بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

AmiR2C

کاربر سایت
Nov 14, 2008
1,419
نام
امیر
3034716297

سرعت آپلود من خیلی داغون هستش ولی دانلود عالیه

دوستان کسی تا حالا سرویس 8 مگ گرفته ؟
3034716297.png

SHRam

کاربر سایت
Jan 13, 2013
73
نام
شهرام
من خودم از خیلی ها شنیدم محدود نیست یعنی هر وقت بخوای میتونی بینش سویچ کنی وگرنه اگر محدود باشه هر آدمی میتونه بفهمه به درد نمیخوره . در ضمن فکر میکنم سطح سواد دولت جدید با قدیم خیلی فرق میکنه (البته من نمیخوام طرفداری کنم و وارد سیاست بشم ) اخه اون دولت قدیمی که میگفت اینترنت بیشتر از 128 مگابایت باعث خلاف میشه و FB باید همیشه *****ینگ باشه و ... کجا و این دولت کجا .
شما خودت اگه اطلاعات کاملی دارید و خودتون رو یک فرد باسواد در رمینه ی کامپیوتر میدونید بفرمایید این قضیه رو به طور کامل با دلیل روشن کنید .
نخست اینکه من شخص باسوادی در زمینه کامپیوتر هستم.
دوم اینکه اگر تو می تونی در اینجا نوشته قرار بدی پس قطعاً به اینترنت دسترسی داری. خوب اکنون کافیست درباره کلید واژه های اینترنت، اینترانت، فساد حکومتی، جرم، جنایت، دش*م/ن اینترنت، دشمن مردم، کشورهای عقب افتاده، جهان سوم، دیکتاتوریهای عصر حاضر و کلی چیزهای دیگر جستجو کنی و از این منبع بی نهایت اطلاعات کمال استفاده رو ببری و یقیناً همه پرسش های تو پاسخ داده خواهد شد. :)

strategy

کاربر سایت
Mar 31, 2013
319
نام
mahdi
نخست اینکه من شخص باسوادی در زمینه کامپیوتر هستم.
دوم اینکه اگر تو می تونی در اینجا نوشته قرار بدی پس قطعاً به اینترنت دسترسی داری. خوب اکنون کافیست درباره کلید واژه های اینترنت، اینترانت، فساد حکومتی، جرم، جنایت، دش*م/ن اینترنت، دشمن مردم، کشورهای عقب افتاده، جهان سوم، دیکتاتوریهای عصر حاضر و کلی چیزهای دیگر جستجو کنی و از این منبع بی نهایت اطلاعات کمال استفاده رو ببری و یقیناً همه پرسش های تو پاسخ داده خواهد شد. :)
جست و جو کردن که کاری نداره پس اینجوری یه بچه ی 5 ساله هم باسواده . بنده قبل از اینکه شما بگید جست و جو کرده بودم اما هر کی حرف خودش رو میزنه یکی نظر من رو داره و یکی نظر شما تو ویکی پدیا هم اگه اینترنت ملی ایران رو سرچ کنی هر جاش یه چیز نوشته (هر چند بیشترش نظر شما رو بیان میکنه ) اما باید دقت داشته باشی ویکیش سال 91 اپدیت شده و سایت های دیگه هم به همین گونه و از اون موقع تا الان خیلی چیز ها فرق کرده .
شما اگه خودت رو خیلی با سواد میدونی بیا و تعریف کن . اینترنت داشتن و به گوگل متصل بودن که نشد باسوادی .

آخرین ویرایش:

SHRam

کاربر سایت
Jan 13, 2013
73
نام
شهرام
جست و جو کردن که کاری نداره پس اینجوری یه بچه ی 5 ساله هم باسواده . بنده قبل از اینکه شما بگید جست و جو کرده بودم اما هر کی حرف خودش رو میزنه یکی نظر من رو داره و یکی نظر شما تو ویکی پدیا هم اگه اینترنت ملی ایران رو سرچ کنی هر جاش یه چیز نوشته (هر چند بیشترش نظر شما رو بیان میکنه ) اما باید دقت داشته باشی ویکیش سال 91 اپدیت شده و سایت های دیگه هم به همین گونه و از اون موقع تا الان خیلی چیز ها فرق کرده .
شما اگه خودت رو خیلی با سواد میدونی بیا و تعریف کن . اینترنت داشتن و به گوگل متصل بودن که نشد باسوادی .
بله، یک بچه 5 ساله هم با سواده اگر در زمینه چیزی مطالعه کرده باشه و اطلاعات داشته باشه. همچنین 6، 7، 8، 9 و ...... . اینترنت سورس بسیار عالی در هر زمینه ای برای با سواد شدن است ( بدون مدرک که البته اهمیتی نداره مگر اینکه بخوای بری توو یه اداره مگس شکار کنی :)) ) منتهی اگر بخواهی و وقت و انرژی برای یادگیری بزاری . ( گوگل فقط یک موتور جسنجوی خوب است که تو رو سریعتر به هدفت می رسونه )
نکنه مثل آدمای فسیل فکر می کنی که هر کی مدرک داشته باشه سواد داره. :)) تاریخ مصرف این حرفا خیلی وقته تموم شده.
بله، شما در اینترنت کلید واژه مورد نظرت را جستجو می کنی ( می تونی 5 ساله هم باشی، منظور داشتن توانایی خواندن و نوشتن ( تایپ کردن ) است ) و مطلبی در اون زمینه رو پیدا می کنی و اگر چاپگر ( با جوهر ) داشتی چاپش می کنی :book: ( و اگر نه از طریق صفحه نمایش ) و مطالعه می کنی و در اون زمینه حالا تو سواد داری.
به نظرم یکم بالا می زنی :smoke:. می دونی چی میگم. چون نمی تونی نکته ی به این آسونی رو بگیری. می دونی، گیج شدی و احتمالاً مهارتهای زبان انگلیسی تو خیلی پایین است. مرد حسابی یعنی چی "ویکیش سال 91 آپدیت شده". اینترنت و اینترانت سالها پیش بوجود اومده و تعریف شده اند ( کجای کاری! ). تو درباره این دو از اینترنت مطلب گیر می آری ( ترجیحاً انگلیسی ) و مطالعه می کنی و به یاد می سپاری. خوب بعد از اینکه این کارو کردی حالا درباره اون کلیدواژه ها که پیشتر گفتم جستجو می کنی. به کسی اعتماد نمی کنی. سپس همه مطالبی رو که خوندی رو با مغزت پردازش می کنی و خوب حالا دیگه تو می دونی اینترانت ایران یعنی چی.
اینجا بازی سنتر است نه کلاس درس. اگر واقعاً می خوای درباره چیزی مطلبی یاد بگیری باید وقت بزاری. ( هرچند بعید می دونم که این واقعاً هدف تو باشه )

strategy

کاربر سایت
Mar 31, 2013
319
نام
mahdi
بله، یک بچه 5 ساله هم با سواده اگر در زمینه چیزی مطالعه کرده باشه و اطلاعات داشته باشه. همچنین 6، 7، 8، 9 و ...... . اینترنت سورس بسیار عالی در هر زمینه ای برای با سواد شدن است ( بدون مدرک که البته اهمیتی نداره مگر اینکه بخوای بری توو یه اداره مگس شکار کنی :)) ) منتهی اگر بخواهی و وقت و انرژی برای یادگیری بزاری . ( گوگل فقط یک موتور جسنجوی خوب است که تو رو سریعتر به هدفت می رسونه )
نکنه مثل آدمای فسیل فکر می کنی که هر کی مدرک داشته باشه سواد داره. :)) تاریخ مصرف این حرفا خیلی وقته تموم شده.
بله، شما در اینترنت کلید واژه مورد نظرت را جستجو می کنی ( می تونی 5 ساله هم باشی، منظور داشتن توانایی خواندن و نوشتن ( تایپ کردن ) است ) و مطلبی در اون زمینه رو پیدا می کنی و اگر چاپگر ( با جوهر ) داشتی چاپش می کنی :book: ( و اگر نه از طریق صفحه نمایش ) و مطالعه می کنی و در اون زمینه حالا تو سواد داری.
به نظرم یکم بالا می زنی :smoke:. می دونی چی میگم. چون نمی تونی نکته ی به این آسونی رو بگیری. می دونی، گیج شدی و احتمالاً مهارتهای زبان انگلیسی تو خیلی پایین است. مرد حسابی یعنی چی "ویکیش سال 91 آپدیت شده". اینترنت و اینترانت سالها پیش بوجود اومده و تعریف شده اند ( کجای کاری! ). تو درباره این دو از اینترنت مطلب گیر می آری ( ترجیحاً انگلیسی ) و مطالعه می کنی و به یاد می سپاری. خوب بعد از اینکه این کارو کردی حالا درباره اون کلیدواژه ها که پیشتر گفتم جستجو می کنی. به کسی اعتماد نمی کنی. سپس همه مطالبی رو که خوندی رو با مغزت پردازش می کنی و خوب حالا دیگه تو می دونی اینترانت ایران یعنی چی.
اینجا بازی سنتر است نه کلاس درس. اگر واقعاً می خوای درباره چیزی مطلبی یاد بگیری باید وقت بزاری. ( هرچند بعید می دونم که این واقعاً هدف تو باشه )
به جز چهار خط اخر نوشتت همش چرت بود . هر کسی تو فضای اینترنت میتونه نظرش رو بیان کنی پس به همه جای اینترنت نمیشه اعتماد کرد . من خودم افرادی رو میشناسم که خیلی تو زمینه ی اینترنت اطلاعات دارن (تو بازی سنتر و سایت های دیگه ) و معتقدن این طرحی که تو ایران قراره بیاد (همون اینترنت ملی ) باعث نمیشه درسترسی به سایت های خارجی قطع بشه . و میتونی بینشون سویچ کنی (بین اینترنت ملی و جهانی ) . من میدونم اینترانت ملی چیه اما از خیلی ها شنیدم تو ایران فرق داره و صرفا برای بالا بردن سرعت درسترسی به سایت های داخلی هست نه قطع اتصال به سایت های خارجی
حالا شما خودت رو خیلی با سواد فرض میکنی بکن خیلی استاد زبان میدونی بدون ولی بدون شما خودت هم از چند نفر شنیدی که ممکنه اشتباه کنن . هنوز هیچ کس از مسئولین ( مسئولین دولت جدید ) به طور دقیق نگفته اینترنت ملییی که قراره تو ایران بیاد چه جوریه .

آخرین ویرایش:

Galaxy3

کاربر سایت
Jun 20, 2012
395
نام
امید
سلام دوستان
من مشهدم و الان شاتل eco128 دارم ولی به دلیل اینکه تازگی دانلود رایگان شبانش پولی شده یعنی هر ماه علاوه بر پول شارژ باید یه مقدار اضافه بدم تا دانلود رایگان شبانش فعال باشه در غیر اینصورت فعال نیست حالا میخوام همین دورمو بدون رایگان بگزرونم و بعدش سرویسمو عوض کنم و یه نامحدود با سرعت معمولی مثلا 128 بگیرم از یه جای دیگه . میشه شما یجا رو بگید که هم قیمتش مناسب باشه هم اینترنتش خوب باشه و نامحدود باشه ؟
با تشکر
دوستان میشه منم راهنمایی کنین:-*

strategy

کاربر سایت
Mar 31, 2013
319
نام
mahdi
دوستان میشه منم راهنمایی کنین:-*
مخابرات ( اگه سرویس بدن) . البته نامحدود نداره . کلا تو ایران نامحدود معنا نداره .
منم خودم شاتل داشتم قبلا به معنای واقعی کلمه افتضاحه . بعد از اینکه رفتم مخابرات تازه معنی اینترنت رو فهیمدم . الان شبانه شبی دو گیگ میگیرم بدون افت سرعت روزانه هم سرعت 180 تا 250 .
( طرحش هم اسم اصلیش رو نمیدونم ولی طرحش با مودم رایگان نوع طلاییشه ماهی 20 تومن 4 گیگ )

SHRam

کاربر سایت
Jan 13, 2013
73
نام
شهرام
به جز چهار خط اخر نوشتت همش چرت بود . هر کسی تو فضای اینترنت میتونه نظرش رو بیان کنی پس به همه جای اینترنت نمیشه اعتماد کرد . من خودم افرادی رو میشناسم که خیلی تو زمینه ی اینترنت اطلاعات دارن (تو بازی سنتر و سایت های دیگه ) و معتقدن این طرحی که تو ایران قراره بیاد (همون اینترنت ملی ) باعث نمیشه درسترسی به سایت های خارجی قطع بشه . و میتونی بینشون سویچ کنی (بین اینترنت ملی و جهانی ) . من میدونم اینترانت ملی چیه اما از خیلی ها شنیدم تو ایران فرق داره و صرفا برای بالا بردن سرعت درسترسی به سایت های داخلی هست نه قطع اتصال به سایت های خارجی
حالا شما خودت رو خیلی با سواد فرض میکنی بکن خیلی استاد زبان میدونی بدون ولی بدون شما خودت هم از چند نفر شنیدی که ممکنه اشتباه کنن . هنوز هیچ کس از مسئولین ( مسئولین دولت جدید ) به طور دقیق نگفته اینترنت ملییی که قراره تو ایران بیاد چه جوریه .
چرت منطق توست.

kiaan

کاربر سایت
Sep 3, 2010
378
نام
kian
ما که بی سوادیم ولی کسایی که باسوادن هیچ وقت نمیرن همه جا جار بزنن که آره ما با سوادیم و این و اونو تحقیر کنن

SHRam

کاربر سایت
Jan 13, 2013
73
نام
شهرام
ما که بی سوادیم ولی کسایی که باسوادن هیچ وقت نمیرن همه جا جار بزنن که آره ما با سوادیم و این و اونو تحقیر کنن
با سواد بودن یک ویژگی است که در صورت دارا بودن آن، می تونی دربارش به دیگران بگی.
داری درباره کیا صحبت می کنی؟ شاید آشنا های تو فقط اینطور باشند.
من تا حالا هر وقت از کسی پرسیدم آیا تو با سوادی؟ در پاسخ، بدون درنگ گفته آره. کسی هم تحقیر نشده.
فکر کنم معنی تحقیر رو نمی دونی.

kiaan

کاربر سایت
Sep 3, 2010
378
نام
kian
با سواد بودن یک ویژگی است که در صورت دارا بودن آن، می تونی دربارش به دیگران بگی.
داری درباره کیا صحبت می کنی؟ شاید آشنا های تو فقط اینطور باشند.
من تا حالا هر وقت از کسی پرسیدم آیا تو با سوادی؟ در پاسخ، بدون درنگ گفته آره. کسی هم تحقیر نشده.
فکر کنم معنی تحقیر رو نمی دونی.
مرسی واقعا. باعث شدی از این جهل و نادانی در بیارم

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
سلام .

یه مدتی بود کسی پینگ نذاشته بود . خواستم پینگ های یکی از دوستن که تو امریکا زندگی میکنه رو بذارم . بنا به دلایلی نخواستن ، اسمشون رو بگم . اما اگر خودش لازم دوسنت ، میتونه حرف بزه .
این پینگ های ایشونه : ( هر 2 پینگ ساعت 2 نفه شب به وقت ایران گرفته شده )

پینگ اول متعلق به پینگ ایشون با خود امریکاست :

18823957811514574395.jpg

پینگ دوم هم مربوط به پینگ ایشون از امریکا با تهرانه :

36034201154956215486.jpg

ضمن اینکه پینگ ایشون با 4.2.2.4 دقیقا روی 11 هست و پینگ من با 4.2.2.4 تو روز روی 180 و نصف شب هم 300 هست ( که به دلیل اینه که اون سمت دنیا که این DNS ها هستن ، روز میشه و ملت میریزن تو اینرنت ) .

=============================

واقع این پینگ ثابت میکنه ، وضعیت نت ایران داغون نیست و پهنای باند لازم و همه چیز بریا ارائه اینترنت با کیفیت موجوده . منتها به دلایلی همچون زیر ساخت نامناسب خطوط اینترنت ، شاهد کیفیت پایین خطوط و SNR بالای خطوط هستیم .
خود من بارها شده با امریکا پینگ گرفتم و با توجه به وضعیت زیر ساخت اینترن ایران ، شاهد ینگی در حد 280 تا 280 با Speed Test بودم که واقعا جای شکرش باقیه . همین پینگ و با کشورهای عربی میگیرم ، نزدیک 100 میرسه ونشون دهنده اینه که سرور مقصد و کیفیت خطط و بستر ارتباطی بسیار مهمه .

فقط میخوام بگم واقعا اینرنت ایران مشکل نداره . مشکل از زیر ساخت خطوط مخابراتی ای هست که به درب منازل مسکونی رسیده و میشه این مشکل و تو پست های هر خونه و هر کوچه پیداکرد و قطعا با تغییرتی میشه 10 مگ رو به تمام خونه ها اورد . نه مثل الان که فقط شهرا های محدود و مناطقی محدود در هر شهر میتونن از 10 مگ استفاده کنن .

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,582
نام
حسین
برادر همه چیزی بالا پایین بودن پبنگ نیست مهم تز از اون ثبات پینگه من حاظرم پینگم روی 250 هم باشه ولی ثبات داشته باشه چیزی که نته ایرانو برا بازی نابود میکنه نوسان پینگه
من توی سرور های امریکایی و المانی بازی میکنم اکثرا پینگشون در حد 1تا 5 نوسان داره پینگ ما از 100 میره رو 400 میاد رو 200 میره رو 600:|

jimbo666

کاربر سایت
Jan 28, 2013
155

فکر کنم بحث اینترانت یا بقول شما اینترنت ملی برای خیلی از دوستان سو تفاهم ایجاد کرده. اینترنت ملی رو برای این درستش نکردن که من یا شما راحت باشیم و سرعت یا پینگمون بره بالا. اینترنت ملی رو برای این دارن طراحی می کنن که اگر بر فرض مثال اتفاقاتی مشابه با اتفاقات 4 سال قبل رخ داد خیلی راحت و در کمترین زمان ممکن بشه اتصال اینترنت داخل رو از اینترنت جهانی قطع کرد. البته در این بین مشکلاتی هم هست چون به قول یکی از مسئولین آی تی شهر ما زیرساخت ها برای این کار (اون چیزی که مد نظر شما یا سایر هواداران اینترنت ملیه) چیزی نزدیک به صفره. این موضوع هم هیچ ربطی به دولت فعلی قبلی یا آتی نداره. بحث زیر ساخته که برای این کار وجود نداره. پس فعلا دارن پهنای باند رو شل و سفت می کنن و پورت های اچ تی تی پی اس رو انگولک می کنن تا یه جوری امورات بگذره. ;)

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
فکر کنم بحث اینترانت یا بقول شما اینترنت ملی برای خیلی از دوستان سو تفاهم ایجاد کرده. اینترنت ملی رو برای این درستش نکردن که من یا شما راحت باشیم و سرعت یا پینگمون بره بالا. اینترنت ملی رو برای این دارن طراحی می کنن که اگر بر فرض مثال اتفاقاتی مشابه با اتفاقات 4 سال قبل رخ داد خیلی راحت و در کمترین زمان ممکن بشه اتصال اینترنت داخل رو از اینترنت جهانی قطع کرد. البته در این بین مشکلاتی هم هست چون به قول یکی از مسئولین آی تی شهر ما زیرساخت ها برای این کار (اون چیزی که مد نظر شما یا سایر هواداران اینترنت ملیه) چیزی نزدیک به صفره. این موضوع هم هیچ ربطی به دولت فعلی قبلی یا آتی نداره. بحث زیر ساخته که برای این کار وجود نداره. پس فعلا دارن پهنای باند رو شل و سفت می کنن و پورت های اچ تی تی پی اس رو انگولک می کنن تا یه جوری امورات بگذره. ;)
امید وارم دیگه توی این کشور از اون اتفاقات رخ نده و همه چیز عقلانی جلو بره ولی شما درست فرمودید ، متاسفانه قصد هم همینه ولی خوب فعلا بدردشون از اون لحاظ نمی خوره !
خوبی ای که بحث ملی داشته اینکه که سرعت شبانه با سایت های داخلی اصلا افت نمیکنه و شما از طریق IDM میتونید از سرور های داخلی بدون محدودیت سرعت در شب دانلود داشته باشید (لااقل شاتل که به بی رحمی در شب معروفه اینطوری شده چند وقته) و این یه مزیت خوبی داره چون میشه بدون دردسر بازی و یا نرم افزار و ... رو از سایت های داخلی تهیه کرد اونم رایگان.

الان توی ایران دیگه بحث سرعت مطرح نیست چون همونطور که میبینید خیلی از شرکت ها الان سرعت های تا 8 یا 10 مگابیتی رو سرویس دهی می کنند. بحث الان قیمت بسیار گران و زیرساخت بسیار ضعیف هست که تاخیر و پینگ تایم بالا رو به وجود میاره (در بسیاری از ISP ها) و اشتراک چند به 10 که چیز خنده داری شده و گریبانگیر اینترنت ایران هست.اگر الان قیمت ها نصف بشه مطمئن باشید جمعیت استفاده کننده از اینترنت چندین برابر میشه و کسایی هم که الان از فناوری های سرعت بالا استفاده می کنند متمایل به بالا بردن سرعتشون می شوند ، ولی خوب این که قیمت ها به طور محسوس تغییر کنه کاری نیست که به راحتی اتفاق بی افته.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر