تاثیر فن در بقای کنسول Xbox 360

وضعیت کنسول شما با فن یا بدون فن

• با وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 40 10.8%
  • بدون وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 45 12.2%
  • کنسول من مشکل چراغ قرمز نداشته

رای‌ها: 285 77.0%

• مجموع رای دهنده‌ها
    370
شما مگه کنسولت 2007 نیست؟... من تا الان بدون فن دارم کار می کنم آخ نگفته :cool: ... دیگه نیازی به پنکه نیست... :-"
پ.ن: ولی حواست باشه که همیشه دمای اتاقت از 25 درجه بیشتر نشه... چون اون موقع اگه پنکه هم بزاری بدتر میشه چون هوای گرم میده تو کنسول... :biggrin1: ;)
اره کنسولم ماله 2007 هست من واسش فن خریدم فعلا که مشکلی ندارم باهاش و فکر نمیکنم زاید داغ بکنه(شاید من این طور احساس میکنم)

پ.ن:نه نمیزارم!

بهیچ وجه سعی نکن بوسیله باد کنسولتو خنک کنی چون فقط قسمت بیرونی کنسول خنک میشه ولی تهویه داخل کنسول مختل میشه . باید هوای محیط خنک باشه و هوا بطور معمولی از طریق منافذ کنسول به داخل کنسول کشیده بشه که البته داشتن یه فن قوی پشت کنسول کمک بسیار زیادی به کشیده شدن هوا به داخل کنسول و خنک شدنش داره .

فکر کنم با پنکه اتاق رو خنک کنم بهتر از اینه که مستقیما پنکه رو به طرف 360 بگیرم درسته؟!

کنسول 2005 یک سری اوردیم که از کسایی خریدن الان فقط 2 نفر هنوز سالم هست اما الان یک سری برای اخرای 2006 اوریدیم خودم شخصا 6 ساعت بدون فن باهاش بازی کردم به طور مداوم و هیچ مشکلی پیش نیومد و فکر کنم مشکل سه چراغ در این کنسول واقعا کم شده و خودم تعجب کردم بادی که در کنسول های 2005 از پشت کنسول میداد خییییلی داغ بود و در این کنسول ها خیلی بهتر بود و زیر درایور اینطوری که 2005 داغ میکرد دیگه داغ نمیکنه و فکر نکنم دیگه نیازی به فن برای کنسول باشه و بهتر دوستان موقع خرید به ساخت تولید حتما توجه کنن !

• Like
Reactions: nimaazmayesh
سلام!
آقا ما هم 2تا فن 360 رو 12 v کردیم, اونقدرا هم که فکر میکردم سروصدا راه نمیاندازه! فقط هر کاری کردم که سر سیم رو به اون منبع 12 لحیم کنم نشد! آخه اونجا اصلا جای لحیم کردن نیست , از سیم dvd rom برق12 ولت گرفتم,مشکلی نداره که؟, میگیم بازم intercooler لازمه؟
با تشکر از راهنمایی های vbigdeli , Taher و vahid1400 :love:;)

با سلام خدمت دوستان............:)
یه مدت نبودیم همه خوشحال هستینا!!!!!!!:-":-":-"
امین جان من هم مثل تو یه دستگاه ایکس 360 گرفتم مدل 2007.........خداییش کارامون عین هم هست من هم مثل تو پنکه گذاشتم;)
منتها من حرف یسری از دوستان رو قبول ندارم و دوست دارم که به این روشی که من میگم در مورد نحوه گذاشتن پنکه میگم امتحان کنی و بگی بدنه دستگات گرماش چه تغییری کرده........
اول از همه اگه یه میز شیشه ای کوچیک داری دستگاهت رو اون بزار و از زیر میزت بیار بیرون بعد پنکه رو بزار سمت راست کنسولت و سر پنکه رو تا جایی که سرش موازی با قسمت دکمه هاش بشه تنظیم کن و حالا به اندازه 30 درجه پنکه رو به سمت بالا اوریب کن........حالا که پنکه رو روشن میکنی و دستت رو جلوی قسمت سمت راست دستگاه میگیری میبینی که باد با فشار داره میخوره به اونجا........حالا کنسولت رو روشن کن و وجدانن بهمون بگو وضعیت گرمایی بدنه دستگاهت و باد خروجی از پشت اینتر کولرت چجوری؟؟؟؟؟؟(حتی الامکان میزی که دستگاه رو میزاری روش از ارتفاع پنکه بیشتر باشه.......)

بچه ها من میتونم 2 تا فن رو به این آداپتور(پوکیده ولی کار میکنه(ماله 20 سال پیشه) وصل کنم؟اینم مشخصاتش(50Hz و 1100ma) و عکسش=
4qd8p08.jpg

بچه ها من کنسولو اینجا گزاشتم... فن هم ندارم ولی تا حالا مشکلی پیش نیومده...
IMG_4004.jpg

IMG_4023.jpg

پ.ن: در ضمن باید یاد آوری کنم که کنسولم 2007 هست و دمای خونمون هم همیشه (در موقع بازی با 360 ) بین 27 تا 24 درجه هست... وقتی هم که بعد از دو سه ساعت دستمو میگیرم پشت کنسول یه هوای ولرم به دستم می خوره... :-" :cool:

به نظرم اينتر كولر رو حتما بذار بعد هم جايي كه داغ ميشه زير دستگاه هست كه شما براش پايه نذاشتي اكثر بچه ها نوار ميذارن ولي شما چون دكوراسيون خونتون قشنگه اگه نوار بزاري ضايع هست به نظرم چهار تا تيكه mdf بذار

سمت چپ کنسول در حالت افقی باید کنارش باز باشه؟ منظورم از نظر تهویه هست چون سمت چپ کنسولم میز هست و تقریبا کنسول 5 سانتیمتر با میز فاصله داره!

سمت چپ کنسول در حالت افقی باید کنارش باز باشه؟ منظورم از نظر تهویه هست چون سمت چپ کنسولم میز هست و تقریبا کنسول 5 سانتیمتر با میز فاصله داره!

سمتی که هارد در اونجا واقع هست لازم نیست که حتما کنارش باز باشه ( اما خب اگر یک مقدار در حد 10 یا 20 سانتیمتر کنارش باز باشه بهتره ) اما سمتی دیگر کنسول چون محفظه هایی برای خروج هوای گرم داره حتما حتما باید کنارش باز باشه .

سمت هارد 5 سانت خالیه!
ببین سمت هارد باد خنک میاد بیرون(بالای هارد) اون چیه؟

5 سانت یک مقدار کم هست اما از هیچی بهتره :biggrin1: .
والا نمیدونم چرا اونجا باد خنک میده بیرون ( تا حالا دقت نکردم ) . چیزی که مسلمه اینه که در ان مکان درایو 360 قرار داره !!!
شاید اونجا فنی چیزی هست ...

منم اول شک کردم چند بار تست کردم دیدم اونجا باد خنک میاد شما هم یه تست بکن ببین باد خنک میاد یا نه!

باشه حتما . 360 رو الان خاموش کردم . از صبح روشن بود تا همین یک ساعت پیش :biggrin1: . داشتم Bioshock رو دانلود کردم . هر وقت روشن کردم یک تستی میکنم ببینم چه جوریاست .

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or