تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,797
نام
فرشید
تنظیمات Power Saving ویندوز که چیز خاصی توش نیست همه چیز نرماله. تو تنظیمات بایوس هم هرچقدر تغییر ایجاد می‌کنم فرقی نمی‌کنه. من حدس میزنم ویندوز کامپیوترم رو خاموش نمی‌کنه و اون رو به G1 و سطح S3 میبره. (یه جورایی Sleep) لابد این هم یکی از تکنولوزی‌های مخوف مایکروسافت هست!
نه عزیزم،چیز مخوفی نیست که نشه تغییرش داد.
از هر کدوم از تنظیمات باشه یا از تنظیمات ویندوز هست یا گزینه های بایوس، مطمئن باش از این دو حالت خارج نیست.

Sorrows

کاربر سایت
Jun 27, 2008
437
یک مشکل نسبتا عجیب!

گرافیک سیستم من 8400GS هست.ویندوز 7 و آخرین درایور این ویندوز هم نصب اما از دیشب تاحالا بعد از یکی دو دقیقه کار با سیستم , سیستم خودکار خاموش میشه!!و تتها راهی که میتونم اون رو دوباره بالا بیارم اجرا از Safe Mode و حذف درایور هستش!میخواستم بدونم برای چی این مشکل پیش میاد و چطور باید درستش کرد.(الان یه 7600 گذاشتم بدون هیچ مشکلی دارم باهاش کار میکنم!)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,797
نام
فرشید
یک مشکل نسبتا عجیب!

گرافیک سیستم من 8400GS هست.ویندوز 7 و آخرین درایور این ویندوز هم نصب اما از دیشب تاحالا بعد از یکی دو دقیقه کار با سیستم , سیستم خودکار خاموش میشه!!و تتها راهی که میتونم اون رو دوباره بالا بیارم اجرا از Safe Mode و حذف درایور هستش!میخواستم بدونم برای چی این مشکل پیش میاد و چطور باید درستش کرد.(الان یه 7600 گذاشتم بدون هیچ مشکلی دارم باهاش کار میکنم!)
خب احتیاج به بررسی بیشتر داره،شاید از خود کارت گرافیکت باشه شایدم نه

همون کارت رو با یه نسخه درایور دیگه نصب کن ببین چی میشه،شایدم پاورت مشکل داره.

Sorrows

کاربر سایت
Jun 27, 2008
437
همون کارت رو با یه نسخه درایور دیگه نصب کن ببین چی میشه
دوباره همونطور شدش... فعلا که بیخیالش شدم 7600با 8400 خیلی فرق نداشت واسم تا بعدا یه فکر حسابی کنم واسه این سیستم:D

(ممنون از شما.)

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
سلام
ما دوباره مزاحم شدیم
من امروز یه کارت usb گرفتم از بازار ایران پنج تومن دوتاهم خروجی داره چیپستش هم via هستش ولی جعبه و سیذیو اینا نداشت
حالا بگذریم زدمش تنگ مادربرد کار میکنه ولی وقتی فلشمو بهش میزنم بعد یه مدت مخصوصا اگه توتا کار باهم روفلش یاکلا کامپیوتر بذاری سیستم هنگ میکنه وفقط باریست درست میشه ویندوزم vista sp2 و فلشم PNY lovely 16GB هستش لطفا راهنمایی کنید راستی یه نسخه ی خوب از win7 رو کجا میتونم گیر بیارم؟؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,797
نام
فرشید
سلام
ما دوباره مزاحم شدیم
من امروز یه کارت usb گرفتم از بازار ایران پنج تومن دوتاهم خروجی داره چیپستش هم via هستش ولی جعبه و سیذیو اینا نداشت
حالا بگذریم زدمش تنگ مادربرد کار میکنه ولی وقتی فلشمو بهش میزنم بعد یه مدت مخصوصا اگه توتا کار باهم روفلش یاکلا کامپیوتر بذاری سیستم هنگ میکنه وفقط باریست درست میشه ویندوزم vista sp2 و فلشم PNY lovely 16GB هستش لطفا راهنمایی کنید راستی یه نسخه ی خوب از win7 رو کجا میتونم گیر بیارم؟؟
خب این کارتای بی نام و نشان معمولا درایور مناسبی ندارن،چون از مرحله ی تست کیفیت نگذشتن که کاربر مطمئن باشه اون کارت با تمام مادربردها و ترکیب سخت افزار بدون نقص کار می کنه

بهترین کار اینه که کارتت رو پس بدی و دنبال یه کارت USB از یه برند معتبر باشی،
ویندوز 7 نسخه ی نهایی هم دیگه توی هر فروشگاه نرم افزاری پیدا میشه،البته بدون پشتیبانی سازندش.

X360-Gamer

کاربر سایت
Jun 3, 2009
200
نام
محمد
سلام به همگی دوستان از جمله کسانی که مانیتور LG 2261 دارن ولی بابای چشمشون در نیومده. :D

بریم سر اصل مطلب: دوستان ببنید. :eek: (گفتم ببینید ولی نه اینجوری.)
من چند ماهی میشه مانیتور LG 2261VP خریدم وقتی که توی محیط وب یا هر صفحه ی سفیدی بیشتر از 5 دقیقه نگاه میکنم بابای چشمم در میاد! :((
یکی از بچه ها گفت این مدل (VP) رو چون مادیران دست کاری کرده یعنی همون مدل (V) رو برداشته کنتراستش رو دست کاری کرده و کار های دیگری که انجام داده باعث پایین اومدن کیفیت مانیتور شده و همین موضوع باعث داغون شدن چشم آدمیزاد میشه. مگر اینکه عینک آفتابی بزنی که کور نشی. :cool:

حالا از دوستانی که مانیتور 2261VP دارند میپرسم که آیا چشم شما هم مثل بنده اذیت میشه یا مشکل از خودمه؟ :D
همینطور از دوستانی که مدل V رو با VP مقایسه کردند میپرسم آیا این موضوع واقعیت داره که بخاطر کار مادیران این مشکل برای مانیتور وجود داره؟

اگر بقیه ی دوستان نظری دارن یا راهنمایی در این مورد دارند خیلی ممنون میشم چشم های O_o بنده رو نجات بدن. :D

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
خب این کارتای بی نام و نشان معمولا درایور مناسبی ندارن،چون از مرحله ی تست کیفیت نگذشتن که کاربر مطمئن باشه اون کارت با تمام مادربردها و ترکیب سخت افزار بدون نقص کار می کنه

بهترین کار اینه که کارتت رو پس بدی و دنبال یه کارت USB از یه برند معتبر باشی،
ویندوز 7 نسخه ی نهایی هم دیگه توی هر فروشگاه نرم افزاری پیدا میشه،البته بدون پشتیبانی سازندش.
در اوج نا باوری با عوض کردن پورت pci کارت درست شد قبل از پس دادن اومدم این کارو کردم درست شد

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,797
نام
فرشید
دوستان سلام
این فن پاور سیستم خیلی جیک جیک میکنه و رو اعصابه اساسی! میشه عوضش کرد؟باید چه فنی براش تهیه کنم؟
میشه عوض کرد،اما راحت نیست.
اما قبلش بهتره فن رو تمیز و روغن کاری بکنی،احتمالا مشکلش حل میشه
در ضمن بازکردن پاور باعث باطل شدن گارانتی میشه.

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
میشه عوض کرد،اما راحت نیست.
اما قبلش بهتره فن رو تمیز و روغن کاری بکنی،احتمالا مشکلش حل میشه
در ضمن بازکردن پاور باعث باطل شدن گارانتی میشه.
فرشید جان نگفتی چه فنی باید بخرم؟همه فنهای پاور به یه اندازه و یه جورن؟
با چه روغنی؟ با روغن چرخ خیاطی میشه؟
چاره چیه؟اگه پاور رو بدم گارانتی تا بفرستن تهران و برگرده کلی طول میکشه و منم به سیستم نیاز دارم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,797
نام
فرشید
فرشید جان نگفتی چه فنی باید بخرم؟همه فنهای پاور به یه اندازه و یه جورن؟
با چه روغنی؟ با روغن چرخ خیاطی میشه؟
چاره چیه؟اگه پاور رو بدم گارانتی تا بفرستن تهران و برگرده کلی طول میکشه و منم به سیستم نیاز دارم
نخیر،یه جور نیستن
فن پاور رو اکه باز کنی همون رو می بری بازار،از روش یکی دیگه می خری،اگه فن 8 باشه که از این کوچیکاس،اگه 12CM باشه که پاورت از این فن بزرگا می خوره

بهتره بدی گارانتی ،یا یه تعمیرکار برات تعویضش کنه،اگه خودت بازش کردی دیدی نمیشه نگی نگفتی.

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,758
نام
iMAN
من سی دی رامم مشکل پیدا کرده بود درش دیگه باز نمیشد . پرسیدم گفتن از تسمه است . تسمه رو عوض کردم درست شد . حالا دوباره همین روش رو رو رایترم پیاده کردم تسمه رو هم عوض کردم اما نمی دونم زیاد کشیدمش بیرون دیگه نمیره تو ! چه کار کنم ؟ انگار یه چیزی گیر می کنه بهش . دوستان اگه میشه کمک کنید !

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,797
نام
فرشید
من سی دی رامم مشکل پیدا کرده بود درش دیگه باز نمیشد . پرسیدم گفتن از تسمه است . تسمه رو عوض کردم درست شد . حالا دوباره همین روش رو رو رایترم پیاده کردم تسمه رو هم عوض کردم اما نمی دونم زیاد کشیدمش بیرون دیگه نمیره تو ! چه کار کنم ؟ انگار یه چیزی گیر می کنه بهش . دوستان اگه میشه کمک کنید !
رایترت رو عوض کن،
این دستگاهها معمولا تعمیر کردنشون فایده نداره.

Play_game

کاربر سایت
Sep 25, 2008
308
کالیبره کردن مانیتور یعنی چی ؟ من یه مانیتور w2261vp ال جی خریدم همش فکر میکنم رفته تو پاچم آخه خیلی دب دبه کب کبه داشت این مانیتور ولی حسابی ال جی ری د ه با این مانیتورش
یکی گفت کالیبرش کن راستی سیم HDMI با یه کارت گرافیک بگیرم وصل کنم بهتر میشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر