بروبکس طراح ...

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
یه پیشنهاد دوستانه؛

برای بازی اول, یه داستان چند خطی داشته باشین که بشه راحت کدش رو نوشت وگرنه هیچوقت به بازی تبدیل نمیشه.

این تجربه منه.

Ryo Hazuki

کاربر سایت
Apr 19, 2006
834
نام
هادی
سلام دوستان
من از تاپیک خیلی خوشم اومد و اگه اجازه بدید میخوام منم فعالیت داشته باشم. اما با همه بی تجربگی چند تا نکته به ذهنم میرسه که شاید بد نباشه:
1- مگه قرار نیست راجع به گیم پلی صحبت کنیم؟ پس چرا انقدر داستان رو محکم گرفتید؟
2- من یه جایی خوندم (لینکش رو پیدا کردم میگذارم) یکی از آفت های گیم دیزاین اینه که به داستان خیلی پایبند بشید.
3- اگه کانسپت های کاراکتر اصلی god of war رو دیده باشید میبینید که از یه موجود sci-fi به تدریج به یه بومی آفریقایی رسیدن و بعد از اون به craytos. این و مواردی از این قبیل نتیجه گرفتم که اول گیم دیزاین کامل انجام میشه و حتی داستان بعد نوشته میشه
4- حرف این دوستمون test84 رو جدی بگیرید ایشون بسیار تو این زمینه ها اطلاعات دارند.
5- از بسط دادن داستان به شدت بپرهیزید که من خودم یه تجربه خیلی بد تو این زمینه دارم.
میبخشید و متشکرم

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
يک مشکلی توی مايا 2009 دارم اينکه به​
polygon

Shatter​
بدم اروره نا مشخص ميده و در پليگان هيچ تغييری رخ نميده و خرد نميشه فقط به Surface ميتونم
شاتر بدم ! خواهشا کمک کنيد ممنون ميشم
توی 2008 اين مشکل را نداشتم

wesly gibson

کاربر سایت
Oct 5, 2009
333
نام
مهران
خیلی ممنون ....
خب طبق اون چیزی که دوستان گفتند شخصیت از الکس به الکسیا ( دختر ) تبدیل می شه ...! :biggrin1:
اما در مورد بازی ، هر کسی هر جیزی می تونه به بازی اضافه کنه پس نگید که خودت می دونی ... قراره که با هم در موردش نظر بدیم ... اما اگر نظر منو بخوای من می خوام که یک بازی پلتفورمر باشه ....
می خوام که کلیشه ها رو بشکنه ...! :cool: :biggrin1:
توی بازی من کمتر کشتن یک شخصیت وجود داره ... منظورم به وسیله ی جنگ و از این جور چیز هاست ... واقع بین که باشیم می بینم تعداد بازی هایی که بکش بکش هستند اون قدر زیاده که زور ما بهش نمی چربه ... تو فکر یک گیم پلیی باشید که توش کشتن مستقیم وجود نداشته باشه ... مثلا اگه سبک ماجراجویی رو با پلتفورمر قاتی کنیم شاید همیچین چیزی بدست بیاد ...
من این سبک رو فقط در بازی تنها در خانه روی کنسول سگا دیدم که باید دنبال اشیا می کشتی و بعدش اون ها رو کار می ذاشتی ...ضمن این که خیلی جذاب بود ، بکش بکش مستقیم هم در بازی وجود نداشت .
مثلا من فکر می کنم که شخصیت بازی برای رد شدن از یک مانع باید به نقاشی های دیگر بره ... مثلا یک دسته کلاغ رو پیدا کنه ، بهشون چیز دیگه ای رو بده در عوض اون ها غول رو می کشن ...! :biggrin1:
یک چیزی توی این مایه ها ... بعد از اون یک قانون کلی وجود داره که اگر شما در یک نقاشی ده متر پیش رفت کنید ، در نقاشی دیگه هم ده متر جلو می رید . این جوری برای بعضی از موانع ، باید در نقاشی های دیگه پیشرفت کنید تا از آن مانع در آن نقاشی هم رد شوید ... این طوری میشه خیلی کارا کرد . مثلا سه تا از دنیا ها رو بست و یکی رو باز گذاشت ...
در این بازی ارتباطات هم باید نقش مهمی داشته باشه ... مثلا اگر از کلاغ ها کمک بگیرید ، کبوتر ها به کمک شما نمی یایند ... یا هر چه بیشتر از دنیا های تاریک استفاده کنید ، موجودات دنیای زنده کمتر با شما همکاری می کنند و برای همکاری هزینه ی بیشتری میخواهند ....
ها ! خسته شدم شما هم یکم نظر بدید دیگه .... فقط توی سبک پلتفورمر و همین تریپسی که گفتم ...
مرسی ...:biggrin1:
قصد فضولي ندارم
ولي خيلي مغروري و دخالت هيچ كسو تو بازيت قبول نميكني
اصلا موتور داري كه اين هم جون ميكني؟؟؟؟؟
اين سبكي كه ميگي ميشه سبك ترسناك braid

black.bird

کاربر سایت
May 5, 2010
6
salam dustan!
kole topic ro khundam!
be nazare man bishtar az ye platformer dar nemiat!in sabke kolie bazi,vase enginam torque 2d monasbe,ham ghavi ham arzun!
man kolan bishtar designeram ta gamer,age betunam komaketun konam khoshhal misham!

devil girl

کاربر سایت
Jun 11, 2008
2,703
نام
4tous4
دوستان چند سال پیش تو این تاپیک غوغایی بود اما حالا می خوایم دوباره فعالش کنیم و اینبار بیش از اینکه به داستان بپردازیم روی گیم پلی کار می کنیم و من شخصا از کسایی که در زمینه ی بازی سازی خبره ن درخواست همکاری می کنم امیدوارم این تاپیک بتونه فعالیتش رو مثله گذشته شروع کنه

با تشکر

S.dante

کاربر سایت
Oct 17, 2009
660
نام
شهریار
دوستان اگه ما نویسنده نباشیم(یعنی طبع داستان پیچیده نوشتن نداریم!:D) ولی چند تا ایده برای گیم پلی داشته باشیم میتونیم توی این تاپیک شرکت کنیم؟

devil girl

کاربر سایت
Jun 11, 2008
2,703
نام
4tous4
بعله اصلا ما یه مدت داستان طولانی می نوشتیم دیدیم به جایی نرسیدیم ولی ایده های کوتاه بشتر جواب می ده
خوشحال میشیم همکاری کنین ( یعنی من و BAX خوشحال میشیم)

Bax

کاربر سایت
Aug 16, 2009
1,235
نام
حمید
بله ... بله ... ببین منو ... بله !
دوست عزیز منو جرا توی این موقعیت قرار می دید . یه دفعه دید من تراوش کردم این جا چند تا قربانی داد ها ! البته من نفمیدم بشتر ! جواب می ده یعنی چی ولی خوب حتما جواب می ده دیگه ! :d
خیلی خب بدور از دلقک بازی ، شما می تونید فقط یک ایده رو بگید . مثلا یک بازی پلتفورم که بر مبنای فیزیک باشه یه این منوال . یا یه بازی شوتر که بجای کشتن از تفنگاش فلان استفاده رو بکنیم . کلا تاپیک بشتر ! در باره ی ایده ی بازی هست و کسی قصد ساخت بازی یا رمان نوشتن نداره حداقل از ابتدا . برای انجام این کار لازمه یک پیژِامه بپوشید و کشش رو هم بالا بکشید و خیلی راحت و ریلکس اجازه بدید ایده ها وارد مغزتون بشن !
با تشکر بشتر از دویل عزیز ! :d

devil girl

کاربر سایت
Jun 11, 2008
2,703
نام
4tous4
ممنون بکس جان ولی فعلا که (مثل قبلا) این تاپیک فقط من و شما رو داره ، بد نیست که تعدادمون هم بیشتر باشه برای طراحی بازی نه؟!!!
(راستی من پیژامه ندارم چیکار کنم !!! آها از بابام می گیرم):d

Bax

کاربر سایت
Aug 16, 2009
1,235
نام
حمید
:(
آره بابا منم به همین دلیله که دیگه سعی نکردم این تاپیک رو بیارم بالا . بچه زیاد با تاپیک حال نمی کنن و من الان یکسالی هست که دارم کار های خودم رو منسجم تر روی کاغذ می نویسم . شاید یه موقعی بدردم خورد ، نمی دونم .

S.dante

کاربر سایت
Oct 17, 2009
660
نام
شهریار
خب من قشنگ به ایدم پر و بال دادم و اومد(البته زیاد پر و بال ندادم!:D)
خب بریم سر اصل مطلب:
اسم بازی:Devil May Cry (یا هر چیزی راستش تا حال راجع به اسم فکر نکردم!:D)
خب من و همه ی Hack & Slash بازها میدونیم که بازی هایی مثل DMC هستند که با حرکات کوچکی که در اختیار بازیباز قرار میدن،به اون این امکان رو میدن که خودشون یک کومبوی بزرگتر رو اجرا کنن!
خب من و همه ی Hack & Slash بازها از این شیوه خیلی خوشمون میاد! اما من و همه ی Hack & Slash بازی همیشه دوست دارند که یه زیر کمبو هم خودشون داشته باشن،نه یک کمبو!
خب گرفتین؟
حالا اگه مثلا شرکت کپکام بیاد همراه یک DMC یک برنامه ی کامپیوتر که کاملا سازگار با بازی باشه ارائه بده که مردم بتونن به راحتی (یا حتی به سختی!:D)یک زیر کومبو طراحی کنن و دکمه های مورد نظرشون رو روی اون کومبو قرار بدن!
خب اگر ابهامی وجود داره میتونم برطرف کنم!(چون دیروقته باید برم خواب!:D)
نکته:کاملتر میشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر