تاریخچه و داستان کامل بازی S.T.A.L.K.E.R

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
مطلب بسیار خوب و جامعی بود ولی متاسفانه عکس ها ف-ی-ل-ت-ر-ن ؛ تجدید نظری کنه کسی در اپلودشون .

کدوم عکس ها ف / یلترن ؟ همشون بدون مشکل باز میشن ! فقط ارم های گروه ها دیده نمیشن که باید با پراکسی وارد بشی تا ببینیشون !

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
شش سال پیش اسم بازی شنیدم، متاسفانه هنوزم سیستمم بازی نکشید به قولی، منتطر بودم یکی مثل شما بیاد درباره بازی بیشتر بدونم، چون من فوق العاده به بازی های که حوادث اتمی یا اخر الزمان روایت میکنند علاقه دارم، مثل fallout 3 ،مقاله جامعی بود متشکر

z.a.x

کاربر سایت
Jan 30, 2011
356
نام
LOOSER
بهترین بازیه زندگیم s.t.a.l.k.e.r shodow of chernobyl .. بود یادمه بار اول که تمموش کردم به لیست ماموریتهام نگاه کردم .
دیدم نوشته kill strolock اما بازی تمام شده بود. این استرو لاک کیه که من باید بکشمش و نکشتمش . میدونید کی بود..
خودم بودم .. باید خودم رو می کشتم.

حسین جان گل کاشتی دمت گرم
می دونی یکی از ارزوهام چیه شاید خنده دار باشه
دلم می خاد برم zone رو از نزدیک ببینم زیر اون درختا بشینم
و یاد استالکر بیفتم.

آخرین ویرایش:

Fu11 GAME

کاربر سایت
Nov 13, 2007
2,195
نام
مهدی
حقیقتش من عاشم اسم بازی ام. یه مدت طولانی یکی از شات هاش عکس دسکتاپم بود!
کلیر اسکای رو 10دقه ای بازی کردم! میمیرم واس ای سبک هاو مخصوصا فال اوت
امیدروارم یروزی وقت کنم همشو بازی کنم

در کل ممنون بایت مطلب جامع ومفیدتون

پژمان

کاربر سایت
May 21, 2007
1,277
نام
پژمان
عالی بود
البته نتونستم همشو بخونم ولی مشخصه وقت خیلی زیادی گذاشتین
یه سوالی که من داشتم در مورد shadow of chernobil هست که 5 تا پایان داره من تقریبا هر نوع مدل بازی کردم ولی همیشه دموی اخر بازی ریختن پول ( پیچ و مهره ) بر سرم بود و 4 تا دیگرو نتونستم ببینم
شما میدونید باید چیکار کرد؟
یه سوال دیگه ای هم دارم
خیلی دوست دارم با چیت این بازی رو انجام بدم ولی هیچ تریلری رو این بازی عمل نمیکنه . کلا خود نسخه اصلی بازی باگ داره و تریلر هم باگ اونو بیشتر میکنه
پریدن های بیرون یهویی ، پاز شدن بازی یا خیلی اتفاقات دیگه که اعصاب خورد کنه

---------- نوشته در 01:13 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:10 PM ارسال شده بود ----------

اون حسی که تو این بازی هست حس نا امیدی محض
حس نیستی
واقعا ادمو درگیر خودش میکنه
فال اوت هم تا حدودی این حسو داره.
تنهای تنها ، در میان خرابه ها و بیابان های تاریک و سرد ، نیستی و پوچی
این کلمات رو کاملا حس میکنیم تو بازی

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
عالی بود
البته نتونستم همشو بخونم ولی مشخصه وقت خیلی زیادی گذاشتین
یه سوالی که من داشتم در مورد shadow of chernobil هست که 5 تا پایان داره من تقریبا هر نوع مدل بازی کردم ولی همیشه دموی اخر بازی ریختن پول ( پیچ و مهره ) بر سرم بود و 4 تا دیگرو نتونستم ببینم
شما میدونید باید چیکار کرد؟
یه سوال دیگه ای هم دارم
خیلی دوست دارم با چیت این بازی رو انجام بدم ولی هیچ تریلری رو این بازی عمل نمیکنه . کلا خود نسخه اصلی بازی باگ داره و تریلر هم باگ اونو بیشتر میکنه
پریدن های بیرون یهویی ، پاز شدن بازی یا خیلی اتفاقات دیگه که اعصاب خورد کنه

---------- نوشته در 01:13 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:10 PM ارسال شده بود ----------

اون حسی که تو این بازی هست حس نا امیدی محض
حس نیستی
واقعا ادمو درگیر خودش میکنه
فال اوت هم تا حدودی این حسو داره.
تنهای تنها ، در میان خرابه ها و بیابان های تاریک و سرد ، نیستی و پوچی
این کلمات رو کاملا حس میکنیم تو بازی

سلام .

تا جایی که یادمه این پایان ها با توجه به نوع دیالوگ های شما تو برخی از ماموریت ها تعیین میشه . ( اگه درست گفته باشم . دقیقا یادم نیست ) .
در مورد ترینر هم باید بگم من امتحان نکردم . اما این بازی اونقدر زیبا هست که اصلا ارزش استفاده از ترینر یا چیت ونداره . برای هر کدوم از نسخه هم کلی نقشه ، DLC ، سلاح ، پچ و آپدیت های مختلف اومده که از سایت MODDB.COM میتونید دانلودشون کنید .

============================

حس بازی و اتفاقات REAL بازی واقعا بی نظیره . هیچ اتفاقی تو این بازی 2 بار یا یک شکل اتفاق نمی افته .

---------- نوشته در 07:45 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:43 PM ارسال شده بود ----------

حقیقتش من عاشم اسم بازی ام. یه مدت طولانی یکی از شات هاش عکس دسکتاپم بود!
کلیر اسکای رو 10دقه ای بازی کردم! میمیرم واس ای سبک هاو مخصوصا فال اوت
امیدروارم یروزی وقت کنم همشو بازی کنم

در کل ممنون بایت مطلب جامع ومفیدتون

خواهش میکنم . با DLC هایی که برای این بازی اومده و هر کدوم بهتر از بقیه هستن ، تا مدتهای دیگه میتونید نقاط جدیدی از دنیای این بازی رو کشف و جستجو کنید . اتفاقا اگر اشتباه نکرده باشم همین سال قبل هم 2 تا MOD جدید برای بازی عرضه شد که جزو بهترین و پرفروش ترین MOD های بازی با امتیاز بالا شدن . این MOD ها گرافیک بازی رو هم به شدت ارتقا دادن و با خیلی از بازی های روز تو سبک خودش برابری میکنه .

---------- نوشته در 07:49 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:45 PM ارسال شده بود ----------

حسین جان گل کاشتی دمت گرم
می دونی یکی از ارزوهام چیه شاید خنده دار باشه
دلم می خاد برم zone رو از نزدیک ببینم زیر اون درختا بشینم
و یاد استالکر بیفتم.

آخ گفتی :d منم خیلی دوست دارم یه تور تفریحی بندازم برم چرنوبیل . الان تقریبا اون شهری که با خاک یکسان شده بود و بازسازی کردن . اما مسکونی نیست و یه طورایی شده محل گردشگری . البته با ماسک ضد رادیواکتیو :d . تا جایی هم که من اطلاع دارم کل منطقه چرنوبیل و ارتش اوکراین محاصره کرده ( تو واقعیت و میگم ) و فقط با مجوز ورود و با راهنما مییشه از منطق معروف به ZONE و اطراف نیروگاه دیدن کرد .

♥aditore♥

کاربر سایت
Feb 13, 2012
416
نام
مسعود
بعد از Fallout بهترین عنوان عمرم S.T.A.L.K.E.R هستش. از اون دسته بازی ها هستش که با آدم حرف می زنه:d
مطلبت هم از کامل ترین مطلب درمورد S.T.A.L.K.E.R بود دوست عزیز. من همه چیز رو درمورد استالکر و Zone می دوسنتم به غیر از مخفف S.T.A.L.K.E.R که تازه توی این مطلب فهمیدم. ممنون

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
حسین همین الان به سرم زد بعد از چند ماه که اصلا یک ثانیه گیم پلی نکرده بود ، برم و بازی رو نصب کنم دوباره

حتما نصب کن . اما اینبار با mod های جدیدش بشین بازی کن تا بفهمی چه بزی ای ساختن اینا .

تصاویر ماهواره ای از محل وقوع انجار هسته نیروگاه چرنوبیل و صد البته نقشه های بازی و محیط بازی که کپی واقعیت ساخته شده : ( برای دیدن اندازه واقعی رو تصویر کلیک کنید ) . تو تصاویر زیر منطقه چرنوبیل + نیروگاه اتمی چرنوبیل ، شهر پریپایت و وسعت انفجار که باعث کشته شدن 50 میلیون نفر بر اثر موارد رادیو اکتیو شده ، کاملا مشخصه .

»» نکته : تصویر اول و دوم واقعی هستن : تصویر 3 تا 5 هم نقشه بازی بر اساس واقعیت هست .

ramsar007

کاربر سایت
Oct 12, 2005
589
نام
حسین
این بازی برای من تجدید خاطراتی فراموش نشدنی بود . واقعا استالکر دنیای بی نظیری داره . دنیایی که تا کسی بازی نکنه اصلا متوجه اش نمیشه . اگر اینبازی سال 2005 عرضهمیشد ، تمام جایزه ها رو درومیکرد . هیچ وقت اون زمان و یادم نمیره که درنهایت به خاطر تاخیر بازی و مشکلاتی که پیش اومد به ناچارزمانی عرضه شد که ( اگر اشتباه نکنم ) Crysis هم عرضه شد ! که درنهایت قدرت و زبیایی های دنیای این بازی و قدرت موتور گرافیکیش تحت تاثیر خبرهای Crysis قرار گرفت .

زمانی که این بازی اومده و از قابلیت DX10.1 تو موتورش سال ( 2005 ) استفاده کرد ، هیچ موتوری اصلا حتی به گرد پای این موتور هم نمیرسید و قطعا اگه 2005 بازی عرضه میشد ، تمام مرز های تکنولوژی صنعت گیم و میشکوند . سال 2006 هم دیر نبود اما رقبای خیلی قدرتمندی داشت که تازه به بازار عرضه شده بودن . جذابیت این بازی هم به نظرم هوش مصنوعی بی نظیر ، ارائه داستانی واقعی با محیطی عالی و افکت های بی نظیر و مکان های فوق العاده جذاب و جالب هست که تو هیچ بازی ای دیده نمیشه .

بعد از مدتها نسخه Clear Sky رو مجدد نصب کردم و در کمال تعجب دیدم گرافیکش واقعا عالیه !! پشتبانی از dx11 رو هم داشت تو منو های بازی و انواع و اقسام تنظیمات گرافیکی رو برای بهترین کیفیت ممکن تو تنظیماتش میشد دید . نکته جالب دیگه بازی هم MOD های بی نظیر ، نقشه ها و سلاح های جدیدی هست که انجمن های هواداربازی طراحی میکنن که 3 تا از این MOD ها پارسال جزو برترین ماد های بازی سازی لقب گرفتن و هر کدومشون گرافیک بای رو کلی ارتقا دادن و کلی هم مراحل و گیم پلی به بازی اصلی اضافه کردن .

خود باز همین طوریش فک کنم تا 50 ساعت هم برسه !!!!! حالا بااین همه MOD و نقشه و .... که دیگه ازی واقعا تموم نشدنی میشه !

- - -ویرایش - - -

این یه سری عکس از واقعیات تلخ و غم انگیز انفجار هسته ای چرنوبیل : ( مخصوصا 2 عکس آخر )

91460_961.jpg
91462_880.jpg

91461_668.jpg
91458_943.jpg

تا جایی که من متوجه شدم ، 2 نفر بودن که موفق شدن تاسیسات هسته ای چرنوبیل و به صورت خصوصی تو دست بگیرن . بعداز اینکه این 2 شریک تو نستن به صورت خصوصی مسئولیت کامل نیروگاه هسته ای رو به عهده بگیرن ، حرص و طمع بسیار زیادشون باعث شد به سمت تولید اورانیوم 50% غنی شده برن و به خاطر کارهای غیر قانونی و تحقیقات غیر قانونی این 2 نفر ، پیرامون مواد اتمی و ارانیوم بود که باعث انفجار نیروگاه شد . درنتیجه هم تا شعاع 30 کیلومتری نیروگاه کاملا رادیواکتیویته شد و تمام موجودات یا تغییر شکل پیدا کردن و یا مردن . تا جایی که من اطلاع دارم ، هنوز هم منطقه پریپایت از حومه چرنوبیل و بستن و هنوز با گذشت این همه سال از وقایع چرنوبیل ، اثار رادیواکتیو از بین نرفته .

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر