بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

مشکل آپلود مخابرات توو بعضی بازیهای سنگین خودشو نشون میده و شما بازی رو روان میبینید ولی دستورات شما با تاخیر انجام میشه.این بازی هایی که شما فرمودید بعید میدونم با مخابرات مشکلی داشته باشند .

Sent from my PadFone Infinity using Tapatalk

خوب پس من همین 512 مخابرات رو میگیرم انشالله :d

خیلی ممنون بابت راهنمایی :bighug:

سلام

دوستان من تازه داشتم نظرات رو میخوندم یکی از بچه ها گفت که اگه میخوهاید مشکل پینگتون به طور کامل رفع بشه بهتره سراغ اینترنت وایرلس برید!
وایرلس خیلی با وایمکس فرق داره؟؟؟
من وایمکس مبین نت داشتم که پینگ مضخرف بود و در حالت عادی رو 400 یا 500 بوده!!!میخواستم بدونم الان پینگ وایرلس رو چنده تقریبا؟؟؟زیر 100 هستش؟؟؟
توی شهرستانی مثل ساری جواب میده یا فقط باید تهران باشیم!!!!
هزینه ماهیانه نامحدودش چقدر هستش؟؟؟
سرعتی که بهم میدن سرعت واقعی و اختصاصی هست یا اینکه اونم بین چند نفر به اشتراک میزارن؟؟؟
برای مثال سرعت 1 مگ دقیقا سرعت دانلودش 1 مگ هستش؟؟؟
قطع نمیشه یا برای مثال اگه پارازیت بندازن مشکلی ایجاد نیمشه؟؟؟
خرج کلیش با نصب و تمام کارهاش چقدر وای میسته؟؟؟

میدونم زیاد سوال پرسیدم ولی ممنون میشم جواب بدید و راهنماییم کنید.:">

سلام

دوستان من تازه داشتم نظرات رو میخوندم یکی از بچه ها گفت که اگه میخوهاید مشکل پینگتون به طور کامل رفع بشه بهتره سراغ اینترنت وایرلس برید!
من وایمکس مبین نت داشتم که پینگ مضخرف بود و در حالت عادی رو 400 یا 500 بوده!!!میخواستم بدونم الان پینگ وایرلس رو چنده تقریبا؟؟؟زیر 100 هستش؟؟؟
سرعتی که بهم میدن سرعت واقعی و اختصاصی هست یا اینکه اونم بین چند نفر به اشتراک میزارن؟؟؟

سلام
بله با وايمكس فرق داره، شيوه ارائه سرويسش به اين صورت كه بايستي يك آنتن راديويي رو پشت بام يا هر فضاي آزادي كه آنتن دهي داشته باشه وصل شه.
اين سرويس معمولا توسط isp هاي محلي ارائه ميشه، بايد ببيني كدوم شركت منطقتون را پوشش ميده
شركت هايي كه تو شهر من يعني اصفهان اين سرويس را ارائه ميدن، نامحدودشون فقط به صورت dedicated ارائه ميدن كه هزينش فوق العاده زياده (سرويس ١٢٨ ماهي ٥٠ هزار تومن)
تو اصفهان سرويس هاي نامحدود را اختصاصي ارائه ميدن و محدود ها را اشتراكي، من خود سرويس محدود داشتم كه سرعت دانلودش با idm تا ٢.٥ مگابايت بر ثانيه هم ميرفت.
روز هايي كه بارون ميومد هي قطع ميشد پشتيباني هم ميگفت مال اينكه داره بارون مياد!
بهمن ماه با هزينه راه اندازيش برا من حدود ٤٠٠ هزار تومن آب خورد (البته من واي فاي اكسس پوينت نگرفتم و آنتن را مستقيم به pc وصل كردم)

آخرین ویرایش:
سلام
بله با وايمكس فرق داره، شيوه ارائه سرويسش به اين صورت كه بايستي يك آنتن راديويي رو پشت بام يا هر فضاي آزادي كه آنتن دهي داشته باشه وصل شه.
اين سرويس معمولا توسط isp هاي محلي ارائه ميشه، بايد ببيني كدوم شركت منطقتون را پوشش ميده
شركت هايي كه تو شهر من يعني اصفهان اين سرويس را ارائه ميدن، نامحدودشون فقط به صورت dedicated ارائه ميدن كه هزينش فوق العاده زياده (سرويس ١٢٨ ماهي ٥٠ هزار تومن)
تو اصفهان سرويس هاي نامحدود را اختصاصي ارائه ميدن و محدود ها را اشتراكي، من خود سرويس محدود داشتم كه سرعت دانلودش با idm تا ٢.٥ مگابايت بر ثانيه هم ميرفت.
روز هايي كه بارون ميومد هي قطع ميشد پشتيباني هم ميگفت مال اينكه داره بارون مياد!
بهمن ماه با هزينه راه اندازيش برا من حدود ٤٠٠ هزار تومن آب خورد (البته من واي فاي اكسس پوينت نگرفتم و آنتن را مستقيم به pc وصل كردم)

مرسی از جوابت داداش.

پینگش در چه حد هستش؟؟؟
محدودی که شما گرفته بودی چه سرویسی بود و چند گیگ بود و چه قیمتی؟؟؟
1 مگ نامحدود تقریبا ماهی چقدر میشه؟؟؟

آقا جااااان چرا اطلاعات قیمت رو اشتباه میگیییید ؟؟؟ مگه خواستید آنتن مربوط به ۵۰ کیلومتری و یا مخصوص خود آی اس پی ها که حتی گیرندگی و فرستندگی با هم هستن بخرییییید ؟ چمیدونمممم شاااید هم سرتون کلاه گذاشتن شیرییییین !
ببینید ، یکی از بهتریییین آنتن گیرنده ی بیرونی مارک ubiqiti هست و مدل NanoStation Loco M5 و قیمتش هم حداکثر ۲۱۵تومن . پول نصب هم که غیر منطقی میگیرن چونکه اگه خورت هم بخوای نصب کنی ، پسوورد فرستنده هاشونو نداری .. عملا میان به سمت دکلهاشون میبندنش و با پسوورد وصلش میکنن و ۱۰-۱۵ تومن میگیرن .. و ماهیانه ت هم مثلا ۳۰تومن برای ۵۱۲ه ۴گیگ ...
کلا بشه ۲۶۰ ...
که ه ه ه اگر گیرنده با مارک مزخرف و منحوس ه tplink بخوای ، ۱۵۰تومنه .
تمام .
من شخص واردی هستم : اگه پیکربندی ه کل ه تجهیزات ه isp درست باشه ، هییییچ تفاوت ه پینگی توی adsl و wireless نباید باشه .. فقط و فقط دلیل اینه که بخاطر هزینه ، مشترکای wireless کمترن و این یعنی ترافیک کمتر و پینگ از مشترک تا درگاه ه خروجی ه ispش ، کمتر میشه ... شاید به 50ms هم نرسه این تفاوت .

همیشه شعارتون باشه : توی ایران توقع پینگ نداشته باش .

نهایت کاری که بتونید بکنید اینه که انتخابتون از isp هایی باشه که خودشون pap هستند .
مثل آسیاتک (ببینید ، منظورم مخابرات نییییست) و یا پارس آنلاین .

دوستان
اگه هرگونه سوالی داشتید که میتونستم کمک کنم ، خوشحال میشم .

آخرین ویرایش:
آقا جااااان چرا اطلاعات قیمت رو اشتباه میگیییید ؟؟؟ مگه خواستید آنتن مربوط به ۵۰ کیلومتری و یا مخصوص خود آی اس پی ها که حتی گیرندگی و فرستندگی با هم هستن بخرییییید ؟ چمیدونمممم شاااید هم سرتون کلاه گذاشتن شیرییییین !
ببینید ، یکی از بهتریییین آنتن گیرنده ی بیرونی مارک ubiqiti هست و مدل NanoStation Loco M5 و قیمتش هم حداکثر ۲۱۵تومن . پول نصب هم که غیر منطقی میگیرن چونکه اگه خورت هم بخوای نصب کنی ، پسوورد فرستنده هاشونو نداری .. عملا میان به سمت دکلهاشون میبندنش و با پسوورد وصلش میکنن و ۱۰-۱۵ تومن میگیرن .. و ماهیانه ت هم مثلا ۳۰تومن برای ۵۱۲ه ۴گیگ ...
کلا بشه ۲۶۰ ...
تمام .
من شخص واردی هستم : اگه پیکربندی ه کل ه تجهیزات ه isp درست باشه ، هییییچ تفاوت ه پینگی توی adsl و wireless نباید باشه .. فقط و فقط دلیل اینه که بخاطر هزینه ، مشترکای wireless کمترن و این یعنی ترافیک کمتر و پینگ از مشترک تا درگاه ه خروجی ه ispش ، کمتر میشه ... شاید به 50ms هم نرسه این تفاوت .

نهایت کاری که بتونید بکنید اینه که انتخابتون از isp هایی باشه که خودشون pap هستند .

دوستان

سلام
والا nanostation loco m5 را مارك ubiquiti را به من ٣٠٠ داد ٤٠ تومن هزينه نصب گرفت و ٢٠ تومن هزينه كارشناسي با پول كابل يه حدود ٤٠٠ تومن برام آب خورد!
هزينه سرويس هم براي سرويس ١٠ مگابيت (كه البته سرعتش بالاتر هم ميرفت) سه ماهه با ١٠ گيگ ترافيك ٧٥ هزار تومن
من اطلاعات غلطي به كسي ندادم تجربيات خودم از سرويسي كه سه ماه داشتم را گفتم

دوستان شرمنده من الان درست متوجه نشدم.............قیمت و اینا واسم مهم و واسه خرید آنتن و اینا بهترین مدلشونو میخرم.

فقط آیا پینگش در حدی هست که بشه آنلاین بدون لگ تقریبا بازی کرد؟؟؟

کلا بشه ۲۶۰ ...
تمام .

دوستان

این تیکه که زیرش خط کشیدم رو میشه یکمی بیشتر توضیح بدید منظورتون چی بود

سلام

یکی از دوستام توصیه کرده بود به کسی این رو نگم ... ولی خب دوست دارم شما هم از اینترنت لذت ببرید

ببین دوستم ، من از وضعیت وایرلس اصفهان خبر ندارم ولی تو تهران 2 شرکت رو می شناسم که واقعا لذت اینترنت رو میتونی باهاشون احساس کنی ...

اسمی نمیارم ولی یکشون فقط تو شمال تهران سرویس میده و یکی هم فقط تهران !

پس فکر نکنم بتونی نت وایرلس خوب تو اصفهان پیدا کنی ! اما هزینه !؟

هزینه نصب ( 100 درصد کلی isp ها می کشن روش ) 630 هزار تومن با انتن عالی بیریج هست که پول سیم کشی جدا هست که خودت باید اون رو هم زحمتشو بکشی :D

حالا میرم سراغ پینگ ! سرویس های وایرلس به علت اینکه مشتریان کمتری دارند و اگر isp پهنای باند اختصاصی خودش رو روی وایرلس ببنده سرعتی فوق العاده بهت میده

حالا چرا پینگه خوب میده ؟! خب واضحه ؛ سرویس های وایرلس اکثرا سرعت اپلود و دانلودشون نزدیک به هم هست ! این یعنی سرعت ارسال و دریافت یکسان ! در نتیجه => پینگ زیر 100 با سرور های اروپایی

اکثر سرویس های وایرلس ، مخصوصا سرویس های محدودش دارای سرعت دانلود فوق العاده ای هست و مثلا سرعت 10 مگ این سرویس به شما سرعت دانلود 4.5 مگابایت رو میده ;)

خلاصه تعرفه سرویس هاشم به صورت زیر هست

سرعت 512 نامحدود ؛ 108 هزار تومن

5 مگ محدود با 3 گیگ حجم 50 هزار تومن

کسانی که از لحاظ مالی مشکلی نداشته باشند این سرویس براشون فوق العاده هست ...

ویرایش :

یکی از سوالاتو یادم رفت جواب بدم

اونی که شمال تهران سرویس میده هم 1به 1 میده هم 1 به 4 ... خب البته 1به 1 گرون تر هست

آخرین ویرایش:
WTF؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوستان امکان داره؟
[TABLE="class: tabdata, align: center"]
[TR]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD="width: 70, align: center"] Downstream[/TD]
[TD="width: 70, align: center"] Upstream[/TD]
[TD="width: 280"] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: light-orange"][/TD]
[TD]
SNR Margin
[/TD]
[TD]
:​
[/TD]
[TD="width: 70, align: center"] 7.6 [/TD]
[TD="width: 70, align: center"] 21.5[/TD]
[TD]db[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]
Line Attenuation
[/TD]
[TD]
[/TD]
[TD="width: 70, align: center"] 42.0 [/TD]
[TD="width: 70, align: center"] 21.1 [/TD]
[TD="width: 280"]db[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]
Data Rate
[/TD]
[TD]
[/TD]
[TD="width: 70, align: center"] 2304 [/TD]
[TD="width: 70, align: center"] 551 [/TD]
[TD="width: 280"]kbps[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]
Max Rate​
[/TD]
[TD]
[/TD]
[TD="width: 70, align: center"] 4352 [/TD]
[TD="width: 70, align: center"] 560 [/TD]
[TD="width: 280"]kbps[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]
CRC​
[/TD]
[TD]
[/TD]
[TD="width: 70, align: center"] 1087[/TD]
[TD="width: 70, align: center"] 0[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

- - -ویرایش - - -

Down رو 7-8
up رو 21 22؟؟؟؟

packet loss به کیفیت خط بستگی داره؟

آقا من نامحدود میخوام. :((
ماهی 50 تومن میتونم هزینه کنم و پینگ پایین و سرعت دانلود حداقل 200 کیلوبایت میخوام و از این مسخره بازیای ترافیک سرعت بالا و تبادل اطلاعات حداقل فلان گیگ و ... نداشته باشه
اصن همچین شرکتی وجود داره؟ :d
در حال حاضر محدود 2Mbps 10GB آسیاتک دارم و از سرعت دانلود بسیار راضی ام اما از پینگ نه.
سرویس 256 طلایی نامحدودش رو 1 ماه گرفتم، به غلط کردن افتادم :d

(منطقه ی مخابراتی شهید نصراللهی تهران)

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or