تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

shahriyar_pc

کاربر سایت
Oct 18, 2010
993
سلام دوستان
دیروز یه مشکلی عجیبی برام پیش اومد !
وقتی داشتم توی اینترنت میگشتم و آهنگ گوش میدادم سیستم فریز شد هیچ دکمه ای هم کار نمیکرد بعد که ری استارت کردم فقط چراق پاور چشمک میزد ولی اصلا سیستم بالا نمی اومد بعد چند ثانیه خود سیستم خاموش میشد بعد دوباره همینطوری فقط چشمک میزد ولی بالا نمی اومد(مانیتور روی حالت استندبای مونده بود)
از پشت کیس سیستم رو خاموش روشن کردم بعد چند دقیقه تلاش درست شد!!!
تا به حال دو بار این مشکل پیش اومده!

چیکار کنم؟:(

abouzar337

کاربر سایت
Jul 2, 2009
687
سلام

دیشب رو سیستم یه بنده خدایی که اصلا بالا نمیومد خواستم ویندوز XP ( به درخواست خودش ) نصب کنم. ولی متاسفانه بعداز پارتیشن بندی و برای مرحله فرمت کردن با همچی پیغامی روبرو شدم:

setup was unable for format the partition. the disk may be damaged
و یه سری احتمالاتی که خودش داده بود

و بعدش هم خواسته بود یه پارتیشن دیگه رو برا ویندوز انتخاب کنم که بعد از اونم با همین خطای بالایی رو میده .

حالا میشه راهنمایی بفرمایین دوستان که ببینم مشکل چیه؟ هارد یا رم یا اینکه دیسک ویندوز مشکل داره که البت ازش ( دیسک) مطمئن بودما ولی با دیدن این خطا به شک افتادم
یه نکته: در حالت فرمت کردن پارتیشن انتخابی غیر از حالت quick یه زمانی حدود 45 الی یک ساعت طول کشید تا فقط برسه به 7درصد فرمت:| و بعدش هم توقف و ادامه ماجرا

حالا کیس لنگ در هوا مونده :d
ممنونم از راهنمایی

VECT0R

کاربر سایت
Jun 8, 2011
988
سلام
به یه مشکل عجیب خوردم ویندوزم ۸.۱ بود که دیدم بالا نمیاد روی هارد دیگه ویندوز جدید ریختم چک کردم دیدم ویندوز قبلیه فولدر users ناپدید شده و هر برنامه ای نصب کرده بودم نیست
ویندوز جدید ریختم ولی همه بازیهای بعد یه مدت stop working میده الانم رو چنتا هارد چند بار ویندوز ریختن درایوهای متفاوت vga و رو تست کردم درست نشده dx ریختم نشد سیستم :
3570
p8 z77 v
msi 290x gaming

آخرین ویرایش:

Fire Light

کاربر سایت
Feb 15, 2013
907
سلام. لطفا اگه میشه سریع کمکم کنید. یکی از لپ تاپ های آشناهامون خراب شد و نیاز به رم جدید داشت. رمی که سفارش دادن و اومد دیدم اطلاعات روی خود رم با اطلاعات روی بسته رم فرق داره. می خواستم ببینم فروشنده عوض کرده یا من اشتباه می کنم.

MOSTAFA VI

کاربر سایت
Oct 24, 2007
1,131
سلام دوستان
دیروز یه مشکلی عجیبی برام پیش اومد !
وقتی داشتم توی اینترنت میگشتم و آهنگ گوش میدادم سیستم فریز شد هیچ دکمه ای هم کار نمیکرد بعد که ری استارت کردم فقط چراق پاور چشمک میزد ولی اصلا سیستم بالا نمی اومد بعد چند ثانیه خود سیستم خاموش میشد بعد دوباره همینطوری فقط چشمک میزد ولی بالا نمی اومد(مانیتور روی حالت استندبای مونده بود)
از پشت کیس سیستم رو خاموش روشن کردم بعد چند دقیقه تلاش درست شد!!!
تا به حال دو بار این مشکل پیش اومده!

چیکار کنم؟:(
با این اوصاف به نظر میاد که مشکل از PSU باشه، پاورتونو چک کنید، از مادربرد جدا کنید ببینید احیانا نیمسوز نشده باشه(رنگ کانکتور تغییری نکرده باشه چون در این صورت خیلی خطرناکه و ممکنه به قیمت تعویض مادربردتون تموم شه)، همینطور اگر از این پاورای ارزون قیمت استفاده میکنید احتمال مشکل بیشتر به سمت پاور میره
احتمال دوم هم برمیگره به حرارت CPU، ممکنه فنش قدیمی یا ضعیف باشه یا مشکل از خمیر سیلیکون باشه و نتونه CPU رو خنک نگه داره ، دمای CPU رو چک کنید ببینید در حال عادی و لود در چه وضعه
برای احتمال سوم هم میشه RAMهارو در نظر گرفت (که البته احتمالش کمتر از بقیه موارد ذکر شدس)
خیلی دلایل دیگه ای هم هستند که میتونن باعث همچین مشکلی شن
به ترتیب چک کنید ببینید مشکل از کجاست
سلام

دیشب رو سیستم یه بنده خدایی که اصلا بالا نمیومد خواستم ویندوز XP ( به درخواست خودش ) نصب کنم. ولی متاسفانه بعداز پارتیشن بندی و برای مرحله فرمت کردن با همچی پیغامی روبرو شدم:

setup was unable for format the partition. the disk may be damaged
و یه سری احتمالاتی که خودش داده بود

و بعدش هم خواسته بود یه پارتیشن دیگه رو برا ویندوز انتخاب کنم که بعد از اونم با همین خطای بالایی رو میده .

حالا میشه راهنمایی بفرمایین دوستان که ببینم مشکل چیه؟ هارد یا رم یا اینکه دیسک ویندوز مشکل داره که البت ازش ( دیسک) مطمئن بودما ولی با دیدن این خطا به شک افتادم
یه نکته: در حالت فرمت کردن پارتیشن انتخابی غیر از حالت quick یه زمانی حدود 45 الی یک ساعت طول کشید تا فقط برسه به 7درصد فرمت
:|
و بعدش هم توقف و ادامه ماجرا
حالا کیس لنگ در هوا مونده
:d
ممنونم از راهنمایی

راه حل اول

هاردو جدا کنید و روی سیستم دیگه که مشکلی نداره نصب کنید(به عنوان هارد دومSLAVE)
به مسیر زیر برید و پارتیشنا رو حذف کنید:
Control Panel/Administrative Tools/Computer Management/Storage/Disk Management tool
مجددا پارتیشن بندی کنید
ویندوزو نصب کنید
بعد از نصب ویندوز اگر ویندوز نتونست بقیه پارتیشنا رو شناسایی کنه حذفشون کنید و دوباره پارتیشن بندی کنید(از همون مسیر بالا)
====================================
راه حل دوم

1. هاردو جدا کنید و روی یه سیستم دیگه نصب کنید (به عنوان هارد دوم یا Slave)
2. هاردو فرمت کنید و
check disk کنید
3. روی همون سیستمی که چک شد ویندوز رو روش نصب کنید
4. دوباره هاردو جدا کنید و ایندفعه روی یک سیستم دیگه فرمتش کنید
5. مجددا روی سیستم دوم اسکن کنید و چک کنید ببینید مشکلی داره یا نه
6. هاردو جدا کنید و به سیستم خودتون نصب کنید و سعی کنید ویندوز رو نصب کنید

اگر مشکل حل نشد یا CD ویندوز مشکل داره یا هارد

سلام
به یه مشکل عجیب خوردم ویندوزم ۸.۱ بود که دیدم بالا نمیاد روی هارد دیگه ویندوز جدید ریختم چک کردم دیدم ویندوز قبلیه فولدر users ناپدید شده و هر برنامه ای نصب کرده بودم نیست
ویندوز جدید ریختم ولی همه بازیهای بعد یه مدت stop working میده الانم رو چنتا هارد چند بار ویندوز ریختن درایوهای متفاوت vga و رو تست کردم درست نشده dx ریختم نشد سیستم :
3570
p8 z77 v
msi 290x gaming
شما این چندتا لینکو چک کن ببین مشکل نرم افزاریه یا سخت افزاری:

(Game) has stopped working error? [Solved] - game+has+stopped+working+windows+8+radeon+apu - Graphics & Displays

ALL my 3D games stops working [Solved] - Windows 7 - Windows 7

(.exe) HAS STOPPED WORKING - ANY GAME

سلام. لطفا اگه میشه سریع کمکم کنید. یکی از لپ تاپ های آشناهامون خراب شد و نیاز به رم جدید داشت. رمی که سفارش دادن و اومد دیدم اطلاعات روی خود رم با اطلاعات روی بسته رم فرق داره. می خواستم ببینم فروشنده عوض کرده یا من اشتباه می کنم.

مشکل از فروشندس، ببرید برای تعویض.

ببخشید دوستان یه سوال داشتم : امکانش هست که روی یک کامپیوتر دو تا هارد اینترنال گذاشت ؟
بله و هیچ مشکلی هم نداره
فقط قبل از خرید هارد دوم چک کنید ببینید مادربردتون ورودی IDE یا ساتای اضافه (بسته به نوع هارد) داره یا نه
همچنین PSU رو هم باید در نظر بگیرید که خروجی برق اضافی داشته باشه (SATA یا Four Pin Peripheral Connector)
هارد دومو نصب کنید و سیستمو بوت کنید، اگر سیستمتون بالا نیومد برید به بایوس و بوت رو بذارید رو هاردی که ویندوز روش نصبه.

Dr.Freeman

کاربر سایت
Apr 18, 2009
511
نام
نوید

بله و هیچ مشکلی هم نداره
فقط قبل از خرید هارد دوم چک کنید ببینید مادربردتون ورودی IDE یا ساتای اضافه (بسته به نوع هارد) داره یا نه
همچنین PSU رو هم باید در نظر بگیرید که خروجی برق اضافی داشته باشه (SATA یا Four Pin Peripheral Connector)
هارد دومو نصب کنید و سیستمو بوت کنید، اگر سیستمتون بالا نیومد برید به بایوس و بوت رو بذارید رو هاردی که ویندوز روش نصبه.​

ببخشید دوست عزیز از کجا میشه فهمید مادربردم ورودی IDE یا ساتای اضافی داره ؟​

jimbo666

کاربر سایت
Jan 28, 2013
155
سلام. یکی از دوستانم چند روزی میشه وقتی لپ تاپش رو روشن میکنه با مشکل مواجه میشه. به جای بالا اومدن ویندوز دو تا گزینه میاد که باید یکیشون رو انتخاب کنه. گزینه ی اول رو که میزنه میره توی Start Up Repair ولی این گزینه هم از امروز دیگه کار نمی کنه و باید ویندوز رو با رفتن روی Start Windows Normally بوت کنه. میشه بگید این مشکل از کجاست و راه حلش چی می تونه باشه؟
چند تا عکس از این ارورها رو هم اینجا گذاشتم. در ضمن مشخصات کامپیوترش هم اینه:
SONY , VAIO E SERIES
SVE 15 1 15 FXS
Windows 7
intel , core i 5

94249676199278627939.jpg
00745784826916244832.jpg
15143961067770772440.jpg
71338643543819439912.jpg

MOSTAFA VI

کاربر سایت
Oct 24, 2007
1,131
ببخشید دوست عزیز از کجا میشه فهمید مادربردم ورودی IDE یا ساتای اضافی داره ؟
همونطور که دوستمون گفتن باید در کیستو باز کنی تا مادربردتو ببینی، میتونی مدلشو تو نت سرچ کنی و ببینی چه ورودی هایی داره، این عکس برای نمونه:

سلام ، به یک نرم افزار خوب و مطمئن برای بک اپ اطلاعاتم نیاز دارم .
ممنون
http://forum.bazicenter.com/thread254/page503/

سلام. یکی از دوستانم چند روزی میشه وقتی لپ تاپش رو روشن میکنه با مشکل مواجه میشه. به جای بالا اومدن ویندوز دو تا گزینه میاد که باید یکیشون رو انتخاب کنه. گزینه ی اول رو که میزنه میره توی Start Up Repair ولی این گزینه هم از امروز دیگه کار نمی کنه و باید ویندوز رو با رفتن روی Start Windows Normally بوت کنه. میشه بگید این مشکل از کجاست و راه حلش چی می تونه باشه؟
چند تا عکس از این ارورها رو هم اینجا گذاشتم. در ضمن مشخصات کامپیوترش هم اینه:
SONY , VAIO E SERIES
SVE 15 1 15 FXS
Windows 7
intel , core i 5

94249676199278627939.jpg
00745784826916244832.jpg
15143961067770772440.jpg
71338643543819439912.jpg
http://forum.bazicenter.com/thread3320/page382/#post3454468

=====================

دوستان سوالات نرم افزاری رو تو بخش مربوطه بپرسید.

fosil

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,037
نام
آرین
سلام دوستان.واسه موس من مشکل افتضاحی به وجود اومده اونم اینه که وقتی موس رو میذارم نشانگر موس(همون فلشه)تکان میخوره.بدون این که موس رو حرکت بدم.

MOSTAFA VI

کاربر سایت
Oct 24, 2007
1,131
سلام دوستان.واسه موس من مشکل افتضاحی به وجود اومده اونم اینه که وقتی موس رو میذارم نشانگر موس(همون فلشه)تکان میخوره.بدون این که موس رو حرکت بدم.
سیستم رو با safemode بالا بیارید
اگه همه چیز عادی بود و مشکل موس تو حالت safemode نداشتید clean boot انجام بدید
طریقه انجام clean boot:
ویندوز 8 . 8.1

msconfig>System Configuration>Services >Hide all Microsoft services >Disable all

Startup tab>
Open Task Manager

Startup tab in Task Manager>
for each startup item, select the item and then click Disable

Task Manager
رو ببندید

On the Startup tab of the System Configuration dialog box, tap or click OK

========================

ویندوز 7 و ویستا

Click Start, type msconfig.exe in the Start Search box, and then press Enter to start the System Configuration utility

On the General tab, click the Selective startup option, and then click to clear the Load startup items check box. (The Use Original Boot.ini check box is unavailable.)

On the Services tab, click to select the Hide all Microsoft services check box, and then click Disable all

Click OK, and then click Restart

========================

اگر مشکل حل نشد:

درایور موستون رو اپدیت کنید

به سایت کمپانی تولیدکننده موستون برید و درایور چیپستش رو دانلود و نصب کنید

اگه موستون وایرلس هست اینا رو انجام بدید:

1. موس رو روی USB های دیگر مادربرد امتحان کنید
2. باتری ها رو عوض کنید
3. موس رو روی یه سیستم دیگه امتحان کنید
4. موس رو با نرم افزار
Mousinfo diagnostic tool تست کنید
http://www.microsoft.com/hardware/en-us/downloads

برای باز کردن Mousinfo diagnostic tool این راه ها رو برید:

• Windows Vista or Windows 7
    1. Click Start

VistaStartButton.jpg

.
    2. Click All Programs.
    3. Click Accessories.
    4. Click Run.
    5. In the Open box, type mousinfo, and then click OK.

5. هر نرم افزاری که با موستون ناسازگاری داره رو پاک کنید (مثل نرم افزارهای لاجیتک یا تاچ پد)

• Windows Vista or Windows 7
  • Open Programs and Features in Control Panel. To do this, follow these steps:

1. Click Start
    2. In the Start Search box, type appwiz.cpl.
    3. Press ENTER

نرم افزار IntelliPoint software رو پاک و مجددا نصب کنید

آخرین ویرایش:

lave_101

کاربر سایت
Feb 3, 2007
287
سلام
دوستان من یه مانیتور s23a560h دارم که رفته رو یک حالتی به نام store mode و هی کنتراست و رنگ را هر 1 دقیقه عوض میکنه دوستان کسی را حلی چیزی نمیشناسه که این حالت را خاموش کنم ( با ریست تنظیمات اینها هم فایده نداره):(

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر