بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

KinG-ScorpioN

کاربر سایت
Dec 24, 2014
246
آقا این شاتل که ازش تعریف می‌کنین، توی مدل سیمکارتی هم این‌طوریه یا فقط اینترنت خونگی؟ :D
حال و حوصله بدبختی‌های تعویض سرویس‌دهنده رو ندارم. مخصوصاً اینکه الآن مخابرات دارم که از نظر مشتری‌مداری افتضاح هستن و احتمالاً کلی مصیبت داشته باشم برای تعویض به شاتل. می‌خوام ببینم اگه سیمکارتش هم برای وصل شدن به سرورها خوبه، یدونه از اونا بگیرم که کلکسیون همراه اول، ایرانسل و رایتل کامل بشه. :D
من تست کردم نت سیم کارتش بدرد نمیخوره واسه گیم پینگ نوسان زیاد داشت کلی هم لگ و پکت لاس

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,115
نام
شایان
من نمی دونم مودم شما چیه اما باید یه بخش DLS Settings یا مشابهش داشته باشه اونجا خیلی ازین موارد می تونی خودت تنظیم کنی
الان مثلا DSL Modulation رو میشه روی ADSL2 یا +ADSL2 یا موارد دیگه گذاشت که هر کدوم پارامترهای سرعت دانلود آپلودشون فرق میکنه، +ADSL2 بیشترین سرعت دانلود رو بسته به توان خط میده، G.dmt یه خط استیبل تر میده با سرعت دانلود پایین تر (برای گیم مناسب تره)
یا مثلا ازون گزینه Stability Adjustment میشه SNR خط رو با بالا و پایین کردن پهنای باند کنترل کرد، مثلا من الان روی منفی 10 دسی بل گذاشتم و SNR ـم نزدیک 16 شده ولی سرعت دانلودم کمتر شده، میشه بذارمش روی مثبت 10 دسی بل اونطوری SNR خیلی میاد پایین در عوض روی سرعت دانلود بالاتری ست میشه (البته باید DLA غیر فعال کنید تا بشه دستی تنظیمش کرد)

View attachment 308452

بعد بیشتر از SNR اون پارامتر CRC هم مهمه که نشون دهنده پکت لاست ها و ارورهای غیرقابل ریکاوری که توی ارسال و دریافت بسته ها پیش اومده:
الان مثلا خط من داغونه و با اینکه SNR ـش خوبه، CRC بالایی دارم (باعث میشه گاهی به صورت لحظه ای پک لاست شدید اتفاق بیوفته!) که کارشناس احمق مخابرات یه بار اومد اصلا نمی دونست CRC چیه!!

View attachment 308453

به جای CMD هم با نرم افزار Pingplotter پینگ و کیفیت خط ـتون رو بررسی کنید، هم مسیر رو نشون میده و هم میشه با فاصله زمانی خیلی کوتاه بسته ها رو فرستاد و روی نمودار وضعیت پینگو در طول زمان دید: (مثلا برای من 4.2.2.4 توی مدت 10 دقیقه 2 بار سکته زد تا نزدیک 220 رفت ولی خب پکت لاست نداشتم!)

View attachment 308454
همه اینایی که گفتی رو بلدم خیالت راحت مودم منم asus عه تنظیماتش مثل مال خودته
بخاطر سر کاری که 2 سال رفتم اینجور چیزا رو جویدم
من مجبور شده بودم سرعت 1 مگ نتم رو روی 600 کیلوبایت ببندم تا پایداری بهتری بده مخصوصا تو بازی
اما نمیدونم چطوری با خاموش روشن کردن تنظیمات گیمینگ snr خط من رفته بالا در لحظه
الان خیلی شیک گذاشتم رو adsl2+ با خیال راحت سرعت کامل پینگ پایین راحت استفاده میکنم یعنی نه تایم اوت دارم نه چیزی crc هم روزی 5 عدد داره میزنه که خیلی خوبه
قبل تر ساعتی 10 هزار تا میزد
تو فکر کن خط من 2 روز پیش یه جوری شده بود که g.dmt وصل نمیموند و هر نیم ساعت قطع میشد مجبور بودم سرعت رو هم بیارم پایین با دسیبل منفی دادن

آقا این شاتل که ازش تعریف می‌کنین، توی مدل سیمکارتی هم این‌طوریه یا فقط اینترنت خونگی؟ :D
حال و حوصله بدبختی‌های تعویض سرویس‌دهنده رو ندارم. مخصوصاً اینکه الآن مخابرات دارم که از نظر مشتری‌مداری افتضاح هستن و احتمالاً کلی مصیبت داشته باشم برای تعویض به شاتل. می‌خوام ببینم اگه سیمکارتش هم برای وصل شدن به سرورها خوبه، یدونه از اونا بگیرم که کلکسیون همراه اول، ایرانسل و رایتل کامل بشه. :D
کلا نت سیمکارت نوسان داره برای بازی چه شاتل باشه چه هر سرویس دهنده دیگه ای

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,122
همه اینایی که گفتی رو بلدم خیالت راحت مودم منم asus عه تنظیماتش مثل مال خودته
بخاطر سر کاری که 2 سال رفتم اینجور چیزا رو جویدم
من مجبور شده بودم سرعت 1 مگ نتم رو روی 600 کیلوبایت ببندم تا پایداری بهتری بده مخصوصا تو بازی
اما نمیدونم چطوری با خاموش روشن کردن تنظیمات گیمینگ snr خط من رفته بالا در لحظه
الان خیلی شیک گذاشتم رو adsl2+ با خیال راحت سرعت کامل پینگ پایین راحت استفاده میکنم یعنی نه تایم اوت دارم نه چیزی crc هم روزی 5 عدد داره میزنه که خیلی خوبه
قبل تر ساعتی 10 هزار تا میزد
تو فکر کن خط من 2 روز پیش یه جوری شده بود که g.dmt وصل نمیموند و هر نیم ساعت قطع میشد مجبور بودم سرعت رو هم بیارم پایین با دسیبل منفی دادن
الان روی Fast Path هست خطت؟

|FARSHAD|

کاربر سایت
Nov 19, 2010
641
نام
فرشاد
کسی اینترنت رادیویی (وایرلس) از شاتل داره؟
میخواستم ببینم وضعیت پینگ و سرعت دانلود و آپلودش چطور هست
الان خودم از پیشگامان دارم ولی چند وقتی هست نابود شده :(

PEDRAMGOLCHIN

کاربر سایت
Jun 11, 2007
4,859
نام
پدرام
دوستان شاتلى شما هم قطعى داريد ؟
زنگ زدم ميگه اكثرن قطعن چون زير ساخت داره تغييرات ايجاد ميكنه ! خدا بخير كنه !!!!
ایرانسل کلا قطع شده
شاتل قطعه
همراه اول نهایت سرعت یک مگابایت میده اونم قطعی داره
هر بلایی سرمون بیاد حقمونه

• Like
Reactions: db07

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,369
نام
مهدی
زنگ زدم ميگه اكثرن قطعن چون زير ساخت داره تغييرات ايجاد ميكنه ! خدا بخير كنه !!!!
دیشب و چند شب پیش دقیقا از ساعت 1 شب به مدت دو سه ساعتی قطع شد برام
طبق معمول هم میگن مشکل از شبکست
نت بلاکس هم اختلالات اینترنت طی چند روز گذشته رو تایید کرده

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,115
نام
شایان
بزارید یکم برعکس رودخونه شنا کنم
اقا من قطعی نداشتم نویز خط ام زیاد شده اما قطعی نداشتم اونم با خاموش روشن کردن تنظیمات گیم درست شد
فکر کنم نتم از دم بیت رد میشه قطع نمیکننش :))
ولی جدی جالبه برام که از سمت شاتل تا حالا اذیت نشدم اصلا همین چند روزه هم اره دوستام همه قطع بوده نت هاشون حتی شاتل اما برای من مشکلی نداشته احتمالا به منطقه هم مربوط بوده

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,115
نام
شایان
آسیاتک دارم من منطقه جمهوری تهران کلا قطع شده الان 4 روزه زنگ میزنم میگن تغییر زیر ساخت داریم دقیقا

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
4,239
بزارید یکم برعکس رودخونه شنا کنم
اقا من قطعی نداشتم نویز خط ام زیاد شده اما قطعی نداشتم اونم با خاموش روشن کردن تنظیمات گیم درست شد
فکر کنم نتم از دم بیت رد میشه قطع نمیکننش :))
ولی جدی جالبه برام که از سمت شاتل تا حالا اذیت نشدم اصلا همین چند روزه هم اره دوستام همه قطع بوده نت هاشون حتی شاتل اما برای من مشکلی نداشته احتمالا به منطقه هم مربوط بوده
شاید خواب بودی:D آخه این 2 دفعه که این چند روز قطع شده نصف شب بوده و سراسری بود مثلا بامداد امروز فکر کنم همه حدود 2 نصف شب قطع شده بودیم اونروز هم که کلا زنگ میزدیم یا تو سایتش برای پشتیبانی میرفتیم خودش اعلام میکرد شاتل کلا قطعه :-?

مگر اینکه واقعا اینترنت تو خارج از ماتریکس داره سگنال میده:))بیخود نیست سیم و نویزت هم عجیب و غریب داره عمل میکنه با این یونیورس همخوانی ندارن;))

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: barney stinson

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,115
نام
شایان
شاید خواب بودی:D آخه این 2 دفعه که این چند روز قطع شده نصف شب بوده و سراسری بود مثلا بامداد امروز فکر کنم همه حدود 2 نصف شب قطع شده بودیم اونروز هم که کلا زنگ میزدیم یا تو سایتش برای پشتیبانی میرفتیم خودش اعلام میکرد شاتل کلا قطعه :-?

مگر اینکه واقعا اینترنت تو خارج از ماتریکس داره سگنال میده:))بیخود نیست سم و نویزت هم عجیب و غریب داره عمل میکنه با این یونیورس همخوانی ندارن;))
نه اگر اینطوری اره خوب خدایی خواب بودم این چند شبه ساعت 12 دارم میخوابم
البته الان هم رسیدم خونه چک کردم داره سکته میزنه وصله قطع نمیشه اما 4.2.2.4 یهو 20 تا پشت هم تایم اوت میده دوباره وصل میشه
8.8.8.8 اوکیه یا به سرور چیز پی ان خودم پینگ دقیق میده ولی 4.2.2.4 نه مشکل داره

Untitled.jpg

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
4,239
نه اگر اینطوری اره خوب خدایی خواب بودم این چند شبه ساعت 12 دارم میخوابم
البته الان هم رسیدم خونه چک کردم داره سکته میزنه وصله قطع نمیشه اما 4.2.2.4 یهو 20 تا پشت هم تایم اوت میده دوباره وصل میشه
8.8.8.8 اوکیه یا به سرور چیز پی ان خودم پینگ دقیق میده ولی 4.2.2.4 نه مشکل داره
مال منم 4.2.2.4 پینگش رفته بالا.البته تو بازی فرقی ندیدم

• Like
Reactions: barney stinson

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر