بحث پیرامون مجله بازیرایانه

Red_Yashar

کاربر سایت
Feb 23, 2008
822
نام
یاشار
از همه ی دوستانی که از پست های من ناراحت شدن معذرت میخوام (و کلی هم شرمنده یاشار جان شدم:blushing:
اما من هم مانند بعضی از بچه ها با روش امتیاز دهی مجله یه کمی مشکل دارم انشاالله در شماره بعد بروبکس مجله با دقت بیشتری امتیاز بدن تا این مشکل هم برطرف بشه;)
فقط یه سوال از اقا یاشار دارم که چجوری پوستر مجله انتخاب میشه ؟ اخه از چند شماره پیش واقعا پوستراتون یه جورایی هست که شاید اکثر خواننده ها ازش راضی نبودن و شاید باید بعد از عرضه هر شماره برای پوستر شماره بعد تو سایتتون نظر سنجی بشه مثلا بین 5 تا گزینه ای که دارین
موفق باشین
دشمنت شرمنده باشه :love:
در مورد پوستر ولله خدا می دونه چطوری انتخاب می شه و من هم تقریبا همیشه با انتخابا مشکل دارم اما نکته ای که هست اینه که این پوسترا معمولا با در نظر داشتن سلیقه کلی انتخاب می شن. پوستر این شماره رو هم ندیدم تا نظر بدم.
اگر به من بود که یا پوستر Fallout 3 در میومد همش یا پوستر جوکر فیلم Dark Knight :love: ( ویا Wall-E :love:) و خوب در این صورت خیلی ها ممکون بود به اینها ایراد بگیرند. :cheesygri

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
بالاخره معلوم نشد کی میره رو دکه ها ؟؟ برای تبریز کی میاد ؟ آخه دیگه خسته شدیم از بس این نقد بچه ها رو در مورد مجله شنیدیم.فکر کنم الان اگر هم نخریم بدونیم محتویات مجله چیه.توروخدا یکی یه جواب درستو حسابی بده که ما هم هرروز مغز این دکه های مجله فروشی رو نخوریم. :((

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
دوستان چرا مجله رو هم وارد بحث های مزخرف کنسولی می کنید؟

من شخصا هیچ جای مجله تعصب و یک طرفه بودن ندیدم.

وقتی که پیش نمایش GOW2 به عنوان SR چاپ شد , من در همین تاپیک کسانی رو دیدم که میگفتن بازیرایانه فن بوی مایکروسافت و 360 هست و .... .یه زمانی بود که اکثر پیش نمایش ها مربوط به کنسول 360 بود و بازم دوستان همین حرف ها رو میزدند....ولی هیچ وقت از خودشون نمی پرسند که وقتی بازی های که پیش نمایش لازم!! هستند برای 360 هست , تقصیر بازیرایانه چیه؟

تو این شماره هم که گیر دادن بازی های نقد شده....
اخه شما جای نویسنده باشید حاظرید 70 تومن پول رو حروم کنید و برید مثلا نسخه PS3 بازی Ironman رو بخرید و نقد کنید؟

تو همین شماره 7 بازی در قسمت 360 نقد شده و 5 بازی در قسمت PS3.

شما بیاید کل بازی هایی که قرار بوده نقد بشه رو در نظر بگیرید.(مربوط به 360 , PS3) از این بازی ها 3 تاش که عنوان های انحصاری PS3 بودند و یکیش 360. از بین عنوان های مونده , دو بازی بدرد بخور که ارزش خرید بر روی PS3 رو داشتن ,نقد شده و بقیش برای 360 که شامل عنوان های خیلی خوبی مثل C2 و Viking و E08 هستند.یعنی تنها سه عنوان خز برای 360 وجود داره که دلیلش هم فقط قیمت پایین بازی های این کنسول هست.
پس قشنگ واضح هستش که تعصبی در کار نیست.

در مورد سیستم امتیاز هم دوستان خیلی کم لطفی می کنند....

خوب بعضی ها شاکی هستند که چرا به Haze امتیاز 11 داده شده...خوب انتظار داشتید چه امتیازی بدن؟
11 یعنی ضعیف.هیز هم یک بازی ضعیف بود...دیگه افتظاح که نبود...در ضمن توجه کنید که famitsu و GS هم به این بازی امتیاز خیلی پایینی ندادند....6 از GS زیاد با 11 فرق نداره....

امتیاز داده شده به TC4 رو هم نمیشه با امتیاز AC6 مقایسه کرد....امتیاز TC رو باید با امتیاز های بازی های هم سبک خودش مقایسه کرد.مثلا باید گفت که TC 5 امتیاز 14 رو گرفت ولی RE UC امتیاز 15.2 .

در مورد NG2 شخصا انتظار داشتم که بازی یا امتیاز کامل رو بگیره یا دیگه زیر 18 نگیره.ولی بازیرایانه به بازی 16 داد.میگید چرا کم داد؟ به همون دلیل که سایت های دیگه هم بهش امتیاز پایین دادن.(که لعنت به همشون!:evil:) (ولی خداییش جذابیت بازی 20 بود!! 15 خیلی ضایع هستش....)

در مورد Bioshock هم که از همون وقت که خبر ساختش اعلام شد , گفته شد که ورژن PS3 بازی دارای همه کانتنت های نسخه 360 هست و گرافیک بهتری نسبت به 360 داره.یعنی که این حرف سازنده هاست نه کارشناسان بازیرایانه!! در ضمن این حرف هم به هیچ وجه نمیتونه غلط باشه چون اگه دیگه گرافیک بهتر نشده باشه و قرار باشه دقیقا همون Bioshock قبلی باشه کدوم اسگلی میره بازی رو میخره؟ چون تا الان هر کی تو باغ بوده یا نسخه 360 یا PC رو بازی کرده.....

در مورد R2 هم فقط چند تا SS از بازی منتشر نشده...چند تا تریلر هم از بازی منتشر شده که تمامی صحبت های بازیرایانه رو اثبات میکنه.یعنی اگه به سایت های دیگه سر زده باشید , همه این حرف ها رو زدن.چرا اثرار دارید که R2 همون R1 هست؟

بعد من نمیدونم چرا تو هر شماره که کیانوش جان:love: میاد میگه که PS3 رشد داشته یا 2008 سال خوبی برای 360 نیست یا میاد میگه BD فرمت غالب و برتر هست و پیروزیش رو پیش بینی میکنه(که همشون یعنی کل صحبت هاش حقیقت محض و با سند هست) , تبدیل به یک فن بوی میشه که نوشته هاش زجر آور هست و باید از مجله خذف شه!!

چرا زمانی که میگفت سال 2007 سال 360 هست و PS3 تو این سال مخصوصا تو بازار ژاپن به خاب میره و .... کسی نیومد بگه کیانوش مزخرف میگه؟

در آخر میخواستک یک چیزی رو بگم!!
این مجله مربوط به عاشقان بازی هست.برای کسانی که به بازی و بازی کردن علاقه دارن فقط این نکته مهم هستش که نقد یا پیش نمایش یا .... رو از یک بازی بخونند .برای این دسته از افراد اصلا مهم نیست که این بازی نقد شده برای چه کنسولی بوده و .... .من خودم تا به حال اصلا دقت نکرده بودم که چه بازی هایی برای 360 نقد شده و چه بازی هایی برای PS3 .(من فقط به این نکته توجه داشتم که تو هیچ شماره ای خبری از FF های جدید نیست:(( )

افرادی که میان به این گیر میدن که چرا پیش نمایش هاتون مربوط به بازی های 360 بود و چرا تو نقد هاتون گفتید ورژن PS3 بازی ضعیف تر هست و ... طرفداران بازی نیستند.فقط طرفداران محض یک کنسول هستند که ....

MAHABCO86

کاربر سایت
Dec 31, 2007
2,079
نام
بهنام
اقا مجله من امروز گرفتم به این میگن مجله ایول حال کردم عجب چیزی بود این :eek::eek:DVD ش در ضمن از یاشار جان بابت نقد های خوبش(به غیر از نینجا گایدن 2:mad: ) ممنون از شهریار جان هم ممنون کلن تیم بازی رایانه گل کاشتن :love::love::love:

آخرین ویرایش:

MetalGearSolid4

کاربر سایت
May 11, 2008
266
نام
بهاره
به ما که نمیرسه انگار
هر کی خونده اگه وقت کرد پیش نمایش متال گیر 4 رو اینجابزاره ممنون میشیم
یا عکسش رو بزاره که بشه خوند:blushing:

T@ntaL 73

کاربر سایت
Apr 10, 2008
952
نام
امید
دوستان چرا مجله رو هم وارد بحث های مزخرف کنسولی می کنید؟

من شخصا هیچ جای مجله تعصب و یک طرفه بودن ندیدم.

وقتی که پیش نمایش GOW2 به عنوان SR چاپ شد , من در همین تاپیک کسانی رو دیدم که میگفتن بازیرایانه فن بوی مایکروسافت و 360 هست و .... .یه زمانی بود که اکثر پیش نمایش ها مربوط به کنسول 360 بود و بازم دوستان همین حرف ها رو میزدند....ولی هیچ وقت از خودشون نمی پرسند که وقتی بازی های که پیش نمایش لازم!! هستند برای 360 هست , تقصیر بازیرایانه چیه؟

تو این شماره هم که گیر دادن بازی های نقد شده....
اخه شما جای نویسنده باشید حاظرید 70 تومن پول رو حروم کنید و برید مثلا نسخه PS3 بازی Ironman رو بخرید و نقد کنید؟

تو همین شماره 7 بازی در قسمت 360 نقد شده و 5 بازی در قسمت PS3.

شما بیاید کل بازی هایی که قرار بوده نقد بشه رو در نظر بگیرید.(مربوط به 360 , PS3) از این بازی ها 3 تاش که عنوان های انحصاری PS3 بودند و یکیش 360. از بین عنوان های مونده , دو بازی بدرد بخور که ارزش خرید بر روی PS3 رو داشتن ,نقد شده و بقیش برای 360 که شامل عنوان های خیلی خوبی مثل C2 و Viking و E08 هستند.یعنی تنها سه عنوان خز برای 360 وجود داره که دلیلش هم فقط قیمت پایین بازی های این کنسول هست.
پس قشنگ واضح هستش که تعصبی در کار نیست.

در مورد سیستم امتیاز هم دوستان خیلی کم لطفی می کنند....

خوب بعضی ها شاکی هستند که چرا به Haze امتیاز 11 داده شده...خوب انتظار داشتید چه امتیازی بدن؟
11 یعنی ضعیف.هیز هم یک بازی ضعیف بود...دیگه افتظاح که نبود...در ضمن توجه کنید که famitsu و GS هم به این بازی امتیاز خیلی پایینی ندادند....6 از GS زیاد با 11 فرق نداره....

امتیاز داده شده به TC4 رو هم نمیشه با امتیاز AC6 مقایسه کرد....امتیاز TC رو باید با امتیاز های بازی های هم سبک خودش مقایسه کرد.مثلا باید گفت که TC 5 امتیاز 14 رو گرفت ولی RE UC امتیاز 15.2 .

در مورد NG2 شخصا انتظار داشتم که بازی یا امتیاز کامل رو بگیره یا دیگه زیر 18 نگیره.ولی بازیرایانه به بازی 16 داد.میگید چرا کم داد؟ به همون دلیل که سایت های دیگه هم بهش امتیاز پایین دادن.(که لعنت به همشون!:evil:) (ولی خداییش جذابیت بازی 20 بود!! 15 خیلی ضایع هستش....)

در مورد Bioshock هم که از همون وقت که خبر ساختش اعلام شد , گفته شد که ورژن PS3 بازی دارای همه کانتنت های نسخه 360 هست و گرافیک بهتری نسبت به 360 داره.یعنی که این حرف سازنده هاست نه کارشناسان بازیرایانه!! در ضمن این حرف هم به هیچ وجه نمیتونه غلط باشه چون اگه دیگه گرافیک بهتر نشده باشه و قرار باشه دقیقا همون Bioshock قبلی باشه کدوم اسگلی میره بازی رو میخره؟ چون تا الان هر کی تو باغ بوده یا نسخه 360 یا PC رو بازی کرده.....

در مورد R2 هم فقط چند تا SS از بازی منتشر نشده...چند تا تریلر هم از بازی منتشر شده که تمامی صحبت های بازیرایانه رو اثبات میکنه.یعنی اگه به سایت های دیگه سر زده باشید , همه این حرف ها رو زدن.چرا اثرار دارید که R2 همون R1 هست؟

بعد من نمیدونم چرا تو هر شماره که کیانوش جان:love: میاد میگه که PS3 رشد داشته یا 2008 سال خوبی برای 360 نیست یا میاد میگه BD فرمت غالب و برتر هست و پیروزیش رو پیش بینی میکنه(که همشون یعنی کل صحبت هاش حقیقت محض و با سند هست) , تبدیل به یک فن بوی میشه که نوشته هاش زجر آور هست و باید از مجله خذف شه!!

چرا زمانی که میگفت سال 2007 سال 360 هست و PS3 تو این سال مخصوصا تو بازار ژاپن به خاب میره و .... کسی نیومد بگه کیانوش مزخرف میگه؟

در آخر میخواستک یک چیزی رو بگم!!
این مجله مربوط به عاشقان بازی هست.برای کسانی که به بازی و بازی کردن علاقه دارن فقط این نکته مهم هستش که نقد یا پیش نمایش یا .... رو از یک بازی بخونند .برای این دسته از افراد اصلا مهم نیست که این بازی نقد شده برای چه کنسولی بوده و .... .من خودم تا به حال اصلا دقت نکرده بودم که چه بازی هایی برای 360 نقد شده و چه بازی هایی برای PS3 .(من فقط به این نکته توجه داشتم که تو هیچ شماره ای خبری از FF های جدید نیست:(( )

افرادی که میان به این گیر میدن که چرا پیش نمایش هاتون مربوط به بازی های 360 بود و چرا تو نقد هاتون گفتید ورژن PS3 بازی ضعیف تر هست و ... طرفداران بازی نیستند.فقط طرفداران محض یک کنسول هستند که ....
دیگه یه مجله که کارشو حرفه ای داره دنبال می کنه حرف پول بازیا نباید باشه ویه چیز دیگه اینها بحث های مزخرف کنسولی نیست بلکه نظر هر کدوم از بچه ها در مورد مجله هست باید قبول کنیم که آقای کنی یه مقدار طرف سونی رو گرفته من این حرفا رو نه به خاطر خودم می زنم نه چیزی از این حرفا به من می رسه

Nathan

کاربر سایت
May 8, 2008
161
نام
امید
درباره امتیازها به نظر من امتیاز NG2 (یا همون میتی کومون 2)از سرش هم زیاد بود و هیچ چیز خاصی نداشت این بازی رو کمتر از اینها هم باید بهش میدادند
همچنین AC6 که اصلا در حد انتظارات نبود و حتی ساختمانها و محیط روی زمین همه دو بعدی بودند و کلا بازی جالبی از اب در نیومده بود و با ارفاق فراوان بهش 16 دادند (البته این ابزی در شماره های قبلی نقد شده بود)

آقای کیانوش کنی هم یکی از بهترینها در زمینه آمار سخت افزار و بازیها هستند و اگر کسی به ایشون بگه فن بوی ! مشکل از خودشه

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,078
منم امروز صبح مجله رو گرفتم.:excited: انقدر تو کف مجله بودم یادم رفت بگم. تا الانم داشتم میخوندمش.
فوق العادست. از اونی که فکرشم میکردم بهتر شده.:love:
مطالب عالی و دقیق و با کوچکترین جزییات نوشته شده.
نقدها هم منصفانست. (به جز NGII که باید حداقل 17 میگرفت:mad:)
آقای کنی هم همه ی حرفهاش درسته. اگه هرکدوم از حرفهاش بدون دلیل و مدرک قانع کنندست بگید.
شهریار جان. اتوران DVD هم که ظاهرا کار شما بوده در سطح بسیار بالایی قرار داشت.
و مهمترین چیزی که میشه بهش توجه کرد اینکه تو این شماره بیشتر از همیشه مطالب تخصصی شده بود و بدون هر گونه جانب داری حتی بازیهای با اسم بزرگی مثل Haze رو منصفانه نقد کردن. و بازی رایانه به شعار خودش یعنی اولین مجله تخصصی بازی های رایانه ای در ایران جامه عمل پوشانید. (چه با کلاس گفتم:eek:)
و همچنین مثل نشریات دیگه که تا اسم ایران میاد (مثلا تو نقد POP یا موج نوی AC) دست و پاشون رو گم میکنن و جانب داری میکنن بازی رایانه مثل یک مجله ی بی طرف و جهانی نوشته بود. طوری که اگه یه خارجی این مطالب رو میخوند نمیفهمید که توسط یک ایرانی نوشته شده.
خلاصه این که کارتون درسته! :love:
راستی حتما یه نقد خفن ازمجله دارم براتون:cheesygri

آخرین ویرایش:

ASHIHARA

کاربر سایت
Jan 29, 2008
526
نام
Hamid Reza
مجله هنوز به دکه ها نرفته
هجا رو نمیشناسید که فروش اینترنتی داشته باشه
حداقل دفتر مجله مجلرو با پیک یا پست نمیده
هرچی دکه طرفای جمهوری و انقلاب بود گشتم ولی نداشتن:(

HL2-GF

کاربر سایت
Apr 5, 2006
7,279
نام
نیما
من هم نظرم اینه که این شماره از مجله دارای کلاس بالاتری از شماره های قبله (بلاخره اینم یه نظریه دیگه . شاید به خاطر عوض شدن طرز ویرایش صفحه ها در پیش نمایش ها باشه یا جایگزینی dvd باشه بلاخره دلایل زیاده) ولی کلا من با این شماره خیلی حال کردم بهترین قسمتش رو هم پیش نمایش POP 4 از اقای حسن زادگان و PO از اقای منصوری به همراه گزارش استثنایی اقا شهریار از AC میدونم ومثل همیشه اقا یاشار بهترین نقد ها رو تو مجله دارن (اگه یادتون باشه قبلا یه تاپیکی بود فکر کنم به نام بهترین نقد نویس بازی رایانه .البته فکر کنم اسمش این بود . اونجا هم که مربوط بود به 1 سال پیش یا بیشتر من نظرم اقا یاشار بود و بعد از این همه مدت باز هم نقد هاتون عالی هست (اصلا قصد پاچه خواری ندارم فقط نظرمو گفتم )
راستی در مورد نقد های سینمایی مجله هم بگم که عالین . اگه میشه یاشار جان تو شماره بعدی نقد
The Dark Knight رو بنویس (فیلم جان)
درکل مثل همیشه بهترین هستین انشاالله یه کاری کنین که از شماره ی بعد مجله سر موعد اماده بشه و دیگه هر 3 ماه یه شماره ندین تا مارو دق مرگ کنین
موفق باشید- نیما

Razor

کاربر سایت
Jan 2, 2008
309
در مورد لیست 25 بازی هم در نظر داشته باشین که هیچ لیستی باب میل همه نمی شه
و هر کس لیست خودش رو داره. مثلا برای من 10 بازی برتر عبارتند از:
1. Fallout 3
2. Fable 2
3. DarkSiders
3. Splatterhouse
5. Bayonetta
6. Brutal Legend
7. Prototype
8. Mirror's Edge
9. StarCraft 2
10. POP4

من در بین بازی های 360 شدید منتظر Fable 2 (که خوب تو لیست خودم دومه!) و Banjoo 3 ام. (:love:Rare :love:) و مثلا از نظر من هیچ عنوان Wiiی نباید در لیست باشه بجز Mad World اما این فقط سلیقه منه و مطمئنا خیلی ها با سلیقه من موافق نیستند. در کل سعی شده در لیست به سلیق عموم توجه بشه و فروش کلی هم در نظر گرفته بشه.
بالاخره هم در هر لیستی اشتباه پیش میاد. مثلا شما لیست 10 بازی برتر IGN برای PS3 در E3 رو نگاه کن: http://ps3.ign.com/articles/886/886172p1.html
LittleBigPlanet رو یادشون رفته بذارن!!!!!!!!!! عنوانی که خیلی ها بهترین بازی انحصاری PS3 حسابش می کنن.
درسته که بابه دله همه نمی شه ولی نباید که نظره شخصی هم درش دخالت داشته باشد عزیز چون این یک مجله هست می توانست جوری بچیند که عامه پسند باشد نه فن بوی بازی

General Stalin

کاربر سایت
May 18, 2008
51
نام
Yoshiya Kiryū
بالاخره امروز مجله در سطح شهر! پخش شد و ما هم گرفتیم. فعلاً فقط یه سوال!
آقای حاجی اسمعیلی شما چقدر از بازی TWEWY رو بازی کرده بودید که نقد اونو نوشتید؟

*The world ends with you

Nemesis

کاربر ویژه
کاربر سایت
Apr 9, 2006
398
نام
محمد مهدی حاجی اسمعیلی
استالین جان !

باورت میشه که من این بازی اصلا به دستم قرار نبود برسه ؟! یه ورژن دزدی خراب (هم باگ اجرایی داشت و هم باگ زیرساختاری معروف DS که باعث میشه بازی با شروع خارج بشه) دست پسر عموم بود که دانلودش کرده بود...تازه قبل از عرضه هم مجبور بودم که گیرش بیارم (و این هم نتیجه ش هست !)

از شبیه ساز برای اجراش استفاده کردم که اونم درست کار نمیکرد , ولی اون اطلاعاتی رو که ازش میخواستم بهم داد...شاید بشه گفت این تنها بازی ایی بود که دوست داشتم بعد از این همه وقت روی DS بازی کنم , ولی بعد از هزارتا فحش و دری وری , اون نسخه ی خراب رو دور انداختم !

الانم وقتم پر شده..فعلا اصلا از ذهنم عبور نکرده بود برم طرفش تا اینکه پست شما رو دیدم...
براتون درد و رنج نوشتن اون نقد رو بعدا مینویسم !

متشکرم...Nemesis

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر