بحث و تبادل نظر در مورد nVidia - Fermi

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
اینم بنچ مارک های 5870 و 5970 در فارکرای 2

منبع:
http://www.techpowerup.com/reviews/ATI/Radeon_HD_5870/1.html
http://www.techpowerup.com/reviews/HIS/Radeon_HD_5970_CrossFire/1.html

کاملاً هم معتبر هست، به صورت میانگین قدرتش از GF100 توی اون بنچ مارک های که گذاشتید بیشتره، نمیخوام بگم از GF100 قویتره چون 100% قدرت GF100 باید از 5870 بالاتر باشه میخوام بگم که این بنچ مارک ها تا زمان عرضه ی کارت یا قرار گرفتن بنچ مارک رسمی از خود انویدیا هیچ اعتباری ندارند ولی اون فایل PDF و همون عکس های آخر پست شما که به صورت رسمی خود انویدیا عرضه کرده فقط معتبر هستند
البته هنوز هیچ قیمتی هم برای این سری مشخص نشده و بدون در نظر گرفتن قیمت مقایسه زیاد معنی نداره چون زمان خرید نسبت Price/Performance هست که از روش میشه قطعه ی بهتر رو انتخاب کرد با سابقه ای که انویدیا داشته من شک دارم این کارت های سری جدید با قیمت زیاد مناسبی وارد بازار بشه واینکه با ورود سری جدید انویدیا کارت های سری 5000 یک کاهش خوب میخوره روی قیمتشون

ادیت:
خود Hardware Canucks گفته این تست ها جلوی ما انجام شده تازه با درایور بتا ولی اینکه چرا فرم 5870 با هیچ کدوم از بنچ مارک ها یکی نیست و اینکه منظورش از شبیه سازی 5870 چیه؟ من اینو متوجه نشدم!

اولا درود و سلام
خوشحالم كه دوستان توجه نشون دادن وتاپيكو زنده كردن:biggrin1:اما دوست داشتم مباحث روي بحث فرمي پيش بره كه دوستان فعلا به بنچا زياد واكنش نشون دادن
فقط ازتون ميخوام نوشته هاي بنده رو يكم بادقت بخونيد تا مثل اوندفه مشكل پيش نياد;)

اولا بله pdf هاي گذاشته شده كه خيلي وقت پيش تاييد شدن اما درمورد تستها كه شما از techpowerup نقل قول كرديد :

اولا درمورد بنچها قضاوت روي چند مبنا است
1:سيستمي كه با اون گرافيكو به قول معروف هندل ميكنن
2:نرم افزارها و درايورهايي كه درون بنچ ها اندازه گيري شده
3:جزئيات بازي و تمام مولفه هاي مربوط به اون

متاسفانه همين مشكل درسايت techpowerup وجود داره كه اندازه سطح جزئيات detail يا اجراشدن اونو روي dx9 يا dx10 مشخص نميكنه واسه همين اكثرا در فروم هاي خارجي مبناي اصليشون سايت هايي است كه دقيقا مشخصات جزئيات بازي رو به نمايش ميگذارن و حرفه اي ترن:
در همين لينك هايي كه شما دوست عزيز گذاشتيد تنها براي سيستم تست اين جزئياتو قرار داده
Test SystemCPU:Intel Core i7 920 @ 3.8 GHz
(Bloomfield, 8192 KB Cache)Motherboard:Gigabyte X58 Extreme
Intel X58 & ICH10RMemory:3x 2048 MB Mushkin Redline XP3-12800 DDR3
@ 1520 MHz 8-7-7-16Harddisk:WD Raptor 740ADFD 74 GBPower Supply:BFG ES-800 800WSoftware:Windows Vista 32-bit SP2Drivers:NVIDIA: 186.18
ATI: Catalyst 9.6
HD 58xx: 8.663.1 Beta 5 (AMD recommended reviewer driver)Display: LG Flatron W3000H 30" 2560x1600
zotac.jpg

• All video card results were obtained on this exact system with the exact same configuration.
  • All games were set to their highest quality setting
اين نشون ميده كه اصلا مشخص نميكنه كه دقيقا برچه مبنا وي ورلد ديتيلي و رويه چه API در حال تست گرفتن هستش واسه همين به خاطر ريزالت هاي اين سايت توي چند فروم دعوا شده:biggrin1:
شما اگه به قسمت خود تست FARCRY2 برين هيچ موردي جز توضيحات موتورگرافيكي و غيرو نميبينيد
اما من براي اينكه به شما اثبات كنم روي DX9 اجرا ميشه و جزئيات بازي روي VERY HIGH هستش نه ULTRA HIGH كه در پست هاي قبليم اشاره كردم اما كسي تره اي خورد نكرد .
اينهم تست هاي دقيق و واقعا تخصصي 5870 براي FARCRY2

SAPPH-HD5970-41.jpg

ميبينيد كه بشدت به تست هايي كه شما قرار داديد نزديكه اما جزئيات روي very high و dx9 درصورتي كه در قرار دادن جزئيات روي ultra حدود 10تا13 فريم كاهش داريم.
اينم لينكش
http://www.hardwarecanucks.com/foru...-radeon-hd-5970-2gb-oc-edition-review-17.html

درمورد price/performence هم حرفتون درسته

درمورد hd5870(simulated) هم هيچ چيزه عجيبي وجود نداره دوستمن اگه شما ارتيكل خوب بخونيد اومده معادل 5870 كه تا الان در گذشته اندازه گيري كرده گذاشته چون در زمان تست hd5870 نبوده ومقايسه با gtx285 بوده;)

رامین جان:d چرا توجه نمی کنی؟!

اون بنچ دم دست بود منم گذاشتمش چون مطمئن بودم که رو 86 فریم اجرا می کنه.
بفرما اینم یه بنچ واقعی و در همین سطح جزئیات و AF هم روی 8 تنظیم شده:

Tom's Hardware - Benchmark Far Cry 2

می بینید که 5870 75 فریم رو میده.

اینو قبول دارم که کلا نحوه پردازش و تحولات و کلا همه چیز فرمی تغییر کرده اما من اینو قبول ندارم که فعلا کارتی منتشر بکنه که 5870 رو مغلوب بکنه.

من چاكر داش عباس خودمونم هستم:biggrin1::love:

عباس جان شمام اشتباه دوستمونو كردي:biggrin1:
اولا تستها همه روي very high هستن نقل قول سايت
Benchmark/Ranch Small (1920x1200, 4AA, 8AF, Very High Quality)

درمورد تست دقيق تر هم اينو ببنيد بد نيست:biggrin1:
Far%20Cry%202%208x%20AA.png

اينم از سايت خيلي مورد اعتماد
http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-5870,2422-14.html
من hardware canucks رو بيشتر قبول دارم :biggrin1:
كلا ultra high خيلي رو گرافيكا فشار مياره:biggrin1:
اين بنچا نشون ميده كه فرمي روي ultrahigh detail فاركراي اجراشده

اميدوارم ديگه اين مبحث ادامه پيدا نكنه و دوستان رو مبحث عزيز فرمي پيش برن:biggrin1:

نمیدونم چرا یه حسّ بدی می‌گه که قراره سناریوی GeForce FX 5800 Ultra تکرار بشه...

خير دوست من اون قضيه درمورد اختلافات درمورد gpu كنسول مايكروسافت بوده كه بحث داره و اون مقوع مايكروسافت براي نحوه ي پردازش api ويندوز فقط با ati مشاوره كرد و nvidia رو راه نداد:laughing:

آخرین ویرایش:

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
این دفعه رو رامین راست می گیا:d البته همیشه راست می گی!
عجب اشتباهی کردیم! ultraرو هیچ توجه نکردیم!

ولی تا وقتی که یک بررسی درست و حسابی از این کارتا نیاد من همه چیز رو تکذیب می کنم:d

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
این دفعه رو رامین راست می گیا:d البته همیشه راست می گی!
عجب اشتباهی کردیم! ultraرو هیچ توجه نکردیم!

ولی تا وقتی که یک بررسی درست و حسابی از این کارتا نیاد من همه چیز رو تکذیب می کنم:d

منم اول گفتم چرا اينجوري شد:biggrin1: اين سايته كه اشتب نميكنه:biggrin1:

من كه مطمئنم دقيقا با اين بنچها يكي هستش:biggrin1:

راستي اون دوستمون كه در مورد price اين GPU گفته بودن همين الان مطلبي رو دربارش خوندم .شركت tsmc مدتي پيش گفته بود فروش ويفر هاي سيليكوني در ابعاد 40nm براي amd و nvidia حدود 5000$ در ميادبراي هر ويفر 40nm.و هر ويفر براي ساخت 94 تا فرمي بكار مياد اينم عكسي ازش
NVDA_GF100_Wafer_675.jpg

چقدر زياد از هركدومشون حروم ميشه:d
پس با اين حساب هزينه ي هر fermi برابر با 131$ درمياد الان براي هر cypress باتوجه به ابعاد درنظر گرفته شده 94$ براي amd درمياد.طبق پيش بيني هاي bsn براي يك فروش خوب قيمتي معادل 599 دلاره :eek: كه با اين قيمت اصلا نميتونه بفروشه پس قيمتي احتمالا $499-$549 براي gtx380 پيش بيني كرده:(( وبراي gtx360 هم $349-$399 پيشبيني كرده.
لينك
http://www.brightsideofnews.com/news/2010/1/21/nvidia-gf100-fermi-silicon-cost-analysis.aspx

آخرین ویرایش:

kiyani_behzad

کاربر سایت
Jul 27, 2008
135
نام
بهزاد
بله بعد از اینکه خودم پست رو زدم یک دور خوندم که ببینم اصلاً با چه دایرکت ایکسی تست شده چون خودم هم به شک افتاده بودم ولی چیزی پیدا نکردم ولی از اونجایی که توی ویستا تست کردند گفتم شاید با 10 باشه، ولی باید این رو در نظر بگیرید که تمامی این کارت ها رو باید توی یک حالت تست کرده باشند و برای مقایسه بین کارت ها تست های Techpowerup خوب هستند من شخصاً از بنچ مارک ها فقط برام مقایسه کارت به کارت استفاده میکنم نه تعداد فرمی که داده
یک سوال نوع دایرکت ایکس رو میشه برای اجرای بازی انتخاب کرد؟

اما منم گفتم که تا عرضه ی رسمی کارت نمیشه نظر درستی در مورد این بنچ مارک ها داد تا هر دو کارت روی یک سیستم تست نشه نمیشه روی این فرم ها هیچ حسابی کرد چون به هر حال الان چیپ طراحی شده و احتمالاً آماده هست ولی بورد فکر کنم هنوز در حالت بتا باشه تا زمان عرضه تغییراتی میتونه بکنه و با عرضه درایور اصلی به هر حال باز هم پرفورمنس افزایش پیدا میکنه

ولی باید در نظر بگیریم انویدیا توی این نسل بازار خیلی زیادی رو از دست داد

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
بله بعد از اینکه خودم پست رو زدم یک دور خوندم که ببینم اصلاً با چه دایرکت ایکسی تست شده چون خودم هم به شک افتاده بودم ولی چیزی پیدا نکردم ولی از اونجایی که توی ویستا تست کردند گفتم شاید با 10 باشه، ولی باید این رو در نظر بگیرید که تمامی این کارت ها رو باید توی یک حالت تست کرده باشند و برای مقایسه بین کارت ها تست های Techpowerup خوب هستند من شخصاً از بنچ مارک ها فقط برام مقایسه کارت به کارت استفاده میکنم نه تعداد فرمی که داده
یک سوال نوع دایرکت ایکس رو میشه برای اجرای بازی انتخاب کرد؟

اما منم گفتم که تا عرضه ی رسمی کارت نمیشه نظر درستی در مورد این بنچ مارک ها داد تا هر دو کارت روی یک سیستم تست نشه نمیشه روی این فرم ها هیچ حسابی کرد چون به هر حال الان چیپ طراحی شده و احتمالاً آماده هست ولی بورد فکر کنم هنوز در حالت بتا باشه تا زمان عرضه تغییراتی میتونه بکنه و با عرضه درایور اصلی به هر حال باز هم پرفورمنس افزایش پیدا میکنه

ولی باید در نظر بگیریم انویدیا توی این نسل بازار خیلی زیادی رو از دست داد

براي سوال اول : بله دوست من از زمان عرضه ي lost planet شما روي ويندوز ويستا ميتونستيد هم dx9 و هم dx10 داشته باشيد و از هركدوم راضي تر بوديد روي اون api اجرا كنيد(از اولش كه فقط dx9 انتخاب مبكردم چون تفاوتشون بسيار ناچيز بود:biggrin1:)

حرف شما كاملا درسته و بايد فرمي تحت شرايط يكسان تست بشه . درمورد ازدست دادن بازار ميشه گفت كلا واگذار كرد:biggrin1: الان amd داره هر روز باخيال راحت dx11 اين نسلشو بدون رقيب ميفروشه كلا به نظر من هر روز كه انويديا در فرمي تاخير داشت كلي از طرفدارانش كم ميشدن و اين يعني به سمت ati رفتن.

kiyani_behzad

کاربر سایت
Jul 27, 2008
135
نام
بهزاد
و اینجا بود که اسم سری جدید به GTX 4xx تغییر پیدا کرد :biggrin1:
احتمالاً پیشرفتشون در حد 2 نسل بوده :smile:
سری 3xx قرار هست دایرکت ایکس 10و10.1 ساپورت باشند، میگن احتمالاً همون سری های قدیی با کمی تغییرات در این نسل 3xx قرار بگیره ولی هنوز چیزی مشخص نیست فعلاً یک مدل 3xx معرفی کرده به اسم GeForce 310
http://www.nvidia.com/object/product_geforce_310_us.html

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
ايا براي ورود هيولا اماده ايد؟؟

header_paxeast2010.jpg

با اينكه هنوز اطلاعات كاملي از gtx480 و gtx470 فاش نشده سايت saborpc قيمت هاي اين هيولا رو براي فروش قرار داده.

نكته ي بسيار جالب اينكه 512 stream processor در چيپ هاي gtx480 يني gf100 فرمي نهفته است درصورتي كه پيش از اين انويديا با كم كردن 10 درصدي sp ها اونو 448 كرده بود.

پس احتمالا بايد منتظر بنچ هاي جديدي باشيم

moghazzal

کاربر سایت
Oct 30, 2008
152
نام
reza
ايا براي ورود هيولا اماده ايد؟؟

header_paxeast2010.jpg

با اينكه هنوز اطلاعات كاملي از gtx480 و gtx470 فاش نشده سايت saborpc قيمت هاي اين هيولا رو براي فروش قرار داده.

نكته ي بسيار جالب اينكه 512 stream processor در چيپ هاي gtx480 يني gf100 فرمي نهفته است درصورتي كه پيش از اين انويديا با كم كردن 10 درصدي sp ها اونو 448 كرده بود.

پس احتمالا بايد منتظر بنچ هاي جديدي باشيم

یعنی ما باید منتظر ورود یک چیزی در حدود 10% قوی تر از 295 باشیم؟

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
یعنی ما باید منتظر ورود یک چیزی در حدود 10% قوی تر از 295 باشیم؟

چيزي مشخص نيست دوست من قبلا يكسري بنچ منتشر شده بود كه نشون ميداد تا حدي قوي تر از 295 هستش اما مشخص نشد كه نسخه 448 sp بوده يا 512 sp

با اين قيمت نجومي 680 دلاري كه البته هنوز تاييد نشده من موندم انويديا ميخواد چيكار كنه

آخرین ویرایش:

kiyani_behzad

کاربر سایت
Jul 27, 2008
135
نام
بهزاد
چيزي مشخص نيست دوست من قبلا يكسري بنچ منتشر شده بود كه نشون ميداد تا حدي قوي تر از 295 هستش اما مشخص نشد كه نسخه 448 sp بوده يا 512 sp

با اين قيمت نجومي 680 دلاري كه البته هنوز تاييد نشده من موندم انويديا ميخواد چيكار كنه
آره چیزی مشخص نیست منم چند روزی هست خبر قیمت 699 دلاری رو شنیدم ولی توجه نکردم چون با عقل جور در نمیاد با همچین قیمتی عرضه بشه و اینکه فقط همین یک سایت این قیمت رو اعلام کرده و بقیه سایت ها نقل قول کردند و لینک به همون دادن اگه قرار باشه با این قیمت عرضه بشه باید چیز خیلی خاصی باشه

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
آره چیزی مشخص نیست منم چند روزی هست خبر قیمت 699 دلاری رو شنیدم ولی توجه نکردم چون با عقل جور در نمیاد با همچین قیمتی عرضه بشه و اینکه فقط همین یک سایت این قیمت رو اعلام کرده و بقیه سایت ها نقل قول کردند و لینک به همون دادن اگه قرار باشه با این قیمت عرضه بشه باید چیز خیلی خاصی باشه

مرسي

اين انويديا كلا رو اعصابه:biggrin1:رواني كرد مارو با اين فرميش

به نظر من احتمالش خيلي كمه با همچين قيمتي عرضه بشه مگه انويديا و سرانش .....:-"

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
نخستین رونماییی از کارت GTX470 مبتنی بر فرمی در نمایشگاه سبیت سال جاری میلادی

کارت مجهز به هسته گرافیکی GF100-375-A3 GPU
ودارای یک کانکتور 8 پین و یک کانکتور 6 پین تغذیه برق میباشد

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141

طبق اطلاعات این پیکیج کارت مذکور مجهز به یک و نیم گیگابایت حجم حافظه گرافیکی GDDR5 میباشد همچنین از تکنولبوزیهای PhysX, CUDA/ SLI,/3D Vision و دایرکتکس نسخه 11 پشتیبانی خواهد نمود.

همچنین یک کانکتور 6 پین و یک کانکتور 8 پین تغذیه برق کارت که جهت راه اندازی نیاز به پاور با خروجی 600 وات و 42 آمپر قدرت در شاخه ریل 12 ولت میباشد .همچنین 4 گیگابایت رم در سیستم مورد استفاده توصیه شده است

قیمت براوردی 500 الی 600 یورو

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
وحيد جان تصاوير شما لود نميشن

تصاويري از pcb برد gtx480 منتشر شده

GTX480_01.jpg

GTX480_02.jpg

براي تغذيه اين قول پر مصرف حداقل يك پاور 600 وات لازمه