تاخیری دیگر برای Final Fantasy XV

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
rwo5yrnt3371ut0k8a18.jpg
به گزارش سایت «Gamnesia»، «اسکوئر انیکس» عنوان «فینال فنتزی ۱۵» که پیش‌تر قرار بود ۳۰ سپتامبر عرضه شود را به مدت دو ماه و تا تاریخ ۲۹ نوامبر به تعویق انداخته است. در ادامه با بازی‌سنتر همراه باشید.

این وبسایت مدعی شده که منبعی در میان مدیریت فروشگاه «GameStop» این تاخیر را به آنان گزارش کرده است. به گفته گزارشات، اجناس تبلیغاتی جدیدی (با تاریخ عرضه ۲۹ نوامبر) برای تعدادی فروشگاه‌های «گیم‌استاپ» ارسال شده، با این دستور که تا قبل از ۱۴ آگوست این تبلیغات جدید را در دید عموم قرار ندهند.

سایت «گماتسو» نیز از یکی از منابع خود - که پیش‌تر گزارش صحیحی از تاریخ انتشار ۳۰ سپتامبری این عنوان را قبل از معرفی رسمی آن داده بود – شنیده که گزارش سایت «Gamnesia» پیرامون این تاخیر دو ماه صحیح است.

حال باید منتظر ماند و دید که «اسکوئر انیکس» این شایعات را رد کرده یا آنکه به صورت رسمی این تاخیر را تایید می‌کند.

لینک منبع

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
بازی بیشتر از 10 ساله در دست ساخته... واسه فن های بازی فکر نکنم 2 ماه چیزی باشه :D
اگه شایعه درست باشه ، بازی از نابود شدن (از نظر فروش و ... :D) در مقابل P5 توی ژاپن نجات پیدا کرد :D

• Like
Reactions: vaan 2

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
در اینکه پرسونا بازی فوق‌العاده‌ایه هیچ شکی نیست ولی خب نباید فراموش کنیم که هرچقدرم کیفیتش بالا باشه بازم یه بازی نسبتا Niche و اینقدر خریدار نداره که فروش میلیونی بکنه یا اینکه بخواد جلوی FFXV در بیاد :D

از اون طرف سری FF هنوز یکی از بزرگای ژاپن به حساب میاد و مطمئنا عرضه یه نسخه اصلی و شماره دار (تازه اونم XV که کلی سال ملت منتظرش بودن) یه اتفاق خیلی بزرگه که بازار بازیای کنسولی توی ژاپن رو (اگه تکونش نده) مطمئنا یه لرزشی درش ایجاد میکنه :D

به نظرم دلیل تاخیر XV خیلی واضحه. توی اون یکی تاپیک هم دیروز گفتم، بازی هنوز خیلی جای کار داره (خصوصا از لحاظ پرفرمنس) و با توجه به اینکه این چندوقته تاثیرات متا و همینطوری نارضایتی هوادارا (نسبت به بازیای که موقع لانچ ایراد دارن) روی فروش بازی‌ها رو دیدیم (SFV مثال بارزشه)، به نظرم اسکوئر ترجیح داده بازی رو عقب بندازه و یکم بیشتر روش کار کنه تا اینکه ریسک انتقاد شدید از طرف منتقدا و بازیکنا رو به جون بخره.

توی گف خیلیا حدس میزنند که بازی حتی ممکنه تا ۳-۴ ماه اول سال ۲۰۱۷ هم عقب بیوفته عرضه‌اش که با توجه به نمایشا و دموی اخیری که ازش دیدیم به نظرم همچین پیشبینی غیر طبیعی و دور از انتظاری نیست.

gamer1998y

کاربر سایت
May 18, 2014
660
نام
شهاب
این بازی مثل dmc بزن بکشه یا از اونا ک هی میگه فلان دکمه بزن فلان بکن؟
هیچ کدام این بازی جزع 5بازی برتر در هر چیزی در دنیای گیم هست فینال فانتزی و کستل وانیا از اول بودن و دنیای گیم با این 2تا شروع میشه و تاریخ گیم هستن بازم بگم؟ چون زیاد هست

• Like
Reactions: KingAmir

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,332
هیچ کدام این بازی جزع 5بازی برتر در هر چیزی در دنیای گیم هست فینال فانتزی و کستل وانیا از اول بودن و دنیای گیم با این 2تا شروع میشه و تاریخ گیم هستن بازم بگم؟ چون زیاد هست
من اخه یکیشو دانلود کردم قبلا ff xx2 بود فک کنم یا همچین اسمی داشت هی میگفت فلان چیز کلیک کن روی فلان کلیک کن نیم ساعت بازی کردم گذاشتم کنار
خلاصه تو سبک من نبود

خواستم بدونم اینم از اونا داره یا راحت هرچی خواستی میزنی میکشی
من فقط به عشق انیمیشن و طراحی کاراکترهاش دانلود کرده بودم

gamer1998y

کاربر سایت
May 18, 2014
660
نام
شهاب
اره این جزع اکشن ترین های سریع هست و فکر کنم اگه بری دموی گیم پلی بازی بگیری بازی کنی بهتر و میفهمی از بازی خوشت میاد یا نه تا یدفه بازی رو بگیری و بعد پشیمون بشی

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
من اخه یکیشو دانلود کردم قبلا ff xx2 بود فک کنم یا همچین اسمی داشت هی میگفت فلان چیز کلیک کن روی فلان کلیک کن نیم ساعت بازی کردم گذاشتم کنار
خلاصه تو سبک من نبود

خواستم بدونم اینم از اونا داره یا راحت هرچی خواستی میزنی میکشی
من فقط به عشق انیمیشن و طراحی کاراکترهاش دانلود کرده بودم
احتمالا از انتخاب فلان و ... ، منظور همون انتخاب Command باشه! پس باید بگم خیر، JRPGـه نوبتی نیست!
و باز هم مثل DMC و ... ، H&S هم نیست!

آخرین ویرایش:

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
در اینکه پرسونا بازی فوق‌العاده‌ایه هیچ شکی نیست ولی خب نباید فراموش کنیم که هرچقدرم کیفیتش بالا باشه بازم یه بازی نسبتا Niche و اینقدر خریدار نداره که فروش میلیونی بکنه یا اینکه بخواد جلوی FFXV در بیاد :D

از اون طرف سری FF هنوز یکی از بزرگای ژاپن به حساب میاد و مطمئنا عرضه یه نسخه اصلی و شماره دار (تازه اونم XV که کلی سال ملت منتظرش بودن) یه اتفاق خیلی بزرگه که بازار بازیای کنسولی توی ژاپن رو (اگه تکونش نده) مطمئنا یه لرزشی درش ایجاد میکنه :D

به نظرم دلیل تاخیر XV خیلی واضحه. توی اون یکی تاپیک هم دیروز گفتم، بازی هنوز خیلی جای کار داره (خصوصا از لحاظ پرفرمنس) و با توجه به اینکه این چندوقته تاثیرات متا و همینطوری نارضایتی هوادارا (نسبت به بازیای که موقع لانچ ایراد دارن) روی فروش بازی‌ها رو دیدیم (SFV مثال بارزشه)، به نظرم اسکوئر ترجیح داده بازی رو عقب بندازه و یکم بیشتر روش کار کنه تا اینکه ریسک انتقاد شدید از طرف منتقدا و بازیکنا رو به جون بخره.

توی گف خیلیا حدس میزنند که بازی حتی ممکنه تا ۳-۴ ماه اول سال ۲۰۱۷ هم عقب بیوفته عرضه‌اش که با توجه به نمایشا و دموی اخیری که ازش دیدیم به نظرم همچین پیشبینی غیر طبیعی و دور از انتظاری نیست.

با توجه به اینکه FFXV توی کل مناطق همزمان قراره عرضه بشه + بازی همه پسندتری نسبت به P5 هست مطمئنن سروصدای زیادی توی اوایل عرضه بازی میکنه ولی بازی توی مراحل ساختش انقدر کش و قوس داشته که اصلا نمیشه گفت این سروصدا به خاطر فروش خیلی خوب بازی و تعریف از بازی قراره باشه یا سر و صدای انتقاد . SE امسال event به اون بزرگی رو تدارک دید که آخرش بیان از تاریخ عرضه 30 September بازی رونمایی کنن ولی حالا یک و نیم ماه مونده به عرضه بیخیالش میشه و دو ماه دوباره بازیو تاخیر میزنه. نکته جالبشم اینه که او موقع هنوز تاریخ عرضه P5 مشخص نبود! حالا من نمیگم حتما به این خاطر بازی تاخیر خورده ولی مطمئنا با توجه به موردانتظار بودن بیشتر P5 نسبت به FF XV توی بیشتر فروم ها و همینطور جو مثبت اطراف P5 و جو نه چندان خوب برای FFXV بین طرفدارا تقریبا خیلی راحت میشه گفت اگه این دوتا بازی توی ژاپن با هم عرضه میشدن برای SE مشکل بزرگی پیش میومد. حتی اگه تاخیر واسه این نبوده باشه در هر صورت این تاخیر به نفع SE میشه.
البته یه نکته ی دیگه ای هم هست که ملت 10 سال منتظر XV بودن ولی بازی اینقدر تغییرات داشته توی این 10 سال که مطمئنا خیلیا از نمایشهای بازی اون چیزی که میخواستن رو ندیدن و دیگه بازی اون جذابیت قبل رو نداره و ناامید شدن از طرفی اونور با هر نمایش بازی طرفدارای بیشتری جذب بازی میشن و خیلی سخت میشه نکته منفی ای که طرفدارا رو ناامید کنه واسش پیدا کرد.
در اینکه FF هنوز یکی از بزرگای ژاپن به حساب میاد شکی نیست ولی این نمیتونه تضمین فروش بازی باشه چونکه توی سالهای اخیر چندبار دیدیم که نسخه های شماره دار فرنچایزهای بزرگ به دلایل مختلفی اون فروش نسخه های قبل رو تکرار نکردن...
نکته ناراحت کننده اینه که اگه این تاریخ عرضه XV قطعی بشه هیچوقت نمیفهمیم چقدر P5 توی فروش FFXV تاثیر داشته :D
کلا امیدوارم هر دو بازی مثل چی بفروشن و همه طرفدارا راضی باشن <:-P همین که بعد از اینهمه سال بالاخره هر دوتا بازی دارن ریلیز میشن خودش خیلیه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر