خود سی پی یو اینتل مو به مو و محکم فن رو جا اند اختم جوری که خمیر سیلیکون سفید ی که بعد ا ز تراشیدن خمیر خاکستری
و قبلی سی پی یو روی اون ریخته بود م کامل پخش شد و قسمتی ا ز اون د ور حاشیه خارج قسمت د ایره ای فن جمع شد پشت ماد ر برد رو هم د ید م اون 4 قسمت پلاستیکی هم خوب جا افتاد ه بود
ولی با ز هم پشت سر هم ریستارت میکنه
فاصله بین ریستارتها کمه
ولی بعد 2 تا 3 ریستارت پشت سر هم که در ابتدا هستش
یه 7 تا 8 ثانیه فن سی پی یو کار میکنه و بعد د و مرتبه همون جوری میشه
البته قبلا هم همین جوری بود
پاورم تست کردم مشکلی نداره

این دفعه دقیق و ا ز روی دفترچه خود سی پی یو اینتل مو به مو و محکم فن رو جا اند اختم جوری که خمیر سیلیکون سفید ی که بعد ا ز تراشیدن خمیر خاکستری
و قبلی سی پی یو روی اون ریخته بود م کامل پخش شد و قسمتی ا ز اون د ور حاشیه خارج قسمت د ایره ای فن جمع شد پشت ماد ر برد رو هم د ید م اون 4 قسمت پلاستیکی هم خوب جا افتاد ه بود
فاصله بین ریستارتها کمه
پس یه مشکلی برای مادربرد پیش اومده احتمالا،
CPU رو بزار روی یه مادربرد دیگه تست کن،احتمالا مادربردت رو باید بدی گارانتی.

فاصله بین ریستارتها کمه

البته بچها راهای خیلی خوبی جلو پات گزاشتن و اگه کارت با راهنمای هاشون درست نشد الته امیدوارم بشه اگه تونستی قطعاتت رو از تو کیس کامپیوتر در بیار و یک بار بدون کیس تست کن و شاید به خاطر این هست که فن cpu ت خوب خنک نمیکنه و دورش پایین هست برو تو قسمت setup مادربرد ببین دور فن و حرارت cpu چقدر هست با این مشکل خیلی روبرو بودم

آخرین ویرایش:
فاصله بین ریستارتها کمه

سلام دوست عزیز .

- شما اگه CPUـت Intelـه Pin ها یا سوزن های سوکت (جایی که CPU روش قرار میگیره) رو چک کن که خمیر سیلیکون اونجا نریخته باشه . اگرم CPUـت AMDـیه که Pin های خود CPU رو چک کن .

- قبل از جازدن CPU یه بار باطری Bios رو دربیار و دو پین زیر جای باطری رو با سر پیچگوشتی یا چیز فلزیه دیگه ای اتصال بده . ممکنه بی ربط به نظر بیاد اما بعضی اوقات موثره .

- خمیر سیلیکون قبلی و قدیمی رو از روی CPU و سینک فن پاک کنی بهتره چون ممکنه به علت گذشت زمان و عدم پخش درست مانع انتقال درست حرارت از CPU به سینک بشه ، مگه تازه باشه و از مرکز به اطراف پخش بشه .

- بهتره یه بار CPU رو بدون فن رو برد نصب کنی و سیستم رو در حالی که انگشتت روی CPUـه روشن کنی که ببینی گرم میشه یا نه ، اگه احساس افزایش دما کردی بلافاصله سیستم رو با کلید پشت Power خاموش کن و فن رو (با خمیر سیلیکون تازه ، اگه داری) نصب کن . (دقت کن که فقط به اندازه 1/3 بند انگشت از خمیر سیلیکون رو وسط سطح CPU بریزی و فن رو نصب کنی . به این شکل خمیر سیلیکون به اندازه کافی در تمام سطح CPU پخش میشه) .

راستی Reset شدن سیستم ، علامت خوبیه ! نگران نباش .

میتونی ریسک کنی و دستگاه رو پیش تعمیرکار آزاد ببری،اما خب نمیشه حل مشکل رو تضمین کرد،نمایندگی ها هم از نظر تکنیسین ها همیشه غنی نیستن و معمولا راحتترین راه رو پیشنهاد میدن.

یه جایی رو میشناسم که نمایندگی A+ آواژنگه و با ضمانت اینکارو میکنه ... حالا ببینیم چی میشه ... از راهنمایی و توجهت واقعاًً ممنون .

دوستان منم مشکل پیام 1156 دارم و مربوط به دانلود و تورنت هست.
به اینصورت که وقتی تورنت های تصویری قدیمی رو برای دانلود میزنم مشکلی ندارم ولی وقتی تورنت های جدید(مثل فیلم INGLORIOUS BASTERDS) رو برای دانلود میزنم کامپیوتر صفحش ابی میشه و ارور میده و رستارت می کنه.
مشکل از چیه؟؟؟؟

دوستان منم مشکل پیام 1156 دارم و مربوط به دانلود و تورنت هست.
به اینصورت که وقتی تورنت های تصویری قدیمی رو برای دانلود میزنم مشکلی ندارم ولی وقتی تورنت های جدید(مثل فیلم INGLORIOUS BASTERDS) رو برای دانلود میزنم کامپیوتر صفحش ابی میشه و ارور میده و رستارت می کنه.
مشکل از چیه؟؟؟؟
مشکل شما نرم افزاری هست و برای دانلود Torrent هم فقط از یه برنامه و فقط از Utorrent آخرین نسخه استفاده کن.

درود
من 1سیستم کلنگ دارم:
رم=512
گرافیک=128
قبلا 2تا هارد داشتم که 1یش 20 بود و 1یش 80 ،80 تعطیل شد و مجبور شدم با همین 20 کار کنم تا اینکه چند وقت پیش 1هارد 500ساتا گرفتم و وصلش کردم ،چون میخواستم ویندوزم رو عوض کنم هم 500 وصل بود و هم20.هارد ساتا رو با تبدیل وصل کردم. خلاصه اون اول که داره سیستم بالا میاد تو قسمت ساتا میشناستش و مینویسه که 1هارد ساتا با ظرفیت چهارصد و خرده ای وصله ولی وقتی که لودینگ نصب ویندوز شروع میشه بجز هارد 20 اونیکی رو نمیشناسه. سیمها هم سفته و مشکل از لحاظ جاگذاری نداره.
مشکل چیه که اول میفهمه هارد وصله ولی سر نصب ویندوز نمیفهمه؟
اگه میشه کمک کنید.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or