تاپیک درخواست و مشکلات درایور کارت گرافیک (VGA)

Esikhafan

کاربر سایت
Jul 5, 2006
1,353
نام
احسان
سلام

من کارت گرافیکم 750m هستش درایور هم332.21 هستش ، دایرکت ایکس رو چند بار نصب کردم ولی همچنان هر سری میخوام تو هر بازی برم میگه کارت گرافیک شما دایرکت ایکس رو پشتیبانی نمیکنه یا دایرکت ایکس نصب نیست.
چه کنم؟

hamid.

کاربر سایت
Sep 30, 2009
179
نام
Hamidreza
دوستان من سی پی یو اینتل i5 4430 دارم که روش گرافیک 4600 اینتل داره میخواستم بدونم چطوری میشه هم زمان هم از این گرافیک استفاده کرد و هم از کارت گرافیکی که رو سیستم بستم اصلا همچین کاری میشه کرد.

berserk

کاربر سایت
Oct 24, 2013
158
سلام دوستان
من گرافیک GeForce GT 540M دارم ولی یه مشکل بزرگ داره وقتی دارم بازی میکنم بازی قفل میکنه یعنی تصویر قفل میکنه بازی هم بسته نمیشه باید از task manager بازی رو بست بعضی از بازی ها هم کلا بسته نمیشه باید سیستم رو ریست کنم
این مشکل تو اکثر بازی ها دارم از بازی های گرافیک پایین گرفته تا بازی های گرافیک بالا اخرین درایور هم نصب کردم بازم همینطوریه
این مشکل یه مدتی هست که پیش اومده کسی میدونه که چجوری باید درستش کنم ؟

DotPy

کاربر سایت
Jun 8, 2012
524
نام
سعید
سلام
کارت گرافیک ام Asus HD5450 Sl هست تازه خریدم.
و وقتی بازی رو اجرا میکنم دمای کارت گرافیک تا 70-75 بالا میره حتی بالاتر هم رفته
مشکلی هست که اینقدر دما بالا میره
با برنامه GPU Tweak دما رو گرفتم.
برای خنک کردن چه کاری باید بکنم؟

PipBoy3000_v2

کاربر سایت
Mar 6, 2009
976
سلام دوستان
من گرافیک GeForce GT 540M دارم ولی یه مشکل بزرگ داره وقتی دارم بازی میکنم بازی قفل میکنه یعنی تصویر قفل میکنه بازی هم بسته نمیشه باید از task manager بازی رو بست بعضی از بازی ها هم کلا بسته نمیشه باید سیستم رو ریست کنم
این مشکل تو اکثر بازی ها دارم از بازی های گرافیک پایین گرفته تا بازی های گرافیک بالا اخرین درایور هم نصب کردم بازم همینطوریه
این مشکل یه مدتی هست که پیش اومده کسی میدونه که چجوری باید درستش کنم ؟

مشکل درایور هست. بازی هایی که بسته نمیشه رو کلیک راست کن برو تو process (یا detail تو win8) از اونجا End کن.

سلام
کارت گرافیک ام Asus HD5450 Sl هست تازه خریدم.
و وقتی بازی رو اجرا میکنم دمای کارت گرافیک تا 70-75 بالا میره حتی بالاتر هم رفته
مشکلی هست که اینقدر دما بالا میره
با برنامه GPU Tweak دما رو گرفتم.
برای خنک کردن چه کاری باید بکنم؟

کیس رو تمیز کن.
سیم ها رو مرتب کن و بزار جریان هوا راحت بره و بیاد.
تعداد فن های کیس رو بیشتر کن.
از توی gpu tweak سرعت فن رو user define کن و خودت یه نمودار بهتر بهش بده.
گرافیک رو آندرکلاک کن. (این مورد آخری رو بیخیال شو بنظرم چون بیشتر ati ها به یه نخی بندن! بعضی وقتها آندر کلاک حتی به اندازه 50 تا تاثیر بدی روشون داره.)

در کل من که میگم دمای گرافیکت عادیه (شاید یکم بالاتر)
گوگل کن asus hd 5450 temperature ببین معمولش چیه. کلی گراف هست.

======

با سلام. یه گرافیک asus r9 270x 2gb خریدم و موقع نصب درایور مشکل صفحه سیاه رو دارم. از روی safe mode هم فقط display driver رو نصب کردم. جواب داد ولی pc بعد اینکه از یه بازی در میام و میرو رو windows یا steam یا firefox یهو fliker میکنه و صفحه دوباره سیاه میشه و از اون به بعد هر بار ویندوز رو بالا میارم مشکل رو دارم...
مشکل تقریباً با amd unistaller یا display driver unistaller حل میشه ولی حکم یه بار مصرفی رو داره و دوباره همین آش و همین کاسه و صفحه سیاه.
psu: 600w
mobo: msi 990fxa-gd65

مشکل از پاور نیست. asus برای اینکه مطمئن بشی مشکل پاور نداری جلوی هر 6pin یه led گذاشته که هر دو سبز هستن.
مشکل اصلی من صفحه سیاه هست. با fliker میتونم کنار بیام.
تا بحال چندین بازی رو امتحان کردم روش. کارت سالمه. مشکل یا از درایور هست یا mobo.

کسی نظری نداره؟

آخرین ویرایش:

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
یه سوال دارم واقعا نمیدونم کجا مطرحش کنم!
ولی چون حدس میزنم مربوط به گرافیک باشه اینجا میپرسم ..
چند روزه موقع کار با کامپیتور یهو صفحه مانیتور دچار نویز میشه و تصویر یهو استپ می کنه و بعضی وقتا درست میشه و بعضی وقتا نه! کامپیتور رو که ریست می کنم درست میشه ولی بعد یه مدت بازم همین میکشل پیش میاد!
مشکل از کابل و این چیزام نیست و درایور کارت گرافیک رو هم همین دیروز آپدیت کردم .. جالبه وقتی تصویر هنگ می کنه برنامه های در حال اجرا هم از کار میفتن!
واقعا اعصابم رو بهم ریخته .. هرکی راه حلی داره و میدونه مشکلم چیه خواهش می کنم کمک کنه ...
کارت گرافیکم هم GTX 560Tiـه ...

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
آخرین ویرایش:

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
سلام , من چند مدته که وسط بعضی بازی ها (حتی Skyrim) سیستمم فریز میکنه یا درایورم ارور Stop Working میده .... ولی Watchdogs دیگه دهنم را سرویس کرده ! باید همه تنضیمات را روی Low بزارم تا مبادا بازی گیر نکنه ... تو انجمن Nvidia این سوال را پرسیدم گفتن مشکل از GPU هست Overheat میکنه ... ولی من هر کاری کردم نشد .. کیس را هم تمیز کردم یه برنامه هم گذاشتم MSI Afterburner که سرعت Fan را ببرم بالا ولی باز نشد ...

مشخصات سیستم هم اینه :
Cpu Core i5
Ram 8 Gig
Driver Nvidia 337.88
VGA Geforce 550 GTX Ti

milad_gow

کاربر سایت
Jan 4, 2010
86
نام
milad
سلام به همگی یه سوال داشتم ممنون میشم مشکلمو حل کنید (ببخشید اگه سوالم تکراریه)
من وقتی میخوام گرافیک لپتاپ آپدیت کنم بعد از نصب آپدیت کلا صفحه سیاه میشه یه حالت کم نوریه شدید به خودش میگیره یعنی اگه همه برقا رو خاموش کنم یه چیزایی تو lcd مشخصه واسه اینکه درس شه چن بار سیستم رو از جالت safe mode ریستور کردم الان درسته ولی این بازیهای جدید نیاز به آپدیت دارن نامردا الان ورژن amd catalyst
2011 هستش
اینم مشخصات لپتاپ: cpu:cori7
ram:4gig
graphic:radeon hd 6730m

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر