بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

PsychedelicRA

کاربر سایت
Dec 11, 2017
2
سلام دوستان

بنده مثل اکثر شماها PS4 دارم و بازی های انلاین از جمله بتل 1 و الدراسکرولز بازی میکنم و بمدت دوسال هست که از اینترنت های وب استفاده میکنم، همچنین ساکن شهر تبریز هستم.
خدمتتون عرض کنم که پینگ به طرز وحشتناکی بالاس حدود 250 و هر بار از 8.8.8.8 تست پینگ میگیرم 4 تا 7 درصد پکیج لاس دارم و فکر کنم که حجمی که از های وب خریداری میکنم در مدت زمان خیلی کمی تموم میشه در حالی که دانلود ندارم و همچنین مودم رو هر لحظه چک میکنم تا دستگاه دیگه ای بهش کانکت نباشه و رمز فوق العاده سختی براش انتخاب کردم، البته مودم با کابل به PS4 وصل هستش. چندین بار با قسمت فروش و پشتیبانی های وب تماس داشتم تا مشکلم به هر نحوی که شده حل بشه ولی نشد. الان میخوام اینترنتم رو عوض کنم (تا همین 1 یا 2 روز آینده) لطفا راهنماییم کنید که آیا مخابرات پینگ خوبی در اختیارم قرار میده یا نه ؟ آیا شرکتی هست که پینگ خوبی برای مشترکینش در اختیار بزاره ؟

با تشکر از همه دوستان
پوریا

jimrakotest

کاربر سایت
Sep 12, 2017
71
سلام دوستان

بنده مثل اکثر شماها PS4 دارم و بازی های انلاین از جمله بتل 1 و الدراسکرولز بازی میکنم و بمدت دوسال هست که از اینترنت های وب استفاده میکنم، همچنین ساکن شهر تبریز هستم.
خدمتتون عرض کنم که پینگ به طرز وحشتناکی بالاس حدود 250 و هر بار از 8.8.8.8 تست پینگ میگیرم 4 تا 7 درصد پکیج لاس دارم و فکر کنم که حجمی که از های وب خریداری میکنم در مدت زمان خیلی کمی تموم میشه در حالی که دانلود ندارم و همچنین مودم رو هر لحظه چک میکنم تا دستگاه دیگه ای بهش کانکت نباشه و رمز فوق العاده سختی براش انتخاب کردم، البته مودم با کابل به PS4 وصل هستش. چندین بار با قسمت فروش و پشتیبانی های وب تماس داشتم تا مشکلم به هر نحوی که شده حل بشه ولی نشد. الان میخوام اینترنتم رو عوض کنم (تا همین 1 یا 2 روز آینده) لطفا راهنماییم کنید که آیا مخابرات پینگ خوبی در اختیارم قرار میده یا نه ؟ آیا شرکتی هست که پینگ خوبی برای مشترکینش در اختیار بزاره ؟

با تشکر از همه دوستان
پوریا
باید در شهر خودتون از افرادی که اینترنت شرکت هایی مثل آسیاتک یا مخابرات و یا ... دارن بپرسی !

jimrakotest

کاربر سایت
Sep 12, 2017
71
در کل من از آسیاتک راضیم ولی توی بخش کاربری نوشته "براساس ضریب مصرف ترافیک بین الملل دو برابر ترافیک داخلی محاسبه می شود." این یعنی چی ؟! ... جدیدا سیاتک کلا سرویس نامحدود داره و این رو هم نوشته که من رو به شک انداخته یعنی مثلا اگر 1 گیگ از سایت خارجی دانلود کنیم دو گیگ کم میکنه ؟

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661
در کل من از آسیاتک راضیم ولی توی بخش کاربری نوشته "براساس ضریب مصرف ترافیک بین الملل دو برابر ترافیک داخلی محاسبه می شود." این یعنی چی ؟! ... جدیدا سیاتک کلا سرویس نامحدود داره و این رو هم نوشته که من رو به شک انداخته یعنی مثلا اگر 1 گیگ از سایت خارجی دانلود کنیم دو گیگ کم میکنه ؟
ببینید حجم هایی که در سرویس های جدید غیر حجمی(!) مطرح شده به عنوان مصرف منصفانه ، حجم داخلی هستند . در تمامی این طرح های حجم خارجی 2 برابر استفاده میشه . به عنوان مثال اگر مصرف منصفانه شما ماهی 100 گیگ باشه ، شرکت آسیاتک به شما اجازه میده 50 گیگ خارجی مصرف کنید یا ترکیبی از هر 2. برای بیان واضح تر ، اون 100 گیگ در واقع 50 گیگ هست که شما وقتی داخلی مصرف میکنی نصف خارجی حساب میشه . یعنی 1 گیگ داخلی = 500 مگ خارجی . این شرکت ها برای بازی تبلیغاتی اومدن الکی حجم هارو داخلی اعلام کردن که عدد بزرگی رو نشون بدن مثلا .

• Like
Reactions: jimrakotest

PsychedelicRA

کاربر سایت
Dec 11, 2017
2
سلام دوستان

با تشکر از همه دوستان
پوریا

سلام مجدد

محض اطلاع رسانی خدمتتون عرض کنم که اینترنت مخابرات رو خریداری کردم (8Mb 180GB 50000T) سرعتم عالی شده پینگم 100-110 هستش بدون لگ بتل و الدراسکرولز رو بازی میکنم.

با تشکر
پوریا

• Like
Reactions: TheFoCT

johhny

کاربر سایت
Jan 26, 2011
486
سلام
دوستان من خوابگاهیم (تهران) و نت خود خوابگاه خوب نیس و حجمیه...من دانلود برام خیلی مهمه چه پیشنهادی دارین؟ طبیعتا adsl نمیتونم وصل کنم و فقط باید از نت سیم کارت استفاده کنم (اگه راه دیگه ای هم هس لطفا بفرمایین)
حالا نت های سیمکارت ترافیک خوب و ارزون واسه دانلود دارن؟یعنی تعرفه ای هس که ترافیک زیادی واسه دانلود داشته باشه؟(اپراتور سیم کارت مهم نیس هرچی که باشه) و این رو هم بفرمایین که برای استفاده از نت سیمکارت حتما به مودم های وایرلس خود اپراتورها نیازه؟ممنون

hunter76

کاربر سایت
Jun 1, 2014
320
نام
Ahmadreza
سلام
دوستان من خوابگاهیم (تهران) و نت خود خوابگاه خوب نیس و حجمیه...من دانلود برام خیلی مهمه چه پیشنهادی دارین؟ طبیعتا adsl نمیتونم وصل کنم و فقط باید از نت سیم کارت استفاده کنم (اگه راه دیگه ای هم هس لطفا بفرمایین)
حالا نت های سیمکارت ترافیک خوب و ارزون واسه دانلود دارن؟یعنی تعرفه ای هس که ترافیک زیادی واسه دانلود داشته باشه؟(اپراتور سیم کارت مهم نیس هرچی که باشه) و این رو هم بفرمایین که برای استفاده از نت سیمکارت حتما به مودم های وایرلس خود اپراتورها نیازه؟ممنون
شما میتونی از بسته های نامحدود و ساعتی اپراتورهای همراه استفاده کنی ..سری به سایت های اونا برنی متوجه همه چیز میشی

• Like
Reactions: johhny

jimrakotest

کاربر سایت
Sep 12, 2017
71
بعد از به اصطلاح نامحدود شدن اینترنت ها عملا اینترنت من زودتر تموم میشه و باید حجم شارژ کنم ! ... از یک ماه 4 روز گذشت و کل حجم 50 گیگ تمام شد و فقط 4 گیگ مانده دلیلش هم اینه که ترافیک بین الملل دو برابر حساب میشه ! .... قبلا در آسیاتک یک گیگ باکس میگرفتیم و راحت استفاده میکردیم یعنی 14 هزار میدادیم و 15 کیگ اینترنت داشتیم... ولی الان همون آسیاتک با مثلا 14 هزار تومان میشه حدودا 12 گیگ اینترنت گرفت که با توجه به دوبرابر کم شدن ترافیک بین الملل یعنی کلا 6 گیگ با 14 هزار بهمون میدن ! ... خیلی مسخره هست و به نظرم به زودی کره ی شمالی 2 لقب میگیریم ... اگر آی اس پی ها فکری نکن به زودی مشترکین خودشون رو از دست میدن و ما هم از اینترنت گوشیهامون استفاده میکنیم ! ... عملا کلاه برداری هست و همه میدونیم بیشتر استفاده ی ما ترافیک بین الملل هست !

TheFoCT

کاربر سایت
Sep 16, 2016
63
سلام مجدد

محض اطلاع رسانی خدمتتون عرض کنم که اینترنت مخابرات رو خریداری کردم (8Mb 180GB 50000T) سرعتم عالی شده پینگم 100-110 هستش بدون لگ بتل و الدراسکرولز رو بازی میکنم.

با تشکر
پوریا
ببخشید چندتا سوال داشتم
شما چه شهری هستین؟
از 180گیگ چه مقدارشو می تونین بین المللی استفاده کنین و سرعت دانلود هم 1 مگابایت برثانیه هست؟
و اگر از وسط ماه سرویس مخابرات تغییر بدیم چجوری حساب میشه؟

johhny

کاربر سایت
Jan 26, 2011
486
شما میتونی از بسته های نامحدود و ساعتی اپراتورهای همراه استفاده کنی ..سری به سایت های اونا برنی متوجه همه چیز میشی
ممنون...خب برای استفاده حداکثر از سرعت نت سیمکارت حتما نیاز به مودم هس؟ مودمهای خود اپراتورها باید باشه؟

hunter76

کاربر سایت
Jun 1, 2014
320
نام
Ahmadreza
ممنون...خب برای استفاده حداکثر از سرعت نت سیمکارت حتما نیاز به مودم هس؟ مودمهای خود اپراتورها باید باشه؟
اگه مودم تهیه کنید که خیلی بهتره و سرعت بهتری هم در حد محسوسی میتونید بگیرید .. من الان با مودم CA60 ایرانسل تو ناحیه 4G + تا 13 مگ بر ثانیه هم سرعت گرفتم و متوسط هم با 10 مگ دانلود میکنم.. نه نیازیم به این نیست که حتما از اپراتورها مودم تهیه بشه

• Like
Reactions: johhny

iiAmAqua

کاربر سایت
Dec 13, 2014
565
نام
Yashar
شاتل چرا از وقتی که این سرویس های جدید اومده پینگش بد شده؟ من همیشه پینگم روی 100-110 بود ولی اومد روی 160-170 از دیروزم رفته بالای 220 :| کسی میدونه مشکل چیه؟

aliatlas

کاربر سایت
Jul 16, 2008
1,922
شاتل چرا از وقتی که این سرویس های جدید اومده پینگش بد شده؟ من همیشه پینگم روی 100-110 بود ولی اومد روی 160-170 از دیروزم رفته بالای 220 :| کسی میدونه مشکل چیه؟
زنگ بزن بگو سرویس گیم رو برات فعال کنن.
من مشهدم پینگم با اروپا حدود 90 تا 110

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر