بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

COH master

کاربر سایت
Oct 29, 2011
544
نام
علیرضا
آقا راهو باز کنین....

64324197157201843888.jpg

Javidmojallal

کاربر سایت
Nov 4, 2006
562
نام
جاوید
دادش شما هم بد نیست بدونی حرف سر داستان و اهمیت نقش شخصیتها بوده نه اینکه گیم پلی چه تغییراتی کرده.همه این چیزایی هم که گفتی نظیر حمل 50 ایتم و.. هم هیچکدم نه ربطی به اهمیت شخصیصتها داره نه داستان بازیها.
به هر حال یه فن واقعی حتی افتضاح ترین نسخه مانند ORC رو بازی کردن نه اینکه چون از کشتن کلاغ ایتم جمع کنن بیان کل فاتحه این بازی رو بخونن

شما هم بد نیست بدونی من وقتی پست میدم،راجع هر چی بخوام میتونم نظر بدم و جنابعالی نمیتونی تعیین کنی من در مورد چی بحث کنم(دقت بکنی اونو تو سطر پایین و جدا از اولی نوشتم،این معنیش اینکه مطلب جدایی هست).و مشکل دیگه ای هم که داری اینکه جملات رو تخیلی معنی میکنی،من نوشتم فاتحه ی سری رو خوندم،نگفتم شماره های بعدی رو بازی نکردم،دقت کن و بعد پست بده.برام جالبه نظرتو راجع به همون موارد گیم پلی بدی(حمل آیتم و کلاغ و ...).

در رابطه با لیون اخه داداش شما نگاه کن 4 با لیون شروع میشه ، با ان ادامه پیدا میکنه و با ان تمام میشه. دوستات میگند ایدا. اخه ایدا بود و نبودش فرقی نداشت. اقا ایدا مگه نمیخواست ویروس را بردار ببره بده به یک سازمان مرموز که بعدا میفهمیم البرت وسکر و در واقع ویروس را به ان میده(تاثیر گذار در قسمت 5)خب این کار را یک شخصیت منفی میتونست انجام بده مثل کرازر
بلی به جا ایدا هر کسی میتونست این کار رو بکنه،همونطور که اگه ادیسون برق رو اختراع نمیکرد،حتما یکی دیگه این کارو میکرد! یا به جای وسکر،کسی به اسم عباس میتونست شخصیت اصلی سری باشه! بهتره به جای توهم،رو اتفاقات افتاده نظر بدی چون با توهم به هیچ جا نمیشه رسید.

رزیدنت اویل 4 نه فقط از بعد گیم پلی ، بلکه از لحاظ داستان و تم داستان سری را متحول کرد.
لیون به خاطر نجات یه دختر،بیشتر از 900 نفر رو میکشه. به این میگن گیرایی داستان؟ Re4 برای خیلیها بهترین بازی عمرشون بود،و همونا میتونن الان ببینن که سری به چه روزی افتاده.
RE به خاطر جو ترسناکش(که یکی از مهترین عوامل تو ایجاد ترس دوربین ثابت و کمبود مهمات بود) و معماهای سخت و جذابش،دوست داشتنی بود.ولی الان جز اکشن بزن برو جلو چیزی ازش نمونده.تبدیل شده به عنوانی که خیلیا میتونن بازی کنن و راحت تموم کنن. تو RE4 کدوم معما بود که باعث میشد بیش از چند ثانیه فکر کنی؟

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
شما هم بد نیست بدونی من وقتی پست میدم،راجع هر چی بخوام میتونم نظر بدم و جنابعالی نمیتونی تعیین کنی من در مورد چی بحث کنم(دقت بکنی اونو تو سطر پایین و جدا از اولی نوشتم،این معنیش اینکه مطلب جدایی هست).و مشکل دیگه ای هم که داری اینکه جملات رو تخیلی معنی میکنی،من نوشتم فاتحه ی سری رو خوندم،نگفتم شماره های بعدی رو بازی نکردم،دقت کن و بعد پست بده.برام جالبه نظرتو راجع به همون موارد گیم پلی بدی(حمل آیتم و کلاغ و ...).

بلی به جا ایدا هر کسی میتونست این کار رو بکنه،همونطور که اگه ادیسون برق رو اختراع نمیکرد،حتما یکی دیگه این کارو میکرد! یا به جای وسکر،کسی به اسم عباس میتونست شخصیت اصلی سری باشه! بهتره به جای توهم،رو اتفاقات افتاده نظر بدی چون با توهم به هیچ جا نمیشه رسید.

لیون به خاطر نجات یه دختر،بیشتر از 900 نفر رو میکشه. به این میگن گیرایی داستان؟ Re4 برای خیلیها بهترین بازی عمرشون بود،و همونا میتونن الان ببینن که سری به چه روزی افتاده.
RE به خاطر جو ترسناکش(که یکی از مهترین عوامل تو ایجاد ترس دوربین ثابت و کمبود مهمات بود) و معماهای سخت و جذابش،دوست داشتنی بود.ولی الان جز اکشن بزن برو جلو چیزی ازش نمونده.تبدیل شده به عنوانی که خیلیا میتونن بازی کنن و راحت تموم کنن. تو RE4 کدوم معما بود که باعث میشد بیش از چند ثانیه فکر کنی؟
در رابطه با این که عباس هم میتونست اتفاقا داری جواب ان دوستتو میدی. چون منم بش گفتم بازی را بر اسای چیزهایی که اتفاق افتاده تحلیل میکنند نه تخیلات. چون ان چند نفر اصرار به حذف لئون دارند!
در رابطه با سقوط بازی هم هیچ ربطی به شینجی میکامی و قسمت 4 نداره! سقوط از 5 شروع شد. حداقل 4 استرس زا و محیط های رعب انگیز داشت. هیچ وقت هم 4 را با عناوین کلاسیک مقایسه نکن. چون دو تا ساختار متفاوت دارند.من فکر کنم شماها پدر سبک ترس را نمیشناسید؟!! اینکه شما چند نفر در لباس پدر سبک ترس حرف میزنید مقداری سرگرم کننده هست=))
سایت g4 tv توصیف خوبی از باری رزیدنت 4 میده. میگه یک بازی ترسناک مدرن فوق العاده.
من نمیدونم از کی تا حالا کشت کشتار تحلیلی برای محکم بودن داستان شده است!!!!!!پس اگر این گونه هست بایوشاک هم بی فایده هست. چون شوتر و در حال کشت کشتار هستیم=))

akbar.wesker

کاربر سایت
Nov 23, 2012
219
نام
اکبر
روزی که دیدم کلاغ پول و نارنجک Drop میکنه و لیون میتونه 50تا آیتم حمل کنه و از ارتفاع 40متری میپره پایین،فاتحه ی این سری رو که باهاش زندگی کرده بودم رو خوندم.

داداش اینکه نمیشه به خاطر چند فاکتور غیرمنطقی از گیم پلی فاتحه یه بازی رو خوند
هر بازی توی سبک خودش گیم پلی مختص خودشو میطلبه... نمیشه که همه چیز تو گیم پلی واقع گرایانه باشه که اگه اینطوری باشه که اسمشو نمیشه گذاشت بازی
پس اگه قراره واسه اینجور چیزا فاتحه بازی رو خوند خیلی چیزای مشابه هم تو نسخه های کلاسیک بودن که میشد فاتحه رزیدنت اویل رو خوند مثلا توی گیم پلی شماره سوم وقتی نمسیس راکتش میخوره تو کله جیل والنتاین ولی عوض اینکه بیفته بمیره فقط درجه سلامتیش کم میشه

در مورد کشتن جمعیت اون دهکده کذایی هم بهتره بدونی وقتی یکی تبر و بیل و چاقو گرفته دستش که بیاد دغلتو در بیاره تو جای لیون باشی چیکار میکنی نمیکشیش؟؟؟؟
یا اینکه وقتی به خاطر یه دختر ممکنه جان میلیون ها آدم به خطر بیفه اینجا همون بهتر که 900 نفر برن سینه قبرستون

راستی ادیسون هم برق رو اختراع نکرده لامپ رشته ای رو اختراع کرده چون وقتی تازه بدنیا اومده بود حدود 40 -50 سالی بود که پیل الکتریکی اختراع شده بودن و ژنراتور های تولید برق در کشورهایی چون آلمان و فرانسه در حال ساخته شدن بودن

devi0us

کاربر سایت
Jun 20, 2013
182
نام
بهنام
حالا رزیدنت بعدی هرچقد بدرد نخور خواست باشه مشکلی نیس:D
اما میشه یکی یه خبر از ریمیکایی که خبرش پیچیده بگه؟:D

یکی به کپکام بگه داداشٍٍٍٍٍِِِ آلبرت وسکرو برگردونه،الکس :D

Leon-c

کاربر سایت
Aug 19, 2013
226
نام
معین
دوست عزیز متاسفم یکم با لحن نا مناسب پست دادم حق داری عصبانی بشی.ولی منظور من این نبود که تو سریهای بعدی رو بازی نکردی منم میدونم منظورت از این حرف درواقع اینه که چون گیم پلی تغییر اساسی کرد پس شما از اون علاقه ای که به سری قدیم داشتی رو با دیدن این موارد از سری اصلی از دست دادی(یا بقول خودت فاتحشو خوندی9.پس درواقع شما درست منظور منو متوجه نشدی.
در ضمن من کی واسه شما تعیین کردم در مورد چی بحث کنی؟من فقط چیزی رو که ازت نقل قول گرفتم رو از دید خودم گفتم .اینم یه بحث و تبادل نظر بود مثل هزاران بحث دیگه که تو این تاپیک وجود داره.نه اینکه بخوام واست تعیین کنم در مورد چی بحث کن .
راستی یه نفر یه نظر سنجی ارائه بده این نظر سنجی بالا رو حذفش کنن بره دیگه.مثلا نظر سنجی جدید میتونه در مورد نسخه 7 باشه مثلا اینکه ایا میتونه نسخه خوب از اب دربیاد یا نه

live is life

کاربر سایت
Apr 11, 2010
1,812
نام
leon
بازیه جالب و خوبی بود:>

خوب بود:)

یک شاهکار تکرار نشدنی داستان یک زندگی=((

عاشقشم سراسر ترس و هیجان :x

URL=http://upload7.ir/]
39903867736909508992.jpg
[/URL]

زنده کردن یک گیم به یاد ماندنی با گرافیک عالی ;;)

Anti karizma

کاربر سایت
Oct 25, 2013
635
نام
بهرام
این جمله رو من احتمالا N باری گفتم اما بازم میگم این سری تو شماره 5 کارش تموم شد
نسخه 4 یه جهش رو به جلو بود بازی رو مدرن کرد هر چند سعی داشت به گذشته وفادار بمونه اما نشد اونی که باید بشه و جنبه اکشن بازی نتونست بار مثبتی ایجاد کنه
ببینید رفقا (هر چند همه اینجا استادن و کچ تخته خورده ;)) )وقتی داریم این سری رو تحلیل میکنیم باید بدونیم که همه چیز برآیند میشه تا بشه نتیجه گیری کامل و مطمئنی ازش کرد
دو تا موضوعه گیم پلی و داستان
حالا اینجا باز سلیقه ها متفاوته برای خیلی ها گیم پلی تعیین کنندس و برای عده ای دیگه خط روایی و داستانی
فک کنم خیلیا موافق باشن که بازی از لحاظ گیم پلی، ایجاد فضای دلهره آور و همین طور وجود جنبه های معمایی که روزی نقطه قوت این سری بودن دور شده (این یه پوئن -)
اما از لحاظ سیر داستانی به دلیل پشتوانه قوی که این عنوان ازش بهره برده خیلی موفق بوده تا به امروز (این یه پوئن +)
حالا این دیگه به من و شما بستگی داره که از چه زاویه ای، با چه تجربه ای زیاد یا کمی بخوایم نتیجه گیری کنیم
این عنوان چیزی فراتر از یه نسخه بازیه و خیلی جاها نمیشه به چشم صرفا یه بازی بهش نگاه کرد و راجبش حرف زد
نتیجه گیری من هم به شخصه اینه که بازی کارش رو کرده و تموم شدس از نظرم اما هنوز هم داستانش رو دنبال میکنم چون جذابیش رو از دست نداده که هیچ خیلی هم غنی شده

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
استی ادیسون هم برق رو اختراع نکرده لامپ رشته ای رو اختراع کرده چون وقتی تازه بدنیا اومده بود حدود 40 -50 سالی بود که پیل الکتریکی اختراع شده بودن و ژنراتور های تولید برق در کشورهایی چون آلمان و فرانسه در حال ساخته شدن بودن
تازه همون لامپ رشته ای هم قبلا ملت درستش کرده بودن، ادیسون تنها کاری که کرد این بود که لامپ رشته ای رو تو خلاء گذاشت تا بیشتر از چند ثانیه دووم بیاره:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر