تاپیک درخواست و مشکلات درایور کارت گرافیک (VGA)

M8CRX

کاربر سایت
Feb 21, 2007
589
نام
مهرداد
سلام دوستان و اساتید عزیز .

بنده یه مشکل عجیب با یه سیستم قدیمی دارم و اونم اینکه زمان نصب Driver کارت گرافیک با Errorـی مواجه میشم که میگه "سخت افزار مورد نظر پیدا نشد" .
مدل کارت گرافیک nVIDIA Riva 2 TNT 64MBـه و با چندین Driverـی هم که امتحان کردم همین مشکلو داشته . جالب اینجاست که همون Driverـی که الان این مشکلو داره ، قبلاً به راحتی نصب میشد و هیچ مشکلی نداشت .

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

sub zero

کاربر سایت
Mar 3, 2007
915
نام
Mohsen
سلام
من catalyst 9.9 رو برای ویندوز xp 32 بیت دانلود کردم ولی بعد از نصب و ری استارت وقتی به صفحه welcome می رسه مانیتور خاموش میشه ! با ویستا 64 بیت و درایور مخصوصش همچین مشکلی نداشتم;)
کارت من 4890 هستش و 4 گیگ رم , ممکنه به خاطر 32 بیتی بودن ویندوز باشه:confused:

MP66

کاربر سایت
Nov 1, 2009
2
سلام
اساتید عزیز من یه مشکلی با کارت گرافیکم (1GB 4870 HD overclock club) دارم که از این قرار هست : من وقتی هر بازی رو اجرا می کنم با VPU Error روبرو میشم یعنی در حین اجرای بازی چند بار از بازی بیرون میاد و این پیغام رو میده اگه گزینه Dont sent رو بزنم که کلا از بازی میاد بیرون اگه نزنم بعد اینکه چند بار این پیغام رو داد خود به خود از بازی بیرون میاد یا کلا هنگ میکنه. ( این مشکل در ویندوز XP پیش میاد )
من حتی به سایت Club رفتم و تو قسمت کارت گرافیک سری 4800 کارتم رو آپدیت کردم اما باز هم این مشکل رو دارم.
مشخصات سیستم :
M.B P5Q delux
CPU 6600 Q
VGA 1 GB 4870 overclock club
Ram 2 GB 1066 PNY
مانیتورم CRT از این قدیمیا هست از اینا که صفحه تخت نیستن هست

لطفا راهنمایی کنین ممنون میشم

fly

کاربر سایت
Jun 30, 2007
214
نام
کوروش
قابليت VPU Recover به مقدار قابل توجهي از تعداد دفعات کرش شدن سيستم كه به دليل هنگ سخت‌افزار گرافيكي رخ مي‌دهد کم مي‌کند. در صورتي که درايور صفحه نمايش هرگونه احتمالي را مبني بر هنگ‌شدن پردازنده‌ي گرافيكي تشخيص دهد، VPU Recover، پردازنده‌ي گرافيكي را به حالت اوليه برمي‌گرداند و به اين ترتيب، ديگر به راه‌اندازي مجدد سيستم نيازي نخواهد بود. اين قابليت اجازه مي‌دهد تا كاربران كامپيوتر بتوانند بدون وقفه‌اي به کار خود ادامه دهند.

احتمالا دمای کارت بالا میره.شما سرعت فن رو یکم زیاد کن:enable manual fan control

[]
98286d1235052691-ati-hd-4850-overdrive-amd-gpu0-overdrive.jpg

MP66

کاربر سایت
Nov 1, 2009
2
قابليت VPU Recover به مقدار قابل توجهي از تعداد دفعات کرش شدن سيستم كه به دليل هنگ سخت‌افزار گرافيكي رخ مي‌دهد کم مي‌کند. در صورتي که درايور صفحه نمايش هرگونه احتمالي را مبني بر هنگ‌شدن پردازنده‌ي گرافيكي تشخيص دهد، VPU Recover، پردازنده‌ي گرافيكي را به حالت اوليه برمي‌گرداند و به اين ترتيب، ديگر به راه‌اندازي مجدد سيستم نيازي نخواهد بود. اين قابليت اجازه مي‌دهد تا كاربران كامپيوتر بتوانند بدون وقفه‌اي به کار خود ادامه دهند.

احتمالا دمای کارت بالا میره.شما سرعت فن رو یکم زیاد کن:enable manual fan control

[]
98286d1235052691-ati-hd-4850-overdrive-amd-gpu0-overdrive.jpg

دوست عزیز خیلی ممنونم از راهنماییت.
این Error VPU در ویندوز ویستا نیست ولی بازم از بازی بیرون میاد. با این کار حل میشه ؟

jax559

کاربر سایت
Feb 26, 2009
99
سلام
دوستان یه لپتاپ ایسر 4810tg با کارت گرافیک ati hd 4330 هست که قابلیت سوییچ بین این کارت و intel accelerator داره، وقتی لپتاپ و گرفتم روش ویندوز ویستا ارجینال نصب بود و واسه سوییچ کردن بین دو تا گرافیک تو دسکتاپ رایت کلیک میکنم و سوییچ میکنم
حالا مشکل اینه که یه ویندوز 7 رو یه پارتیشن دیگه از هارد لپتاپ نصب کردم و بعدش درایورا رو دونه دونه ریختم ولی امکان سوییچ بین گرافیکا رو ندارم! خود ویندوز فقط رو شتاب دهنده اینتل بالا میاد و تو دیوایس منیجر hd 4330 رو نشون میده ولی میگه نمیشه ازش استفاده کرد! درایور رو هم نصب کردم ولی برنامه کاتالیست اصلا اجرا نمیشه... اگه نظراتونو بگید ممنون میشم

Batista

کاربر سایت
Mar 5, 2007
131
نام
مهدی
سلام من یه ساففایر 5770 خریدم و روی Windows7 - 64bit نصب کردم اما بعد از دو سه دقیقه تصویر آبی-بنفش میشه و فریز میشه
پاور سیستم هم 580 گرین هست
دمای کارت هم 40 تا 45 هست

به نظرتون مشکل چیه ؟
مشکل از درایور کاتالیست 9.11 نیست‌ ؟

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
یه مشکل کوچولو (:

نمیدونم چرا ویندوز 7 32 بیتی نصب میکنم ویندوز به 4890 6.8 نمره میده
ولی با ویندوز 64 بیتی 7.6 از 7.9 میده windows se7en 7600 32bi
?:(

Shah!n

کاربر سایت
Jul 12, 2009
2,742
نام
شاهین
من مدتی هست که وقتی درایور های جدید کارت گرافیکم روی ویستا نصب میکنم دیگه کنترل پنل کارت گرافیکم باز نمیشه و در واقع به شکل صحیح باز نمیشه و من نمیتونم تنظیمات رو انجام بدم و گزینه کنترل پنل کارت گرافیک هم وقتی تو desktop راست کلیک میکنم ناپدید میشه . ولی روی ویندوز xp که نصب میکنم هیچ مشکلی ندارم . من ویندوز ویستام 64 bit هست و آخرین درایور ها رو هم درست برای vista 64 bit دانلود و نصب میکنم ( از خود سایت nvidia ) . این مشکل من روی ویندوز ویستا از سری 160 به بعد شروع شد و تا الان که 196.21 اومده باز هم این مشکل رو روی ویستا دارم . لطفا راهنماییم کنید تا این مشکل رو بر طرف کنم . ممنون

Shah!n

کاربر سایت
Jul 12, 2009
2,742
نام
شاهین
من مدتی هست که وقتی درایور های جدید کارت گرافیکم روی ویستا نصب میکنم دیگه کنترل پنل کارت گرافیکم باز نمیشه و در واقع به شکل صحیح باز نمیشه و من نمیتونم تنظیمات رو انجام بدم و گزینه کنترل پنل کارت گرافیک هم وقتی تو desktop راست کلیک میکنم ناپدید میشه . ولی روی ویندوز xp که نصب میکنم هیچ مشکلی ندارم . من ویندوز ویستام 64 bit هست و آخرین درایور ها رو هم درست برای vista 64 bit دانلود و نصب میکنم ( از خود سایت nvidia ) . این مشکل من روی ویندوز ویستا از سری 160 به بعد شروع شد و تا الان که 196.21 اومده باز هم این مشکل رو روی ویستا دارم . لطفا راهنماییم کنید تا این مشکل رو بر طرف کنم . ممنون

ممنون میشم یکی به سوالم جواب بده .

moghazzal

کاربر سایت
Oct 30, 2008
152
نام
reza
درایور 10.3 ای تی آی نسخه بتا در دسترسه !نسخه کامل این درایور احتمالا همزمان با ریلیز 480 جی تی ایکس ارائه می شه و امکانات بسیار جالبی رو برای کاربران ati فراهم می کنه از مزایای این دایور می شه به پروفایل های کراسفایر و افزایش فریم بازی ها و کاهش مصرف برق کارت اشاره کرد.من نسخه 10.3 رو دانلود کردم و با تحیر دیدم frame rate من تو بازی dirt 2 از 60 فریم به 80 فریم رسیده:eek:البته هم از crossfirex استفاده می کنم ولی برای سیستم دوستم هم که از یک کارت 5770 بهره می بره درایور رو install کردم و باز هم نتیجه خیره کننده 42 تا 45 فریم رو من از بازی گرفتم که نسبت به درایور قبلیش 12 تا 15 فریم افزایش فریم داشتیم:cheesygri
اما مشکل :
دمای گرافیکم تو لود تغییری نکرده ولی تو حالت عادی 12تا 15 درجه داغ شده!!!!!
یعنی از 42 درجه به 54 تا 57 درجه رسیده.در ضمن با ورود به بازی در عرض 5 دقیقه دور فن جفت کارت گرافیک هام می ره بالا و صداش در می اد ولی بالای 72 نمی ره:confused:
آیا این درایور یا کارت من مشکل داره؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر