تاثیر فن در بقای کنسول Xbox 360

وضعیت کنسول شما با فن یا بدون فن

• با وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 40 10.8%
  • بدون وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 45 12.2%
  • کنسول من مشکل چراغ قرمز نداشته

رای‌ها: 285 77.0%

• مجموع رای دهنده‌ها
    370
آقا تمومش کن بحث من با شما بیهوده است چون فقط داری توهین میکنی حالا باز 60 نفر جمع کن که بگن نه کی گفته خداییش آدم نمیدونه چی بگه آقا من همون فن 100 هزاری میزارم شما هم برو فنت را به کابل 220 وصل کن تا کنسول را بخوره تمام ;)

ببخشید ولی شما داری نظریات مسلم و بدیهی رو با نظرات بی پایه واساستون نقض میفرمایید.
این 60 نفر رو من جمع نکردم بلکه این دوستا ن هر کدوم برای خودشون کسین از دکتر گرفته تا مهندس و مدیر سایت اسم نمیخوام بیارم ولی اینها همه یه نظر یه منطق و یه استدلال دارن و دلیل اون هم صحه گذاشتن نه بر حرف من بلکه بر روشهایی است که نتیجه دادن و شما اونها رو بدون هیچ دلیل و استدلالی رد میکنید .
پست من توهین به شما نیست بلکه دلیل آوردن برای حرفامه . ولی این شما ئید که بجای اینکه برای حرفاتون سند و مدرک بیارید اعضای این سایت رو (60 نفر رو میگم) به حمایت چشم و گوش بسته از نظریات من(روشهای شناخته شده در دنیا که منم اونا رو مثل بقیه اجرا کردم) متهم میکنی.من وکیل اونا نیستم که ازشون دفاع کنم ، خودشون هم زبان دارن ولی اجازه نمیدم بخوای اونها رو با عبارت جمع کردن 60 نفر کوچک کنی:mad:

وسلام

---

من یه کنسول ماله 2007 دارم که حدود 2 ماهه خریدم از همون اولم اینتر کولر براش خریدم ولی وقتی نوشته های این تایپیک رو خوندم/:)..... اصلا دوست ندارم کنسولم سه چراغ بده چون دیگه حاضر نیستم براش پول بدم .خودمم از لحاظ فنی در سطحی نیستم که فن رو 12 ولت کنم.حالا خواهشا بگید من کنسولم رو کجا ببرم که برام 12 ولت کنم؟بعد کسی تو کرج کسی رو میشناسه که 12 کنه تا تهران نبرمش؟؟بعده 12 ولت کردن اینتر کولر رو بردارم یا نه؟؟ کلا وقتی 12 ولت کردم اینتر کولر ضرر داره یا از هیچی بهتره؟ راستی این قضیه بریدن و ... چیه؟؟
کلا یکی پیدا بشه جواب سوال های من رو بده ممنون میشم.

آخرین ویرایش:
منکه حدود یکسال کنسولم خریدم و هیچ اتفاقی نیافتاده بدون اینتر کولر
ولی می خوام یه اینتر کولر بگیرم یهتر ار هیچی .بریدن که یک کار کامل اشتباه

من یه کنسول ماله 2007 دارم که حدود 2 ماهه خریدم از همون اولم اینتر کولر براش خریدم ولی وقتی نوشته های این تایپیک رو خوندم/:)..... اصلا دوست ندارم کنسولم سه چراغ بده چون دیگه حاضر نیستم براش پول بدم .خودمم از لحاظ فنی در سطحی نیستم که فن رو 12 ولت کنم.حالا خواهشا بگید من کنسولم رو کجا ببرم که برام 12 ولت کنم؟بعد کسی تو کرج کسی رو میشناسه که 12 کنه تا تهران نبرمش؟؟بعده 12 ولت کردن اینتر کولر رو بردارم یا نه؟؟ کلا وقتی 12 ولت کردم اینتر کولر ضرر داره یا از هیچی بهتره؟ راستی این قضیه بریدن و ... چیه؟؟
کلا یکی پیدا بشه جواب سوال های من رو بده ممنون میشم.

دوست عزیز 12 ولت کردن اصلا نیازی به تخصص نداره ولی اگه میترسید باید ببریدش پیش نکست جن یا جایی که از 360 سر در میاره برات 12 ولتش کنن .اینتر کولر هم بردارید بهتره چون هیچ دلیلی برای موندنش وجود نداره میتونی بفروشیش (زیادن کسانی که اینتر کولر رو ناجی 360 میدونن)جز اینکه صدای کنسولتو زیاد کنه و در ضمن چون فنهای 360 از فنهای اینتر بزرگتر و قوی تره اینتر کولر نمیتونه هوا رو بسرعت فنهای 360 خارج کنه مشکل ایجاد میکنه. بریدن شبکه های پشت کنسول (پلاستیکی و فلزی) برای برداشتن مانع (هر چند کم) از جلوی فنها البته در حالت 12 ولت .

منکه حدود یکسال کنسولم خریدم و هیچ اتفاقی نیافتاده بدون اینتر کولر
ولی می خوام یه اینتر کولر بگیرم یهتر ار هیچی .بریدن که یک کار کامل اشتباه

اگه نمیخواهید ببرید یا نمیتونید لطفا نظر ندید. اگه سودی نداشته باشه مطمئن باش ضرر نداره ، اشتباه و صحیح بودنش با خودمون

mehdimdi جان اما من که سوپر کولر دارم وقتی کنسول روشنه تست کردن از دریچه های بالا و پایین هوا به داخل کنسول کشیده میشه ! حالا این سوپر کولر از اینترکولر هم قدرت مکش بیشتری داره.
نظرت در این باره چیه ؟

mehdimdi جان اما من که سوپر کولر دارم وقتی کنسول روشنه تست کردن از دریچه های بالا و پایین هوا به داخل کنسول کشیده میشه ! حالا این سوپر کولر از اینترکولر هم قدرت مکش بیشتری داره.
نظرت در این باره چیه ؟

آره درسته سوپر کولر از اینتر کولر قویتره . ببین کاوه جان اگه سوپر کولر صد بار از اینی که هست قویتر باشه دخالتی در تخلیه هوای داخل کنسول (مادربورد و هتسینک) نداره چون تنها فنهای 360 در این مورد نقش دارن و بس . سوپر کولر نمیتونه بیشتر از هوایی که فنهای 360 خارج میکنه هوا خارج کنه هر هوایی خارج میشه همونه که فنهای 360 خارج میکنه (چقدر کفتم خارج:biggrin1:)
اون هوایی هم که میبینی وارد کنسول میشه در حقیقت وارد کنسول نمیشه بلکه از اون دریچه هایی که میگید وارد میشه و از فضاهای اطراف جعبه فلزی مادر بورد و بدنه پلاستیکی بیرون میره . هر مقدار هوایی که وارد جعبه فلزی مادربورد میشه بستگی به مکش فنهای 360 داره. برای همینه که میگم اینتر کولر هیچ فایده ای نداره . فکر کنم هنوز کنسولتو باز نکردی بهت توصیه میکنم حتما بازش کن و با دقت زیر و روش کن;)

حالا چرا مدیرای سایت و اونای که در این زمینه تجربه یا اطلاعات دارند اظهار نظر نمی کنن؟زحمت تمامی سئوالات این بخش به پای اقا مهدی افتاده ؟.:love:;).حداقل اونای که به اندازه اقا مهدی تجربه دارند زحمت بکشن و به سئوالات یه نگاهی کنند./:)

حالا چرا مدیرای سایت و اونای که در این زمینه تجربه یا اطلاعات دارند اظهار نظر نمی کنن؟زحمت تمامی سئوالات این بخش به پای اقا مهدی افتاده ؟.:love:;).حداقل اونای که به اندازه اقا مهدی تجربه دارند زحمت بکشن و به سئوالات یه نگاهی کنند./:)

البته آقا سامان همیشه به این تاپیک لطف داشتن و روشهای خوبی هم معرفی کردن . فکر میکنم روشهای خوب و موثر تا حالا کاملا معرفی شدن (حداقل اونهایی که ما میتونیم انجام بدیم) منتها بعضیا یا حوصله خوندم صفحه های قبل رو ندارن و یا توی کتشون نمیره و باید هی بحث کنی . شما هم لطف دارید ، وظیفس;)

مدیرا اینقدر گفتند و لینک دادند دیگه خسته شدند.بابا یکم به خودتون(البته منظورم شما نیست .بطورکلی میگم) زحمت بدین و صفحات قبلی و بخصوص پستهای بچه های باتجربه رو بخونید .همه چیز گفته شده و روش جدید تری فعلا نیست و تاثیر فن هم کاملا مشخص شده و دیگه جای سئوال نداره.هرچی هم گفته بشه تکرار مکرراته و بیهوده هستش.مسلما در صورت تجربیات جدید در این باره سامان جون و بقیه ی بچه ها در موردش بحث خواهند کرد.
موفق باشید

ببینید من 360ندارم ولی اینو میدونم که بعضی از 360 ها زود داغ میکنن ومایکروسافت هم این رو انکار میکنه چون به ضررش تموم میشه البته برای کسانی زود داغ میکنه که از 24 ساعت روز 25 ساعت بازی میکنن (مثل خودمن تواین راه تاحالا سه تا گرافیک سوزوندم:blushing:) البته باز هم میگم بعضی از 360 ها مشکل حرارتی دارن حالا چه یک ساعت روشن باشن چه 10 ساعت فرقی نمیکنه اخرش میسوزن!!!!!!!

kos-mos400.jpg

راجع به این بحثی که راجع به InterCooler پیش اومده ، حق کاملا با مهدی جان هست.
البته اینتر کولر می تونه در خنک کردن هارد و محفظه فلزی نقش داشته باشه ولی خوب تاثیری رو CPU و GPU نداره.
هر چند که 12 ولت کردن فنها علاوه بر تاثیرات InterCooler ، تاثیرات بهتری هم داره.
نتیجه این که 12 ولت کردن به صرفه تر و بهتر هست.
همون چیزی که مهدی جان هزاران بار تکرار کردن.

============================================

حالا چرا مدیرای سایت و اونای که در این زمینه تجربه یا اطلاعات دارند اظهار نظر نمی کنن؟زحمت تمامی سئوالات این بخش به پای اقا مهدی افتاده ؟..حداقل اونای که به اندازه اقا مهدی تجربه دارند زحمت بکشن و به سئوالات یه نگاهی کنند.

تا مهدی جان هستن کسی جرات جسارت نداره. :biggrin1:
اگر هم قرار بود جواب هر سوالی رو مدیران بدن که این دیگه نمیشد انجمن گفتگو.
قبلنا منم بودم ، ولی دیگه از بس سوالا داشت تکراری میشد که دیگه خستم شدم و ول کردم.
البته گویا مهدی جان خستگی ناپذیرند. ماشالله یکی در میون پست ایشونه :eek: . این کرمانشاهی ها چقدر حال دارن. امین که رکورد داره.

در هر صورت تا ابد که نمیشه ادامه داد. ولی خوب هر کسی بره یکی هست که جاش رو بگیره.

موفق باشید.

سلام به همه دوستان

به سلامتی اگه خدا بخواد و بعد خانواده رو بتونم راضی کنم دارم یک X360 میخرم

دارم حسابی بازی سنتر رو زیرو رو میکنم تا حسابی در موردش اطلاعات کسب کنم بخصوص در مورد
وسایل جانبی آن .!

میخواستم بدونم بهترین راه برای کاهش گرما چی هستش
اگه اون جای پلاستیکی پشت کنسول رو بردارم و فن بزارم خوبه .؟

یا اینکه ولتاژ رو بیارم روی 12 .؟

یا اینکه به فکر این باشم که به صورت دستی بدون اینکه بدنه اون رو خراب کنم فن روش قرار بدم .؟

یا اینکه بیام برای اون محیط خیلی خیلی سردی درست کنم و در اون شرایط کنسول رو روشن کنم
و در زمان های طولانی باهاش کار کنم .؟

خلاصه اگه بخوام بازش کنم چه راهی رو توصیه میکنید و اگه بخوام بازش نکنم و اینکه یک مقدار ترسم بریزه
و بعد بخوام بازش کنم چی کار کنم بهتر باشه .؟

فقط نگید صفحات قبلی رو بخون سوال بازم تکراری هستش
یه 10 الی 15 صفحه رو خوندم همش جنگ بر سر این بودش که کی حرفش درسته یا نه

بازم ممنون

تا بعد حق نگهدار شما

سلام به همه دوستان

دارم حسابی بازی سنتر رو زیرو رو میکنم تا حسابی در موردش اطلاعات کسب کنم بخصوص در مورد
وسایل جانبی آن .!

یا اینکه به فکر این باشم که به صورت دستی بدون اینکه بدنه اون رو خراب کنم فن روش قرار بدم .؟

یا اینکه بیام برای اون محیط خیلی خیلی سردی درست کنم و در اون شرایط کنسول رو روشن کنم

خلاصه اگه بخوام بازش کنم چه راهی رو توصیه میکنید و اگه بخوام بازش نکنم و اینکه یک مقدار ترسم بریزه

بازم ممنون

تا بعد حق نگهدار شما

شما کافیه 3 صفحه آخر رو بخونید همه چی مشخص شده . اگه از منطق خودتون استفاده کنید میفهیمید کی درست میگه و کی غلط. هیج جا رسم نیست بیان تاپیک رو از اول تا آخر دوباره توضیح بدن . شما هم یه زحمت به خودتون بدید و عاقلانه تصمیم بگیرید;)

سلام به همه دوستان

وسایل جانبی آن .!

بازم ممنون

به جای همه‌ی این‌ کارها، صبر کن. صبر کن تا سری جدید 360 که Gpuشون هیت‌سینک جدید داره وارد بازار ایران بشه. نمی‌دونم چقدر باید صبر کنی، اما ارزششو داره.

آیا استفاده از رزولوشنهای بالاتر تاثیره در میزان داغتر شدن کنسول دارد؟

همه میدونیم که 360 میتونه رزولوشنهای مختلفی رو ساپورت کنه از 480p گرفته تا 1080p .من قبلا که با pc بازی میکردم تو بعضی از بازیهای گرافیک بالا,با رزولوشن های بالا نمیکشید و نشون میداد که هر چه رزولوشن بالا تر میره رم و قدرت بیشتری از کارت و سیستم رو میکشه,بنابراین مسلما سیستم گرمای بیشتری تولید میکرد;)
حالا سئوال من اینه که ایا بازی کردن با 360 با تلویزیون معمولی که از 480 استفاده میکنه نسبت به hdtv یا مانیتور که رزولوشن بیشتری رو از کنسول میکشه,فرقی در ایجاد گرمای حاصله و فرس بیشتر بر سیستم دارد؟ یا اصلا قضیه کنسول فرق میکنه و کنسول تصویر خروجی رو در تمام موارد با بالاترین رزولوشن میفرسته و بنا به تنظیمات گیرنده این رزولوشن کم و زیاد میشه؟
اگه مورد اول باشه پس میشه نتیجه گرفت که بازی کردن با تلویزونهای sd به کنسول فشار کمتری میاره ؟وکمتر داغ میشه؟ واگه مورد دوم باشه پس در هر حالت رزولوشن فرقی برای کنسول و گرمای حاصله نداره؟
اگه میشه با دلیل قضیه رو برام روشنش کنید:p
ممنون

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or