بحث و تبادل نظر در مورد nVidia - Fermi

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
شما پیش بینی تو برا خودت نگه دار ati همیشه تو پاییز نسل جدید کارت های خودشو معرفی می کنه
درست عزیزم ولی هر نسل از GPU یا CPU میاد سال اول که میاد نمونه های کمتری با اون معماری داره و کم کم زیاد میشه نه یک باره این همه GPU به بازار بیاد میدونی چرا میگم چون اگه هز سال بخواد GPU بیاد مثل اینه که هز سال بخواد یک بازی بیاد.برای همین پیشرفت و تحول توش کم میشه و یک جورایی تجاری میشه.

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,247
نام
سروش
درست عزیزم ولی هر نسل از GPU یا CPU میاد سال اول که میاد نمونه های کمتری با اون معماری داره و کم کم زیاد میشه نه یک باره این همه GPU به بازار بیاد میدونی چرا میگم چون اگه هز سال بخواد GPU بیاد مثل اینه که هز سال بخواد یک بازی بیاد.برای همین پیشرفت و تحول توش کم میشه و یک جورایی تجاری میشه.

ببین عزیز منظور من رو متوجه نشدی من می گم هر سال نسل جدید رو معرفی میکنه مثل سال گذشته که
4000 بود امسال 5000 و سال دیگه 6000 من نگفتم سالی یه کارت میده بیرون مثلا با معرفی سری جدید
همیشه X850 یا X870 رو میده و چند ماه بعد شروع میکنه دادن مدل های دیگه;)

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
مطمئنا این بار انویدیا شکست نمیخوره. اگر چه دفعه قبل هم با اومدن GTX290 کفه ترازو باز هم از سمت انویدیا خوابید و پیروز شد. البته این بخشی از رقابت بود . فروش و قیمتها هم سرجای خود. که اگه به رقابت با سالهای قبلش دوران سری 8و 9 و سری 3000 مقایسه بشه برا انویدیا یه شکست نباشه یه پیروزی دلچسب نبود.

چون هنوز نیومده ای تی آی داره از سری 6000 تو پاییز آینده حرف میزنه!!!! با وجود اینکه مدت زیادی از سر در آوردن سری 5000 نگذشته.
به نظر من این یه کم عجیبه و احتمالا AMD/Ati به شکست خودش در این دوره واقف و میخواد نبرد رو به دست سری 6000 بسپاره.
فعلا که انویدیا داره بازی در میاره و هر ماه یه تعداد تصاویر فیک رو روانه سایت ها می کنه و یه هفته بعد معلوم می شه که این تصاویر قلابی بودن و در حال حاضر هم که ATi سر حرفش بوده و حرف اول رو در زمینه کارت گرافیک می زنه.

XagroX

کاربر سایت
Dec 1, 2008
1,268
نام
عرفان
شما پیش بینی تو برا خودت نگه دار ati همیشه تو پاییز نسل جدید کارت های خودشو معرفی می کنه

... شاید یادت بیاد سری 4000 خیلی قبلتر از پاییز سال گذشته اومدن.
یه کمی هم مودبانه تر حرف بزنی بد نیست .:mad: بخشی از تاپیکهای انجمن جای تبادل نظرات.به عنوان تاپیک هم توجه کن. پس کسی نیومده که چیزی رو برا خودش نگه داره.

آخرین ویرایش:

bluray

کاربر سایت
Sep 5, 2008
314
نام
احسان
ما هرجا می ریم بحث و دعوا هست . داستان انویدیا و ای تی آی هم مثل pes , fifa می مونه دقیقا . اما من هم یه مقاله می گذارم براتون از دایرة المعارف ویکیپدیا . مقاله خوبی هست . فکر کنم قابل توجه باشه . تا این کارت های رسما وارد بازار نشه اصلا قابل صحبت کردن نیستن . پس خواهشا جهتگیری نکنید چون هر لحظه امکانش هست که طرفداران یکی از دو کمپانی در این گفتگو بازنده باشند .
http://en.wikipedia.org/wiki/GeForce_300_Series

http://en.wikipedia.org/wiki/Compari...rce_300_Series

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
چندي پيش انويديا يه سري پرفورمنس براي gf100 داده بود كه در چند فروم خارجي مطرح شده بود.
FarCry2.jpg

dark_void_test.jpg

حال سايت hardware canucks به طور مفصل اين ابر تراشه رو برسي كرده و همچنين پرفورمنس هاي جديد منتشر شده رو تاييد كرده
GF100-42.jpg

GF100-43.jpg

براي drakvoid

GF100-44.jpg

اينها نشون ميدن كه انويديا الكي مارو توي خماري نذاشته بوده:biggrin1:تفاوت پرفورمنس بين gt200 و gf100 باور نكردنيه و نكته ي مهم اينكه با توجه به فاصله اش نسبت hd5870 قطعا رقيبي مقتدر براي 5970 هستش.

برسسي فوقولاده و ميكروسكوپي اين ابر تراشه رو ميتونيد لينك پايين مطالعه كنيد

http://www.hardwarecanucks.com/foru...-nvidia-s-geforce-gf100-under-microscope.html

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
اينها نشون ميدن كه انويديا الكي مارو توي خماري نذاشته بوده:biggrin1:تفاوت پرفورمنس بين gt200 و gf100 باور نكردنيه و نكته ي مهم اينكه با توجه به فاصله اش نسبت hd5870 قطعا رقيبي مقتدر براي 5970 هستش.
چی می گی رامین؟!:d
5870 فارکرای رو با همین سطح جزئیات با فریم 86 اجرا می کنه، این بنچها دروغ هستن.
قضیه بذار در کوزه آبشو بخوره:d

توجه کنید که AA روی 8 تنظیم شده.
تازه با این وجود تو تست بالا که روی 4 تنظیم شده باز هم نرخ فریم از این پایینتره.
بنچ هم که تابلوئه که ماله تومز هستش و کاملا معتبره.

farcry2gtx300.png

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
چی می گی رامین؟!:d
5870 فارکرای رو با همین سطح جزئیات با فریم 86 اجرا می کنه، این بنچها دروغ هستن.
قضیه بذار در کوزه آبشو بخوره:d

توجه کنید که AA روی 8 تنظیم شده.
تازه با این وجود تو تست بالا که روی 4 تنظیم شده باز هم نرخ فریم از این پایینتره.
بنچ هم که تابلوئه که ماله تومز هستش و کاملا معتبره.

:eek:كجا ميتونه 86 بره الان توي تستايي كه گذاشتي 1680*1050 داره ميانگين 66 تا فريم ميده جزئياتم روي اولترا هستش كه توي 1920*1200 دقيقا 57 فريم ميده كه اگه ف-يلتره ضد لبه دار شدن(AA) رو به 4x برسوني دورو بره همون 64 تا فريم ميده كه بايك تلورانس اندك و با توجه به اينكه سيستم تست شده مشخص نبوده 99% انطباق دارن:biggrin1:
راستي عباس جان اون تست بنچي رو كه گذاشتي مال خيلي وقت پيشه و توي فرومه تامز از طرف تامز نقل قول شده بود كه بعدا همراه با تست GURU3D هرجفتشون فيك از اب در اومدن كه اگه يادت باشه چندجا واسش دعوا شد :d

نه عباس جان اين تستها كاملا معتبره عزيز.سايت hardware canucks يكي از معتبر ترين سايت هاي سخت افزار هستش كم از تامز نداره:biggrin1: اينها تا به حال تائييد شده ترين تست هاي مربوط به gf100 هستن و از اين بالا تر نداريم خود تامز هم كه الان در صدر قسمت گرافيكش اونو مورد برسي قرار داده گفته بنچي ازش موجود نيست;)
لينك
Nvidia’s GF100: Graphics Architecture Previewed, Still No Benchmarks

http://www.tomshardware.com/reviews/gf100-fermi-directx-11,2536.html

اما منم مثل تو كه هميشه ته قلبت بهش شك داشتي تا ماه مارس صبر ميكنم ببينم اين NVIDIA چه گلي ميخواد به سرش بزنه.:biggrin1:

بحث جالب درموردش اينه كه 5970 روي همين 58 تا 62 تونسته روي اولترا هاي در 2560*1600 هرتز بده كه نشون ميده با فرمي رقابت شديدي خواهند داشت.توي بنچاي قبلي فرمي 66 بوده در aa8x كه باتوجه به تست كانوك 61 در aa4x يكمي غير منطقي بوده.

نكته ي مهم در مورد اين ابر GPU اينه كه واقعا توي پردازش تصاوير تحول ايجاد كرده:love:

نمونش نحوه كار با كش L2 و نوع پردازش ROP هاست . كلا انويديا ساختار GPU جديدي رو طراحي كرده دقيقا مثل ارتقائ سري X800 ATI به X1800 كه يك تحول اساسي بود(بر عكس N70) مجموع اينها و تكنيكهاي نرم افزاري مثل

Quicker Jittered Sampling Techniques
GF100-20.jpg

32x CSAA Mode for Improved AA

GF100-23.jpg

كه اين يكي به خاطر اينكه حتي با اينكه 2 برابر خطاي شكستگي رو كمتر ميكنه اما بخاطر سازگاري با فرمي پرادزش راحت تري حتي نسبت به AA:8X داره

GF100-24.jpg

تاثيرش رو توي كيفيت ميتونين ببنين;)
GF100-25.jpg

GF100-26.jpg

آخرین ویرایش:

kiyani_behzad

کاربر سایت
Jul 27, 2008
135
نام
بهزاد
اینم بنچ مارک های 5870 و 5970 در فارکرای 2

farcry2_1920_1200.gif

farcry2_2560_1600.gif

منبع:
http://www.techpowerup.com/reviews/ATI/Radeon_HD_5870/1.html
http://www.techpowerup.com/reviews/HIS/Radeon_HD_5970_CrossFire/1.html

کاملاً هم معتبر هست، به صورت میانگین قدرتش از GF100 توی اون بنچ مارک های که گذاشتید بیشتره، نمیخوام بگم از GF100 قویتره چون 100% قدرت GF100 باید از 5870 بالاتر باشه میخوام بگم که این بنچ مارک ها تا زمان عرضه ی کارت یا قرار گرفتن بنچ مارک رسمی از خود انویدیا هیچ اعتباری ندارند ولی اون فایل PDF و همون عکس های آخر پست شما که به صورت رسمی خود انویدیا عرضه کرده فقط معتبر هستند
البته هنوز هیچ قیمتی هم برای این سری مشخص نشده و بدون در نظر گرفتن قیمت مقایسه زیاد معنی نداره چون زمان خرید نسبت Price/Performance هست که از روش میشه قطعه ی بهتر رو انتخاب کرد با سابقه ای که انویدیا داشته من شک دارم این کارت های سری جدید با قیمت زیاد مناسبی وارد بازار بشه واینکه با ورود سری جدید انویدیا کارت های سری 5000 یک کاهش خوب میخوره روی قیمتشون

ادیت:
خود Hardware Canucks گفته این تست ها جلوی ما انجام شده تازه با درایور بتا ولی اینکه چرا فرم 5870 با هیچ کدوم از بنچ مارک ها یکی نیست و اینکه منظورش از شبیه سازی 5870 چیه؟ من اینو متوجه نشدم!

آخرین ویرایش:

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
رامین جان:d چرا توجه نمی کنی؟!

اون بنچ دم دست بود منم گذاشتمش چون مطمئن بودم که رو 86 فریم اجرا می کنه.
بفرما اینم یه بنچ واقعی و در همین سطح جزئیات و AF هم روی 8 تنظیم شده:

Tom's Hardware - Benchmark Far Cry 2

می بینید که 5870 75 فریم رو میده.

اینو قبول دارم که کلا نحوه پردازش و تحولات و کلا همه چیز فرمی تغییر کرده اما من اینو قبول ندارم که فعلا کارتی منتشر بکنه که 5870 رو مغلوب بکنه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر