بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,362
نام
Majid
الان بخوان ADSL به VDSL تغییر بدن پس هزینه نداره؟ بعد وضعیت خط بهتر نمیشه؟ مثلا پینگ بهتر بشه یا سرعت آپلود بره بالا، چون من الان 8 مگابیت میگیرم تا 12 میره مشکلی با سرعت ندارم اما سرعت آپلود باید خیلی بهتر از اینا باشه.

reza3533

کاربر سایت
Jun 14, 2006
193
نام
Mreza
بچه ها خط تلفن ما اینطوریه که وقتی تماس میگیریم صدای طرف پشت تلفن خیلی نامفهموم همراه با خط و خش شنیده میشه اینم بخاطر نویزه؟

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661
دوستان یک سری اطلاعات برای عزیزانی که نمیدونند قضیه چیه :
1-این سرینو در اصل فقط برای مشتریان مخابرات هست که همین الان روی خطشون ADSL دارند.
2-گفتند 2 میلیون نفر تا پایان سال ، شما در نهایت 20000 نفر حساب کن که اکثریت هم احتمالا برای تهران باشه
3-به جز مخابرات ، این داستان شامل حال بقیه سرویس دهنده ها نمیشه ! یعنی دوست عزیزی که میفرمایید شاتل و... هم VDSL دارند ، در اصل ربطی به این موضوع ندارند ، شرکت های خصوصی فقط در صورتی میتونند VDSL ارائه بدن که مثلا یک ساختمان 30 واحد ، تمام واحد هایش یا اکثریتش آماده دریافت این سرویس باشند .
4-پینگ VDSL فقط در حد 5MS از پینگ ADSL مخابرات کمتر هست ، ولی سرعتش در صورت بودن امکانات ، تا 100 مگ هم میره( هم آپلود هم دانلود)

VDSL : شما از مرکز تا یک باکسی مثلا 100 متری خونه فیبر هستید ، از اونجا به بعد مسی (حداکثر سرعت در ایران حدود 100 مگ )
FTTH : کل مسیر تا خود مودم فیبر هست ( حداکثر سرعت تست شده در ایران 1گیگ ، ولی 300 مگ حداکثر سرعت تحویلی به مشتری )

در مورد زیتل :
من این سرویس رو تست کردم ، 150 هزار تومن ماهانه باید بدید ، ولی فقط برای دانلود کردن خوبه .البته اینم در نظر بگیرید که سرعت هایی که تبلیغ میکنند معمولا به سرور های داخلی هست و خارجی معمولا نصف هست . پینگش هم تحت هیچ شرایطی مناسب گیم نیست ( نوسانی و بالا )

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
1-این سرینو در اصل فقط برای مشتریان مخابرات هست که همین الان روی خطشون ADSL دارند.
2-گفتند 2 میلیون نفر تا پایان سال ، شما در نهایت 20000 نفر حساب کن که اکثریت هم احتمالا برای تهران باشه
3-به جز مخابرات ، این داستان شامل حال بقیه سرویس دهنده ها نمیشه ! یعنی دوست عزیزی که میفرمایید شاتل و... هم VDSL دارند ، در اصل ربطی به این موضوع ندارند ، شرکت های خصوصی فقط در صورتی میتونند VDSL ارائه بدن که مثلا یک ساختمان 30 واحد ، تمام واحد هایش یا اکثریتش آماده دریافت این سرویس باشند .
4-پینگ VDSL فقط در حد 5MS از پینگ ADSL مخابرات کمتر هست ، ولی سرعتش در صورت بودن امکانات ، تا 100 مگ هم میره( هم آپلود هم دانلود)

VDSL : شما از مرکز تا یک باکسی مثلا 100 متری خونه فیبر هستید ، از اونجا به بعد مسی (حداکثر سرعت در ایران حدود 100 مگ )
FTTH : کل مسیر تا خود مودم فیبر هست ( حداکثر سرعت تست شده در ایران 1گیگ ، ولی 300 مگ حداکثر سرعت تحویلی به مشتری )

در مورد زیتل :
من این سرویس رو تست کردم ، 150 هزار تومن ماهانه باید بدید ، ولی فقط برای دانلود کردن خوبه .البته اینم در نظر بگیرید که سرعت هایی که تبلیغ میکنند معمولا به سرور های داخلی هست و خارجی معمولا نصف هست . پینگش هم تحت هیچ شرایطی مناسب گیم نیست ( نوسانی و بالا )
اگه از کافو تا خونه مشکل نویز وجود داشته باشه تکلیف چیه؟

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
اگه از کافو تا خونه مشکل نویز وجود داشته باشه تکلیف چیه؟
فاصله شما تا اون کافو اونقدر نیست شما در نظر بگیر مثلا از سرکوچه تا واحد شما ....
تو این مسیر اگر سیم تلفن ازکنار برق رد نشه مشکلی نیست ولی اگر به دلیلی نویزی روی خط بیفته سرعتی که میتونید بگیرید ضرب میخوره (خیلی به نویز حساس تره vdsl البته فکر کنم اکثریت 50 مگو بتونن بگیرن)...

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
فاصله شما تا اون کافو اونقدر نیست شما در نظر بگیر مثلا از سرکوچه تا واحد شما ....
تو این مسیر اگر سیم تلفن ازکنار برق رد نشه مشکلی نیست ولی اگر به دلیلی نویزی روی خط بیفته سرعتی که میتونید بگیرید ضرب میخوره (خیلی به نویز حساس تره vdsl البته فکر کنم اکثریت 50 مگو بتونن بگیرن)...
حدود 100 متر، مگه از زیر زمین سیم‌ها از کافو تا پست نمیان؟

mobile1199

_-[ BE THE BATMAN ]-_
Gold User
Jun 21, 2015
1,942
نام
MR.1199

در مورد زیتل :

حقیقت مدتیه من میخوام نت رو عوض کنم ، ولی عجیب سردرگم شدم !
یه مدت فقط adsl بود و وایرلس ptp ، تکلیف مشخص بود و فقط بین isp ها باید انتخاب میکردیم ! الان تانوما ، سورینو (اینا هم گندشون بزنن با این نام گذاری مسخره :D) هر روز داره یه خبر متفاوت ازش میاد تو نت و فروم همسایه !
حقیقت خواستم ببینم پیشنهاد شما چیه ؟ zitel رو که خیلی وقته راجع بهش تحقیق دارم میکنم ، ولی جزو نواحی پوشش دهی نیستیم ! (درست تو 700-800 متری ناحیه هستیم :D) که حالا نهایت ـش اینه که هر وقت جزو نواحی تحت پوشش قرار گرفتیم ، اون رو هم میگیرم صرف دانلود ...
td-lte هم از ایرانسل دارم ولی سرعت مناسبی نمیگیرم به دلیل شلوغی دکل .
ولی الان که از اسیاتک نت دارم ، خیلی افتضاح شده . یا یه وقتایی کلا وصل نمیشه ، یا سرعت گاها میاد زیر 100 کیلوبایت ، خلاصه مشکلات عجیب و غریب ! از خط هم مطمئنم نیست چون هم سیم کشی کاملا جدیده و هم با مرکز مخابراتی فاصله ای نداریم .
الان بین فیبر و vdsl موندم واقعا ! vdsl که تکلیفش مشخصه با توجه به توضیحات شما ، که تا کافو فیبر میاد و از اون جا دوباره سیم مسی میشه (که احتمالا به این دلیل این کار رو کردن که لاقل اون قضیه فاصله کاربر تا مرکز مخابراتی و نویز و ... حل شه پروندش ) . و خب همون 50 مگ هم بگیرم کافیه !
راجع به فیبر هم تست های دوستان رو دیدم و به نظر میومد پینگ ـشون به راحتی زیر 100 اومده با سرور های اروپایی . ولی خب این سیم کشی ـش مطلبه یه مقدار ! هم به لحاظ مدت زمان انجام پروسه ، و هم هزینه هایی که این عزیزان میخوان بگیرن .

خواستم ببینم امکان ـش هست براتون یه کمکی کنید در این زمینه ؟ چون مدت هاست به خاطر مشغله دور بودم از این قضایا و واقعا نمیدونم چه کاری بهتره صورت بگیره .
تشکر بسیار

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661
حدود 100 متر، مگه از زیر زمین سیم‌ها از کافو تا پست نمیان؟
کار خاصیش نمیشه کرد ، ولی اگر از سمت مرکز مخابرات خودتون آدم مناسب رو پیدا کنید و پیگیری کنید ، ممکنه شرایط رو بهتر کنند
حقیقت مدتیه من میخوام نت رو عوض کنم ، ولی عجیب سردرگم شدم !
یه مدت فقط adsl بود و وایرلس ptp ، تکلیف مشخص بود و فقط بین isp ها باید انتخاب میکردیم ! الان تانوما ، سورینو (اینا هم گندشون بزنن با این نام گذاری مسخره :D) هر روز داره یه خبر متفاوت ازش میاد تو نت و فروم همسایه !
حقیقت خواستم ببینم پیشنهاد شما چیه ؟ zitel رو که خیلی وقته راجع بهش تحقیق دارم میکنم ، ولی جزو نواحی پوشش دهی نیستیم ! (درست تو 700-800 متری ناحیه هستیم :D) که حالا نهایت ـش اینه که هر وقت جزو نواحی تحت پوشش قرار گرفتیم ، اون رو هم میگیرم صرف دانلود ...
td-lte هم از ایرانسل دارم ولی سرعت مناسبی نمیگیرم به دلیل شلوغی دکل .
ولی الان که از اسیاتک نت دارم ، خیلی افتضاح شده . یا یه وقتایی کلا وصل نمیشه ، یا سرعت گاها میاد زیر 100 کیلوبایت ، خلاصه مشکلات عجیب و غریب ! از خط هم مطمئنم نیست چون هم سیم کشی کاملا جدیده و هم با مرکز مخابراتی فاصله ای نداریم .
الان بین فیبر و vdsl موندم واقعا ! vdsl که تکلیفش مشخصه با توجه به توضیحات شما ، که تا کافو فیبر میاد و از اون جا دوباره سیم مسی میشه (که احتمالا به این دلیل این کار رو کردن که لاقل اون قضیه فاصله کاربر تا مرکز مخابراتی و نویز و ... حل شه پروندش ) . و خب همون 50 مگ هم بگیرم کافیه !
راجع به فیبر هم تست های دوستان رو دیدم و به نظر میومد پینگ ـشون به راحتی زیر 100 اومده با سرور های اروپایی . ولی خب این سیم کشی ـش مطلبه یه مقدار ! هم به لحاظ مدت زمان انجام پروسه ، و هم هزینه هایی که این عزیزان میخوان بگیرن .

خواستم ببینم امکان ـش هست براتون یه کمکی کنید در این زمینه ؟ چون مدت هاست به خاطر مشغله دور بودم از این قضایا و واقعا نمیدونم چه کاری بهتره صورت بگیره .
تشکر بسیار
ببینید من اول از همه باید بدونم استفاده اصلی شما از اینترنت چی هست ؟ پینگ براتون مهم هست ، سرعت یا حجم زیاد ؟ و اینکه اصلا تحت پوشش تانوما یا VDSL هستید یا خیر؟

• Like
Reactions: mobile1199

mobile1199

_-[ BE THE BATMAN ]-_
Gold User
Jun 21, 2015
1,942
نام
MR.1199
کار خاصیش نمیشه کرد ، ولی اگر از سمت مرکز مخابرات خودتون آدم مناسب رو پیدا کنید و پیگیری کنید ، ممکنه شرایط رو بهتر کنند

ببینید من اول از همه باید بدونم استفاده اصلی شما از اینترنت چی هست ؟ پینگ براتون مهم هست ، سرعت یا حجم زیاد ؟ و اینکه اصلا تحت پوشش تانوما یا VDSL هستید یا خیر؟

این طور که اطلاع دارم ، دو تا از همسایه ها فیبر دارن این جا ! تحت پوشش مطمئنا هستیم .
این طور بذارید بگم که استفاده اصلی خودم و خانواده تاکید بر سرعت و پینگ و پایداری نت ـه . استفاده خودم هم ، گیم های آنلاینی مثل r6 ـه که واقعا پینگ تعیین کننده هست تو روند مچ و صد البته سرعت بالا هم میخوام برای دانلود اپدیت ها و ... .
یه نت دیگه هم که تو فکرمه بگیرم در کنار نت بالا ، vi-tel هست برای دانلود فقط و استفاده شخص خودم . نهایت تا زمانی که جزو مناطق پوشش قرار بگیریم ، از بسته شبانه استفاده میکنم و خیلی مطلبی نیست این مورد دوم .

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,019
نام
Ali
اسیاتک نزدیک به 40_50 درصد افزایش قیمت داده
الان 16 مگابیت 1 ماهه 800 گیگ داخلی (400 گیگ بین الملل ) با مالیات 120 درمیاد
چه سرعتی بهم میده ؟ قاعدتا باید 2 مگابایت باشه ولی 1.7 بیشتر نمیده
اوکی افزایش قیمت دادی به جهنم ولی باید کیفیت رو هم افزایش بدی

...Moein...

کاربر سایت
Oct 31, 2016
69
اسیاتک نزدیک به 40_50 درصد افزایش قیمت داده
الان 16 مگابیت 1 ماهه 800 گیگ داخلی (400 گیگ بین الملل ) با مالیات 120 درمیاد
چه سرعتی بهم میده ؟ قاعدتا باید 2 مگابایت باشه ولی 1.7 بیشتر نمیده
اوکی افزایش قیمت دادی به جهنم ولی باید کیفیت رو هم افزایش بدی
همیشه نیمه ی پر لیوانو نگاه کن ک خیلی ها همینم ندارن

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,019
نام
Ali
همیشه نیمه ی پر لیوانو نگاه کن ک خیلی ها همینم ندارن
اتفاقا همین دید قانع بود باعث کم کاری این شرکت ها شده
باید حق قانونی خودمون رو از اینها بخوایم و نزاریم حقمونو بخورن

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
دوستانی که مشکل حجم دارن میتونن از سرویس های تبدیل اینترانت به اینترنت استفاده کنن که برای مخابرات خیلی خوب میشه (یدونه روتر یا مودم با قالبیت تنظیم pptp میخواد تا هر دستگاهی که به اینترنت وصل میشه از این کانکشن عبور کنه )

مخابرات سرویس 16 مگ سحر خیز دارم که در حالت عادی ماهانه 80 گیگ ترافیک خارجی هست که تبدیل به 320 گیگ ترافیک خارجی میشه.

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661
این طور که اطلاع دارم ، دو تا از همسایه ها فیبر دارن این جا ! تحت پوشش مطمئنا هستیم .
این طور بذارید بگم که استفاده اصلی خودم و خانواده تاکید بر سرعت و پینگ و پایداری نت ـه . استفاده خودم هم ، گیم های آنلاینی مثل r6 ـه که واقعا پینگ تعیین کننده هست تو روند مچ و صد البته سرعت بالا هم میخوام برای دانلود اپدیت ها و ... .
یه نت دیگه هم که تو فکرمه بگیرم در کنار نت بالا ، vi-tel هست برای دانلود فقط و استفاده شخص خودم . نهایت تا زمانی که جزو مناطق پوشش قرار بگیریم ، از بسته شبانه استفاده میکنم و خیلی مطلبی نیست این مورد دوم .
ببینید فیبر با فیبر فرق میکنه ،الان بعضی ها کافوی نوری رو هم میگن فیبر ، ولی فیبر اصلی اونی هست که تا خود مودم میاد و سیم کشی نیاز داره و بهش میگن تانوما و فقط مخابرات ارائه میده. این رو حتما سوال کنید.!
با فرض اینکه شما از موضوع بالا اطمینان حاصل کردید، اینو در نظر بگیرید که زیتل فقط برای دانلود خوبه ، یعنی پینگ و ثبات خاصی نداره. سرویس های VDSL و FTTH سرعت بالایی دارند و ثبات خوبی هم دارند و FTTH تقریبا downtime در سال در حد 0 بار داره چون نویز و این داستانا روش تاثیری نداره ولی پینگشون یکم شانسی هست ، یعنی ممکنه گرفتید یهو دیدید پینگ اروپا 120 هست تعجب نکنید (البته معمولا خوب هست پینگ اینا ولی کمی هم شانسی هست و مخابرات هم چیزی در مورد پینگ نمیدونه) ، اما این سرویس ها پینگ داخلی زیر 5 دارند ، یعنی توی بدترین حالت اگر پینگ خارجی بالا داشتند ، با یدونه سرویس کاهش پینگ میتونید راحت پینگ 90 رو به اروپا بگیرید .
اگر FTTH و VDSL نمیتونید بگیرید ، پیشنهاد من اینه که از پارس آنلاین سرویس گیمینگ بگیرید و برای گیم استفاده کنید ، و هروقت هم زیتل اومد بگیرید برای دانلود و استریم دیدن و این حرفا.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر