تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

نمیدونم نرم افزاریه یا سخت افزاری
گفتم اینجا مطرح کنم

من مدتی هست به محض این که font های فارسی رو نصب میکنم سیستمم بعد از اولین restart بعد از این که loading مربوط به windows تمام شد و میخواد صفحه welcome رو نشون بده shutdown میشه و بلافاصله روشن میشه و دوباره همین وضعه

از advance menu گزینه های safe mode یا ... رو هم امتحان کردم همینه و تا اون قسمت میره دوباره همین میشه

گزینه

Disable automatic restart on system failure

رو زدم تا ارور رو ببینم دیدم این رو مینوسه :

Stop : coooo21a { fatal system error
The windows log on process system process terminated unexpectedly on C0000139

The system has been shutdown

مجبور شدم با mini windows xp موقت بیام بالا
که فونت ها رو پاک کنم
ولی بعد از این که اون فونتها رو پاک میکنم هم باز هم عادی بالا نمیاد
و مجبور میشم image که با symantec northon ghost 11.5 گرفتم رو بزنم تا دوباره ویندوز درست بشه

کسی میدونه مشکل از چیه ؟
من تا 1 ماه قبل همیشه این فونتها رو نصب میکردم مشکلی ایجاد نمیکرد ولی امروز دقیقا 4 امین بازیه که تا نصبشون میکنم اینطوری میشه

نمیدونم نرم افزاریه یا سخت افزاری
گفتم اینجا مطرح کنم

من مدتی هست به محض این که font های فارسی رو نصب میکنم سیستمم بعد از اولین restart بعد از این که loading مربوط به windows تمام شد و میخواد صفحه welcome رو نشون بده shutdown میشه و بلافاصله روشن میشه و دوباره همین وضعه

از advance menu گزینه های safe mode یا ... رو هم امتحان کردم همینه و تا اون قسمت میره دوباره همین میشه

گزینه

Disable automatic restart on system failure

رو زدم تا ارور رو ببینم دیدم این رو مینوسه :

Stop : coooo21a { fatal system error
The windows log on process system process terminated unexpectedly on C0000139

The system has been shutdown

مجبور شدم با mini windows xp موقت بیام بالا
که فونت ها رو پاک کنم
ولی بعد از این که اون فونتها رو پاک میکنم هم باز هم عادی بالا نمیاد
و مجبور میشم image که با symantec northon ghost 11.5 گرفتم رو بزنم تا دوباره ویندوز درست بشه

کسی میدونه مشکل از چیه ؟
من تا 1 ماه قبل همیشه این فونتها رو نصب میکردم مشکلی ایجاد نمیکرد ولی امروز دقیقا 4 امین بازیه که تا نصبشون میکنم اینطوری میشه
ویروس یا تروجان نگرفته ویندوزت؟

ویروس یا تروجان نگرفته ویندوزت؟
نه
هیچ مشکلی نداره
مثلا 1 ماهه تمام بدون هیچ مشکلی کار کرده تا الان که این فونتها رو نصب کردم
تا نصبشون میکنم این مشکل ایجاد میشه بعد که اون ایمج رو میزنم دوباره درست میشه سریع و بدون مشکل

جالبه از install new font که استفاده میکنم اینطوری میشه
ولی وقتی دستی copy paste میکنم تو پوشه fonts مشکلی نداره

این pc تو همه چیز داغونه و bug وضعش

مرسی

اساتید کمک.من یه پاور 650 silver stone و ati 4890 خریدم.این دو قطعه که گفتم جدید گرفتم و رو سیستم قبلیم که مال سال 87 هستش انداختم.حالا مشکل چیه؟ برد من p5b se و سی پی یو E6750 core 2dou هستش. حالا که ویندوز ریختم روی welcome و بوت شدن گیر میکنه و تصویر فریز میشه و مجبور میشم دستی reset کنم.بعضی وقت ها هم گیر نمیکنه و ویندوز بالا میاد و وقتی هم که بالا میاد اصلا گیر نمیکنه و قفل نمیشه. وقتی rate گرفتم از سیستمم به کارتم نمره 7.6 داد.برای حل مشکل بوت شدنش کیس رو بردم تا مشکل هنگشو برطرف کنن. bios مادر بورد رو برام up کرد و دیگه مشکل گیر کردن پیش نیومد و حل شد.اما حالا که rate میگیرم نمره 7.3 میده و کاملا مشخصه تو بازی از حداکثر توان کارت استفاده نمیشه.حس میکنم بوردم قدیمیه و بد تر از همه PCI2 هم نیست. ممنون میشم کمکم کنید چون بدجوری گیج شدم.اگه با عوض کردن بورد مشکلم حل میشه تعویضش کنم یا اگه مشکلش چیز دیگه ای هست ...چقدر حرف زدم:d
در ضمن هیچ وقت از بازی نمیپره بیرون ولی افت فریم دیده میشه.یک دنیا ممنون میشم اگه بتونید راهنماییم کنید.:x

http://www.pixiran.com/view.php?filename=20Untitled.jpg

دوستان مشکل من چیه؟؟؟؟؟؟؟
من گزینه سوم رو زدم رفت! اخه بدون مشکل دارم کارم رو میکنم
بعد تعویض ویندوز اینو گفت!

این یعنی اینکه هارد سیستم مشکل داره و احتمالا بزودی مشکلاتش زیادتر هم میشه،بهتره با یه برنامه ی Sector Scanner که توی دیسکای Boot CD هستن هاردت رو کامل چک کنی که بدسکتور نداشته باشه.

اساتید کمک.من یه پاور 650 silver stone و ati 4890 خریدم.این دو قطعه که گفتم جدید گرفتم و رو سیستم قبلیم که مال سال 87 هستش انداختم.حالا مشکل چیه؟ برد من p5b se و سی پی یو E6750 core 2dou هستش. حالا که ویندوز ریختم روی welcome و بوت شدن گیر میکنه و تصویر فریز میشه و مجبور میشم دستی reset کنم.بعضی وقت ها هم گیر نمیکنه و ویندوز بالا میاد و وقتی هم که بالا میاد اصلا گیر نمیکنه و قفل نمیشه. وقتی rate گرفتم از سیستمم به کارتم نمره 7.6 داد.برای حل مشکل بوت شدنش کیس رو بردم تا مشکل هنگشو برطرف کنن. bios مادر بورد رو برام up کرد و دیگه مشکل گیر کردن پیش نیومد و حل شد.اما حالا که rate میگیرم نمره 7.3 میده و کاملا مشخصه تو بازی از حداکثر توان کارت استفاده نمیشه.حس میکنم بوردم قدیمیه و بد تر از همه PCI2 هم نیست. ممنون میشم کمکم کنید چون بدجوری گیج شدم.اگه با عوض کردن بورد مشکلم حل میشه تعویضش کنم یا اگه مشکلش چیز دیگه ای هست ...چقدر حرف زدم:d
در ضمن هیچ وقت از بازی نمیپره بیرون ولی افت فریم دیده میشه.یک دنیا ممنون میشم اگه بتونید راهنماییم کنید.:x

اینایی که گفتی هیج کدوم دلیل مشکل دار بودن مادربرد یا گرافیک نیست و فقط حدسیات خودت هست
بهتره برنامه ی 3DMARK 2006/VANTAGE رو نصب کنی و امتیاز نهایی ازش بگیری تا معلوم بشه که قطعات سیستم و مخصوصا گرافیک با نهایت توانشون کار می کنن یا نه
اینکه مادربردت PCI-E 2.0 نیست هم نباید تفاوت زیادی در راندمان برای کارت شما بکنه.

آخه میدونی چیه فرشید جان.قبل از اینکه بوردمو bios شو up کنن resident evil 5 رو تو بالاترین حالت 34 فریم میداد.الان که benchmark میگیرم میزنه 26fps. و توی improve rate ویندوز هم نمره 7.3 میده.در حالی که قبلا 7.6 به گرافیک میداد ولی روی بوت شدنش بعضی وقت ها هنگ میکرد.ولی الان که هنگش بر طرف شده و هیچ مشکلی نداره نمره 7.3 به گرافیک میده.دیگه قطعه دیگه ای رو عوض نکردم که بگیم عیب از اونا بوده.من فقط کارتمو عوض کردم اول.بعدش دیدم دو تا 6 پین میخواد مجبور شدم power هم عوض کنم.همین.از موقعی هم که این دوتا رو عوض کردم اینجوری شده.فکر نمیکم مشکل از قطعه های دیگه باشه.بازم ممنون از راه حل و راهنمایی که کردی.

آخه میدونی چیه فرشید جان.قبل از اینکه بوردمو bios شو up کنن resident evil 5 رو تو بالاترین حالت 34 فریم میداد.الان که benchmark میگیرم میزنه 26fps. و توی improve rate ویندوز هم نمره 7.3 میده.در حالی که قبلا 7.6 به گرافیک میداد ولی روی بوت شدنش بعضی وقت ها هنگ میکرد.ولی الان که هنگش بر طرف شده و هیچ مشکلی نداره نمره 7.3 به گرافیک میده.دیگه قطعه دیگه ای رو عوض نکردم که بگیم عیب از اونا بوده.من فقط کارتمو عوض کردم اول.بعدش دیدم دو تا 6 پین میخواد مجبور شدم power هم عوض کنم.همین.از موقعی هم که این دوتا رو عوض کردم اینجوری شده.فکر نمیکم مشکل از قطعه های دیگه باشه.بازم ممنون از راه حل و راهنمایی که کردی.
قبلا منظورت با چه قطعاتی هست آخه؟ یه آمار درست ندی که نمیشه فهمید چه اتفاقی افتاده
شما فقط گفتی که 4890 گرفتی،نگفتی قبلا کارتت چی بوده که،
تا با اون برنامه که گفتم تست نکنی نمیشه گفت الان کارکرد سیستمت طبیعی هست یا نه،این دیگه آمارش مرجع هست و به امتیازات قبلی ربطی نداره.

قبلا منظورت با چه قطعاتی هست آخه؟ یه آمار درست ندی که نمیشه فهمید چه اتفاقی افتاده
شما فقط گفتی که 4890 گرفتی،نگفتی قبلا کارتت چی بوده که،
تا با اون برنامه که گفتم تست نکنی نمیشه گفت الان کارکرد سیستمت طبیعی هست یا نه،این دیگه آمارش مرجع هست و به امتیازات قبلی ربطی نداره.

با همین قطعات جدید 34 فریم میگرفتم.ببین من گفتم که اولش هرز گاهی رو بوت و استارت آپ گیر میکرد.ولی وقتی که تو بوت گیر نمیکرد دیگه هنگ نمیکرد.برای همین وقتی تو بازی میرفتم هیچ افت فریمی نمیدیدم.اما مشکل هنگ رندوم تو startup داشتم.حالا که مشکلشو برطرف کردم امتیاز کارت اینجوری شده و افت فریم دارم.من کارت قبلیم 8800gt بوده.اما این فریمی که میگم گرفتم با 4890 بوده و حالا با همین کارت بعد از up کردن bios به 26 تقلیل پیدا کرده.

سلام
یه سیستم جدید خریدم..
مشخصاتش:
cpu:
intel e 7500 core 2 duo
m.b:
gigabyte ep41t-ud3l
ram:
2*2gb geil ddr3
vga:
sapphire hd 5850 1gb
power:
green 580 w
hdd:
wd 500gb 32mb

مشکل اول
وقتی ویندوز نصب میکنم ارور های عجیب میده!
برای مثال دیویدی ویندوز 7 رو میذارم توی دیویدی رام تا نصب بشه...
هر بار یک اروری میده!
الان 14 بار ویندوز رو عوض کردم!
هر بار تا اخرای نصبش میره و یک فایلی رو مینویسه که پیدا نشد...هر با یک فایلی رو نمیتونه پیدا کنه و ارور میده!!!!!!!!!!!!!
ولی بعضی وقتها از همون دیویدی بدون مشکل نصب میشه...
مشکل دوم:
ویندوز به هیچ وجه سرعت نداره
مشکل سوم:
برای نصب بازی ها همین مشکل پیش میاد...وسط نصب یهو میگه یک فایلی رو نتوسنت کپی بکنه ولی دوباره بعدش که نصب میکنم نصب میشه
مشکل چهارم:
بعضی وقت ها وسط کار کردن صفحه مرگ میاد
مشکل پنجم:
سرعت نصب بازیها خیلی کمه...برای یک بازیه 1 دیویدی حدود 50 دقیقه صبر کردم...
مشکل ششم:
پیسی اکثر اوقات قفل میکنه(ویندوز رو هزار بار عوض کردم)
مشکل هفتم:
نرم افزار cpu -zرو نصب کردم!باورم نشد!
core clock رو مینویسه 130 و memory clock رو مینویسه 400!!!!!!!!!!!!!!!!!!
مشکل هشتم:
بعضی وقت ها صفحه قفل میکنه و خط خطی و رنگی میشه!!

اینا مشکلای من با این سیستم جدیدم هستند...
نمیدونم از گرافیکه یا از مادربرد...
ولی گرافیکم سرعت فن هاش خیلی کمه.یعنی اصلا کوچیک ترین صدایی نداره و خیلی اروم حرکت میکنه(توی نرم افزار تنظیم سرعت فن هم سرعتش 100 در 100 هست)...

لطفا خواهشا کمک کنید تا من بفهمم عیب از چی هست که این سیستم اینطوری میشه...

در ضمن.ایا این سیستم(سی پی یو و گرافیک) به درد بازیهای چند سال بعد میخوره یا باید سی پی یو رو عوض کنم؟

خوب به سلامتی مبارکه ، ولی یه نکته ای میمونه اونم اینکه چه کسی به شما پیشنهاد یه همچین سیستمی رو داده ؟! اون cpu چه ربطی به اون vga و 4gb رم داره من نمیدونم.
main هم که خدابیامرز شده دیگه ارزش خرید نداره.
اما در مورد مشکلات اینطور که مشخصه main با یکی از قطعات سیستم مشکل اساسی داره ، شما سیستم رو خودت اسمبل کردی یا دادی بیرون ؟!
به نظر من یه vga ضعیفتر پیدا کن بنداز رو سیستمت ببین تغییری میکنه یا نه.
در کل تا از نزدیک بررسی نشه نمیشه نظر قطعی داد.

ممنون...
خوب...چرا 4 گیگ رم برای این سی پی یو خوب نیست؟
لطفا اگه میشه یک مادربرد و رم خوب در همین قیمت ها بهم معرفی کنید...
در ضمن.در مورد سی پی یو هم نظر بدید...خوبه یا نه...
سیستم هم بیرون اسمبل کردم

خواهش
نه منظورم این بود که بطور کلی اون دو قطعه ربطی به اون cpu نداره یکی که محدودیت بودجه داره باید cpu رو یه مدل بالا در نظر بگیره بعد به فکر ارتقاء رم یا در نهایت vga باشه الان شما 4gb رم گرفتی ولی cpuت در مقابل vga و ram 4gbت حرفی واسه گفتن نداره.
اما در مورد مشکل ، نگفتی میتونی یه vga دیگه رو ، رو مینت تست کنی ؟!

متاسفانه گرافیک ati ندارم که تست کنم...
الان به نظر شما با این گرافیکی که دارم,به نظرتون بازم سی پی یو اینتل (i3) بخرم یا برم سراغ amd چهار هسته ای(phenomII)????
من خودم نظرم اینه که برم سراغ phenome2
این سی پی یو و مادربرد برای این گرافیک و رم خوب هست یا نه:

am3-athlon II x4 635-2.9ghz
m.b:gigabyte-770t-usb3

?

یا برم اینا رو بخرم:
intel Core i3-530
m.b:ASUS - P7H55

لطفا اگه ممکنه المشب بهم جواب بدید تا فردا سفارش بدم....

ممنون

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or