تاپیک جامع خرید و ادغام (Merger & Acquisition) در صنعت بازی

Bax

کاربر سایت
Aug 16, 2009
1,235
نام
حمید
20220502_212900.jpg

با توجه به این که از چند مدت قبل تعداد زیادی خرید و ادغام در صنعت بازی شروع شده و هر ماه چندین خبر کوچک و بزرگ در این مورد اعلام میشه.
به همین جهت نیاز هست تاپیک جامعی برای اعلام خرید ها و ادغام ها وجود داشته باشه تا خرید های کوچک تر در تاپیک های متفرقه آورده نشه.

۱) بحث پیرامون اخبار ، در تاپیک مجاز هست.
۲) در مورد شایعات، حتما لفظ شایعه در خبر و سرس شایعه آورده بشه.
۳) در مورد اخبار رسمی، حتما لفظ خبر رسمی و لینک مربوطه آورده بشه.
4) در صورت وجود تاپیک مجزا برای خبر در انجمن، لینک تاپیک در پست آورده شود.

آخرین ویرایش:

KING.RG

کاربر سایت
Jun 12, 2021
467
آقا من کماکان اعتقاد دارم که THQ Nordic شرکت پولشوییه. :D اصلا تو کتم نمیره چجوری این شرکت اینقدر بزرگ شد و با خوردخورد خریدن شرکت‌های ورشکسته و آی‌پی‌هایی که آدم اسمشون هیچوقت به گوشش نخورده بود و ریمستر کردن بازی‌های فراموش شده ۲۰ سال پیش تونست به اینجا برسه.
بیخیال... بنیانگذار Embracer از 13 سالگی بیزینس خودشو زده با خرید و فروش کامیک بوک دست دوم و 16 سالگی هم شرکت فروش ویدیو گیم دست دوم راه اندازی کرده و تو اولین سالش (17 سالگی) 500 هزار دلار درآمد کسب کرده:D یعنی تاریخچه بیزینسی این بابا رو که بری بخونی میبینی کلی کسب و کار و بیزینس دست دوم و ورشکست شده خرید و فروش کرده تا به اینجا رسیده:D یعنی کلا علاقه و تخصصش این بوده شرکت ها و بیزینس های ورشکسته رو مفت خری و احیا کرده:D کاری که تخصص داشته و الان هم داره تبدیل به یه غول تو صنعت گیم میشه:D

Bax

کاربر سایت
Aug 16, 2009
1,235
نام
حمید
جف گراب حدس می زنه ( یا هینت میده که اطلاعاتی داره ) در مورد این که اسکوئر داره برای فروش آماده میشه.
اگر قرار باشه رخ بده برام خیلی عجیبه چرا باید جدا استدیو های غربی رو بفروشن. می تونست چری آن تاپ باشه براشون.
در هر صورت، فعلا اسم سونی شاید مطرح تر از بقیه باشه. (گرچه همین الانم خیلی از بازی هاش انحصاری سونی هست ولی از یادمون نره که اسکوئر الان بزرگ ترین MMO بازار رو در اختیار داره و سونی دنبال بازی های سرویس محوره)
البته در مورد خرید در این سطح بعید می دونم لیک رخ بده...

Hamidreza

ناظم انجمن
Jun 3, 2008
3,605
نام
حمیدرضا
من شخصا دیگه حالم از انحصاری شدن دائمی و زمانی مولتی پلتفرم ها بهم میخوره. شل کنن همه بازی کنن دیگه! این چه مسخره بازی راه انداختن:D

سن که 30 رو رد میکنه کم کم تفکرات از تو سر و کله هم زدن و پز انحصاری دادن و باز کردن نایلون و پلمپ ( که خوشبختانه کم کم داریم از اون دوران گذر میکنیم :D ) به چنین صحبتهای سنجیده و پخته ای تغییر پیدا میکنه .

اکثر دوستان اینجا از سیاستهای جدید سونی و ماکرو و اتفاقات اخیر و انحصاریهاشون گله دارن و شاکی ان ' من از دست Epic عه بی صاحاب :D:D

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,605
نام
alireza
جف گراب حدس می زنه ( یا هینت میده که اطلاعاتی داره ) در مورد این که اسکوئر داره برای فروش آماده میشه.
اگر قرار باشه رخ بده برام خیلی عجیبه چرا باید جدا استدیو های غربی رو بفروشن. می تونست چری آن تاپ باشه براشون.
در هر صورت، فعلا اسم سونی شاید مطرح تر از بقیه باشه. (گرچه همین الانم خیلی از بازی هاش انحصاری سونی هست ولی از یادمون نره که اسکوئر الان بزرگ ترین MMO بازار رو در اختیار داره و سونی دنبال بازی های سرویس محوره)
البته در مورد خرید در این سطح بعید می دونم لیک رخ بده...

بله این همون خریدی بود که ۲ ۳ هفته پیش شنیده بود....یادتون باشه ۲ ۳ هفته پیش شایعه شد که سونی داره کوجیما رو میخره که گراب گفته بود خرید بزرگتر از این حرفاست...الان میگه خرید اسکور بوده...ولی تاکید میکنه که فقط شنیده، هیچ مدرک ۱۰۰ در ۱۰۰ نداره

Mcena

کاربر سایت
Jul 22, 2021
128
یکی به من بگه با رفتن بخش غربی اسکوئر و انحصاری بودن بخش شرقی اسکوئر با سونی از زمان پیداش زمین خریدش چه منفعتی براش داره
۲۰۲۲۰۵۰۳_۱۲۱۴۱۵.gif

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
بیخیال... بنیانگذار Embracer از 13 سالگی بیزینس خودشو زده با خرید و فروش کامیک بوک دست دوم و 16 سالگی هم شرکت فروش ویدیو گیم دست دوم راه اندازی کرده و تو اولین سالش (17 سالگی) 500 هزار دلار درآمد کسب کرده:D

اون وقت منم موفق شدم تا سن 17 سالگی نصف عمرم رو در بحث با فرخ (Gartal) سر معماری Cell و اینکه قدرت PS3 بیشتره یا 360 تلف کنم :(

Bax

کاربر سایت
Aug 16, 2009
1,235
نام
حمید
یکی به من بگه با رفتن بخش غربی اسکوئر و انحصاری بودن بخش شرقی اسکوئر با سونی از زمان پیداش زمین خریدش چه منفعتی براش داره
View attachment 253759

مالک Final Fantasy XIV میشه. کلی بازی موبایل و ... هم دارن. سودیش اینجیست.
خودشون گفته بودن زوم کردن روی بازی های سرویس محور. هم دستینی، هم فاینال ۱۴، چند بازی سرویس دیگه هم دارن می سازن.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
اون وقت منم موفق شدم تا سن 17 سالگی نصف عمرم رو در بحث با فرخ (Gartal) سر معماری Cell و اینکه قدرت PS3 بیشتره یا 360 تلف کنم :(
سلام وقتتون بخیر.

ماکه اینجاها دیگه نیستیم ولی یه چندتا دوست داریم که تو تلگرام مارا باخبر کنند.

واقعا باور کردنی نیست بعد اینهمه مدت اسم ما تو سایت هی تکرار بشه!

من ادم کینه ای نیستم و نبودم و همونقدر فراموش کار و بخشنده.

فقط فرقم اینه که فکر و ذهن بنده خیلی وقته تغییر کرده و فهمیدم این فنبازی ها فقط وقت تلف کردن هست بنده پا میزاریم به 38 ساگی و ازداواج هم نکردیم که بهونه بیارم و بگم وقت ندارم و....
قطعا همچنان طرفدار xbox هستم و دیوانه وار عاشق مایکل جکسونم و همون سلیقم پایداره فرقی نکرده
به هر حال پاش بیفته هردو کنسول را میخرم و میفروشم و از بازیهاش لذت میبرم دنیا کوچکتر از اون چیزی که بخوایم درمورد مسائل کوچک بیخود انرژی مصرف کنیم.

ولی من بعضا نگاه میکنم و میبینم خیلی از کاربرای قدیم سایت با همون انرژی و طرز تفکر کارشون را ادامه میدن!

الان هرکی بشیه جلوم در مورد کنسول حرف بزنه و بخواد یکی از بازیهای دو کنسول را غیر منطقی بد جلوش بده براش میگم که با گذشت زمان میفهمی که چه حرف بیخودی زدی.
ولی خب میبینم که اون زمان برای خیلی ها در اینجا هنوز فرا نرسیده.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
سلام وقتتون بخیر.

ماکه اینجاها دیگه نیستیم ولی یه چندتا دوست داریم که تو تلگرام مارا باخبر کنند.

واقعا باور کردنی نیست بعد اینهمه مدت اسم ما تو سایت هی تکرار بشه!

من ادم کینه ای نیستم و نبودم و همونقدر فراموش کار و بخشنده.

فقط فرقم اینه که فکر و ذهن بنده خیلی وقته تغییر کرده و فهمیدم این فنبازی ها فقط وقت تلف کردن هست بنده پا میزاریم به 38 ساگی و ازداواج هم نکردیم که بهونه بیارم و بگم وقت ندارم و....
قطعا همچنان طرفدار xbox هستم و دیوانه وار عاشق مایکل جکسونم و همون سلیقم پایداره فرقی نکرده
به هر حال پاش بیفته هردو کنسول را میخرم و میفروشم و از بازیهاش لذت میبرم دنیا کوچکتر از اون چیزی که بخوایم درمورد مسائل کوچک بیخود انرژی مصرف کنیم.

ولی من بعضا نگاه میکنم و میبینم خیلی از کاربرای قدیم سایت با همون انرژی و طرز تفکر کارشون را ادامه میدن!

الان هرکی بشیه جلوم در مورد کنسول حرف بزنه و بخواد یکی از بازیهای دو کنسول را غیر منطقی بد جلوش بده براش میگم که با گذشت زمان میفهمی که چه حرف بیخودی زدی.
ولی خب میبینم که اون زمان برای خیلی ها در اینجا هنوز فرا نرسیده.

فرخ جان من اصلا و مطلق قصدم بی احترامی نبودا! صرفا به یکی از بچه های فن مایکروسافت و قدیمی سایت که معروف بود به بحث و کل کل اشاره کردم. امیدوارم ناراحت نشده باشی و اگرم شدی معذرت میخوام ازت. منظور بدی نداشتم اصلا، ولی خوب کلا وقتمون رو تو سایت با کل کل های الکی هدر دادیم رفت:D یادته فرخ میگفتی Halo 5 قراره 4K باشه بعدا زدی زیرش؟:D

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
فرخ جان من اصلا و مطلق قصدم بی احترامی نبودا! صرفا به یکی از بچه های فن مایکروسافت و قدیمی سایت که معروف بود به بحث و کل کل اشاره کردم. امیدوارم ناراحت نشده باشی و اگرم شدی معذرت میخوام ازت. منظور بدی نداشتم اصلا، ولی خوب کلا وقتمون رو تو سایت با کل کل های الکی هدر دادیم رفت:D یادته فرخ میگفتی Halo 5 قراره 4K باشه بعدا زدی زیرش؟:D .
نگفتم بی احترامی کردی که فقط برام جالبه که اسمم هنوز پایداره :D ولی خب فرمون من عوض شده
والا چی بگم واقعیتش زیاد ذهنیتی ندارم که واسه هیلو 5 چی گفتم ؟ ولی کلا زیاد مهم نیست .
بعضا یه ماه یکبار سایت را میام میگردم واقعا سطح بحث ها هم خیلی پایین اومده یه تعداد که نگم مثل سرطان دارن پست میزارن جواب هایی که رد و بدل میشه عین ربات مانند هست . زمان ما لول بحثها خیلی عالی و سطح بالا بود خیلی خفن بود .

باورم نمیشه من از 16 سال قبل تو این سایت فعالیت داشتم . گذر زمان و عمر !

خاطر همه دوستان قدیمی اینجا چه ps فن و ایکسباکس فن عزیزه برام .

Bax

کاربر سایت
Aug 16, 2009
1,235
نام
حمید
خب گرگ میلر هم تایید کرد که شایعه ای که شنیده بود مربوط به خرید اسکویر توسط سونی بوده و منابع مختلف داشته که با منابع گراب متفاوت بوده.

به نظر خرید نهایی هست و باید منتظر معرفی شدنش باشیم. فقط خیلی عجیبه که سونی سر خرید ادیوس مذاکره نکرده و اجازه فروش داده. می تونست با یه رقم ناچیز (در مقابل کل رقم خرید اسکویر) صاحب کلی ip فوق العاده بشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر