تاد هاوارد: تصور انحصاری بودن بازی The Elder Scrolls 6 بر روی اکوسیستم Xbox سخت است

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
در تئوری، احتمال عرضه بازی The Elder Scrolls 6 به‌صورت انحصاری برای ایکس باکس سری ایکس و رایانه‌های شخصی وجود دارد. اما تصور چنین چیزی نه‌تنها برای طرفداران، بلکه برای تاد هاوارد نیز سخت است. با بازی سنتر و جدید ترین اخبار بازی همراه باشید.

The-Elder-Scrolls-6.jpg

پس از اعلام خبر خریده شدن بتسدا توسط شرکت Microsoft و نهایی شدن قرارداد آن در سال آینده، افراد زیادی در مورد پلتفرم‌های مقصد The Elder Scrolls 6 سوال دارند. آیا این عنوان تنها در انحصار اکوسیستم اکس باکس خواهد بود؟ خب، با اینکه هنوز جواب دقیقی برای این سوال نداریم، اما آقای تاد هاوارد به‌عنوان چهره این مجموعه و بتسدا در مورد این موضوع صحبت‌هایی داشته است.

او در مصاحبه خود با GamesIndustry.biz ابتدا صحبت‌های پیشین فیل اسپنسر را بازتاب داد که عنوان کرده بود ممکن است بتسدا به‌صورت تک به تک و جداگانه عرضه بازی‌های خود بر روی سایر پلتفرم‌ها را در نظر بگیرد. هاوارد در ادامه عنوان کرد که بین بتسدا و مایکروسافت همیشه نوعی قرارداد انحصاری وجود داشته است:

"اگر به همه بازی‌های Elder Scrolls نگاه کنید، می‌بینید برخی محتوا در انحصار Xbox یا مایکروسافت بوده‌اند. ما برای هر بازی با هم همکاری کرده‌ایم. Morrowind اساسا یک انحصاری کنسولی بود، Oblivion برای مدت زیادی انحصاری بود و دی ال سی Skyrim نیز به همین روال. وقتی زمانش برسد، ما تصمیم می‌گیریم که چه چیزی برای مخاطبانمان مناسب‌تر از همه خواهد بود، و در حال حاضر حقیقتا نمی‌توانم بگویم طرح و برنامه‌ریزی ما برای آن روز چگونه است."
پس از آن در مصاحبه اشاره شد که تصور محدود شدن پلتفرم‌های عنوانی مثل The Elder Scrolls 6، علی‌رغم تسلط مایکروسافت بر روی بتسدا، کمی سخت خواهد بود، به‌خصوص با توجه شوخی معروف Skyrim و عرضه شدن آن بر روی تمام پلتفرم‌های قابل تصور. تاد هاوارد نیز بدون توضیح اضافه و با لبخند در مورد این موضوع گفت: "موافقم که تصور کردن آن سخت است."​

از صحبت‌های تاد هاوارد می‌توان اینطور برداشت کرد که هنوز تصمیم قطعی و نهایی برای پلتفرم‌های مقصد The Elder Scrolls 6 گرفته نشده که البته چندان هم عجیب نیست. بازی حداقل چند سال با عرضه فاصله دارد و در نهایت به مرور زمان پلتفرم‌های مقصد به‌طور دقیق مشخص خواهند شد. اما در حال حاضر، احتمالا بهتر است که برای سالم نگه داشتن عقل خود هم که شده سوالات زیادی را پیرامون سرنوشت نهایی TES 6 نپرسیم، چرا که به گفته پیت هاینز ابتدا باید منتظر Starfield بمانیم که خود وضعیت چندان مشخصی ندارد.

Continue reading...

آخرین ویرایش:

Khashayarthegrea

کاربر سایت
Jan 11, 2020
686
نام
كيارش
اما در حال حاضر، احتمالا بهتر است که برای سالم نگه داشتن عقل خود هم که شده سوالات زیادی را پیرامون سرنوشت نهایی TES 6 نپرسیم، چرا که به گفته پیت هاینز ابتدا باید منتظر Starfield بمانیم که خود وضعیت چندان مشخصی ندارد.​
اين قسمت ترجمه است يا برداشت شخصي خودت؟

Ludens

Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
اين قسمت ترجمه است يا برداشت شخصي خودت؟
والا راستش رو بخواید جفتش. :D

Todd Howard Says It's "Hard to Imagine" The Elder Scrolls 6 Being Exclusive to the Xbox Ecosystem
We’ll surely learn more about The Elder Scrolls 6 in the coming years, but for now, it’s probably best for your own sanity that you don’t ask too many questions about what will become of the game considering Howard himself likely doesn’t have all of the answers.
کلا منظور اینه که اگه حالا حالاها منتظر بازی بمونیم فقط باعث اذیت شدن خودمون میشه.

شما تیتر غلط و "من دراوردی" رسانه زردی رو کپی/پیست کردی که خودش نقد یوتوبرهای رو به عنوان نقد خودش کپی/پیست میکنه!. کلیک بیت.
تیتر رسما نقل قول خود تاد هاوارده رفیق، چجوری میتونه کلیک بیت باشه اصن؟ :D

آخرین ویرایش:

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,770
والا راستش رو بخواید جفتش. :D

Todd Howard Says It's "Hard to Imagine" The Elder Scrolls 6 Being Exclusive to the Xbox Ecosystem

کلا منظور اینه که اگه حالا حالاها منتظر بازی بمونیم فقط باعث اذیت شدن خودمون میشه.

تیتر رسما نقل قول خود تاد هاوارده رفیق، چجوری میتونه کلیک بیت باشه اصن؟ :D
دقیقا تیترت من در آوردی و زرد و بی ارزشه.
176956

خبرنگار : در نهایت سخته که تصور کنیم با توجه به قدرتی که الان مایکروسافت روی بتسدا داره، tes 6 رو روی پلتفرمهای خودشون انحصاری کنن. به خصوص با توجه به شوخی که با اسکایرم میشد بابت اینکه روی تمام پلتفرمها در دسترس بود، از جمله الکسا!
تاد هاوارد با لبخند : موافقم که تصورش سخته. ( و هیچ چیز دیگه ای در این باره نگفت )

ترجمه من درآوردی:
پس از آن در مصاحبه اشاره شد که ایده انحصاری بودن The Elder Scrolls 6 بر روی پلتفرم‌های Xbox و PC کمی تعجب‌آور خواهد بود، مخصوصا با توجه به اینکه Skyrim در طول زمان برای پلتفرم‌های زیادی در دسترس قرار گرفت. هاوارد نیز به‌سادگی با اعتراف به این موضوع گفت: “موافقم که تصور کردن آن سخت است.”

نگارش خبر به صورت ناقص، سلیقه ای و برش خرده :
او در مصاحبه خود با GamesIndustry.biz ابتدا صحبت‌های پیشین فیل اسپنسر را بازتاب داد که عنوان کرده بود ممکن است بتسدا به‌صورت تک به تک و جداگانه عرضه بازی‌های خود بر روی سایر پلتفرم‌ها را در نظر بگیرد.

176964

"ولی اگر به گذشته ده ساله مایکروسافت نگاه کنید، نمیتونید ازشون توقع داشته باشید که پکیج آفیس رو روی ایفون هم عرضه کنن."
تو متن خبر از but به بعد رو به دلایل خاصی که خبرنویس گرامی در ذهن خود داشته، ترجمه نکرده.
..........
تو این مصاحبه تاد هاوارد بارها از سرویس استریمینگ و گیم پس مایکروسافت تمجید کرده که به نوعی آینده صنعت هستند و اینکه به این وسیله چقدر پلیر میتونن به بازیها دسترسی داشته باشن. و حتی بعضی از ژانرهای بازی، وجودشون به سرویس های شبیه گیم پس بستگی داره....
و خیلی حرفهای مهم و جالب دیگه که این خبرنویس گرامی هیچ اشاره ای بهشون نکرده.

Ludens

Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
دقیقا تیترت من در آوردی و زرد و بی ارزشه.
View attachment 176956

خبرنگار : در نهایت سخته که تصور کنیم با توجه به قدرتی که الان مایکروسافت روی بتسدا داره، tes 6 رو روی پلتفرمهای خودشون انحصاری کنن. به خصوص با توجه به شوخی که با اسکایرم میشد بابت اینکه روی تمام پلتفرمها در دسترس بود، از جمله الکسا!
تاد هاوارد با لبخند : موافقم که تصورش سخته. ( و هیچ چیز دیگه ای در این باره نگفت )

ترجمه من درآوردی:
پس از آن در مصاحبه اشاره شد که ایده انحصاری بودن The Elder Scrolls 6 بر روی پلتفرم‌های Xbox و PC کمی تعجب‌آور خواهد بود، مخصوصا با توجه به اینکه Skyrim در طول زمان برای پلتفرم‌های زیادی در دسترس قرار گرفت. هاوارد نیز به‌سادگی با اعتراف به این موضوع گفت: “موافقم که تصور کردن آن سخت است.”

نگارش خبر به صورت ناقص، سلیقه ای و برش خرده :
او در مصاحبه خود با GamesIndustry.biz ابتدا صحبت‌های پیشین فیل اسپنسر را بازتاب داد که عنوان کرده بود ممکن است بتسدا به‌صورت تک به تک و جداگانه عرضه بازی‌های خود بر روی سایر پلتفرم‌ها را در نظر بگیرد.

View attachment 176964

"ولی اگر به گذشته ده ساله مایکروسافت نگاه کنید، نمیتونید ازشون توقع داشته باشید که پکیج آفیس رو روی ایفون هم عرضه کنن."
تو متن خبر از but به بعد رو به دلایل خاصی که خبرنویس گرامی در ذهن خود داشته، ترجمه نکرده.
..........
تو این مصاحبه تاد هاوارد بارها از سرویس استریمینگ و گیم پس مایکروسافت تمجید کرده که به نوعی آینده صنعت هستند و اینکه به این وسیله چقدر پلیر میتونن به بازیها دسترسی داشته باشن. و حتی بعضی از ژانرهای بازی، وجودشون به سرویس های شبیه گیم پس بستگی داره....
و خیلی حرفهای مهم و جالب دیگه که این خبرنویس گرامی هیچ اشاره ای بهشون نکرده.
ببینید من نمیتونم متوجه بشم مشکل کار کجاست. شما میگید تیتر زرد و بی ارزشه، اما دقیقا همون چیزی که تاد هاوارد گفته رو دوباره از اول نقل قول میکنید؟ باور کنید من با برش دادن خبر چیزی بهم نمیرسه. :D اتفاقا خودمم از خدامه مصاحبه های مهم رو از 0 تا 100 ترجمه کنم ولی خب رویکرد سایت چنین چیزی نیست و منم مجبورم به همون یه خبر (که طبیعتا نمیتونه کل مصاحبه رو پوشش بده) بسنده کنم. چطوره دوتایی باهم بریم با مدیریت سایت در میون بذاریم تا جفتمون به خواسته هامون برسیم؟:D ولی خب روند ماجرا برای مدت ها همین بوده اما نمیدونم چرا تا به انحصاری بودن فلان بازی رسید شد سلیقه ای. اگه هم میخواید بنده رو به راه انداختن کنسول وار و اینجور چیزا متهم کنید چیزی برای گفتن ندارم واقعا، چون هرکی یخورده باهام آشنا باشه میدونه که جدا همیشه کیلومترها ازش فاصله گرفتم. :D

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,770
ببینید من نمیتونم متوجه بشم مشکل کار کجاست. شما میگید تیتر زرد و بی ارزشه، اما دقیقا همون چیزی که تاد هاوارد گفته رو دوباره از اول نقل قول میکنید؟ باور کنید من با برش دادن خبر چیزی بهم نمیرسه. :D اتفاقا خودمم از خدامه مصاحبه های مهم رو از 0 تا 100 ترجمه کنم ولی خب رویکرد سایت چنین چیزی نیست و منم مجبورم به همون یه خبر (که طبیعتا نمیتونه کل مصاحبه رو پوشش بده) بسنده کنم. چطوره دوتایی باهم بریم با مدیریت سایت در میون بذاریم تا جفتمون به خواسته هامون برسیم؟:D ولی خب روند ماجرا برای مدت ها همین بوده اما نمیدونم چرا تا به انحصاری بودن فلان بازی رسید شد سلیقه ای. اگه هم میخواید بنده رو به راه انداختن کنسول وار و اینجور چیزا متهم کنید چیزی برای گفتن ندارم واقعا، چون هرکی یخورده باهام آشنا باشه میدونه که جدا همیشه کیلومترها ازش فاصله گرفتم. :D
من با رویکرد سایت و مشکلاتی که با مدیریت دارید، کاری ندارم و به من هم هیچ ارتباطی نداره.
شما توضیح بده چرا یه قسمت از یک پارگراف رو برش زدید؟
, but if you go back ten years at Microsoft, you wouldn't expect them to have a full Office suite on an iPhone either.
این قسمت که ادامه حرفهای تاد هاوارد بوده را چرا ترجمه نکردید؟ این مصداق بارز تحریفه

این تیتر زرد شماست که مفهوم حرف هاوارد رو کاملن طور دیگه ای بیان میکنه:
تاد هاوارد: تصور انحصاری بودن بازی The Elder Scrolls 6 بر روی اکوسیستم Xbox سخت است

طرف میگه تصورش سخته که The Elder Scrolls 6 که بابتش جوک میساختن که همه جا منتشر شده، حالا در انحصار پلتفرم های xbox قرار بگیره.
تاد هاوارد هم میگه : قبول دارم که تصورش سخته. بعد لبخند میزنه.
انقدر این گفتگو واضح و شفافه که نیازی به توضیح بیشتر نیست. ولی با تغیر چند کلمه ساده میشه کل داستان رو عوض کرد. که شما هم اینکار رو به خوبی انجام دادی.

کجا تو متن مصاحبه گفته شده : "پس از آن در مصاحبه اشاره شد که ایده انحصاری بودن The Elder Scrolls 6 بر روی پلتفرم‌های Xbox و PC کمی تعجب‌آور خواهد بود " ؟

کلیت خبری که شما زدی مشکل داره. جملات و کلمات من در آوردی استفاده کردی و به وسیله تقطیع و تفسیر شخصیت، سعی داشتی مفهوم اصلی صحبت های هاوراد رو تغییر بدی.

آخرین ویرایش:

Ludens

Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
من با رویکرد سایت و مشکلاتی که با مدیریت دارید، کاری ندارم و به من هم هیچ ارتباطی نداره.
شما توضیح بده چرا یه قسمت از یک پارگراف رو برش زدید؟
, but if you go back ten years at Microsoft, you wouldn't expect them to have a full Office suite on an iPhone either.
این قسمت که ادامه حرفهای تاد هاوارد بوده را چرا ترجمه نکردید؟ این مصداق بارز تحریفه

این تیتر زرد شماست که مفهوم حرف هاوارد رو کاملن طور دیگه ای بیان میکنه:

طرف میگه تصورش سخته که The Elder Scrolls 6 که بابتش جوک میساختن که همه جا منتشر شده، حالا در انحصار پلتفرم های xbox قرار بگیره.
تاد هاوارد هم میگه : قبول دارم که تصورش سخته. بعد لبخند میزنه.
انقدر این گفتگو واضح و شفافه که نیازی به توضیح بیشتر نیست. ولی با تغیر چند کلمه ساده میشه کل داستان رو عوض کرد. که شما هم اینکار رو به خوبی انجام دادی.

کجا تو متن مصاحبه گفته شده : "پس از آن در مصاحبه اشاره شد که ایده انحصاری بودن The Elder Scrolls 6 بر روی پلتفرم‌های Xbox و PC کمی تعجب‌آور خواهد بود " ؟

کلیت خبری که شما زدی مشکل داره. جملات و کلمات من در آوردی استفاده کردی و به وسیله تقطیع و تفسیر شخصیت، سعی داشتی مفهوم اصلی صحبت های هاوراد رو تغییر بدی.
چه اراده پولادینی واقعا. :D شما دقیقا اومدید از قسمتی که قرمز شده اسکرین شات گذاشتید اما دارید دنبال این میگردید که بنده چرا استفاده کردم؟ بنظرم برای اینکه مشکل حل شه شما بیا بگو در نهایت این خبر داره چیو منتقل میکنه که من با کلماتم برعکسش کنم؟ مگه جایی گفته شد که فلان اتفاق انقد عجیبه که اتفاق نمیوفته یا برعکس؟

در مورد اینکه چرا بعضی قسمتا کات شده بازم میگم، این اتفاق تقریبا برای همه اخبار میوفته، قصد و غرضی هم واقعا در کار نیست چون اشاره کردن به تک تک بخش های مصاحبه غیرممکنه و این قسمت اصلا نقل قول هم نبود، فقط یه اشاره سریع بود به چیزی که گفته شده. (حرفم رو بد برداشت نکنید، میتونست این بخشم مثل چیزایی که در مورد گیمپس گفته شد اضافه بشه اما الان واقعا در اصل قضیه فرقی ایجاد نشده)

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
چه اراده پولادینی واقعا. :D شما دقیقا اومدید از قسمتی که قرمز شده اسکرین شات گذاشتید اما دارید دنبال این میگردید که بنده چرا استفاده کردم؟ بنظرم برای اینکه مشکل حل شه شما بیا بگو در نهایت این خبر داره چیو منتقل میکنه که من با کلماتم برعکسش کنم؟ مگه جایی گفته شد که فلان اتفاق انقد عجیبه که اتفاق نمیوفته یا برعکس؟

در مورد اینکه چرا بعضی قسمتا کات شده بازم میگم، این اتفاق تقریبا برای همه اخبار میوفته، قصد و غرضی هم واقعا در کار نیست چون اشاره کردن به تک تک بخش های مصاحبه غیرممکنه و این قسمت اصلا نقل قول هم نبود، فقط یه اشاره سریع بود به چیزی که گفته شده. (حرفم رو بد برداشت نکنید، میتونست این بخشم مثل چیزایی که در مورد گیمپس گفته شد اضافه بشه اما الان واقعا در اصل قضیه فرقی ایجاد نشده)

با این دفاعی که فنا دارن میکنن و رگ غیرتشون شده شیلنگ آتیش نشانی خدایی نکرده زبونم لال گوش شیطون کر یوقت بزنه برای ps5 هم منتشر بشه یه بخش سی پی ار و ریکاوری فوری باید تو فروم تاسیس بشه

ma_fa198

کاربر سایت
Jun 18, 2010
998
نام
محمد

خب این جملاتی که تو مصاحبه استفاده کرده یه جوری هست که میتونه دوتا معنی کاملا متفاوت بده!
مثلا میتونه این برداشت رو داشت که " انحصاری شدن الدر انقدر غیر قابل تصور و محال هست که عمرا همچین چیزی اتفاق نمیوفته" یا این برداشت که "این که الدر بازی ای بوده که نسخه آخرش مولتی بوده و کلی پلیر داشته و حالا قراره انحصاری بشه واقعا سخت و غیر قابل تصور هست برای من سازنده و نمی تونم باورش کنم" من خودم هم نتونسم البته بفهمم تاد هاوارد کدوم منظورشه! :D

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
اره.شما ۷۰ تا میدی ما ۱ دلار :))
تازه اگه شل کنن. چه بخندیم به سونی فنا:))
با همون 1 دلار ماه اول همه بازیارو میزنی؟ انگار خودتونم باورتون شده

آخرین ویرایش:

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,770
من نفهمیدم منظورت چیه. تاد هاوارد کجا تو اون قسمت گفته "تعجب آوره". اینو خودت اضافه کردی که فرسنگها مفهوم حرف رو جابه جا میکنه.
این خبر قرار نیست چیز خاصی رو منتقل کنه. در اصل این شما هستید که درصدد منتقل کردن یک چیز خاص هستی. وگرنه اگر به متن مصاحبه وفادار میبودی و تحریف و تقطیع نمیکردی، مثل صدها خبر دیگه خود به خود مفهوم خبر هم منتقل میشد.

دوربین مخفیه؟
شما قسمتی از پاسخ هاوارد رو ننوشتی. چه ربطی به مسایل دیگه مثل گیم پس داره؟
پارت اول صحبت هاشو ترجمه کردی. به "But" که رسیدی کلن بیخیالش شدی:
"او در مصاحبه خود با GamesIndustry.biz ابتدا صحبت‌های پیشین فیل اسپنسر را بازتاب داد که عنوان کرده بود ممکن است بتسدا به‌صورت تک به تک و جداگانه عرضه بازی‌های خود بر روی سایر پلتفرم‌ها را در نظر بگیرد"
But...
ولی اگر به گذشته ده ساله مایکروسافت نگاه کنید، نمیتونید ازشون توقع داشته باشید که پکیج آفیس رو روی ایفون هم عرضه کنن.
176987

ترجمه همین چند کلمه غیر ممکن بود؟
"در مورد اینکه چرا بعضی قسمتا کات شده بازم میگم، این اتفاق تقریبا برای همه اخبار میوفته، قصد و غرضی هم واقعا در کار نیست "
meh
کامان

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر