تاثیر فن در بقای کنسول Xbox 360

وضعیت کنسول شما با فن یا بدون فن

• با وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 40 10.8%
  • بدون وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 45 12.2%
  • کنسول من مشکل چراغ قرمز نداشته

رای‌ها: 285 77.0%

• مجموع رای دهنده‌ها
    370
میخواستم بدونم بهترین راه برای کاهش گرما چی هستش
اگه اون جای پلاستیکی پشت کنسول رو بردارم و فن بزارم خوبه .؟

یا اینکه ولتاژ رو بیارم روی 12 .؟

یا اینکه به فکر این باشم که به صورت دستی بدون اینکه بدنه اون رو خراب کنم فن روش قرار بدم .؟

همونطوری که بحثش شد ، 12 ولت کردن فنها موثرترین راه هستش.
حالا اگه تونستید قسمت مشبک پشت کنسول رو هم Cut کنین ، که دیگه چه بهتر. برای اینکه کنسولتون هم از ریخت نیفته کاری به کار قسمت پلاستیکی نداشته باشین و فقط قسمت فلزی رو Cut کنین.
اگر هم قصد گذاشتن اینترکولر دارین نیازی که Cut کردن قسمت مشبک پشت کنسول نیستش.

نتیجه : موثرترین راه ===> 12v کردن فنها + Cut کردن قسمت مشبک جلوی فنها.

یا اینکه بیام برای اون محیط خیلی خیلی سردی درست کنم و در اون شرایط کنسول رو روشن کنم
و در زمان های طولانی باهاش کار کنم .؟

نیازی نیست سرخونه درست کنی. :biggrin1:
محیط هر چقدر خنکتر باشه کنسول هم بهتر کار می کنه. کلا در مورد قطعات اکترونیکی همینطوره که هر چقدر خنکتر باشن بهتر کار می کنن. سردی محیط یعنی سردی هوایی که برای تهویه کنسول واردش میشه که نتیجه اش مشخصه.

خلاصه اگه بخوام بازش کنم چه راهی رو توصیه میکنید و اگه بخوام بازش نکنم و اینکه یک مقدار ترسم بریزه
و بعد بخوام بازش کنم چی کار کنم بهتر باشه .؟

اگه بخواین بازش کنین همون نتیجه گیری مورد اول.
اگر هم بخواین فعلا دست بهش نزنین و بدون باز کردنش ادامه بدین. استفاده از IntrCooler

==========

از مهدی جان هم بابت دخالت در کارشون معذرت می خوام.:biggrin1:

به جای همه‌ی این‌ کارها، صبر کن. صبر کن تا سری جدید 360 که Gpuشون هیت‌سینک جدید داره وارد بازار ایران بشه. نمی‌دونم چقدر باید صبر کنی، اما ارزششو داره.

سامان جان یکی از بچه ها توی یکی از تاپیکها گفته که مال من هتسینک جدید رو داره ، راست یا دروغش با خودش :-"

همه میدونیم که 360 میتونه رزولوشنهای مختلفی رو ساپورت کنه از 480p گرفته تا 1080p .من قبلا که با pc بازی میکردم تو بعضی از بازیهای گرافیک بالا,با رزولوشن های بالا نمیکشید و نشون میداد که هر چه رزولوشن بالا تر میره رم و قدرت بیشتری از کارت و سیستم رو میکشه,بنابراین مسلما سیستم گرمای بیشتری تولید میکرد;)
حالا سئوال من اینه که ایا بازی کردن با 360 با تلویزیون معمولی که از 480 استفاده میکنه نسبت به hdtv یا مانیتور که رزولوشن بیشتری رو از کنسول میکشه,فرقی در ایجاد گرمای حاصله و فرس بیشتر بر سیستم دارد؟ یا اصلا قضیه کنسول فرق میکنه و کنسول تصویر خروجی رو در تمام موارد با بالاترین رزولوشن میفرسته و بنا به تنظیمات گیرنده این رزولوشن کم و زیاد میشه؟
اگه مورد اول باشه پس میشه نتیجه گرفت که بازی کردن با تلویزونهای sd به کنسول فشار کمتری میاره ؟وکمتر داغ میشه؟ واگه مورد دوم باشه پس در هر حالت رزولوشن فرقی برای کنسول و گرمای حاصله نداره؟
اگه میشه با دلیل قضیه رو برام روشنش کنید:p
ممنون

بابک جان توی pc وقتی رزولیشن رو بالا میبری فریم ریت توی بازی پایین میاد و این نتیجه بالا بردن رزولیشن و جزئیات بود، داغ کردن کارت گرافیک زمانی بیشتر میشد که خود ما core clockکارت رو بالا میبردیم تا سرعت هم بالا بره و نتیجش هم داغ شدن و هنگ کردن کارت بود .
مسلما بازیها در رزولیشنهای مختلف کاملا با کنسول سازگار شدن و با توجه به کور کلاک gpu طراحی شدن البته بعضی بازیها ممکنه کار کمتری از gpu و cpu بکشه و بعضی بیشتر کافیه بایوشاک رو با هیلو مقایسه کنی کنسول من که توی بایوشاک خیلی خنکتر از هیلو کار میکرد و یا در doa 4 از هیلو خیلی داغتر کار میکرد .در حالی که doa 4 در رزولیشن کمتری اجرا میشد ، پس نتیجه میگیریم که رزولیشن ربطی به داغ کردن کنسول نداره و این موتور بازی هستش که توی فشار به gpu و cpu نقش اساسی داره(یه نظر کاملا شخصی)

آخرین ویرایش:
ممنون از شما فرزاد جان
مهدی جان ما قصد جسارت نداشتیم حضور شما و دوستان .
میدونم و دیدم که شما و دوستان چقدر توی این تاپیک زحمت میکشید .

سامان جان میشه کمی بیشتر در مورد این کنسول جدید توضیح بدید
ایا فقط روی نسخه ای خاص از X360 میاد یا اینکه برای هر سه نسخه این شیوه جدید اعمال میشه .
و اینکه این روی بالا رفتن قیمت اون تاثیر میزاره یا نه .؟
میدونم که شما گفتید هنوز نیموده ولی ....

ممنون

ممنون از شما فرزاد جان
مهدی جان ما قصد جسارت نداشتیم حضور شما و دوستان .
میدونم و دیدم که شما و دوستان چقدر توی این تاپیک زحمت میکشید .

سامان جان میشه کمی بیشتر در مورد این کنسول جدید توضیح بدید
ایا فقط روی نسخه ای خاص از X360 میاد یا اینکه برای هر سه نسخه این شیوه جدید اعمال میشه .
و اینکه این روی بالا رفتن قیمت اون تاثیر میزاره یا نه .؟
میدونم که شما گفتید هنوز نیموده ولی ....

ممنون

نه آقا این حرفا چیه منظور من اینه که فعلا همه چی مشخص شده و معلوم شده چی خوبه و چی بد.
در مورد این 360 هایی که سه تا هتسینک دارن هم همونطور که گفتم یکی از بچهها میگمه مال من همینطور اگه راست بگه پس اومده . قیمتش هم اگه از طرف کارخونه هتسینک اضافه شده باشه تغییری نمیکنه . باید صبر کنی تا ببینی خود ماکروسافت راجع به این موضوع چه اظهار نظری میکنه شاید اصلا توی برنامه ماکرو نبوده و این هتسینک بصورت سفارشی یا بصورت آزمایشی و یا حتی دستی کار گذاشته شده:confused:

این 360 هایی که میگید هیت سینک دارن همون 360 های بعد August هستن؟؟؟(همونایی که درایوشون BenQ و خروجی HDMI دارن؟؟؟)
این رو میگم

ببینید تاریخ دقیق نصب این هتسینکها دقیقا مشخص نشده اصلا صحت و درستی این موضوع هم هنوز ثابت نشده خبر رسمی هم در این مورد منتشر نشده ، هنوز هیچی مشخص نیست /:)

سلام دوستان
من میخوام یه اینتر کولر رو به پشت کنسول وصل کنم
و یک اینتر کولر رو به زیر کنسول البته از خارج دارم میگیرم
ایا در این حالت دستگاه برق کم نمیاره؟
و اگه میاره میتونم خودم این اینترکولر هارو به اداپتور وصل کنم
مرسی

سلام دوستان
من میخوام یه اینتر کولر رو به پشت کنسول وصل کنم
و یک اینتر کولر رو به زیر کنسول البته از خارج دارم میگیرم
ایا در این حالت دستگاه برق کم نمیاره؟
و اگه میاره میتونم خودم این اینترکولر هارو به اداپتور وصل کنم
مرسی
در مورد فايده داشتن و نداشتن Intercooler بحث زياده و نظر من اينه كه فايده ندارن ولي به هر حال اگه خواستي بگيري حتما مدلي بگير كه USB باشه و از اون مدلايي كه برق رو از ورودي برق كنسول ميگيره دوري كن كه ضرر داره بد.

در مورد فايده داشتن و نداشتن Intercooler بحث زياده و نظر من اينه كه فايده ندارن ولي به هر حال اگه خواستي بگيري حتما مدلي بگير كه USB باشه و از اون مدلايي كه برق رو از ورودي برق كنسول ميگيره دوري كن كه ضرر داره بد.
سلام"
مرسی از پاسختان
من اگه یو اس بی بگیرم که فک نکنم باشه باید به دستگاه وصل کنم یا به یه چیز دیگه
دوم اینکه میتونم به یه اداپتور وصلشون کنم؟
بازش کنم و سیماشو به یه اداپتور وصص کنم؟
مرسی

سلام"
مرسی از پاسختان
من اگه یو اس بی بگیرم که فک نکنم باشه باید به دستگاه وصل کنم یا به یه چیز دیگه
دوم اینکه میتونم به یه اداپتور وصلشون کنم؟
بازش کنم و سیماشو به یه اداپتور وصص کنم؟
مرسی

Intercooler برقش رو از پورت Power میگیره.یعنی شما اونو توی پورت پاور میزنید و چفت میشه پشت کنسول و کابل برق هم توی پورت برق Intercooler میره که برق رو هم به اینترکولر میرسونه هم به کنسول.

پدرام جان،
مدلاي اول Intercooler كه اومده بود همينطور بودن كه شما فرمودي ولي چون با گرفتن برق از پاور براي دستگاه مشكل پيش ميومد تو مدلاي جديدترش برق رو از پورت USB گرفتن كه بي ضرر باشه واسه برق خود كنسول.

تو سايت xbox-scene هم اگه اسم سايت رو اشتباه نكنم، اين نوع كولر رو (كه يكي از بهترين مارك هاش Pelican هست) بهتر دونستن تا نوع اول، اگه ميخواين كولر بذارين.

لينك

مرسی
من هم میخوام فن پشتی رو نایکو و زیری رو پلیکان بگیرم
این دوتا رو به یو اس بی وصل کردم در کار هم تداخل ایجاد نمیکنه؟
میدونید اینا با چه ولت هایی کار میکنند شاید تونستم به اداپتور وصلشان کنم
واقعا ممنون

مرسی
من هم میخوام فن پشتی رو نایکو و زیری رو پلیکان بگیرم
این دوتا رو به یو اس بی وصل کردم در کار هم تداخل ایجاد نمیکنه؟
میدونید اینا با چه ولت هایی کار میکنند شاید تونستم به اداپتور وصلشان کنم
واقعا ممنون

دوست عزیز شما چرا میخوای اینتر کولر بگیری ؟ من بس که گفتم بدرد نمیخوره خسته شدم و الان هم فقط دلم میسوزه که دارم بهتون میگم نخرید . بدرد نخور بودن اینتر کولر ثابت شده و باید خیلی از قافله عقب باشی که بازم بخوای بخری . عزیز من اگه واقعا دلت واسه کنسولت میسوزه ونمیخوای خراب بشه فقط 12 ولت کن بعدش shorud divider ، فقط و فقط این دوتا .

پ. ن : این آخرین باری بود که این توصیه ها رو میکنم ، عمراً دیگه اینطور پستی بدم :-"

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or