تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

با سلام خدمت دوستان من یه سیستم دارم که یک ماهی هست وقتی کار می کنم خودش خاموش میشه مغازه دار گفت مال پاور هست بعد گفت مال فن سی پی یو هست نظر شما چیه ممنون
سلام دوست عزيز
احتمالا ايراد از پاور هست.
ليست قطعات به همراه مدل پاور را بگذاريد.

با سلام خدمت دوستان من یه سیستم دارم که یک ماهی هست وقتی کار می کنم خودش خاموش میشه مغازه دار گفت مال پاور هست بعد گفت مال فن سی پی یو هست نظر شما چیه ممنون
دوست عزیز احتمالا مشکل از پاور هست چون برا منم دقیقا همچین اتفاقی افتاد بعد از چند هفته که دکمه پاورو میزدم سیستم با تاخیر روشن میشد بعد یک ماه که دیگه سیستمم روشن نشد و مجبور شدم پاورو عوض کنم

بچه ها من یه مشکل اساسی با یکی از درایو های کامپیوترم پیدا کردم و اینکه درایو قفل شده و نمی زاره وارد درایو بشم میگه:ACCESS IS DENIED احتمال دادم ویروسه با انتی ویروس های خوب(اپدیت شده) چک کردم ویروس گرفت و کشت و ویندوزم هم عوض کردم ولی درست نشد!!!
SECURITY درایو هم دیدم فکر کنم از این باشه ولی تغییراتو نمی زاره انجام بدم.
چیکار کنم اطلاعات مهمی تو ابن درایو دارم.
کمک کنید F1 SOS !!!!!!!!!

بچه ها من یه مشکل اساسی با یکی از درایو های کامپیوترم پیدا کردم و اینکه درایو قفل شده و نمی زاره وارد درایو بشم میگه:ACCESS IS DENIED احتمال دادم ویروسه با انتی ویروس های خوب(اپدیت شده) چک کردم ویروس گرفت و کشت و ویندوزم هم عوض کردم ولی درست نشد!!!
SECURITY درایو هم دیدم فکر کنم از این باشه ولی تغییراتو نمی زاره انجام بدم.
چیکار کنم اطلاعات مهمی تو ابن درایو دارم.
کمک کنید F1 SOS !!!!!!!!!
مشکل از یه تدوجان بوده که حتی اگه الان روی سیستم موجود نباشه اثر تخریبی خودش رو بجا گذاشته و با عوض کردن ویندوز هم درست نمی شه،
اما می تونی از برنامه های سیستمی کمکی مثل XP Manager یا System Mechanic برای تعمیر اطلاعاتی که تغییر پیدا کرده استفاده کنی
اگه اسم دقیق تروجان رو هم می دونستی میشد راه برگشت اطلاعات رو پیدا کرد.

مشکل از یه تدوجان بوده که حتی اگه الان روی سیستم موجود نباشه اثر تخریبی خودش رو بجا گذاشته و با عوض کردن ویندوز هم درست نمی شه،
اما می تونی از برنامه های سیستمی کمکی مثل XP Manager یا System Mechanic برای تعمیر اطلاعاتی که تغییر پیدا کرده استفاده کنی
اگه اسم دقیق تروجان رو هم می دونستی میشد راه برگشت اطلاعات رو پیدا کرد.
دوست عزیز ممنون.خودم با برنامه VIRUS EFFECT REMOVER تونستم وارد درایو بشم ولی برای هر فایلم حتی تک تک ویدئو ها باید سیکوریت و PERMISSION رو عوض کنم تا اجرا بشن شما نمی دونی چیکار کنم تا دیگه این کارو نکنم.خیلی خسته کننده میشه اینجوری....
بازم ممنونم ازت;)

دوست عزیز ممنون.خودم با برنامه VIRUS EFFECT REMOVER تونستم وارد درایو بشم ولی برای هر فایلم حتی تک تک ویدئو ها باید سیکوریت و PERMISSION رو عوض کنم تا اجرا بشن شما نمی دونی چیکار کنم تا دیگه این کارو نکنم.خیلی خسته کننده میشه اینجوری....
بازم ممنونم ازت;)
چون نمی دونم چه ویروسی بوده نمی تونم کمک دیگه ای بکنم،همین که تونستی فایلها رو بصورت دستی برگردونی خودش پیشرفت خوبیه.

سلام یه مشکلیه که حدود یه ماهِ به وجود اومده،اینم اینه که وقتی می رم تو بازی (napoleon total war,the saboteur,fifia 10,.......) بعد از یه مدتی که بازی می کنم از کیس صدای بوق میاد. بعضی وقت ها هم اینجوریه.داغ هم نکرده چون اول فکر کردم به خاطر گرماست.دو ، سه روز با ظرف آمونیاک یخ زده خنک نگهش داشتم ولی بازهم صدا کرد.کسی می دونه مشکل از چیه؟

سلام دوستان یه سوال داشتم اگه رم ها بسوزه صفحه ی مانیتور بالا می یاد یا نه؟؟ یعنی فن و مادر برد روشن شه ولی مانیتور بلا نیاد. و اگه کارت کرافیک بسوزه چطور هست همین مشکل پیش میاد یا نه؟؟ یا ممکنه مشکل از cpu باشه؟ :(

سلام یه مشکلیه که حدود یه ماهِ به وجود اومده،اینم اینه که وقتی می رم تو بازی (napoleon total war,the saboteur,fifia 10,.......) بعد از یه مدتی که بازی می کنم از کیس صدای بوق میاد. بعضی وقت ها هم اینجوریه.داغ هم نکرده چون اول فکر کردم به خاطر گرماست.دو ، سه روز با ظرف آمونیاک یخ زده خنک نگهش داشتم ولی بازهم صدا کرد.کسی می دونه مشکل از چیه؟
این آلارم بهرحال یا از حرارت بالاست یا از تغییر خارج از محدوده ی یکی از ولتاژهای ورودی مادربرد که از پاور میاد

شاید پردازنده ی شما اصلا باSink و قسمت فلزی فن تماس کاملی نداشته باشه ،درجه حرارتها رو هم بهتره از توی نرم افزار تست کنی تا مطمئن شی همه چی داره درست کار می کنه

سلام دوستان یه سوال داشتم اگه رم ها بسوزه صفحه ی مانیتور بالا می یاد یا نه؟؟ یعنی فن و مادر برد روشن شه ولی مانیتور بلا نیاد. و اگه کارت کرافیک بسوزه چطور هست همین مشکل پیش میاد یا نه؟؟ یا ممکنه مشکل از cpu باشه؟ :(
اگه رم بسوزه که سیستم بالا نمیاد،اما اگر فقط مشکل دار باشه ممکنه بالا بیاد اما موقع اجرای برنامه ها BSOD بده
اگه کارت گرافیک بسوزه هم ممکنه تصویر نده،یا ممکنه تصویر درهم و مشبک و یا با رنگهای بهم ریخته نمایش بده.
بعیده مشکل از CPU باشه،بیشتر از پاور یا مادربرد هست.

ببخشید اقا فرشید اگه چراغ سبز مادر برد روشن شه نشون میده که سالمه؟ یا نه این طور نمیشه فهمید؟؟
و چند راه فهمیدن این که مادر برد سالم هست رو برام بنویسید.؟:(

با سلام.من مشکل سخت افزاری ندارم.فقط یه سوال سخت افزاری دارم که دیدم مناسب ترین تاپیک برای پرسیدن سوالم شاید این تاپیک هست.

سوال من راجب انواع رم هست.می خوام بدونم مثلا" وقتی می گیم رم DDR یا DDR2 یا DDR3 مقصودمون از DDR اصلا" یعنی چه و آیا هرچه DDR بیشتر باشه یعنی بهتره؟مثلا" یه رم DDR3 از یه رم DDR2 بهتر است؟

و سوال بعد اینکه آیا یه رم DDR2 6GB بهتر هست یا یه رم DDR3 4GB؟

ممنون می شم اطلاعاتی راجب سوالاتی که پرسیدم در اختیارم قرار دهید.

آخرین ویرایش:
خوب بخوایم وارد جزئیات بشیم یه 1 روزی طول میکشه ، ولی در این حد بدون که تفاوتشون تو پهنای باندشون هست از نظر ظاهری هم DDR=184پین و DDR2 , DDR3 هم 240 پین دارن ، بطور مثال نسل جدید پردازنده های اینتل همشون DDR3 ساپورت هستن و DDR2 کم کم داره از میدون خارج میشه و چون MAINهایی که بر پایه این نوع پلتفرمها ساخته میشن DDR3 ساپورت هستن (و مدلای combo هم در کار نیست) نمیشه با DDR2 مقایسه شون کرد ، تو نسل قبل (منظور سیستمای بر پایه DDR3 (DDR2 بیشتر جنبه ی تبلیغاتی داشت ولی الان دیگه داره تبدیل به نیاز اصلی میشه.:)
در هر صورت رم با حجم بالاتر سریعتر از رم با bus بالاتر هستش.

ببخشید اقا فرشید اگه چراغ سبز مادر برد روشن شه نشون میده که سالمه؟ یا نه این طور نمیشه فهمید؟؟
و چند راه فهمیدن این که مادر برد سالم هست رو برام بنویسید.؟:(
نخیر،فقط بمعنی اینه که برق از پاور بهش میرسه،

تا صدای Beep از بلندگوی روی مادربرد شنیده نشه نمیشه مطمئن بود که مادربرد یا قطعات دیگه درست کار می کنن،حداقل از لحاظ کارکردهای ابتدایی.

با سلام.من مشکل سخت افزاری ندارم.فقط یه سوال سخت افزاری دارم که دیدم مناسب ترین تاپیک برای پرسیدن سوالم شاید این تاپیک هست.

سوال من راجب انواع رم هست.می خوام بدونم مثلا" وقتی می گیم رم DDR یا DDR2 یا DDR3 مقصودمون از DDR اصلا" یعنی چه و آیا هرچه DDR بیشتر باشه یعنی بهتره؟مثلا" یه رم DDR3 از یه رم DDR2 بهتر است؟

و سوال بعد اینکه آیا یه رم DDR2 6GB بهتر هست یا یه رم DDR3 4GB؟

ممنون می شم اطلاعاتی راجب سوالاتی که پرسیدم در اختیارم قرار دهید.

نوع رم(DDR ,DDR2,DDR3)بودن بیشتر بزمیگرده به نوع باسی(BUSS)یا همون پهنای باندی گه رم میتونه ارائه بده مثلا رمهای تا buss 400 رو از نوع DDR و تا باس 1066 رو از نوع DDR2 و بالاتر از اون رو از نوع DDR3 میشناسند(البته در نوع ولتاژ و مصرف برق هم تفاوتهایی وجود داره که برای یک کابر عادی که زیاد قابل ملاحضه نیست!!)
البته هر نوع رم اسلات مخصوص خودش رو هم داره که دوستمون بالا اشاره کردند...
ولی اینکه بگی کدوم رم بهتره بر روی کاغذ خوب هر چه باس و حافظه رم بیشتر باشه خوب اون رم بهتره ولی در اصل بهترین رم برای یک سیستم به طور مشخص برمیگرده به مادربود و نوع CPU_یی که شما بر روی سیستم سوار کردی...
در نگاه اول مادربورد شما معین میکنه که شما از چه نوع رمی میتونی روی سیستم استفاده کنی(DDR,DDR2,DDR3) که این فاکتور به طور مستقیم برمیگرده به چیپست شمالی مادربوردت و نوع اسلات رمی که روش سوار شده...
دومین فاکتور مهم در تعیین نوع رم نوع CPU سیستم شماست که حداکثر FSB یا همون پهنای باندش چقدر باشه مثلا شما اگه برای یک CPU که حداکثر FSB اون 800 هست یک رم با باس 800 به راحتی کفایت میکنه و سوار کردن رم با باس بیشتر بر روی سیستم به طور قابل ملاحظه ای در کارایی سیستم شما تاثیر نداره(مگه در موارد بسیار نادری که gpu بخواد از رم سیستم کمک بگیره)...
اینکه شما پرسیدی یه رم DDR2 6gig بهتره یا DDR3 4gig هم همینطور که گفتم به سیستم شما بستگی داره که آیا اولا قابلیت سوار کردن رم DDR3 رو داره یانه دوما آیا سیستم شما قادر به پشتیانی از تمام پهنای باند این رم هست یا خیر وگرنه برای یک سیستم ضعیف رم قوی خریدن فقط پول هدر دادنه!!
این تقریبا چیکیده ای از تفاوتهای اصلی این نوع رمها بود ولی اینکه بخوای به طور کامل در مورد این گونه رمها صحبت کنی واقعا مفصل میشه...

اینکه شما پرسیدی یه رم DDR2 6gig بهتره یا DDR3 4gig هم همینطور که گفتم به سیستم شما بستگی داره که آیا اولا قابلیت سوار کردن رم DDR3 رو داره یانه دوما آیا سیستم شما قادر به پشتیانی از تمام پهنای باند این رم هست یا خیر
از توضیحات مفیدتون ممنونم.من می دونم که رم باید به مادربورد و CPU بخوره.منظورم هم از این سوال این بود که مثلا" یه رم DDR3 4GB روی مادربورد مخصوص خودش نصب شده و CPU یی هم که کنارش هست بهش کاملا" می خوره و یه رم DDR2 6GB هم روی مادربورد مخصوص خودش نصب هست و CPUیی که کنارش هست بهش می خوره.حالا کارایی کدوم رم بیشتره؟

آیا طبق صحبت دوست عزیز SUPRA رمی که حجمش بیشتر هست نسبت به رمی که باسش بیشتر هست کارایی بیشتر و بهتری داره؟یعنی پس باید نتیجه گرفت که رم DDR2 6GB کارایی بهتری نسبت به رم DDR3 4 GB داره؟

Back