تاثیر فن در بقای کنسول Xbox 360

وضعیت کنسول شما با فن یا بدون فن

• با وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 40 10.8%
  • بدون وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 45 12.2%
  • کنسول من مشکل چراغ قرمز نداشته

رای‌ها: 285 77.0%

• مجموع رای دهنده‌ها
    370
سلام
با اینکه الان بازیها از روی هارد اجرا میشن و کنسول گرمای اونچنانیی نداره ..
آیا شما همچنان 12 ولت رو پیشنهاد میکنید ؟
بدون اون مشکلی پیش میاد ؟
متشکر
یعنی چی؟؟:confused:
یعنی من که می خوام آرکید که هارد نداره بگیرم،بخاطر اینکه بازیها رو نمی شه هارد بریزم گرمای کنسول می ره بالا و احتمال سه چراغ شدنش زیاد می شه؟؟؟:((
راستی من به خاطر هارد نداشتن آرکید مشکل دیر لود شدن بازیها و افت فریم رو که پیدا نمی کنم؟؟

یعنی چی؟؟:confused:
یعنی من که می خوام آرکید که هارد نداره بگیرم،بخاطر اینکه بازیها رو نمی شه هارد بریزم گرمای کنسول می ره بالا و احتمال سه چراغ شدنش زیاد می شه؟؟؟:((
راستی من به خاطر هارد نداشتن آرکید مشکل دیر لود شدن بازیها و افت فریم رو که پیدا نمی کنم؟؟

ریختن بازی تو هارد تاثیر خودشو داره
چرا شما چون هارد نداری و بازیها رو نمیتونی بریزی تو هارد کمی مشکل دیر لود شدن بازیهارو داری

سلام
با اینکه الان بازیها از روی هارد اجرا میشن و کنسول گرمای اونچنانیی نداره ..
آیا شما همچنان 12 ولت رو پیشنهاد میکنید ؟
بدون اون مشکلی پیش میاد ؟
متشکر

فرق انچنانی نباید داشته باشه لود شدن بازی از روی هارد ( منظورم گرمای کنسول هستش )
فقط شما گرمایی درایور هستش که از صحنه حذف میشه
مابقی چیز ها سر جای خود هستش.

همچنان هم 12 ولت پیشنهاد میشه.
برای برد جسپر خودم هم کنجکاو شدم، اینگار بهتره برای فشار نیاوردن برروی PSU از یک منبع خارجی استفاده بشه

david hayter
یعنی چی؟؟
یعنی من که می خوام آرکید که هارد نداره بگیرم،بخاطر اینکه بازیها رو نمی شه هارد بریزم گرمای کنسول می ره بالا و احتمال سه چراغ شدنش زیاد می شه؟؟؟

مگه قبل از امد این ابدیت جدید مشکل جدی وجود داشت در اجرای بازی که شما الان نگرانش
این موضوع هستید.

من یه 360 دست دو تازه خریدم لانچ هستش. در حال حاضر رو بلندی 10 سانتی گذاشتمش و یه اینتر کولر هم روش نصبه. ولی باز میترسم مشکلی براش پیش بیاد. شما دوستان با تجربه میشه یه نظری بدین ممنون میشم.

من یه 360 دست دو تازه خریدم لانچ هستش. در حال حاضر رو بلندی 10 سانتی گذاشتمش و یه اینتر کولر هم روش نصبه. ولی باز میترسم مشکلی براش پیش بیاد. شما دوستان با تجربه میشه یه نظری بدین ممنون میشم.

هر گونه سوالی در رابطه به روش های کولینگ دارید بهتر هستش که توی این تاپیک مطرح کنید
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?goto=newpost&t=8667

اگر هم کنسولت رو دوست داری و گرمای اون برات خیلی مهم هستش
بهتره بیخال این جور دستگاه ها ( اینترکولر ) بشید.

سلام به همه دوستان يه سري به اين ادرس بزنيد اينتر كولر جديد شركت NYKO رو ببينيد خيلي جالبه اين جديده www.nyko.com

اگر اینتر کولر خوب بودش، خود مایکرو به تولید انبوه می رسوند و یا تاییدش میکرد.

اگر کسی واقعاً دوست داره برای کنسولش فن بندازه بهتره بره Air Cooler یا Fan Whisper بندازه
روی کنسول که تاثیرش حتی از 12 ولت کردن فن های خود کنسول بیشتره تا چند در صدی.

لازم نيست حتما شركتي محصول جانبي رو كه شركت ديگه اي توليد ميكنه تاييد كنه كه كسي بره بخره !! اين ميشه تبليغ!! كه براي تبليغ هم بايد قرارداد ما بين 2 شركت منعقد بشه!!! هر شركتي براي خودش كار ميكنه و به فكر سود خودشه !! بعدش اگه اينتركولر چيز بدي بود كه اينهمه تو سايت هاي ازش تعريف نميشد !! يكي از دوستان من 2 ساله از اينتر كولر استفاده ميكنه خيلي هم راضيه خدمت اون دوستاني هم كه ميگن باعث 3 چراغ شدن كنسول ميشه بايد بگم جنس شركت معروف امريكايي كه كارش توليد اين وسائل هست هيچ وقت مشكل دار نميشه مگر عيب از خود كنسولتون باشه يا جنس اسقاطي به جاي نو بهتون قالب كرده باشند . پاينده باشيد

نه 12 ولت کردن تاثیری در 3 چراغ نشدن کنسول دارد نه اینترکولر
همش بستگی به خود دستگاه دارد فعلا که همه جور مادر بورد 3 چراغه دیدم فالکون و opus کمتر بوده

Air Cooler یا Fan Whisper ی.

سلام دوست عزیز....
میشه یه توضیح کوتاه به همراه عکس از این محصولات بزاری...
اگه به اینجا ربط نداره برام پیام خصوصی بفرست....
یا یه جا توی همین سایت که توضیح وعکس ازش باشه برام بزار...

با تشکر....

لازم نيست حتما شركتي محصول جانبي رو كه شركت ديگه اي توليد ميكنه تاييد كنه كه كسي بره بخره !! اين ميشه تبليغ!! كه براي تبليغ هم بايد قرارداد ما بين 2 شركت منعقد بشه!!! هر شركتي براي خودش كار ميكنه و به فكر سود خودشه !! بعدش اگه اينتركولر چيز بدي بود كه اينهمه تو سايت هاي ازش تعريف نميشد !! يكي از دوستان من 2 ساله از اينتر كولر استفاده ميكنه خيلي هم راضيه خدمت اون دوستاني هم كه ميگن باعث 3 چراغ شدن كنسول ميشه بايد بگم جنس شركت معروف امريكايي كه كارش توليد اين وسائل هست هيچ وقت مشكل دار نميشه مگر عيب از خود كنسولتون باشه يا جنس اسقاطي به جاي نو بهتون قالب كرده باشند . پاينده باشيد

یک مقدار ارام تر فکر نمی کنید که خیلی دارید تند قضاوت می کنید.

لازم نيست حتما شركتي محصول جانبي رو كه شركت ديگه اي توليد ميكنه تاييد كنه كه كسي بره بخره !! اين ميشه تبليغ!!

الان دنیا دنیای تلیغات و فروش بیشتر هستش. کاری به کنسول و شرکت های دیگه ندارم در کل میگم

اگه اينتركولر چيز بدي بود كه اينهمه تو سايت هاي ازش تعريف نميشد

برای فروش بیشتر هر دورغی رو به خورد جماعت نا آگاه میشه راحت داد و کلی سود کرد.

من الان مدت ها هستش که دارم روی کولینگ دستی کنسول کار میکنم و کلی مطالب
خواندن در فروم های روسی ژاپنی فرانسوی لهستانی انگیلسی رفتم فقط برای پیدا کردم روش های
جدید کولنیگ و اصولی تر.

يكي از دوستان من 2 ساله از اينتر كولر استفاده ميكنه خيلي هم راضيه

خوش به حال ایشان که هنوز کنسول سالمی دارند.
اگر ایشون با این کنسول رو سالم نگه داشتند، نمونه هایی هم هستند توی سایت با خرج
به مراتب کمتر از این ( اینترکولر ) کنسول رو نزدیک به دو سال سالم نگه داشتند.

خدمت اون دوستاني هم كه ميگن باعث 3 چراغ شدن كنسول ميشه

یادم نمیاد جایی دقیقاً ذکر کرده باشم که این وسیله باعث سه چراغ قرمز شدن میشه

برای اطلاع بیشتر، مدت ها پیش مطلبی نوشتم که میتونه به افرادی که فکر میکنند اینتر کولر
معجزه میکنه، کمک کنه و دیدشون رو نسب به اون چیزی که بهش اعتقاد داشتند تغییر بده

مقایسه بین سیستم های Watercooler، Intercooler و روش های Cooling دستی

البته این مطلب بسیار قدیمی هم، ولی با این وجود باز هم اثر خودش رو داره
و امتحانش رو برروی خیلی از اعضا پس داده.

جنس شركت معروف امريكايي كه كارش توليد اين وسائل هست هيچ وقت مشكل دار نميشه مگر عيب از خود كنسولتون باشه يا جنس اسقاطي به جاي نو بهتون قالب كرده باشند

گفتم که اگر واقعاً کسی دوست داشته باشه که جنسی بخره و روی کنسول بندازه بهتره بره
Air Cooler یا Fan Whisper بخره و نصب کنه روی کنسول ( به جای فن های اصلی کنسول )

اینها صد شرف دارند به هر چی ...... که ساختند.

ادامه ی بر گفته های danesh اضافه کنم که درست میگند که هیچ کدوم از اینها، نمیتونه جلوی
مشکلات CPU و GPU رو بگیره، اگر شما کمی درباره ی مشکلات و میزان درجه حرارت، یا حتی
اوج گرما در بین قطعات و یا کمی از نوع BGA اونها خبر داشتید این قدر عجولانه صحبت نمی کردید.

گرما باعث فرسایش میشه و همین امر باعث خرابی در سطح BGA پردازنده میشه.

توی مطلب فوق که لینکش رو قرار دادم، مقایسه بین سه روش صورت گرفته که، که در نهایت
برتری روش های کولینگ با امار دقیق رو نشون میده، این آمار نشون میده که روش های کولینگ
دستی ( روش های سه گانه یا چهار گانه ) می تونه به راحتی با اختلاف 5 درجه ای با یک سیستم
WaterCooler متوسط رو به بالا رقابت بسیار نزدیکی داشته باشه، در صورتی که اینترکولر چنین توانایی رو برای رقابت
کاهش گرمایی نداره.

( الا بگید که اینترکولر حتی از یک WaterCooler هم بیشتر تاثیر داره در گاهش گرما )

اینتر کولر بدرد بخور هستش، ولی در مقابل روش های کولینگ حرفی برای گفتن نداره اصلاً
اینتر کولر برای افرادی بدرد میخوره که پولشون زیادی کرده و توانایی انجام کارهای نیمه فنی رو ندارند.
و همون بهتر که بروند و چندین برابر خرج کنند و از این جور ..... بخرند.

سلام دوست عزیز....
میشه یه توضیح کوتاه به همراه عکس از این محصولات بزاری...
اگه به اینجا ربط نداره برام پیام خصوصی بفرست....
یا یه جا توی همین سایت که توضیح وعکس ازش باشه برام بزار...

با تشکر....

با جستجوی ساده میتونید اطلاعات و عکس های ازش پیدا کنید
Fan Whisper
http://www.maxconsole.net/content_img/whisper360fan1.jpg
http://www.whitedog.co.uk/catalog/images/xb360-whisper-fan-max.jpg
http://www.maxconsole.net/content_img/whisper360fan4.jpg

Air Cooler
http://www.xbox-modchips.com/img/XCM_360_High_speed_air_cooler_with_LED.2.jpg
http://www.goldenshop.com.hk/AI-trad/xb360/hard/aircooler.jpg

اینها مدل های دما سنج دارش هسش، نکته جالب توجه این هستش که دو حسگر هم دارند
که برروی سینک نصب میشند و دمای سینک رو گزارش میدند نه دمای هوای خروجی رو.

+---------------------+

اگر کسی قصد صحبت و مقایسه داره، بهتره دلیل و امار دقیق بیاره، تا با هم تبادل اطلاعات کنیم
اگر قرار باشه این طوری ادامه پیدا مثل همیشه، دفعات بعدی دیگر قصد توضیح و آگاه کردن رو ندارم.

این برای بار چندم هستش که بحث اینتر کولر سر باز میکنه، اگر قرار باشه همین طور به صورت
متوالی، این داستان شروع بشه توی این تاپیک و یا تاپیک های مربوطه برخورد طور دیگری خواهد بود.

موفق باشید

حق نگهدار

سلام اینطور که از نظر سنجی مشخصه درصد خیلی کمی از دوستان مشکل سه چراغه داشتن... من شخصاً این مشکل برام پیش اومد و با راهکارهای همین تاپیک ردیفش کردم...
یه چیز دیگه نمی دونم این آمار خرابی که میاد مال کجاست:-" چون حداقل تو ایران که خیلی کمه...اگه همه جای دنیا مثل ایران بود که فکر نمی کنم MS مشکلی داشت:)
به هر حال دوستانی که تو این تاپیک فعال هستید واقعاً خسته نباشید مخصوصاً کاربر Police_110 به جرات میتونم بگم اینجا اگه مفیدترین تاپیک سایت نباشه قطعاً یکی از 3 تاپیک مفید هست.
ایول

خلیل جان من اینو چند جا پرسیدم ولی می خوام از شما هم بپرسم چون اطلاعاتتون در این زمینه بالاست:
میتونم بجای 12 ولت((که میگن صدای خفنی داره)) 9 یا 7 ((یا هر چه قدر دیگه)) ولت کنم؟ بهتره یا فایده ای نداره؟به کنسول آسیب میزنه؟

راستی قیمت اینایی که گفتی رو داری؟((Fan Whisper--air cooler))

خلیل جان من اینو چند جا پرسیدم ولی می خوام از شما هم بپرسم چون اطلاعاتتون در این زمینه بالاست:
میتونم بجای 12 ولت((که میگن صدای خفنی داره)) 9 یا 7 ((یا هر چه قدر دیگه)) ولت کنم؟ بهتره یا فایده ای نداره؟به کنسول آسیب میزنه؟

راستی قیمت اینایی که گفتی رو داری؟((Fan Whisper--air cooler))

شما باید به Power Sources برد کنسول اشنا باشید که بتونید ولتاژ 9 یا 7 رو ترکیبی درست کنید
اگر درست یادم باشه، ولتاژ 7 و 9 به صورت استاندارد برروی برد جریان نداره.
مطلب بسیار قدیمی ( تقریبا یک سال پیش ) رو خوندم درباره Power Sources برد کنسول
که توش چیزی از 9 ندیدم به صورت استاندارد.

بهتره همون 12 ولت کنید، همچین هم گه میگند سر سام اور نیست
کمی صدای TV رو زیاد کنید خودش رو گم میکنه. در ضمن تهویه سریعتر مهم هستش برای شما
یا صدای فن کنسول.

در مورد اون فن ها قیمتی بیش از 30 تومن در میاد فکر کنم.
البته فکر نکنم بتونید راحت توی هر فروشگاهی پیداش کنید

نکته: در ضمن در پست زدن کمی دقت کنید، نیازی به ارسال مجدد پست نیست
می توانید پست قبلی خود را ویرایش کنید.
پست قبلی رو پاک کردم.

البته می دونم ربطی ندارد ولی از این هم می توانید استفاده کنید

http://rapidshare.com/files/194859036/Xbox_360__Modding.rar.html

ممنون از لینکتون، از این سیستم واتر کولر های مخصوص خود کنسول کم گیر میاد.
(من یک ارشیو 2 هزار خورده ای از دستکاری کاربران برروی کنسول دارم که ادم واقعاً حیرت میکنه)

کارشون بسیار جالب توجه بودش شرط می بندم دمای کنسول توی 24 الی 26 درجه باید باشه

البته هزینه این جور دستگاه ها بسیار بالا هستش، چیزی نزدیک به قیمت خود کنسول

اگر ادم با بودجه معمولی بخواد خرج کنه 80 تا 150 میتونه Performance خوبی داشته باشه
ولی همونطور که گفتم این نوع اینترکولر های متوسط رو به بالا تقریبا کارایی روش های کولینگ رو داره.
و کمی بازدش بیشتر هم هستش.

ولی خرید اون نوع سیستم ها از توان هر شخصی بر نمیاد.
در عضو Performance عالی دارند.

سلام اینطور که از نظر سنجی مشخصه درصد خیلی کمی از دوستان مشکل سه چراغه داشتن... من شخصاً این مشکل برام پیش اومد و با راهکارهای همین تاپیک ردیفش کردم...
یه چیز دیگه نمی دونم این آمار خرابی که میاد مال کجاست:-" چون حداقل تو ایران که خیلی کمه...اگه همه جای دنیا مثل ایران بود که فکر نمی کنم MS مشکلی داشت:)
به هر حال دوستانی که تو این تاپیک فعال هستید واقعاً خسته نباشید مخصوصاً کاربر Police_110 به جرات میتونم بگم اینجا اگه مفیدترین تاپیک سایت نباشه قطعاً یکی از 3 تاپیک مفید هست.
ایول

ممنون از نظر لطف شما، به خاطر بعضی از این کارهای دسته ای از کاربران دوستان بسیار
خوبی در طی این مدت از دست داده ایم که واقعاً ادم دل زده میشه از کار.

ببخشید که پست جدید میدم گفتم شاید اگه قبلیو ویرایش کنم نخونید

خلیل جان بعضی از سوالهایی که میپرسم واسه خودم نیست مثل قبلی و این (( اول ممنون از جوابت دادن به سوال قبلی))

دوستم به من زنگ زد گفت میخوام کنسول رو 12 ولت کنم((نمیدونم لانچ رو چجوری 3سال زنده نگه داشته بوده)) و چنتا سوال جدید کرد که همون طور که گفتی چون اطلاعاتی ندارم از شما میپرسم:

گفت باید برای 12 ولت برق رو از کجا بگیرم از درایو یا مادربرد؟ گفت اگه از درایو بگیرم به درایو آسیب میزنه؟

ویک سوال دیگه که برای خودم بوجود اومد و اون اینکه اگه سرعت فنها رو زیاد کنیم به خود فن آسیب نمیرسه؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or