بحث پیرامون مجله بازیرایانه

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
( چرا سهیل منصوری فکر کرده همه مثل مجلشون تو بازی های "کپی" می غلتند و کسی شعور نداره بازی اصل بخره ؟)
من فکر نکنم منظورش در رابطه با اصل خریدن بوده اینجا. برداشتی که من کردم این بود که سازنده ها ( مثلا ) همه تو جو MW ها هستند و سبک اینطور بازی های را نمی شناشند. ا
نکنه تیم بازی رایانه بازی هاشون از سر کوچشون سه تا صد تومن می خرن ما خبر نداریم بعیدم نیست البته همین سه تا صد تومن که مدرن وارفر3 نقد می کنند اما از بخش انلاینش سه خط می نویسند و بقیش برای بخش تک نفره و گرافیک اینا میشینن تحلیل می کنند شاید نفهمیدم که بازی مثل مدرن وافر بخش تک نفرش مثل یک دستمال کاغذی یک بار مصرف برای خریدار اصلش هست و بازیباز وقت خودشو روی بخش چند نفره این بازی می زاره.
اولا عزیزم شما چند تا از نویسنده های بازی رایانه را از نزدیک دیدی که میگی ماها فقط کپی بازی می کنیم و دوما این حرف شما یعنی نویسنده های بازی رایانه به طور کلی شعور ندارند. در اخر هم من نمی دونم الان یک نویسنده ای ( نه آقای منصوری ) کلا یک نویسنده ای میاد یک چیزی میگه شما خوشت نمیاد بعد یک دفعه ای کیفیت مجله کلا میاد پایین ! بعد اون زمانی که دو صفحه نقد فقط درباره بخش چند نفره BO چاپ شد چرا هیچ کس نیومد چیزی بگه ؟

dark sparda

کاربر سایت
Jun 10, 2011
433
نام
رضا
من فکر نکنم منظورش در رابطه با اصل خریدن بوده اینجا. برداشتی که من کردم این بود که سازنده ها ( مثلا ) همه تو جو MW ها هستند و سبک اینطور بازی های را نمی شناشند. ا

اولا عزیزم شما چند تا از نویسنده های بازی رایانه را از نزدیک دیدی که میگی ماها فقط کپی بازی می کنیم و دوما این حرف شما یعنی نویسنده های بازی رایانه به طور کلی شعور ندارند. در اخر هم من نمی دونم الان یک نویسنده ای ( نه آقای منصوری ) کلا یک نویسنده ای میاد یک چیزی میگه شما خوشت نمیاد بعد یک دفعه ای کیفیت مجله کلا میاد پایین ! بعد اون زمانی که دو صفحه نقد فقط درباره بخش چند نفره BO چاپ شد چرا هیچ کس نیومد چیزی بگه ؟
یک دفعه ای نه
الان خیلی وقته که کیفیت مجلتون هر شماره کمتر میشه یه جز یکی دو شماره که استثنا بودن .....
کافیه نقد های کامل و عالی 3 سال پیشو با نقد های بی سروته الانتون مقایسه کنید

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
میگم کسری به سهیل یه مرخصی بدید یه مسافرتی چیزی بره وگرنه میان دفتر مجله رو میفرستن رو هوا...از من گفتن بود:d البته دوستان توجه کنن نویسنده نظرشخصیش رو مطرح میکنه و ربطی به مجله نداره...بنابراین با یک نقد یا پیشنمایش ضعیف مجله رو زیر سئوال نمیشه برد...

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
یک دفعه ای نه
الان خیلی وقته که کیفیت مجلتون هر شماره کمتر میشه یه جز یکی دو شماره که استثنا بودن .....
کافیه نقد های کامل و عالی 3 سال پیشو با نقد های بی سروته الانتون مقایسه کنید
ما از این حرف ها زیاد شندیم که کیفیت هر شماره داره پایین تر میشه. اصولا وقتی قصد انتقاد دارید همیشه همینو میگید. اگه سه سال کیفیت مجله داره هر شماره در حاله افته پس یک نسخه هم نباید از مجله به فروش بره. در مورد نقد هم من بارها گفتم سیستم نقد عوض شده اما متن همونه. شما همین الان نقد های نیما شاه صاحبی با سه سال قبلش مقایسه کنی هیچ فرقی نداره به جز اینکه فرم صفحه تغییر کرده.
بار ها گفتم اگه انتقاد دارید بگید و مشخص کنید کجا مشکل داره. این طور انتقاد که مجله بد شده ، فلان چیز بد ( کلی گویی ) به هیچ دردی نمی خوره. این شخصی که بالاتر از شما هم گفت کیفیت اومده پایین تا قبل از خرید این شماره نظرش کلا فرق داشت و 2 صفحه داشت با خود شما سر نقد اسکایریم بحث می کرد بعد یک دفعه ای سره صفحه اول ، گفت مجله بد شده !

dark sparda

کاربر سایت
Jun 10, 2011
433
نام
رضا
ما از این حرف ها زیاد شندیم که کیفیت هر شماره داره پایین تر میشه. اصولا وقتی قصد انتقاد دارید همیشه همینو میگید. اگه سه سال کیفیت مجله داره هر شماره در حاله افته پس یک نسخه هم نباید از مجله به فروش بره. در مورد نقد هم من بارها گفتم سیستم نقد عوض شده اما متن همونه. شما همین الان نقد های نیما شاه صاحبی با سه سال قبلش مقایسه کنی هیچ فرقی نداره به جز اینکه فرم صفحه تغییر کرده.
بار ها گفتم اگه انتقاد دارید بگید و مشخص کنید کجا مشکل داره. این طور انتقاد که مجله بد شده ، فلان چیز بد ( کلی گویی ) به هیچ دردی نمی خوره. این شخصی که بالاتر از شما هم گفت کیفیت اومده پایین تا قبل از خرید این شماره نظرش کلا فرق داشت و 2 صفحه داشت با خود شما سر نقد اسکایریم بحث می کرد بعد یک دفعه ای سره صفحه اول ، گفت مجله بد شده !
واضح تر از این بگم ؟
کیفیت 80 درصد نقد ها اومده پایین .... دیگه چه جوری بگم .... البته شماره آخرو هنوز نخریدم .
این که فروش بالاست و همه رو میفروشیم هم که بهانه هست ... خیلی از جنس های آشغال تو بازار هم 1 ساعته به فروش میرن .... پس ای دلیل نمیشه

---------- نوشته در 01:06 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:59 PM ارسال شده بود ----------

میگم کسری به سهیل یه مرخصی بدید یه مسافرتی چیزی بره وگرنه میان دفتر مجله رو میفرستن رو هوا...از من گفتن بود:d البته دوستان توجه کنن نویسنده نظرشخصیش رو مطرح میکنه و ربطی به مجله نداره...بنابراین با یک نقد یا پیشنمایش ضعیف مجله رو زیر سئوال نمیشه برد...

مشکل این نیست که منتقد مقداری نظر شخصی خودشو بگه ....
اگه بیشتر نقد بشه نظر شخصد اون وقت مشکل میشه و اشکال داره که متاسفانه این اتفاق افتاده
مردم وقتی مجله میخرن ( مخصوصا کسانی که فقط ps3 بازی میکنن و خرید و تست همه بازی ها براشون سخته ) میخوان یه نقد درست و حسابی بخونن و بعد با استفاده از اون نقد تصمیم بگیرن که بازی با سلیقشون جوره یا نه که بازی تهیه کنن یا خیر ....
ولی وقتی نقد بیشترش بشه نظر شخصی دیگه به خواننده کمکی نمیکنه که تصمیم بگیره و یا ممکنه تصمیم اشتباه بگیره و پولشو دور بریزه ....
به طور مثال تو همون نقد اسکایرم .... یکی از اقوام من با خوندن اون نقد از این بازی متنفز شده بود ... من به زور مجبورش کردم که چند ساعت بازیو امتحان کنه .... حالا دیگه نمیشه از بازی بلندش کرد از صبح تا شب پای بازی نشسته ....

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
کیفیت 80 درصد نقد ها اومده پایین .... دیگه چه جوری بگم .... البته شماره آخرو هنوز نخریدم .
این که فروش بالاست و همه رو میفروشیم هم که بهانه هست ... خیلی از جنس های آشغال تو بازار هم 1 ساعته به فروش میرن .... پس ای دلیل نمیشه
کسی نگفت ما همه نسخه ها رو می فروشیم. اینکه کیفیت مطالب اومده پایین یک بحثی بود که 2 سال پیش شروع شد اما به مرور زمان حل شد و من به شخصه به جز موارد تک و توک ندیدم کسی از نقد ایراد بگیره ( البته از صفحه زیاد ایراد می گیرند که اون ربطی به نویسنده نداره ) اگر هم شما فکر می کنید مجله ای که می خرید اشغاله نظرتون محترمه و خب من هم فکر نمی کنم فرم نقد ما در آینده تغییر خاصی داشته باشه. باز هم میگم در مورد نقد اسکایریم باید خود نویسنده یعنی اقای منصوری جواب بده.

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
بابا راست میگه خب چقدر کلی گویی میکنید ! میگه کیفیت 80 درصد نقدها اومده پایین خب این یعنی چی؟ این چطور نویسنده مطلب رو باید راهنمایی کنه که کجای کارش میلنگه ؟!یکم دقیق تر بشید رو نقد ها و بعد ایرادها رو بگید و مورد به مورد نقد کنید اینجور کلی گوییها هیچ دردی رو دوا نمیکنه جز اینکه درگیری ذهنی و خستگی بیشتر افراد مجله رو در بر داره چون نمیتونن هیچ برداشتی رو از حرفاتون داشته باشن
البته شماره فعلی واقعا افت کرده نه به دلیل نقد و ... بیشتر به این خاطر که صفحات کم شد و این تصمیم به نظرم لطمه بزرگی رو به مجله زده و البته صفحات مجله که مشکلیه که مدت هاست داریم و مجله رو از جذابیت انداخته
بجای اینکه به منتقد ها خیلی گیر بدیم (نه اینکه اصلا نقدشون نکنیم) باید بیشتر رو طراحی صفحات مجله زوم کرد و کارهاشو مورد نقد قرار داد البته اونایی که از کارای گرافیکی و صفحه ارایی سر در میارن

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
مشکل اصلی مجله اینه که منتقداش خیلی علاقه دارن بازیهای معروف رو بکوبن!!:|
مثل امثال Fallout 3 , Skyrim , Farcry 2 , Resident Evil 5 , Prince of Persia و خیلی بازیهای دیگه!!
حرکت برخلاف جریان آب و کوبوندن بازیهایی امتیازاش خیلی بالاست و طرفدارای زیادی داره از ارزش مجله کم میکنه!!!

THE UNDERTAKER

کاربر سایت
Oct 11, 2005
307
بار ها گفتم اگه انتقاد دارید بگید و مشخص کنید کجا مشکل داره. این طور انتقاد که مجله بد شده ، فلان چیز بد ( کلی گویی ) به هیچ دردی نمی خوره
کلا بازی ها رو قبل از انتشار خیلی بیشتر تحویل میگرین تا موقع انتشار.
همیشه تعداد صفحات پیش نمایش یه بازی از نقدش بیشتر بوده.(بیشتر از 2برابر)بلند ترین نقدها سه صفحه به زور میشن.ولی پیش نمایش های 10صفحه ای ام داشتیم تو بازیرایانه.
قبل انتشار با قطعیت نمیشه درمورد بازی صحبت کرد.(که معمولا هم با با آب و تاب از بازی تعریف میشه)چرا بعد انتشار و تو نقد مفصل صحبت نمیشه؟

درمورد عوض شدن سیستم امتیازدهی هم که به نظر خواننده های مجله (که اکثرا ناراضین و سیستم قبلی رو میپسندن)توجه نکردین...حداقل فلسفه و دلیل ایجاد این سیستم جدید رو بگین که ماهم روشن شیم.

dark sparda

کاربر سایت
Jun 10, 2011
433
نام
رضا
به منتقد هاتون بگبد تو نقد به همه چیز بپردازن ....
همون طور که تو پست بالای من اشاره شد نقدها مفصل باشن ....
توی بعضی از نقد ها صحبت در مورد گرافیک جا میافته
توی بعضی ها داستان ( اگه هم میگید اسپویل میشه میتونید بالاش بنویسید خطر اسپویل همون طور که خیلی از مجله ها این کارو میکنن .... چون بعضی از بازی ها هستن که داستان پیچیده ای دارن و بعضی ها مثل من با یه بار بازی کردنش داستانو کامل نمیفهمن و وقت هم ندارن که یه بازیو چند بار انجام بدن ) جا میافته یا جوری نوشته میشه که خوندن و نخوندنش فرقی نداره .
پیش نمایش هارو کوتاه تر کنید و نقد هارو کامل تر .... چون همونطور که دوستمون گفت توی پیش نمایش از یه بازی که خیلی ها هم میدونن امید چندانی بهش نیست یه غول میسازید و بعد از انتشارش ( که معمولا پیش نمایش های شما یا همزمان با انتشار بازی چاپ میشن یا بعدش ) اونو میکوبید ... مثلا اگه اشتباه نکنم نقد mass effet2 چهار صفحه بود و پیش نمایشش حدود 10 صفحه ....در کل پیش نمایش این بازی اطلاعات خیلی بیشتر و بهتری نسیت به نقدش به خواننده میداد .... evil 5 هم دقیقا همچین وضعیتی داشت ...
نوع امتیاز دهی و جدول امتیازات هم به حالت قبلی برگردونید چون این طور که پیداست عمده خواننده ها همون حالت قبلی بیشتر میپسندن ....

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
انصافا پیش نمایش دیابلو 3 بینظیر بود!
من کلا هیچی ازش نمیدونستم!
از نویسنده عزیز ممنونم!
ولی اون بازیه که یکی از ایراداتش گرافیک خیلی ساده بود با flat out3 باید مساوی باشه؟
بعضی وقتها الکی به بعضی بازیا گیر میدید!

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
بعضی از دوستان جدا نظرات خوبی دادند و حالا داره انتقادها منطقی تر میشه مثلا من همون زیاد پرداختن به یکی از مشخصه های بازی رو تو بعضی از نقدها مجله کاملا لمس میکنم
در کل امیدوارم نویسنده ها به این چنین پست هایی که عادلانه تر نقد میکنن توجه کنن

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد
دوستان در مورد نقد و پيش نمايش ها بهتره يه نكته رو بهتون بگم و اونم اينه كه طبق گفته خود سردبير و كاركنان مجله ، بازي رايانه مركز كلي به پيش نمايش ها داره و نقد ها هم در كنار اونها يعني پيش نمايش ها تخصص مجله بازيرايانه هست كه برخلاف مجله رقيب كه يه مجله نقد محور هست .

خواستم اين نكته رو گفته باشم كه متوجه باشيد كه تمركز بازي رايانه بيشتر رو پيش نمايش هست تا نقد و اين مورد يجور امضاي اين مجله هست !

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
دوستان در مورد نقد و پيش نمايش ها بهتره يه نكته رو بهتون بگم و اونم اينه كه طبق گفته خود سردبير و كاركنان مجله ، بازي رايانه مركز كلي به پيش نمايش ها داره و نقد ها هم در كنار اونها يعني پيش نمايش ها تخصص مجله بازيرايانه هست كه برخلاف مجله رقيب كه يه مجله نقد محور هست .

خواستم اين نكته رو گفته باشم كه متوجه باشيد كه تمركز بازي رايانه بيشتر رو پيش نمايش هست تا نقد و اين مورد يجور امضاي اين مجله هست !

به نرم مجله باید کامل باشه یعنی هر دو طرف قضیه رو بچسبه!!
هرچند من خودم پیش نمایشا رو بیشتر دوست دارم!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر