بحث و گفتگو درباره کنسول های نسل بعد!

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

ONLY_SONY_PS3

کاربر سایت
Apr 14, 2007
695
کلا به نظر من بازی های مثل gow,alan wake,last planet که برای pc هم میاد اگه روی 360 بازی بشه خیلی بهتره چون اولا برای اینکه این بازی ها روی pc اجرا بشه یک سیستم نجومی میخواد که پولش حد اقل 2 برابر 360 میشه دوما سوم شخص جماعت روی pc نمیشه بازی کرد

Ehsan

Loyal Member
Nov 23, 2005
1,323
نام
احسان
milad جان با sony بحث نکن چون فقط تعصبی حرف میزنه و اصلا با منطق حرف نمیزنه...اگر شما بگی 360 از ps1 قویتره sony با تعصبش میگه نه............
ممنونم از دلگرمی شما چون میام توی این تاپیک و بعضی موقع ها بعضی اشتباه طرفداران هر 2 کنسول رو بهشون میگم شدم یک ادم تعصبی بازم ممنون.
-----
خوب این تاپیک هم شده فن بازی و جوکر ها هم که دارن حال میکنند منم میشینم پست ها رو میخونم و میخندم دمتون گرم همینجوری ادامه بدید شاید منبع مستر بین بشین :laughing:
اگه همینجوری ادامه بدید مدیران بزودی در تاپیکو تخته میکنند.
من یه چند تا پیشنهاد بهتون میدم که نزارید در تاپیک بسته شه و حد اقل اگه 4 نفر مثل Wakashizuma پست های خوب میزنند بزارین استفاده کنیم.
1- اصلا به هیچ وجه بازی های کنسول رو مقایسه نکنید دیگه 1000 بار گفتن که این یه بحث کاملا سلیقه ای هست یکی هست که 1000 بازی مثل God Of war و Heavenly Sword رو به یه بازی مقل Halo و Gear of war نمیفروشه یکی هم هزار بازی مثل Halo3 رو به یه متال گیر نمیفروشه حالا این 2 تا بیان بحث کنند این بگه این بهتره اونم بگه نه به این دلایل اونیکی بهتره خوب معلومه که سلیقه ها فرق میکنند بقول شاعر 2 نفر میتونند به یک نقطه نگاه کنند و اونو متفاوت ببینند هیچ کسیم نمیتونه نظر اونیکی رو عوض کنه پس این بحثو بیخیال شید اینقدر هم بازی های اختصاصی کنسول دیگه رو به کنسول خودتون نسبت ندید مثلا میگید MGS4 ممکنه برای X360 بیاد خوب فکر کنم بعد از اون جریان فیلم MGS دیگه کاملا مشخص شد که چرا کوجیما بازی رو برای X360 نمیزنه اگه سونی این بازی رو از دست بده ضربخ بزرگی میخوره پس مطمئن باشید اگه کلی هم ضرر بده این بازی رو از دست نمیده اگه هم کوجیما میخواست این بازی رو برای کنسولی بقیر از PS3 بزنه تا الان باید میگفت پس لطفا دیگه این بحثو نکنید.

2- به یکدیگر توهین نکنید . چرا اینقدر در پست ها و حرفاتون طعنه و توهین و مسخرگی وجود داره بابا ما قبل از اینکه کاربر این سایت باشیم ادمیم حتی اگه طرف مقابل نفهم هم باشه بازم باید به اون احترام گذاشت. به نظر من باید به همه حتی یک سفور هم احترام گذاشت چون اونم افکار خودشو داره.

3-نظرات خودتون رو برای خودتون نگه دارید مثلا یک نفر اومده گفته به نظر من PS3برنده میشه و میترکونه و ... . خوب اینا همش حرفه اگه دلبل منطقی دارید با مدرک و دلیل بگید بعدشم دنیا تو کار فروش اینا مونده و هیچی نمیدونه اونوقت چطور نظر شما درست و کامله؟ اینکه میگی به نظر من فلان و ... . این میشه چرت و پرت;)

4- انقدر هم سر تعداد عنوان انحصاری بحث نکنید که اینتم سلیقه ای هست مثلا یک عنوان PS3 از نظر یک نفر از خیلی بازی های دیگه بهتر هست و حاضره به خاطر اون عنوان بی خیال کلی بازی شه . البته میشه گفت عنوان های بزرگ رو مقایسه کرد اما ابن که چند نفر میان چند تا عدد میگن نشد دلیل!

5- قبل از اینکه نوشته های خودتون رو پست کنید دقت کنید ببینید چی نوشتید بعضی ها برای فقط فقط و فقط اضحار وجود پست میدن و پستشون به یک خط نمیرسه هیچ فایده ای هم نداره.

6- تعصب رو کنار بزارید و عادلانه قضاوت کنید.

حالا من چند تا سوال از بچه هایی که هی بحث میکنند دارم مثل ONLY_SONY_PS3 و Milad_777 و بقیه :
اینهمه بحث کردید چه فایده ای براتون داشته و چه اطلاعاتی گرفیتد بیاید یکم در باره پست مفید اشکان جان صحبت کنیم که اگه همه پست های تاپیکو روی هم بزارید یه همچین پستی که انقدر اطلاعات داشته باشه نمیبینید پس بیخیال این بحثا شید و اگه اطلاعی ندارید که بدید الکی سر مسائل پیش پا افتاده بحث نکنید.

موفق سربلند و پیروز باشید

Mil@D-777

کاربر سایت
Jul 16, 2006
950
نام
میلاد
حرف شما کاملا درسته من معذرت می خوام قصد نداشتم نظم تاپیک رو بهم بزنم :sorry: :flowers: ولی واقعا آدمو مجبور می کنن از این بحثها بیهوده بکنه . در کل منم با شما موافقم که بازیها یه چیزه کاملا سلیقه ای هستند و هرکس با توجه به سلیقه ای که داره یک کنسول رو انتخاب می کنه . البته امکان داره یه نفر از هر دو کنسول خوشش بیاد که خوب اگه می تونه هر دو تا کنسول رو انتخاب تهیه کنه اگر هم نمی تونه باید ببینه کدوم کنسول بازیهای بیشتری که باب میل اون شخص باشد رو دارد . ولی واقعا هردو کنسول بازیهایی دارن که به هیچ عنوان نمیشه ازشون گذشت و این باعث این مسائل و بحثهای بیهوده میشه شما از یه طرف دوست داری Gears Of War بازی کنی ولی خوب از طرف دیگه مثلا MGS4 رو از دست میدی و خوب هر دو بازی رو هم دوست داری و اینجاست که اگه نتونی هر دو کنسول رو تهیه کنی باید دل رو به دریا بزنی و اونی که بیشتر دوست داری رو انتخاب کنی . (واقعا سخته ) :crying1:

TRUTH

کاربر سایت
Sep 7, 2006
538
احسان جان منظورش با شما نبود میخواسته بگه Only_sony_ps3 خلاصه کردش شده نام کاربری شما حواسش نبوده با اینکار به یکی دیگه داره میگه تعصبی!;)

ONLY_SONY_PS3

کاربر سایت
Apr 14, 2007
695
احسان جان منظورش با شما نبود میخواسته بگه Only_sony_ps3 خلاصه کردش شده نام کاربری شما حواسش نبوده با اینکار به یکی دیگه داره میگه تعصبی!;)
عزیز شما نمیخواد حرف دیگرانو ترجمه کنی. به من چه ربطی داره اخه؟؟؟؟ من خودم برای اینکه بیخودی بحث های اضافی پیش نیاد دارم میگم هر کنسولی انتخابش سلیقه ای هست حالا شما دوباره میای میگی من تعصبی حرف میزنم من بار ها گفتم 360 هم یه سری عنوان ها مثل alan wake داره و نمیشه ازش گذشت . اون اقا هم فرق بین اسم من و اقای سونی رو میدونه شما نمیخواد از زبونه دیگران حرف بزنی.

Sand Wraith

کاربر سایت
Mar 7, 2007
296
البته همش هم سليقه اي نيست !!!
مثلاً من عاشق سبک های بازی های xbox هستم !!!
ولی دارم ps3 ميگيرم !!! چرا ؟؟؟ بخاطر کيفيت ساخت اين دستگاه...

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
البته همش هم سليقه اي نيست !!!
مثلاً من عاشق سبک های بازی های xbox هستم !!!
ولی دارم ps3 ميگيرم !!! چرا ؟؟؟ بخاطر کيفيت ساخت اين دستگاه...
خب به نظرم شما خیلی اشتباه کردی!!;)
یعنی چی؟!
شما وقتی از سبک بازیهای یه کنسول خوشت نیاد میری میخریش ا کیف کنی کیفیت ساختش خوبه؟:laughing:
بابا ایول داری شما...

Sand Wraith

کاربر سایت
Mar 7, 2007
296
خب به نظرم شما خیلی اشتباه کردی!!;)
یعنی چی؟!
شما وقتی از سبک بازیهای یه کنسول خوشت نیاد میری میخریش ا کیف کنی کیفیت ساختش خوبه؟:laughing:
بابا ایول داری شما...

خوب شما اشتباه کردی...
شما يه طوری مقايسه کردی انگاری WII رو داری با XBOX مقايسه ميکنی.

نخير جانم !
بنده هم PS1 داشتم... هم PS2 ...اما سبک بازی های xbox رو ترجيح ميدم ! سبک بازی های PS3و XBOX هم زياد فرقی نداره !
هرچی اون نداشته باشه با اون اسم ولی همون سبک بازی رو روی کنسول داره ( حالا شايد با گرافيک پايين تر ! که اينهم مطمئناً موقتی هست )

بنده يک کنسول stable ميخوام ! که بتونم بازی روش کنم ( اونهم روزی 1 ساعت شايد کمتر ! ):cool:

تخم مرغ شانسی نميخرم ! دارم بالای 400 تومان پول ميدم !!!:)

البته اگه elite کيفيت ساختش مناسب باشه ( تا با چشم نبينم ) حتماً همينرو elite رو ميگيرم .....

درضمن، شما گردن کج ميکنی پيشه بابات ميگی پول بده !!! بنده چون خودم در ميارم بايد چيزی بگيرم که مطمئن باشم از خريدش !:)

پيروز باشی !

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
خوب شما اشتباه کردی...
شما يه طوری مقايسه کردی انگاری WII رو داری با XBOX مقايسه ميکنی.

نخير جانم !
بنده هم PS1 داشتم... هم PS2 ...اما سبک بازی های xbox رو ترجيح ميدم ! سبک بازی های PS3و XBOX هم زياد فرقی نداره !
هرچی اون نداشته باشه با اون اسم ولی همون سبک بازی رو روی کنسول داره ( حالا شايد با گرافيک پايين تر ! که اينهم مطمئناً موقتی هست )

بنده يک کنسول stable ميخوام ! که بتونم بازی روش کنم ( اونهم روزی 1 ساعت شايد کمتر ! ):cool:

تخم مرغ شانسی نميخرم ! دارم بالای 400 تومان پول ميدم !!!:)

البته اگه elite کيفيت ساختش مناسب باشه ( تا با چشم نبينم ) حتماً همينرو elite رو ميگيرم .....

درضمن، شما گردن کج ميکنی پيشه بابات ميگی پول بده !!! بنده چون خودم در ميارم بايد چيزی بگيرم که مطمئن باشم از خريدش !:)

پيروز باشی !
سلام
من چه مقایسه ای کردم؟!چرا به این نتیجه رسیدی نمیدونم...
جریان ps1 , ps2 کاملا فرق میکنه ps1 که رقیب نداشت پس محکوم به خریدن بودی ps2 باتوجه به اینکه یه ارشیو خیلی بزرگ بازی از سبک های مختلف داشت رو رفتی خریدی ارشیوی که همه سبک بازی شاملش میشد!
ولی از این طرف جریان xbox360 , ps3 کاملا فرق میکنه 360 بازی های اکشن بیشتری که باب تبع شما هست که ps3 خیلی در این زمینه پایین تره البته نمیگم بازی اکشن نداره مطمئنا داره خوبش هم داره ولی در مقابل 360 نسبت بازی های اکشنش کمتره! گفتم اکشن چون میدونم منظورت از اینکه از سبک بازیهای 360 بیشتر خوشم میاد بازیهای اکشنه...
عزیزم هر چی خرابی 360 هم قابل پیشگیریه مطمئن باش اگه شرایط محیطش رو طوری درست کنی که در بهترین شرایط باشه مطمئن باش هیچ مشکلی پیش نمیاد اگه یه اینترکولر هم بندازی تنگش فبهلمراد!!!! دیگه مطمئن مطمئن میشه...تخم مرغ شانس هم نمیخری مطمئن باش بهتر از اینه که بری کنسولی بخری که از سبک بازیهاش خوشت نمیاد در نتیجه بازی باهاش نکنی ولی با خودت بگی خب خیالم راحته دستگاهم مشکلی نداره!

W00T1991

کاربر سایت
Feb 5, 2007
1,588
نام
محمد
سلام دوستان عزیزم اینجا میخوام براتون یه مقاله ر رابطه با مقایسه دو کنسول پی اس 3 و ایکس باکس 360 رو بزارم
در اول صحبت هام بگم که من هیچ ادعایی ندارم در زمینه کنسول ها ندارم و هرچی هم که میدونم از تاپیک مختلف و دوستان عزیز در بازی سنتر یاد گرفتم
مقایسه خودمو با بازی ها شروع میکنم اینا لیست بازی های درست و حسابی کنسول ها به نظر من هستن و در ضمن بازی های مشترک با پی سی و مشترک بین دو کنسول هم ذکر شده البته این بازی ها به نظر من پهترین بازیهاست و ممکنه که نظر من با شما فرق کنه اما اینها بازی های اصلی هستن

X360:

Fable-2
mass effect
Halo-3
halo Wars
Gears Of War-2
Too Human
Lost Odyssey
SC5
Tenchu Z

X360 & PC:

Alan Wake
Kane & Lynch: Dead Men
Two Worlds
BioShock
Shadowrun

PS3

Lair
MGS4
Getaway 3
Monster kingdom
Warhawk
Gran Turismo 5
FF-13
Afrika
Ratcher & clank
Teken-6
CodedArms Assault
Write Night nine
Eight Days
Heavenly Sword
Kill Zone-2
God Of War-3
Ninja Gaiden Sigma
Next Gen J&D
Soccer pro
( اسم کاملش یادم نیست شرمنده )

X360 & PS3:

Grand Theft Auto IV
resident evil 5
silent hill 5
Army of Two
Virtua Fighter 5
The Darkness
Burnout 5
Fatal Inertia
Dark Sector
Golden Axe
Indiana Jones

X360 & PS3 & PC:

Devil May Cry 4
Assassins Creed
Alone in the Dark
Brothers in Arms: Hell's Highway
Stranglehold
Harry Potter and the Order of the Phoenix
Pirates of the Carribean: At World's End

باید از اقای سونی ( احسان خان ) به خاطر گذاشتن اسم این بازی ها تشکر کنم

من اینجا راجع به برتری یه بازی برابر بازی دیگه هیچ حرفی نمیزنم چون این کار از پایه غلط هست اما باید اینجا به یه نکته اشاره کنم که باید قبول کرد که عنوان های اختصاصی 360 بیشتر هست نگید نیست چون 360 حدود 48 عنوان اختصاصی داره که شاید همش به درد بخور نباشن اما تعداد زیادیش خوب هستن پس تا اینجا شرکت سونی ضعیف عمل کرده و اگه شما میگید که باید صبر کرد من هم در عوض میگم سونی هیچ وقت در راضی کردن شرکت ها برای دادن بازی اختصاصی موفق نبوده به جز چند بازی خاص که اونها رو تا حالا اختصاصی حفظ کرده و باید گفت که توی این قسمت سونی هرچه قدر هم پول خرج کنه به پای ماکرو نمیرسه
اگه میخواید لیست بازی های احتصاصی 360 رو ببینید به این تاپیک مراجعه کنید ( اخرین صفحه های تاپیک رو نگاه کنید )
معرفی بازی های اینده همراه با عکس و تریلر

خوب حالا میرسیم به بخش بازی های مشترک
تا اینجا که همه شاهد بودن که 360 در چند بازی مثل اسپلینترسل قوی تر بوده البته پی اس 3 هم در ابلیوین برتری داشته که میشه گفت برتری در لودینگ بود همون هم به خاطر پردازنده ی سل بودش حالا باید منتظر بازی مشترک اینده باشیم تا ببینیم که وضع چطور خواهد بود تا اون موقع هم صد در صد سازنده های بازی با سیستم پی اس 3 اشنا شدن
اما اگه بازی ها اومدن لطفا بازی هایی رو در نظر بگیرین که با هم برای دو کنسول ریلیز بشن نه مثلا یه بازی امسال برای 360 بیاد بعد ساله دیگه نسخه پی اس 3 وارد بازار بشه و شما بگید که پی اس 3 برتره این جوری نه فقط بازی هایی که با هم ریلیز بشن میتونن برتری یه کنسول رو در زمینه بازی های مشترک نشون بدن

سخت افزار

دیگه این بر همه واضح هست که پردازنه ی سل از پردازنده 360 برتره ولی در زمینه گرافیک 360 برتره که این برتری خیلی محسوس نیست ولی برتری سل محسوس هست
در این زمینه باید به برتری پی اس 3 در داشتن بلوری نیز اشاره کرد که البته این برتری فعلا به درد ما ایرانی ها نمیخوره چون نه فیلم داریم روی بلوری و نه دیسک خام و نه رایترش ارزونه
اما یه چیزی که یادم رفت اچ دی ام ای هست که پی اس 3 ورژن 1.3 هست و در الیت 1.2 پس اینم یه برتری دیگه در زمینه سخت افزار برای پی اس 3
در مورد سایر لوازم جانبی کنسول ها چیزی نمیگم چون سلیقه ای مثلا به سلیقه من دسته 360 خیلی بهتره و خوش دست تره تازه ویبره ی خیلی باحالی هم داره اما شاید یکی دیگه بگه دسته پی اس 3 بهتره که موشن سنسینگ داره و اون برتره پس می بینید که سلیقه ای هست

بازی انلاین
فکر کنم همتون میدونید که ایکس باکس لایو سرتر از محیط انلاین پی اس 3 هست پس روش بحثی نمیکنم

قیمت کنسول ها :
قیمت الیت بدون اچ دی دی وی دی رام : $ 479
قیمت پی اس 3 : $ 599
میبینید که 360 در حدود 120 دلار ارزون تره

در مورد استفاده های مولتی مدیا هم تقریبا برابر هستند مثلا 360 avi ساپورت میکنه که پی اس 3 نمیکنه یا
بر عکس پی اس 3 ی سری فرمت صوتی و تصویری رو ساپورت میکنه که 360 ساپورت نمیکنه یا اینکه
مثلا میشه روی هارد پی اس 3 عکس ریخت و نگاه کرد که با 360 نمیشه ( البته اینم بگم که روی 360 هم میشه عکس ریخت و به عنوان والپیپر ازش استفاده کرد )
اگه بلوری رو در نظر نگیریم ( گفتم که بلوری فعلا به درد ما نمیخوره اما اچ دی وی دی رام ممکنه در اینده نزدیک توی ایران جا بیفته ) تقریبا برابر هستن اما کمی زور پی اس 3 در این زمینه می چربه
اگر به اطلاعات بیشتر در زمینه مولتی مدیا نیاز داشتین اقای واکاشیزوما ( wakashizuma ) میتونن شما رو در این زمینه یاری کنند که اطلاعات بسیار کاملی دارند و یا میتونید از مقالشون استفاده کنید

و یه نکته دیگه شاید که طرفدارای پی اس 3 بگن لایو دیگه یه برتری به حساب نمیاد چون با کنسول هک شده نمیشه وارد شد اما باید اینم در نظر داشت که تازه در این زمینه فعلا برابر هستن چون هم برای ورود به لایو باید بازی اریجینال داشته باشی و هم برای بازی با پی اس 3 به بازی اریجینال نیاز هست پس این دو مورد پای هم مساوی میشن ولی هنوز هم که مدت زیادی مونده تا پی اس 3 هک بشه و شاید هم تا موقعی که 360 هک بشه هکر ها راهی برای ورود به لایو پیدا کرده باشند

نتیجه گیری نهایی : اگه شما براتون مهم هست که بازی های اختصاصی پی اس 3 رو حتما بازی کنید و در این زمینه عزم راسخی دارین پی اس 3 انتخاب شماست
اما اگه شما طرفدار بازی های متنوع مخصوصا بازی های اکشن هستید و شرایط بازی انلاین رو هم دارین و هم بودجه کمتری دارین بهترین انتخاب شما 360 خواهد بود به دلیل محیط برتر انلاین و بازی های اکشن بهتر و قیمت ارزان تر
و اینم اضافه کنم که در اخر برنده در زمینه سخت افزار و مولتی مدیا پی اس 3 و در زمینه بازی و بازی انلاین و قیمت با ایکس باکس 360 هست
امیدوارم خسته نشده باشید
کاری داشتین یا توی فروم بگین یا توی پیام خصوصی
خدا نگهدار

LiQuiD SnakE

کاربر سایت
Jun 3, 2007
274
نام
ارسلان
بازی انلاین
فکر کنم همتون میدونید که ایکس باکس لایو سرتر از محیط انلاین پی اس 3 هست پس روش بحثی نمیکنم
البته این رو هم اضافه بکنم که محیط psn(شبکه ps3) به صورت رایگان هست ولی live این طور نیست

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
تورو خدا دعوا نكنيد Xbox 360 وps3هر دوتاشون يكي هستن همه بازي روي يكي بياد براي اون يكي هم مياد.
منتها بچه مايه دارا ميرن ps3 ميخرن و من بد بخت به همون پريميو مxbox 360اكتفا مي كنم
تا يه روزي مه بتونم جفتشو بخرم و صفا كنم ولي فكر كنم اونروز 7يا8 كنسول جديد اضافه بشه يكيش كه همينwiiكه پسر امه ي من خريده خداييش خيلي ملسه اگه جايي ديديد يه دست تنيس اوپنش رو بازي كنيد ببينيد چه حالي ميده

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر