تاثیر فن در بقای کنسول Xbox 360

وضعیت کنسول شما با فن یا بدون فن

• با وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 40 10.8%
  • بدون وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 45 12.2%
  • کنسول من مشکل چراغ قرمز نداشته

رای‌ها: 285 77.0%

• مجموع رای دهنده‌ها
    370
اگه پشت کنسول چهار تا فن پی سی بزاری کنسول سرد می شه ؟اینجوری می شه با خیال راحت تا 5-6 ساعت بازی کرد یا نه؟با سپاس

هر چه قدرت مکندگی فنها زیادتر باشه هوا از طریق سوراخهای اطراف ، کنار هارد و زیر کنسول بیشتر بیشتر وارد کنسول میشه و از پشت خارج میشه این گردش هوا باعث خنک تر شدن هتسینگ و قطعات روی مادر بورد میشه . کنسولمو که باز کردم متوجه تاثیر زیاد این موضوع شدم چون تا بحال فکر میکردم که فنهای خود کنسول 90% سرد کردنه هتسینگ رو بعهده داره ولی متوجه شدم که فنهای پشت کنسول اگه قوی باشن ((تاکیید میکنم اگه قوی باشن)) مطمئنا کارایی فنهای خود کنسولو دوبرابر و یا حتی بیشتر بکنن . چون فنهای 360 با یک محفظه پلاستیکی به کنار هتسینگها متصلند و فقط قسمت کوچکی از اونارو پوشش میدن ولی ما با گزاشتن فنهای قوی پشت کنسول میتونیم هوا رو در تمام قسمتهای هتسینگ به جریان بندازیم .
الان کنول من با توجه به 12 ولت کردن فنهاش چیزی حدود 5تا7 درجه خنکتر کار میکنه و تا حدود زیادی از بابت گرما خیالم راحته. با یک ساعت بازی بایو شاک کنسولم سرده سرده ، حتی باد سرد از پشتش بیرون میاد . به شما و همه بچه ها توصیه میکنم حتما فنهای کنسولتونو 12 ولت کنید و حالشو ببرید;)و در صورت امکان برقشو هم از بیرون کنسول (آداپتور )بگیرید. برای من خرجش 2 تومن بود که اونم بخاطر خرید یه پک پیچ گوشتی ستارهای برای باز کردنه قاب فلزی روی مادر بورد بود.:p
در مورد ساعت بازی هم باید بگم من که بیشتر از 2 ساعت بازی نمیکنم به سه دلیل 1- بیشتر از این وقتشو ندارم 2- دوست ندارم به کنسولم فشار بیاد 3- بازیهام زود تموم نشه .شما هم هوای کنسولتونو داشته باشد تا halo 3 . gta 4 و... رو بتونید بازی کنید .

یه سوالم از برو بچ داشتم : کدوم از فنها مربوط به سی پی یو هستش . توی کنسول دو تا فن که بیشتر نبود که اونام پشت کنسوله. پس کدوم فنه که میگن با افزایش دمای سی پی یو سرعتش بیشتر میشه ؟

آخرین ویرایش:
پس با چهار تا فن پی سی گذاشتن (دو تا دوتا روی هم) پشت کنسول مشکل گرمایی تا حدوی رفع می شه و نیازی به دستکاری فنهای خود کنسول نیست؟احتیاجی نیست که ولتاز فنهای کنسول رو زیاد کنیم؟با سپاس

پس با چهار تا فن پی سی گذاشتن (دو تا دوتا روی هم) پشت کنسول مشکل گرمایی تا حدوی رفع می شه و نیازی به دستکاری فنهای خود کنسول نیست؟احتیاجی نیست که ولتاز فنهای کنسول رو زیاد کنیم؟با سپاس
فن ها رو وقتی رو هم میذاری کارایی چندانی ندارن
اگه کنسول شما مال بعد از 2007 است با سه یا دو تا فن گذاشتن
میتونید از بابت گرما خیالی راحت داشته باشید بدون این که لازم
باشه فن های کنسول رو 12 ولت کنید
دوستان توجه داشته باشن با 12 ولت کردن فن ها . کنسول صدای
موتور هواپیما میده !!

فن ها رو وقتی رو هم میذاری کارایی چندانی ندارن
اگه کنسول شما مال بعد از 2007 است با سه یا دو تا فن گذاشتن
میتونید از بابت گرما خیالی راحت داشته باشید بدون این که لازم
باشه فن های کنسول رو 12 ولت کنید
دوستان توجه داشته باشن با 12 ولت کردن فن ها . کنسول صدای
موتور هواپیما میده !!

من همه حالتها رو امتحان کردم ، با دو فن پشت کنسول ، دو فن زیر کنسول(عمودی) یه فن کنار هارد و ... ولی هیچکدام مثل12 ولت کردن فنهای 360 و گذاشتن 4 فن پشت کنسول جواب نداده. شما اگه دو فن هم پشت کنسول بذاری بازم صدای زیادی داره ولی کمتر از 4 تا فن . در مورد کنسولهای 2007 من که تغییری در سخت افزار ندیدم که فرقی با 2006 داشته باشه.
12 ولت کردنه فنها به این دلیل مهمه که چون این فنها ارتباط بسیار نزدیکتری نسبت به فنهای پشت دارند(بدلیل قرار گرفتن در خروجی محفظه پلاستیکی که گرما رو از هتسینکها به بیرون انتقال میدن)) سرعتشون در انتقال گرما تاثی خیلی زیادی داره .
در مورد صدا هم بنظر من صدای هواپیما که میده ولی اگه صدای فضا پیمای کلمبیا هم بده همین که خیالم از بابت گرما راحته کلی عشقو حاله :cheesygri.

گزاشتن فن پشت کنسول خیلی عالیه ولی اگه همراه با 12 ولت کردنه فنهای خود کنسول باشه که دیگه فوق عالی میشه.

من همه حالتها رو امتحان کردم ، با دو فن پشت کنسول ، دو فن زیر کنسول(عمودی) یه فن کنار هارد و ... ولی هیچکدام مثل12 ولت کردن فنهای 360 و گذاشتن 4 فن پشت کنسول جواب نداده. شما اگه دو فن هم پشت کنسول بذاری بازم صدای زیادی داره ولی کمتر از 4 تا فن . در مورد کنسولهای 2007 من که تغییری در سخت افزار ندیدم که فرقی با 2006 داشته باشه.
12 ولت کردنه فنها به این دلیل مهمه که چون این فنها ارتباط بسیار نزدیکتری نسبت به فنهای پشت دارند(بدلیل قرار گرفتن در خروجی محفظه پلاستیکی که گرما رو از هتسینکها به بیرون انتقال میدن)) سرعتشون در انتقال گرما تاثی خیلی زیادی داره .
در مورد صدا هم بنظر من صدای هواپیما که میده ولی اگه صدای فضا پیمای کلمبیا هم بده همین که خیالم از بابت گرما راحته کلی عشقو حاله :cheesygri.
اتفاقا تغییر سخت افزاری شده :p از برج 7 به بعد هیت سینک جدید استفاده شده
در قبل از تاریخ برج 7 هم گزارشات خرابی کمر از خرابی های 2006 است
مگه شما تاریخ کنسولتون کی هست ؟ که اینقدر وسواس دارید ؟:laughing:
البته اگه مال قبل از فبریه است به شما حق میدم و میگم کارت درسته !:cool:

گزاشتن فن پشت کنسول خیلی عالیه ولی اگه همراه با 12 ولت کردنه فنهای خود کنسول باشه که دیگه فوق عالی میشه.
بابا اگه دو فن رو رو هم بذاری کارایی خوبی ندارن فن رو نباید رو فن دیگه ای گذاشت
باید مثل اینتر کولر به هم چسبیده باشن

اقا من روزی 1 الی 2 ساعت بازی میکنم بعضی روزها هم اصلا بازی نمیکنم به نظرتون احتیاجی هست فن بخرم .

تاریخ کنسولم هم اینه : 29/11/2006

اتفاقا تغییر سخت افزاری شده :p از برج 7 به بعد هیت سینک جدید استفاده شده
در قبل از تاریخ برج 7 هم گزارشات خرابی کمر از خرابی های 2006 است
مگه شما تاریخ کنسولتون کی هست ؟ که اینقدر وسواس دارید ؟:laughing:
البته اگه مال قبل از فبریه است به شما حق میدم و میگم کارت درسته !:cool:

توی ایران که برج 7 وجود نداره آخرین تاریخی که تا بحال بوده برج 4 هستش و تا این تاریخ هیچ تغییر سخت افزاری نداشته . آمار کم 2007 هم بخاطر اینه که دو سه ماهه اومدن تو بازار و آمارشون هنوز بالا نرفته .
تاریخ کنسول من 11/2006 ولی 360 تاریخ ماریخ حالیش نیست ، عشق کنه حالتو بد میگیره:biggrin1:

اقا من روزی 1 الی 2 ساعت بازی میکنم بعضی روزها هم اصلا بازی نمیکنم به نظرتون احتیاجی هست فن بخرم .

تاریخ کنسولم هم اینه : 29/11/2006

منم 2 ساعت بیشتر بازی نمیکنم ولی هم فن گذاشتم و هم فنهای 360 رو 12 ولت کردم .الان که بایوشاک بازی میکنم باور کنید کنسولم بعد از 2 ساعت که باید کار بخاری رو انجام بده عین کولر شده:cheesygri در ضمن یه نگاهی به آمار بالای صفحه بکنی بد نیست;)

توی ایران که برج 7 وجود نداره آخرین تاریخی که تا بحال بوده برج 4 هستش و تا این تاریخ هیچ تغییر سخت افزاری نداشته . آمار کم 2007 هم بخاطر اینه که دو سه ماهه اومدن تو بازار و آمارشون هنوز بالا نرفته .
تاریخ کنسول من 11/2006 ولی 360 تاریخ ماریخ حالیش نیست ، عشق کنه حالتو بد میگیره:biggrin1:
امیدوارم مدیرا این پست منو ازش اشکالی نگیرن و دوستمون هم از پست من ناراحت نشن.
من هر وقت پست های شما رو می خونم یادم به اون شخصیت کارتونی میوفته که هر اتفاقی میافتاد فقط می گفت:
ما موفق نمی شیم من می دونم.
(اسمش یادم نیست:biggrin1:)
یه کمکی خوش بین باش و مطمین باش که xbox هیچ وقت خراب نمیشه.

امیدوارم مدیرا این پست منو ازش اشکالی نگیرن و دوستمون هم از پست من ناراحت نشن.
من هر وقت پست های شما رو می خونم یادم به اون شخصیت کارتونی میوفته که هر اتفاقی میافتاد فقط می گفت:
ما موفق نمی شیم من می دونم.
(اسمش یادم نیست:biggrin1:)
یه کمکی خوش بین باش و مطمین باش که xbox هیچ وقت خراب نمیشه.

اره توی گالیور بود :laughing:
بخدا هر بار که میخوام مطمئن باشم یه نفر که کنسولش سه چراغ شده به تورم میخوره و حالمو اساسی میگیره . منم اگه اینکارا رو واسه کنسولم میکنم به دو دلیله 1- برای خریدش خودم کار کردم و پول دراوردم 2- اگه زبونم لال یه روزی خراب شد نگم چرا این کارا رو براش نکردم .
بهر حال از روحیه دادنت ممنونم;)

اره توی گالیور بود :laughing:
بخدا هر بار که میخوام مطمئن باشم یه نفر که کنسولش سه چراغ شده به تورم میخوره و حالمو اساسی میگیره . منم اگه اینکارا رو واسه کنسولم میکنم به دو دلیله 1- برای خریدش خودم کار کردم و پول دراوردم 2- اگه زبونم لال یه روزی خراب شد نگم چرا این کارا رو براش نکردم .
بهر حال از روحیه دادنت ممنونم;)
اقا مهدی راست میگه.منم توصیه میکنم بشدت مراقب کنسولهاتون باشید.کنسول من که بعد از چند سکته ناقص به دیار ابدی پیوست .با وسایل جانبیش و گیمهاش و ال سی دی که براش خریده بودم نزدیک به 900 تومن برام تموم شده بود.با این پول میتونستم یه pc نسبتا خوب جمع کنم و حداقل تا یه سال با گیمهای متنوعش بی استرس سوختن حال کنم.ولی افسوس:((
تا میتونید خنک نگهش دارید

اقا مهدی راست میگه.منم توصیه میکنم بشدت مراقب کنسولهاتون باشید.کنسول من که بعد از چند سکته ناقص به دیار ابدی پیوست .با وسایل جانبیش و گیمهاش و ال سی دی که براش خریده بودم نزدیک به 900 تومن برام تموم شده بود.با این پول میتونستم یه pc نسبتا خوب جمع کنم و حداقل تا یه سال با گیمهای متنوعش بی استرس سوختن حال کنم.ولی افسوس:((
تا میتونید خنک نگهش دارید
به نظر شما اگه امکان سوختن اصلا و اصلا وجود نداشته باشه.آیا به نظر شما ارزش هزینه کردن 900 تومن رو داشت یا خیر؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or