بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

Void Knight

کاربر سایت
Jan 12, 2014
255
نام
Yoshi
چقدر تاپیک کم پست شده ! اینترنت ها درست شده که کسی نمیاد اعتراض کنه یا همه خسته شدن :D !
من که واقعا خسته شدم ، نه سرعت ها درست حسابی هستند نه پینگ خوبه نه حجم. سرعت تو IDM میزنه 200 ولی تو PSN یا XBL به زور 60 ، حجم ها هم که سرعتشون از سرعت اینترنت بیشتر اینجا 5 گیگ در عرض یه روز تمام میشه و اصلا نمیفهمی کی رفت بعد خودت بخوای دانلود کنی همون 5 گیگ رو میزنه 20 ساعت دیگه :| ، بعد میان میگن شما چیکار می کنید که 5 گیگ میسوزنید ، 2 گیگ هم برای کاربران زیاد :| ، طرف تو خارج 60 گیگ فقط فیلم دانلود میکنه هیچی نیست تازه دارن میرن روی 4K که به 300 گیگ هم میرسن. پینگ هم که اینجا ارزشی نداره.
این نسل هشتم بازم برای گیمر های ایرانی خوبه ولی نسل های بعد کسنول ها قطعا دسترسی ها قطع میشه یا خیلی سخت با این وضع اینترنت.
پ.ن : اگه اینترنت ها درست شه که تاپیک منفجر می شه :D

LAMBERT

کاربر سایت
Apr 26, 2009
483
نام
آریو
من الان دو روزه كه از پارس انلاين 2 مگ حجمي گرفتم. سرعت دانلودم حدود 250 هستش در صورتي كه وقتي قبلش 512 حجمي داشتم هم همين سرعت بودش. الان مشكل از خط منه كه نميتونه سرعت رو بالا ببره يا كه اونا سرعت كم بهم دادن؟

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,338
نام
امیر
والا برای من تغییری نکرده دفعه اخر همان 83 تومان برای دوماه را دادم یک مگ هست.
این قیمت چند روزه (کمتر از یکهفته) که اعمال شده مگر نه من خودم آخر اردیبهشت 3 ماهه تمدید کردم با قیمت قبلی.
بعدش حدود 20 روز کلا نامحدود نبود و چند روزه نامحدود برگشته با قیمت خیلی بالا.

DoppelGang3rX1

کاربر سایت
Apr 17, 2008
1,722
نام
Ali
من الان دو روزه كه از پارس انلاين 2 مگ حجمي گرفتم. سرعت دانلودم حدود 250 هستش در صورتي كه وقتي قبلش 512 حجمي داشتم هم همين سرعت بودش. الان مشكل از خط منه كه نميتونه سرعت رو بالا ببره يا كه اونا سرعت كم بهم دادن؟
SNR down رو بگو...تو تنظیمات مودم نوشته قسمت status
الان این سرویس من 1 مگ محدود عصر تلکام
سرعت تو idm 700kb و خطم بیشتر از این نمیکشه وگرنه تا 14 مگ هم برای بعضی ها دیدم میبندن...البته سیاست شرکت ها فرق میکنه...

آخرین ویرایش:

Dark Espirro

کاربر سایت
Mar 12, 2014
65
نام
محمد
سلام به همه.من نزدیک به یه سال هست پارس آنلاین گرفتم.اوایل خوب بود، اما الان به شدت افتضاح شده به طوری که نمیدونم چی باید بگم!اون اولا پینگم با سرور های تهران و خود سرور پارس 50 بود و سرعت دانلودم هم نسبتا خوب بود!اما الان پینگ با ایران 150 یا حتی بعضی اوقات 200 میشه!با ایران!!!!!!!! و با اینترنت 2 مگ! سرعت دانلود 150 یا خیلی آرمانی باشه شرایط حدود 220!
این موضوع در حالتی هست که همسایه بقل ما تو آپارتمان که یکی از آشنایان هست، از اندیشه سبز خزر که فقط گیلان و قسمتی از مازندران رو پوشش میده اینترنت 512 میگیره سرعت دانلود 320 و پینگش با ایران بیشتر از 30 نمیشه و با انگلیس هم پینگ 120 داره.پس مشکل از خونه نیست و چندبار هم از مخابرات برای تست اومدن!
حالا که داشتم نگاهی به این تاپیک میکردم، متوجه شدم پارس سرویس گیم داره هرچند که تو سایتش پیدا نکردم، میخواستم بدونم چطوره؟
از طرفی، من 2 سال پیش شاتل داشتم که انصافا سرعت دانلود خوبی داشت اما پینگ دوروبر 400 بود که اسفناک بود.حالا هم که کلی تعریف از شاتل میشنوم برای سرویس گیمش....
بین شاتل و پارس آنلاین، مخابرات داشتم ( سابقه دارم کلا!!) اون هم اولش خوب بود اما بعد داغون شد، اما الان میگن آشنای اول اینترنت و پینگ خیلی خوبی داره و ...
خلاصه ، ببخشید سرتونو درد آوردم.به نظرتون چکار کنم؟

mohammad16

کاربر سایت
Aug 24, 2013
310
نام
تابلو دیگه محمد!:دی
پارس آنلاین هم 1 روز قطع بود تو مشهد:d ولی از قبل خبر داده بودن

LAMBERT

کاربر سایت
Apr 26, 2009
483
نام
آریو
SNR down رو بگو...تو تنظیمات مودم نوشته قسمت status
الان این سرویس من 1 مگ محدود عصر تلکام
سرعت تو idm 700kb و خطم بیشتر از این نمیکشه وگرنه تا 14 مگ هم برای بعضی ها دیدم میبندن...البته سیاست شرکت ها فرق میکنه...
SNR Margin پيدا كردم كه Downstream رو نوشته بود 27.6

Attainable rate رو زده 8032 بعدش rate رو زده 2048.
فكر كنم با اين مشخصات خط من بايد به راحتي دو مگ رو جواب بده ديگه؟ پس بايد زنگ بزنم پارس انلاين تا درستش كنن.

آخرین ویرایش:

paradaimix

Dancing for Dessert Studio
کاربر فعال
Oct 7, 2012
2,094
مخابرات هرروز قطعی داره تو مشهد خبر هم نمی‌دن! :|
کاش که قطعی باشه واسه من 30 ثانیه وصل میشه، 2 ثانیه قطع میشه. 28 وصل میشه، 3 ثانیه قطع میشه. دوباره 26 ثانیه وصل میشه، 4 ثانیه قطع. امروز می خواسم زنگ بزن پشتیبانی، یعنی هر چی از دهنم رسید به این جلبک های کله خر بگم. اعصاب واسه ما نذاشتن به این کله خرای بی پدر و مادر زنگ میزنی میگن تو شبکه مشکلی نیست و مشکل از خودتونه! پکت لاس در حد تیم ملی دارم یکسره هم نوسان پینگ داره. نه صفحه باز میکنه نه میشه بازی کرد. آخه آدم بره به کی بگه سرویس های آشغال بی کیفیت رو هر روز قیمتشو میبرن بالا دریغ از 1 اپسیلون بهبود وضعیت.

DoppelGang3rX1

کاربر سایت
Apr 17, 2008
1,722
نام
Ali
SNR Margin پيدا كردم كه Downstream رو نوشته بود 27.6

Attainable rate رو زده 8032 بعدش rate رو زده 2048.
فكر كنم با اين مشخصات خط من بايد به راحتي دو مگ رو جواب بده ديگه؟ پس بايد زنگ بزنم پارس انلاين تا درستش كنن.
خط شما راحت تا ..7 مگ رو میکشه(همونجا تو تنظیمات مودم max rat رو زده)..پس به دلایلی isp رو سرعت پایین بستن...ولی با توجه به شرایط شما اگه بپرسی از پشتیبانی که چرا پایینه میگن نه و شما 2 مگ دارید و 250 سرعت درستیه ...شما هم بگو اگه نمیبرید بالا isp رو عوض میکنید.
...عصر تلکام اصلا پینگ خارجی خوبی نداره(250 متوسط ولی ثابت)، پینگ داخلی عالی و سرعت همیشه بالا و کم نوسانی ارائه میده...من 7 ساله ازشون سرویس دارم و 90% مواقع راضی بودم...و بالاترین سرعتی که خط بکشه رو میبندن...کلا سیستمشون اینه

LAMBERT

کاربر سایت
Apr 26, 2009
483
نام
آریو
خط شما راحت تا ..7 مگ رو میکشه(همونجا تو تنظیمات مودم max rat رو زده)..پس به دلایلی isp رو سرعت پایین بستن...ولی با توجه به شرایط شما اگه بپرسی از پشتیبانی که چرا پایینه میگن نه و شما 2 مگ دارید و 250 سرعت درستیه ...شما هم بگو اگه نمیبرید بالا isp رو عوض میکنید..عصر تلکام رو مثال بزن...عصر تلکام اصلا پینگ خارجی خوبی نداره ولی پینگ داخلی عالی و سرعت همیشه بالا و کم نوسانی ارائه میده...من 7 ساله ازشون سرویس دارم و 90% مواقع راضی بودم...
ممنون از راهنمايت.
اخه من قبل اين 2 مگ 512 داشتم و سرعتش دقيقا همين بود برا همين تعجب كردم. حالا فردا زنگ ميزنم ببينم چي ميشه. بازم ممنون

hat3ck

کاربر سایت
Nov 19, 2011
616
نام
امیر حسین
ممنون از راهنمايت.
اخه من قبل اين 2 مگ 512 داشتم و سرعتش دقيقا همين بود برا همين تعجب كردم. حالا فردا زنگ ميزنم ببينم چي ميشه. بازم ممنون
خیلی جالبه من تا همین دو روز پیش مشکل شما رو داشتم مشکل از ISP نیست شما باید ۳ کار انجام بدی
اول از همه کابل خوب بگیرید و با اون متصل بشید این کابل های رنگی کیفیت خوبی ندارن ، اینا رو تست کردم که میگم
دوم تو تنظیمات مودم firewall مودم رو خاموش کنید
سوم تو تنظیمات مودم SNMP رو فعال کنید و روی public قرار بدید
من با این کار مشکلم حل شد و از سرعت ۲۰۰ کیلوبایت رسید به ۱ مگ

Letho

کاربر سایت
May 5, 2012
268
آقا اونایی که پارس آنلاین دارن سرعت دانلود شبانش چجوریاس؟ 128 و 256 ؟!

nik 2011

کاربر سایت
May 26, 2011
1,010
بخدا گیج شدم یکی میگه پارس خوبه یکی نه . دوباره یکی میگه خوب یکی بد help!

پارس تهران خوبه؟ مخاطرات اینجا ک رییی^د*هه

DeathSigner

کاربر سایت
Mar 2, 2012
36
نام
علی
درود
کسی از دوستان ISP سراغ داره که پینگش با خارج زیر 200 باشه؟
مخابرات چند ماهی پینگش رو 300 شده
)x

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 6)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟