تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Mohammad®eza

کاربر سایت
Oct 15, 2006
1,244
سلام به همگی من یه سوال داشتم من یه مانیتور 22 اینچ ال جی LCD دارم که یک خروجی DVI داره .

من میخوام کامپیوتر و کنسول ایکس باکس م رو بهش وصل کنم بره کنسول یه سیم HDMI به DVI دارم و برای کامپیوتر DVI به DVI یک دستگاه سوییچی هست که دوتا DVI بهش بخوره و یک DVI در بیاد ازش بزنم به LCD بعد با یک کلید هر وقت خواستم کلید رو بزنم سمت کامپیوتر و هر وقتم خواستم بزنم سمت کنسول هی سیم هاشو در نیارم یعنی سوییچ کنم بینشون همچین چیزی هست تو بازار یا نه ؟ اگر هست میشه از کجا تهیه کرد

52e2162afb46d9bcde40692de5dad539.jpg

ehsab222

کاربر سایت
Dec 26, 2009
133
من یه cpu دارم که نمیدونم که سوخته یا سالمه. من میخواستم بدونم که آیا میتونم اون رو به کامپیوتر فعلیم وصل کنم یانه چون کامیوتر الان من سیستم تقریبا گرونی روشه، اگه سی پی یو 4 هسته ای مادربرد جدیده رو بردارم و جاش این سی پی یو تک هسته ای رو بذارم برای امتحان سی پی یو به مادر برد و قطعات دیگه صدمه وارد نمیشه یا نه؟؟؟؟؟؟؟

mehdy.z

کاربر سایت
Nov 27, 2009
706
نام
Mehdy
من یه cpu دارم که نمیدونم که سوخته یا سالمه. من میخواستم بدونم که آیا میتونم اون رو به کامپیوتر فعلیم وصل کنم یانه چون کامیوتر الان من سیستم تقریبا گرونی روشه، اگه سی پی یو 4 هسته ای مادربرد جدیده رو بردارم و جاش این سی پی یو تک هسته ای رو بذارم برای امتحان سی پی یو به مادر برد و قطعات دیگه صدمه وارد نمیشه یا نه؟؟؟؟؟؟؟
نه دوست من سی پی یو اگه مشکل اساسی داشته باشه سیستم همون اول تشخیص میده و معمولا با یک بوق کوتاه هشدار میده که یکی از قطعات سخت افزاری اصلی دچار مشکله...

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
مرسي.
فقط امكان داره مشكل از پاور باشه؟
چون تو كيس من پاور پايين ميمونه پاور قبليم سوخت-اونموقعه نويز نداشتم
ولي يه پاور جديد گرفتم اين يكي سيمش با مادرربورد نميرسه بخاطر هم خوب جاش نزنم و سرپا مونده يه جورايي
حالا2تا سوال:
ايا راهي براي دراز كردن سيم هاي پاور هست كه من ديگه يه پاور نخرم؟
و ايا ممكنه اصلا مشكل از پاور و بد موندنش باشه يا نه همون كابله؟
ممنون بابت وقتتون
والا اینجوری مشخص نمیشه. (فک نمیکنم مشکل از پاور باشه)
احتمال داره که پاور قبلی ت یه تاثیری رو کارت گذاشته باشه حالا به gpu ، چیپای رم یا خود pcbش در کل اینم در حد احتماله.
منظورت اینه که پاور رو پیچ نکردی ؟ مگه چی گرفتی که کابلاش کوتاهه ؟
سلام به همگی من یه سوال داشتم من یه مانیتور 22 اینچ ال جی LCD دارم که یک خروجی DVI داره .

من میخوام کامپیوتر و کنسول ایکس باکس م رو بهش وصل کنم بره کنسول یه سیم HDMI به DVI دارم و برای کامپیوتر DVI به DVI یک دستگاه سوییچی هست که دوتا DVI بهش بخوره و یک DVI در بیاد ازش بزنم به LCD بعد با یک کلید هر وقت خواستم کلید رو بزنم سمت کامپیوتر و هر وقتم خواستم بزنم سمت کنسول هی سیم هاشو در نیارم یعنی سوییچ کنم بینشون همچین چیزی هست تو بازار یا نه ؟ اگر هست میشه از کجا تهیه کرد
چاره ی شما سوئیچر هستش البته من فقط vga یا همون d-subش رو دیدم نمیدونم که dviش هم تو بازار پیدا میشه یا نه.(یه افت کیفیت در حد 10 12 درصد هم داره)

آخرین ویرایش:

Play_game

کاربر سایت
Sep 25, 2008
308
دوست عزيزم
شما اصلا به حرف آدم گوش نميدي كه
ببين من 5687546345 بار گفتم به اين وبلاگ هر مشكلي داري بگي برات حل ميكنه:
www.maadiran.mihanblog.com
بهش پيغامتو دادم و درايور 2261 در ويندوز 7 رو خواستم كه فرستاد:

اين هم لينكش:
http://www.persiangig.com/pages/download/?dl=http://maadiran.persiangig.com/document/W2261%20for%20Windows7.zip

اما توصيه من به شما:
1-من هم 2261 دارم با اينكه درايوري نصب نكردم با ويندوز 7 هييييييييچچ مشكلي ندارم ومطمئنم 2261 بهترين LCD هست در حال حاضر. پس الكي دنبال ال سي دي هاي آشغالي سامسونگ نباش. 23500 كه hdmi نميخوره بايد تبديل بگيري و تبديل هم تر ميزنه به كيفيت تصوير
2- كابل HDMI رو چند خريدي؟ اگر از اين 6 تومن آشغالياست واسه اونه كه كيفيتت پايينه و احتمالا ربطي به درايورت نداره

3- اين كار هايي كه ميگم انجام بده:

اول factory reset
بعد رزولوشن رو روي 1980 1080X بذار
فركانس رو روي 60 هرتز بذار
بعد دكمه f-engine رو بزن و دوباره f-engine و حالتتهاي مختلف رو امتحان كن
اگر درست نشد مانيتورت خرابه
زنگ بزن خدمات ماديران: 88601636 ميان سه سوت تنظيم ميكنن مانيتورتو و يا اگه خراب باشه تعويض ميكنن

4- ببخشيد بد حرف زدم. آخه الكي هي ميگي 2261 بده و با 23500 و اين مانيتور هندلي ها مقايسش ميكني
مراحلی که گفتی رو یه توضیح میدی ؟ از factory reset
در ضمن فکر میکنم مانیتور مشکل نداشته باشه چون خبره تر از شماها تایید کردن مانیتور در همین حده فقط مثل اینکه توقع من خیلی بالا بود

sinasafari

کاربر سایت
Jan 30, 2008
763
نام
سینا صفري
والا اینجوری مشخص نمیشه. (فک نمیکنم مشکل از پاور باشه)
احتمال داره که پاور قبلی ت یه تاثیری رو کارت گذاشته باشه حالا به gpu ، چیپای رم یا خود pcbش در کل اینم در حد احتماله.
منظورت اینه که پاور رو پیچ نکردی ؟ مگه چی گرفتی که کابلاش کوتاهه ؟
اصلا اندازش نميرسه كه بخوام پيچ كنم بجاي اينكه بخوابه سرپا وايستاده زيره كارت گرافيك البته الان فاصله اش رو زياد تر كردم با كارت گرافكي نويز كمتر شده
كيسم Tonbهست واسه گيمينگ و اينا سايزشم خيلي بزرگه
هرچي گشتم پاور مناسب پيدا نكردم واسش چون پاور در پايين ترين نخته ي كيس ميمونه و سيمش به مادر بود نميرسه مجبور شدم كه سرپا بزارمش

Sweet Lucifer

کاربر سایت
Nov 20, 2008
1,976
نام
مجتبی
مشکل در LCD W2261VP

با سلام به همه!
خوب هستید؟
یه مشکل داشتم اونم با مدل LCD ــی که توی عنوان گفتم!
دیروز خریدمش وقتی کابل آنالوگ رو میزنم هیچ تغییر کیفیتی توی دسکاپ نداره نسبت به قبل!
یکی بم گفت باید کابل HDMI بخرم!
درسته؟
بعد این کابل یه سرش به LCD می خوره سر دومش به کجا می خوره؟
چند هست؟
تبدیل و مبدل و اینا نمی خواد؟
ممنون!

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,809
نام
امین
سلام
البته کیفیتش رو باید تو بازی و فیلم ببینی نه تو محیط ویندوز !!
شما رزولوشنت چنده ؟ باید روی 1920*1080 باشه تا بهترین کیفیت رو تو محیط ویندوز داشته باشی...
کابل hdmi هم واسه کنسوله !

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
با سلام به همه!
خوب هستید؟
دیروز خریدمش وقتی کابل آنالوگ رو میزنم هیچ تغییر کیفیتی توی دسکاپ نداره نسبت به قبل!
درسته؟
چند هست؟
ممنون!
به سلامتی مبارکه.
خوب انتظار داشتی با ورودیه D-SUB کیفیت Full HD داشته باشی ؟!
شما دو راه واسه داشتن این کیفیت داری یا از کابل DVI استفاده کنی یا همین HDMI که گفتی ، حالا اگه کارت شما این خروجیا رو داشته باشه :arrowd:
Radeon_HD4670_Outputs.jpg
که مستقیم هر کدوم رو که خواستی وصل میکنی (HDMI یا DVI) و الی آخر اگر فقط DVI و D-SUB داشته باشه باز از طرف DVI که هیچ مشکلی نیس ولی اگه بخوای به ورودیه hdmiت وصل کنی باید یدونه از این تبدیلا DVI TO HDMI :arrowd:
dvi%20hdmi.jpg
بگیری بزنی پشت کارت و بعدش هم کابل HDMI و الی آخر.;)
البته همونطور که امین گفت کیفیت واقعیش رو باید تو فیلم یا بازی ببین چون تو محیط ویندوز تفاوت چندانی بین این ورودیا نیست.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,799
نام
فرشید
با سلام به همه!
خوب هستید؟
درسته؟
چند هست؟
ممنون!
کارتای گرافیک نسل جدید خروجی HDMI هم دارن و میشه با اون کابل هم به مانیتور وصلشون کرد،
کارتای قدیمی باید از همون کابل DVI استفاده کنن.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,799
نام
فرشید
من مانیتورم M228WA LG
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=2081
1.میخوام بدونم میشه کاری کرد رو رزولیشن 1920*1080 کار کنه؟
2.کیفیت DVI با HDMI چقدر فرق میکنه
3.نمیشه ارتقاء سخت افزاری داد که FULL HD شه؟
گرافیکم XFX 4890
1- نخیر ،نمیشه اینکارو کرد
2-هیچ فرقی ندارن
3-بازم نمیشه!

فقط باید مانیتور رو عوض کنی واسه Full HD بودن.

sinak3

کاربر سایت
Feb 11, 2010
5
سلام دوستان.ببخشید نمی دونستم کجا سوالمو مطرح کنم گفتم اینجا بگم.
راستش تقریبا 1 ماهیه وقتی که با PC بازی میکنم کامپیوترم بعد از حدود نیم ساعت یه صدا میده و تو یه حالتی میره که باید از پریز بکشمش.فقط هم با بازی کردن اینجوری میشه.ممنون میشم کمکم کنید.
با تشکر

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,799
نام
فرشید
سلام دوستان.ببخشید نمی دونستم کجا سوالمو مطرح کنم گفتم اینجا بگم.
راستش تقریبا 1 ماهیه وقتی که با PC بازی میکنم کامپیوترم بعد از حدود نیم ساعت یه صدا میده و تو یه حالتی میره که باید از پریز بکشمش.فقط هم با بازی کردن اینجوری میشه.ممنون میشم کمکم کنید.
با تشکر
ممکنه مشکل حرارتی یا مشکل پاور سیستم شما باشه،باید توسط تعمیرکار بررسی بشه.

sinak3

کاربر سایت
Feb 11, 2010
5
ممکنه مشکل حرارتی یا مشکل پاور سیستم شما باشه،باید توسط تعمیرکار بررسی بشه.

ممنونم دوست خوبم.فقط یه سوال چرا تو بازیهایی مثل Just Cause2 اینطوری نمیشه ولی تو مترو 2033 یا Split second اینطوری میشه؟
ممنونم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر