بهترین گرافیک کنسولی .......نسل .......بحث و مقایسه ..........

بهترین گرافیک کنسول تا پایان 2012 ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    357
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
بعضیا کارشون اینه که وقتی از یک بازی بدشون میاد به گرافیکش نگاه نمیکنن و فقط بلدن بیان بگن همین بازیی که من دوست دارم بهترین گرافیکو داره

طرفدارای هیلو میان اینجا همش میگن هیلو بهترینه
هی اسکرین شات میزارن تا به رخ بکشن:D

من خودم کنسول ندارم ولی تا حالا هزار تا اسکرین شات و تریلر و صد کوفت ذهر مار از این بازیا دیدم و فکر میکنم Uncharted خیلی بهتره
با اینکه سوم شخصه

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
من از اولم تو همون دو صفحه پیش گفتم اینا Bullshot نیست. فرمت عکس ها PNGـه و به خاطر همین کیفیتش به مراتب از فرمت jpg بالاتره، ولی دلیل نمیشه bullshot باشه.
این عکس و گیم پلیش:
2822921-gallery.png

2821574-gallery.png
و اینم یه عکس دیگه با گیم پلیش:
2822920-gallery.png

2821577-gallery.png
بازم یه عکس و گیم پلیش:
2821568-gallery.png

2821560-gallery.png
الان تو فرقی میبینی بین اینا؟ افکت DOF دارن پشتشون؟ AAـش بهتره؟ با اون عکس گیم پلی کنارش، از لحاظ AA و شارپ بودن تفاوتی داره؟ اون عکسی که گذاشتی آره پشتش DOF داره ولی DOF اصلا مهم نیست بودن یا نبودنش:D تو اون عکس مهم اون Knightـه و مسترچیف هستن که تو بازی هم همینطورین، کاری با پشتشون نداریم.
یا مثلا همین عکس:
2822922-gallery.png

نه DOF داره نه چیزی، تازه اگه یه مقدار دقت کنیم بعضی از اون سطوح وسط یه کم aliasing ریز داره، در صورتی که اگه Bullshot باشه باید صاف ِ صاف با aliasing صفر میبود!

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
واقعا متاسفم واست که برای پیش بردن حرفت هرکاری میکنی !! مگه من گفتم Bullshot ه اون ؟! یعنی اینقدر خرم که نفهمم عکسی که از زاویه FP ه ، HUD داره ، Crosshair داره مال گیمپلی هست یا نه ؟!!! همون که گفتم دیگه ... دقیقا داری خودتو گول میزنی از طرف خودت واسه من سوتی درمیاری و حرف تولید میکنی و بعد خودتم جواب میدی و عشق و حالیه خلاصه !

برو ببین من در جواب کدوم پستت گفتم Bullshot نمیخوام ... اگه میخواستم BS بذارم توی هر سایتی ریخته ، من یه منبع میخواستم که عکسهای مستقیم کپچر شده از Gameplay و با کیفیت عالی برای Uncharted باشه ، وگرنه همین عکس زیری هم یک Bullshot از Uncharted ه که دقیقا همین صحنه در خود Gameplay بازی وجود داره :

http://images.eurogamer.net/articles...resize/1280x-1

تمام عکسهای که خودت و دوستانت در مورد U میگذارین به همین شکل هست من موندم این نیتان یک اسلحه ای چیزی دستش نیست در حال مبارزه..؟
مثلا یک عکسی مثل این..

نیما من کلا توی این مورد زیاد بحث نمی کنم.اما به نظرم یکی از بزرگترین اشتباهت سونی این بود که یه بازی خوب برای امسال نداشت تا طبق سنت هر ساله که بهترین گرافیک رو برای خودش می کرد برای خودش کنه.
2008:MGS4
2009:U2
2010:GOW3
2011:U3
2012:HALO4
یعنی باید به تیم فشار می آورد یا حتی نیرو های جدیدی به کار می گرفت تا این TLOU یا GOW:A رو (مخصوصا اولی) تا آخر امسال تموم کنند تا دیگه اینقدر الکی پست های دوستان رو نبینیم.که در نبود هیچ رقیبی بیاد و اول شه و کلی هم خوشحال باشند.

شما به جزء منبع چیت VGA چیزی نداری برای ارائه
سال 2006 که Geow بود و PS3 هم که هیچ
2007 هم Crysis بود و دوباره PS3 هیچ
2008 هم کی گفته MGS ..؟ VGA ..؟ لول.. تو این سال هم Geow 2 هم GTA گرافیکش خیلی بالاتر از MGS بود..
2010 هم RDR بود.. نه یک بازی دوربین بسته ای که از 15 متری داره نشون میده..

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071

2008 هم کی گفته MGS ..؟ VGA ..؟ لول.. تو این سال هم Geow 2 هم GTA گرافیکش خیلی بالاتر از MGS بود..
MGS4 به زور روی 1024x768 اجرا میشه یه 2xAA موقتی ام داره که بیشتر وقتا نیست.

پ.ن. ما اسم MGS4 رو بردیم الانه که بیان beyond3d رو ام زیر سئوال ببرن :D.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
من از اولم تو همون دو صفحه پیش گفتم اینا Bullshot نیست. فرمت عکس ها PNGـه و به خاطر همین کیفیتش به مراتب از فرمت jpg بالاتره، ولی دلیل نمیشه bullshot باشه.

الان تو فرقی میبینی بین اینا؟ افکت DOF دارن پشتشون؟ AAـش بهتره؟ با اون عکس گیم پلی کنارش، از لحاظ AA و شارپ بودن تفاوتی داره؟ اون عکسی که گذاشتی آره پشتش DOF داره ولی DOF اصلا مهم نیست بودن یا نبودنش:D تو اون عکس مهم اون Knightـه و مسترچیف هستن که تو بازی هم همینطورین، کاری با پشتشون نداریم.
یا مثلا همین عکس:
نه DOF داره نه چیزی، تازه اگه یه مقدار دقت کنیم بعضی از اون سطوح وسط یه کم aliasing ریز داره، در صورتی که اگه Bullshot باشه باید صاف ِ صاف با aliasing صفر میبود!

متاسفانه تو Bullshot نمیدونی چیه ... عکسی که خود Developer از زاویه های مختلف از بازی قرار میده و همون صحنه هایی هم هست که در Gameplay وجود داره ... حتی اگه تفاوتش 0% هم باشه باز اسم اینا Bullshot ه ... OK ؟!

تمام عکسهای که خودت و دوستانت در مورد U میگذارین به همین شکل هست من موندم این نیتان یک اسلحه ای چیزی دستش نیست در حال مبارزه..؟
مثلا یک عکسی مثل این..

باز خوبه اون یه منبع داره برای حرفش ، منبع تو کجاته برای این فتواهایی که صادر کردی ؟
منبع جایی که Halo 4 رو بهترین بازی نسل کرد کجاست ؟ همین VGA امسال چیو انتخاب کرد ؟

آخرین ویرایش:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
متاسفانه تو Bullshot نمیدونی چیه ... عکسی که خود Developer از زاویه های مختلف از بازی قرار میده و همون صحنه هایی هم هست که در Gameplay وجود داره ... حتی اگه تفاوتش 0% هم باشه باز اسم اینا Bullshot ه ... OK ؟!
خُب پس چرا هی هر دفعه حرفت رو عوض میکنی؟:D همین صفحه پیش گفتی:
اما همیشه Bullshot ها یه مقدار ترتمیزتر و زیباتر هستند ... در این عکسها هم همینطور ... فرق عمده BS با GP هم در AA و شارپتر بودنه ... گاهی وقتا مثلا افکت DoF هم اضافه میکنن
اسم این عکسا هر چی میخواد باشه من کاری ندارم، فقط میگم تفاوتی با عکس های گیم پلی ندارن. بالا هم عکس های گیم پلی و اصطلاحا Bullshot که جفتشون تو یه محیط بودن رو گذاشتم کنار هم، بر خلاف حرف تو نه AAـشون فرقی داره، نه شارپنس نه چیز دیگه. منتها تو اون عکس های Bullshot مسترچیف تو تصویر هست که این دیگه به من ربطی نداره مدل مسترچیف رو انقدر خفن ساختن:D فقط کل حرف من همین بود که اون عکسا دقیقا مال خود بازیه و هیچ دستکاری خاصی روش نشده.

Asmodeus

Dark is the path in the absence of light
کاربر سایت
Apr 13, 2011
1,831
نام
کیوان
فکر کنم اگه بحث ادامه داشته باشه، 360 فن ها Halo 4 را بهترین بازی نسل می کنند.(منکر خوب بودن Halo 4 نمی شم اما نه تا حدی که از U3 گرافیکش بهتر باشه.)

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
خُب پس چرا هی هر دفعه حرفت رو عوض میکنی؟:D همین صفحه پیش گفتی:

اسم این عکسا هر چی میخواد باشه من کاری ندارم، فقط میگم تفاوتی با عکس های گیم پلی ندارن. بالا هم عکس های گیم پلی و اصطلاحا Bullshot که جفتشون تو یه محیط بودن رو گذاشتم کنار هم، بر خلاف حرف تو نه AAـشون فرقی داره، نه شارپنس نه چیز دیگه. منتها تو اون عکس های Bullshot مسترچیف تو تصویر هست که این دیگه به من ربطی نداره مدل مسترچیف رو انقدر خفن ساختن:D فقط کل حرف من همین بود که اون عکسا دقیقا مال خود بازیه و هیچ دستکاری خاصی روش نشده.

خب همیشه اینطوری بوده ، حالا Halo 4 سنت شکنی کرده خودش اینقدر تمیزه ...

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
خب همیشه اینطوری بوده ، حالا Halo 4 سنت شکنی کرده خودش اینقدر تمیزه ...
البته همیشه هم نبوده:D مثلا یادمه God of War 3 هم bullshot هاش با خود بازی فرقی نداشت. ولی مثلا Gears 3 خیلی فرق داشت. این بستگی به AA داره، اگه AA خوبی به کار رفته باشه تو بازی، تصاویر گیم پلی هم کاملا صاف و تمیز میشه.

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
این سینگله دیگه!؟:D

پس چرا 2012 نباید FC3 باشه و باید HALO 4 بشه!؟:-/
من خودم معتقدم اگه یه بازی حق این عنوان رو داشته باشه باید یه عنوان مولتی پلتفرم و OW باشه;)
برای همین هم تو نظر سنجی به Rage رای دادم اگه FC3 بود به اون رای میدادم یا اگه RDR بود که دیگه با کله شیرجه میزدم:D

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
البته همیشه هم نبوده:D مثلا یادمه God of War 3 هم bullshot هاش با خود بازی فرقی نداشت. ولی مثلا Gears 3 خیلی فرق داشت. این بستگی به AA داره، اگه AA خوبی به کار رفته باشه تو بازی، تصاویر گیم پلی هم کاملا صاف و تمیز میشه.

بله گاد آو وار 3 یک استثنا بوده و هست و خواهد بود . هیلو رو هم بقیه خودشون چشم دارن میرن بازی می کنن می بینن تفاوتهاشو .
یه زمانی یادمه همه بخاطر گیمپلی هیلو بازی می کردن . که البته گیمپلی خوبی هم داره . الان چی شده بعد از چند سال ناکامی در زمینه گرافیک فنای ایکس باکس رو به پرستش هیلو آوردن خدا می دونه . جملات منتقدای آی جی ان و ... هم همش جنبه توصیفی داره و حس همون لحظه شونو بیان می کنه . جملات حماسی تری هم سالهای قبل برای عناوین پی اس 3 بکار می بردن . دیجیتال فاندری هم که صراحتا گفته هیلو4 دقیقا اون حسیو که گاد آو وار 3 می داد نمی ده بلکه بهش بسیار بسیار نزدیک میشه . حالا دیگه آنچارتد 3 بماند . ( حالا هی بیاید بگید هیلو4 می تونه اون حس و تا آخر بازی حفظ کنه . در هر صورت به گاد آو وار نرسیده .)

آخرین ویرایش:

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
بچگانه:)) تمام اون 500 تا پستی که دادی تفکرات یه بچه 12 ساله است، ظاهرا از خودت خبر نداری.
بزرگسال ! اینارو ولش کن ! تو الان کامنتت بیشتر از من لایک خورد :) افرین :) این تفکر چه بازه سنی رو نشون می ده !؟

یک بار دیگه لینک نظر اکثر منتقد های ign در مورد گرافیک بازی رو می ذارم :

Uncharted 3: Drake's Deception Second Opinions - IGN

در این بخش اکثر منتقدین به بهترین گرافیک کنسولی بودن بازی اشاره کردن و یکی از اون ها گرافیک بازی رو دیوانه وار توصیف کرده . استفاده از لفظ : Insanely Good و در نهایت نمره اقای Greg Miler منتقد بازی به بخش گرافیک یعنی نمره 10 از 10 !

مدال گرافیکی گیم اسپات هم هنوز پس گرفته نشده ! با این حال همونطور که گفتم خوش باش ! دیگه کامنتی ازت نقل قول نخواهم کرد :)

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
یک بار دیگه لینک نظر اکثر منتقد های ign در مورد گرافیک بازی رو می ذارم :

Uncharted 3: Drake's Deception Second Opinions - IGN

در این بخش اکثر منتقدین به بهترین گرافیک کنسولی بودن بازی اشاره کردن و یکی از اون ها گرافیک بازی رو دیوانه وار توصیف کرده . استفاده از لفظ :
Insanely Good و در نهایت نمره اقای Greg Miler منتقد بازی به بخش گرافیک یعنی نمره 10 از 10 !
من هرچی نگاه میکنم اون نقدها برای یک سال قبله:-/ و یک سال قبل هم هیلو4 عرضه نشده بود متاسفانه.
اون جمله ای هم که از IGN گذاشتم معنیش واضحه، "تنها رقیب گرافیک هیلو4 صداگذاری درجه یکش است" . البته من بر خلاف تو نمیگم همه باید نظرم رو قبول کنن و بقیه تعطیل و بیغ ـن و فقط هرچی من و IGN میگیم درسته (کلا مثل شما توی فاز خودfact بینی نیستم)، ولی اگه قراره باشه IGN رو نگاه کنیم، دقیقا یه همچین چیزی به هیلو4 هم گفته.

گیم اسپات هم به AC III مدال گرافیک داده، پس چرا همه جا دارن هیلو4 رو انتخاب میکنن؟:-/ چرا اونا نمیرن به مدال های مقدس گیم اسپات رجوع کنن؟:-/ :D
دیگه کامنتی ازت نقل قول نخواهم کرد
جوابی نداری که نقل قول کنی، واضحه;;) از هر دری میزنی به پارادوکس میخوری. از یه طرف به کاندید نشدن U3 توسط گیم اسپات، از طرف دیگه گرفتن مدال توسط AC III و انتخاب شدن هیلو4 در VGA و ... . معلومه، منم بودم نقل قول نمیکردم;;)

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
مثلا یک عکسی مثل این..

ببین این فقط محدود به vga نمی شه.برو و بهترین انتخاب ها رو از تمام سایت ها نیگاه کن.بعد معدل بگیر.احتمالا نتیجه ای که می گیری خیلی نزدیک به همین چیزهای بالاست. vga هم از نویسندگان سایت های مختلف تشکیل شده و چیزی نیست که بشه ساده اون رو زیر سوال ببریم.
در ضمن شما بگو باید چی رو قبول کنیم؟من که گفتم halo 4 رو به عنوان بهترین سال 2012 (در حالی که به نظرم هیچ بازی قوی از سونی متاسفانه وجود نداشت)قبول دارم.حالا این که بهترین نسل باشه جای سوال داره.

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
من یه کامنت در جواب دوستمون Kiami دادم که پاکش کردم چون دیگه نمیخوام تو این تاپیک کامنت داشته باشم و دیگه هم بحثی ندارم :D ولی اصلا فکرش رو نمی کردم وقتی یه بازی غیر از بازی های سونی میاد و بهترین گرافیک سال میشه و مدعی بهترین گرافیک نسل هم هست، این وضعیت به وجود میاد. کسی رو هم متهم نمیکنم و ممکنه اونایی که منظورم هستن از فن های 360 باشن.

محمد هیچکس با این مشکلی نداره که هیلو گرافیک زیبایی داره و جزو بهتریناست . ولی مشکل اینجاست که بعضی ها از جوری که پست میده معلومه در طول این چند سال اونقدر عذاب کشیده که با اومدن هیلو به معنای واقعیه کلمه از خود بی خود شده و با یه حالت مسخره مانندی جواب میده مخصوصا به پستای منطقیو درست حسابی و همه ی عالم و آدم رو در مقابل هیلو جوجه میبینه (لول انگار دیگه هیچی ندیدن ملت) . و یه جوری پست میده انگار از بالا داره نیگا میکنه به آدم که واقعا خیلی مسخره و مضحک هست . ینی آدم یه اَونتادور جایزه بگیره اینجوری هوایی نمیشه به خدا .

پ.ن : ینی این رفتار مسخره مانند رو تایید میکنی تو ؟ نگو که متوجه نشدی .

آخرین ویرایش:
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر