بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,903
CDN.png
(خنده هیستریک
:))
)

mallo

کاربر سایت
Oct 8, 2023
155
View attachment 338545
(خنده هیستریک
:))
)
این شرکت های دولتی "به اسم شرکت های خصوصی" ایرانی که "جایگزین cdn و هر سرویس دهنده خارجی مشابه دیگه" هستن؛ این فیلترینگ مسخره و توهین آمیز رو کم هزینه تر و برای بعضی ها کم درد تر میکنه و نتیجه وجود چنین شرکت هایی توی ایران اینکه صاحبمون اون بالا میشینه و بسیار راحت برامون تصمیم میگیره. این نشون دهنده آزادی بیان کم توی ایرانه. اینکه یکی اون بالا بنا بر امیال شخصی خودش "هر چیز خلاف عقایدش" رو فیلتر "و لال" کنه؛ جامعه مریض تری بوجود میاد. جامعه ای که توش آزادی بیان باشه سالم تر از این جایی هست که ما توشیم

از دیروز سایت من که از CDN کویک کلاود استفاده میکرد هم از کار افتاده. یه جوری شت زده به اعصابم که نمیدونم باید چیکار کنم.
تنها راهکار اینکه از جایگزین های ایرانی سرویس دهنده های خارجی استفاده نکنیم

آخرین ویرایش:

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,903
این شرکت های دولتی "به اسم شرکت های خصوصی" ایرانی که "جایگزین cdn و هر سرویس دهنده خارجی مشابه دیگه" هستن؛ این فیلترینگ مسخره و توهین آمیز رو کم هزینه تر و برای بعضی ها کم درد تر میکنه و نتیجه وجود چنین شرکت هایی توی ایران اینکه صاحبمون اون بالا میشینه و بسیار راحت برامون تصمیم میگیره. این نشون دهنده آزادی بیان کم توی ایرانه. اینکه یکی اون بالا بنا بر امیال شخصی خودش "هر چیز خلاف عقایدش" رو فیلتر "و لال" کنه؛ جامعه مریض تری بوجود میاد. جامعه ای که توش آزادی بیان باشه سالم تر از این جایی هست که ما توشیم

تنها راهکار اینکه از جایگزین های ایرانی سرویس دهنده های خارجی استفاده نکنیم
والا برای من که کم درد تر و کم هزینه تر نشده :))
نمونه جایگزین ایرانی:

cdn3.png

رایگان و حرفه ایش از نظر امکانات و تنظیمات فرق زیادی باهم نداره.
اونوقت cdn گوگل پلن رایگانش + کش وب سرور لایت اسپید که اونم رایگانه، 100 برابر پلن حرفه ای اینا امکانات داره:))

یه نون دونی جدید برای شرکت های ایرانی باز شد!:))
مثل همیشه هم ما "کاربران گرامی" باید تاوانش رو بدیم:))

hooman28

کاربر سایت
Sep 10, 2023
13
والا برای من که کم درد تر و کم هزینه تر نشده :))
نمونه جایگزین ایرانی:

View attachment 338554

رایگان و حرفه ایش از نظر امکانات و تنظیمات فرق زیادی باهم نداره.
اونوقت cdn گوگل پلن رایگانش + کش وب سرور لایت اسپید که اونم رایگانه، 100 برابر پلن حرفه ای اینا امکانات داره:))

یه نون دونی جدید برای شرکت های ایرانی باز شد!:))
مثل همیشه هم ما "کاربران گرامی" باید تاوانش رو بدیم:))
اینا امنیت هم داره؟! منظورم از نظر جانی برای صاحب سرویس هست. من یکبار واقعا دیگه به سطوح رسیده بودم اومدم سرور ایران بگیرم، صبحش یکی واسه احراز هویت زنگ زد و شماره کنتور آب خونه رو هم گرفت، بیخیالش شدم کلا :|

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,903
اینا امنیت هم داره؟! منظورم از نظر جانی برای صاحب سرویس هست. من یکبار واقعا دیگه به سطوح رسیده بودم اومدم سرور ایران بگیرم، صبحش یکی واسه احراز هویت زنگ زد و شماره کنتور آب خونه رو هم گرفت، بیخیالش شدم کلا :|
والا دقیقن متوجه منظورت نشدم. مگه میخای چه جور وبسایتی بالا بیاری که امنیت جانیت به خطر بیوفته؟ :))
اگر هاستت رو از شرکتهای ایرانی بگیری یا سرورت ایران باشه، با حکم قضایی خیلی سریع وبسایتت رو میبندن. مورد داشتیم حتی به بکاپ هم دسترسی نمیدن
من سایتم فروشگاهی هستش و خب اینماد و... داره. ولی اگر وبسایتت موضوعاتیه که احساس میکنی میتونه برات دردسرساز بشه، از هاست ها و دیتاسنترهای خارجی مثل هتزنر و بک بن (به طور مستقیم) استفاده کن. اینطوری نهایتن فیلتر میشی و سایت از دسترس خارج نمیشه.
................
من شنیدم روشی هست که از cdn برای فیلترشکنی استفاده میشه. این cdn با اونا فرق میکنه. اگر منظورت اون بود:))

آخرین ویرایش:

hooman28

کاربر سایت
Sep 10, 2023
13
والا دقیقن متوجه منظورت نشدم. مگه میخای چه جور وبسایتی بالا بیاری که امنیت جانیت به خطر بیوفته؟ :))
اگر هاستت رو از شرکتهای ایرانی بگیری یا سرورت ایران باشه، با حکم قضایی خیلی سریع وبسایتت رو میبندن. مورد داشتیم حتی به بکاپ هم دسترسی نمیدن
من سایتم فروشگاهی هستش و خب اینماد و... داره. ولی اگر وبسایتت موضوعاتیه که احساس میکنی میتونه برات دردسرساز بشه، از هاست ها و دیتاسنترهای خارجی مثل هتزنر و بک بن (به طور مستقیم) استفاده کن. اینطوری نهایتن فیلتر میشی و سایت از دسترس خارج نمیشه.
................
من شنیدم روشی هست که از cdn برای فیلترشکنی استفاده میشه. این cdn با اونا فرق میکنه. اگر منظورت اون بود:))
برای تانل منظورم بود :Laughing: :Laughing: cdn ایران هم خب اختلالش کمتره و همچنین نیم بها میتونه باشه.

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,903
برای تانل منظورم بود :Laughing: :Laughing: cdn ایران هم خب اختلالش کمتره و همچنین نیم بها میتونه باشه.
اها.
من تو این مورد اطلاعات زیادی ندارم. ولی تا جایی که میدونم تو این نوع cdn بعد از مدتی متوجه میشن و خود دامین رو فیلتر میکنن. و شما دوباره باید یه دامین جدید بخری.
یه cdn دیگه بود که اسمش رو یادم نیست ولی میدونم از نودهای کلاود فلیر استفاده میکرد. اون مناسب این کاره.

• Like
Reactions: hooman28

mallo

کاربر سایت
Oct 8, 2023
155
از هاست ها و دیتاسنترهای خارجی مثل هتزنر و بک بن (به طور مستقیم) استفاده کن. اینطوری نهایتن فیلتر میشی
میتونی آی پی هاست رو ببری پشت کلادفلر، اینجوری بقیه آیپی کلادفلر رو میبینن، نه آی پی واقعی هاست رو

من تو این مورد اطلاعات زیادی ندارم. ولی تا جایی که میدونم تو این نوع cdn بعد از مدتی متوجه میشن و خود دامین رو فیلتر میکنن.
آپلود فیک انجام بدید رو سرورتون این اتفاق نمیفته

آخرین ویرایش:

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,903
میتونی آی پی هاست رو ببری پشت کلادفلر، اینجوری بقیه آیپی کلادفلر رو میبینن، نه آی پی واقعی هاست رو
برای وبسایت که دامین رو فیلتر میکنن.
برای استفاده از cdn در فیلترشکن هم باید نیم سرورهای کلاودفلیر رو روی دامین ست کرد. در این روش هم (با اینکه خودم تجربش رو نداشتم) ولی بازهم میتونن دامین رو فیلتر کنن.

mallo

کاربر سایت
Oct 8, 2023
155
برای وبسایت که دامین رو فیلتر میکنن.
برای استفاده از cdn در فیلترشکن هم باید نیم سرورهای کلاودفلیر رو روی دامین ست کرد. در این روش هم (با اینکه خودم تجربش رو نداشتم) ولی بازهم میتونن دامین رو فیلتر کنن.
پس از DNS Hijacking استفاده میکنن؛ مثل youtube که آیپیش بازه ولی دامینش بستس

• Like
Reactions: z2s sas

mallo

کاربر سایت
Oct 8, 2023
155
من از dns over https استفاده میکنم بازم انگار تاثیری نداره! وقتی این کارو میکنیم چجوری ممکنه مشکل دامنه حل نشه
توی ایران کل DNS over https فیلتره و نمیتونید ازش استفاده کنید
دوستان شکنی هست که الان کار کنه؟
روی شاتل وی 2 ری هم دو روزی هست کار نمیکنه
(بیا پایین بچه) رو با فراگمنت تست کنید

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
4,208
حدود یک هفته هست که سرعت آپلود من هی داره هر روز کمتر میشه :|
به پشتیبانی هم زنگ میزنم میگه اوه اوه نویز داری...میگم خب چرا سرعت دانلود همون 15-16 مگ همیشگی هست با snr حدود 10 که برای وضعیت ما و سرعت 16 مگ قابل قبوله ولی سرعت آپلود از 1 مگ الان رسیده به 500 کیلو بایت؟
هر روز هم داره یه 100 کیلو ازش کم میشه ولی دانلودش همونه 😳

در نهایت همون جواب همیشگی که ببر سر خط تست کن-مایکرویو وسط سیم کشی نباشه-باد از سمت جنوبِ شرق نوزه و...:|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر