بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

akbar.wesker

کاربر سایت
Nov 23, 2012
219
نام
اکبر
بیشتر نه حتما داخل سلول زنده تکثیر و از مواد داخل سلولی استفاده می کنن :D

بله همینطوره و با توجه به اینکه ویروس ها ساختار سلولی ندارن حتی میتونن وارد اندامک های سلول های بافت زنده نیز بشن :d

live is life

کاربر سایت
Apr 11, 2010
1,812
نام
leon
بحث انگل ویروس شد بد نیست اینا بخونين:>به خصوص Little John

ویروس ها به تنهایی موجودات زنده کاملی نیستند ، بلکه انگل حقیقی اند و برای تامین نیازهای خود کاملاً به جاندار دیگری به نام میزبان وابسته اند. هیچ انگلی نباید تا اندازه ای به میزبان خود آسیب برساند که میزبان نابود شود . هم چنین نباید میزبان خود را وارد کند که در برابر آن ایمن یا مقاوم شود، چون در هر دو صورت به زیان خود انگل است و باعث نابودی انگل می شود. ویروسی که صد درصد مبتلایان را از بین می برد به محض آنکه میزبانانش از بین بروند می میرد. مخزن بیماری : یک ویروس موفق، ویروسی است که دو میزبان داشته باشد. ویروس در یک میزبان بیماری شدیدی ایجاد می کند و در میزبان دیگری که میزبان مخزن نامیده می شود تنها باعث بروز علایمی خفیف می شود. این مساله ادامه حیات ویروس را تضمین می کند.b-)

آخرین ویرایش:

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
خب لازمه که بگم لطفا پست رو دقیق بخونین. من گفتم بازی رو از حد خودش بزرگتر نکنین نگفتم بازی رو بزرگ نکنین که چنین جواب نا مربوطی میدین :D مثلا ما میگیم بزرگترین عدد سه رقمی 999 هست؛ وقتی بگیم این عدد بزرگترین عدد 4 رقمی هست یعنی از حد خودش بزرگترش کردیم :D مفهوم است آیا؟ :D
مسئله دوم در مورد مفهوم تحول هست که قطعا به معنی خوش ساخت بودن نیست. تحول از نظر مفهومی عبارت است از اعمال تغییرات فاحش؛ طوری که تفاوت اثر جدید با اثر قبلی کاملا بارز و مشخص باشه. تحول میتونه خوب باشه یا بد باشه. تحول میتونه آثار مفید یا مخرب داشته باشه. پس هر تحولی به معنی نتیجه پایان خوب نیست! مثلا یک اوزاد، هر روز پوشاکش رو متحول میکنه؛ اما این تحول سر از سطل آشغال درمیاره!
مورد بعد در مورد همون جریان متا و حرف منتقد و از این قبیل داستان‌ها هست که واقعا متاسف میشم وقتی یکی این مدلی برای حرف خودش دلیل میاره... یعنی واسم جای تعجب داره آدمی که سنش از من هم بیشتره و از طرفی اکثر منتقدها سن و سال پایین‌تر و به ازای اون تجربه پایین‌تری ازش دارن میاد برای اثبات حرف خودش پای منتقد رو میکشه وسط! اونم به آدمی که عمرش رو سر این بازی گذاشته :D من نمیگم حرف من درسته ولی خب این مدلی بحث کردن رو نوعی بی‌حرمتی تلقی میکنم! من دوست دارم طرف مقابل حرفش رو با دلیل بزنه! مشکل شماها اینه که بلد نیستین حرف خودتون رو بزنین و اون رو تشریح کنین و هی از دیوار این و اون میرین بالا. شاید هم حرفی برای گفتن و اثبات کردن ندارین. یه چیزی رو رک و پوست کنده بگم اینکه مثلا شما حرف آقای ایکس رو پشتوانه حرف خودتون میدونین برای من و امثال من قابل قول نیست. اون چیزی که باعث میشه نظر من عوض بشه دلیل و برهان هست. شما باید ثابت کنی حرفت درسته! اینکه بیای بگی فلانی، من حرفم اینه آقای ایکس هم حرف منو میزنه برای من قابل قبول نیست و ترجیح میدم با این مدل افراد وارد بحث نشم!

Dead Space احیانا در حد RE4 اکشن بود؟ ؟ آیا RE4 محدودیت‌های DS رو داشت؟ بهتر نیست یه ذره بیشتر سر مثالی که میزنین فکر کنین؟ این بزرگتر شدن داستان توی RE4 رو یه ذره بیشتر توضیح بدین تا بتونم جوابتون رو بدم. در ضمن اون چیه که باعث مدت‌ها سکوت شده؟! چون من چند ماهیه تو خدمت سربازیم و زیاد در جریان این تاپیک نیستم.
من همیشه جدا از اینکه یک بازیباز حرفه ای هستم متا ، منتقد و لیست به شخص برام اهمیت دارد. علتش هم این که منتقد و در واقع کسانی که بازی را کالبد شکافی میکنند را با اهمیت میدونم. چون اگر این گونه نباشه پس فردا طرف میاد میگه من دوک را بازی کردم هاف لایف را هم بازی کردم. به نظر من دو ک بهتر هست. چرا چون لذت بیشتری بردم. دقیق نظر شخصی! و طرف مقابل با مدرک و سند به طرف ثابت میکنه و باز هم میگه نه چون من میگم پس بهتره!
اجازه بده از خودت شروع کنم تو مقاله ای که در مورد البرت وسکر نوشتی پایان مقاله اشااره کردی که البرت وسکر 14 شخصیت منفی تاریخ. چرا؟ یا مثلا 13 شخصیت منفی تاریخ از نگاه گیمز رادار میشه. چرا جیمز مارکوس نیست. اصل چه جوری میخوای ثابت کنی که البرت وسکر یکی از بهترین شخصیت منفی تاریخ و ودر واقع اهمیت داره. دلیل و برهان یکی از همین لیست هاست. البته میتونه چیزهایی دیگر هم باشه. من نمیگم همیشه این متا و... درست هست اما در صورت حذفشون دیگه هیچ معیاری وجود نداره جز نظر شخصی. اصلا چرا the last of us عنوان بهترین بازی نسل را میگیره؟ چون بیشتر از 250 بار گوتی شده و...وقتی طرفدار این بازی میخواد اثبات کنه حرفشو یکی از دلیل و برهانش همین.
در رابطه با قسمت 4 شما چطور میگی مسیر منحرف کرده؟! بگذار یک مثال برات بزنم. گواردیولا میاد و یک سبک جدیدی تو فوتبال میاره و به تمام افتخارات ممکن میرسه. تیم ارسنال میره تقلید میکنه شکست میخوره ، ممکن دیگه هم این سبک فوتبال نتیجه نده و بره سطل اشغال. من در صورتی تمام شده میدونم که به دست خالق اتفاق بیفته نه کس دیگه. اگه ساختار 4 به دست میکامی تو قسمت 5 و 6 نابود شده بود و دیگه ان جادوی قبل را نداشت من حرفتو قبول میکردم.مشکل رزیدنت از زمان جدا شدن میکامی بوده. از هر کسی هم میخوای بپرس. اصلا یک سوال. به نظرت اگه 5 و 6 کلاسیک ساخته میشد باز هم میتونست به اندازه قسمت اول و دوم یا ریمیک موفق باشه نه. چون بازیساز برزگ میخواد کپکام نداره
در رابطه با دد اسپیس بحث سر الهام گرفتن از سری کلاسیک و قسمت 4. دیگه اینکه کدام اکشن تر هست اندازه نگرفتم!:dالبته من نگفتم خود سازنده هاش گفتند!
اما در ر رابطه با 5. 5 دقیقا همانند یک فیلمی هست که قرار یک داستان ساده را در قالب چند شخصیت یا بازیگر معروف روایت کنه! اخه 5 به لحاظ داستانی چه دستاوردی برای سری دشته؟فکر نمیکنی علت ساخته شدن قسمت 6 همین داستان قسمت 5 بود؟!
چون به طرز شتاب زده ای خیلی از عناصر داستان را نابود کرد و باعث پیدایش قسمت 6 شد. چون واقعا کپکام دیگه حرفی برای گفتن نداشت.
داستان 4 بزرگتر نکرد؟! میتونم بپرسم چگونه به کلیت داستان نگاه میکنی؟
اصلا من موندم چطور 5 با 4 مقایسه میشه!حالا شما چطور دلیل و برهان میاری؟!:d
اصلا بگذار خیالتو راحت کنم. من صبح تا شب تو زمینه بازی دنبال لیست ، امار و ارقام ، لیست بهترین بازیسازها تاریخ و.. هستم. اعتقاد بش دارم. تو به چی اعتقاد داری؟!نظر شخصی؟!
نمردیمو 4 هم ترول شد!

آخرین ویرایش:

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,590
ممنون بابت اطلاعات 3 4 5 دبستان
و ممنون بابت اینکه دوستتون آلبرت وسکر رو تنها نمیزارید و وارد بخث من و ایشون میشید
ایشون گفتن ویروس در RE4 _ من هم گفتم تو RE4 ویروس نبود !! انگل بود
تو هیچ فایلی یا جایی هم از لاس پلاگاس به عنوان ویروس اسم برده نشده
اگه برده شده لطفا یکی از دوستان بگه !!! ؟؟؟؟
از لاس پلاگاس به عنوان Parasite نام برده شده نه Virus

میدونید مشکل اینجاس که دوستتون هی مقاله مقاله _ نقد نقد میکنه ولی خودش هنوز فرق .............. نمیدونه

akbar.wesker

کاربر سایت
Nov 23, 2012
219
نام
اکبر
ممنون بابت اطلاعات 3 4 5 دبستان
و ممنون بابت اینکه دوستتون آلبرت وسکر رو تنها نمیزارید و وارد بخث من و ایشون میشید
ایشون گفتن ویروس در RE4 _ من هم گفتم تو RE4 ویروس نبود !! انگل بود
تو هیچ فایلی یا جایی هم از لاس پلاگاس به عنوان ویروس اسم برده نشده
اگه برده شده لطفا یکی از دوستان بگه !!! ؟؟؟؟

میدونید مشکل اینجاس که دوستتون هی مقاله مقاله _ نقد نقد میکنه ولی خودش هنوز فرق .............. نمیدونه

خب مهندس من تو جایی نمیبینم که گفته باشم اون چیزی که توی 4 هست ویروسه بلکه اشاره کردم به هیچ وجه ویروس نیست
والا ما هم قصد وارد شدن به بحث شما و دوستمون رو نداریم چون نظر همه دوستان اینجا برامون محترمه
فقط خواستیم یه نکته ای رو بگیم
در مورد منبع مطالب هم یه جستجویی توی اینترنت داشته باشی بهشون میرسی ( کتابهای ابتدایی هم میتونن منبع خوبی باشن:d )
شاد باشید و پیروز

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,590
آهان دکتر پس شما اطلاعات اضافه بر سازمان دادید !!
OK OK ممنون
فقط اگه از رو کتابت , صفحش رو هم بگی ممنون میشم :d
فرحنده باشید :-*

بنده هنوز هم سر حرفم هستم

COH master

کاربر سایت
Oct 29, 2011
544
نام
علیرضا
98046386069043405670.jpg

hamid.

کاربر سایت
Sep 30, 2009
179
نام
Hamidreza
شما ها چه دله خرمی دارین هنوز دارین سر گوری گریه میکنین که توش مرده ای وجود نداره رزیدنت اویل نابود شدنش از وقتی شروع شد که استاد میکامی از کاپکام رفت کاپکام هم از وقتی نابود شد که اساتیدش رو از دست داد رزیدنت وقتیی زنده میشه که استاد میکامی بسازش که خدا رو شکر 3 ماه دیگه the evil within دوباره ترس رو زنده میکنه.

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
آقا انگل، ویروس نیست :D میشه گفت که ویروس نوعی انگله ولی عکسش صادق نیست :D اون چیزی هم که توی RE4 دیدیم انگله و به هیچ وجه ویروس نیست :D
من همیشه جدا از اینکه یک بازیباز حرفه ای هستم متا ، منتقد و لیست به شخص برام اهمیت دارد. علتش هم این که منتقد و در واقع کسانی که بازی را کالبد شکافی میکنند را با اهمیت میدونم. چون اگر این گونه نباشه پس فردا طرف میاد میگه من دوک را بازی کردم هاف لایف را هم بازی کردم. به نظر من دو ک بهتر هست. چرا چون لذت بیشتری بردم. دقیق نظر شخصی! و طرف مقابل با مدرک و سند به طرف ثابت میکنه و باز هم میگه نه چون من میگم پس بهتره!
اجازه بده از خودت شروع کنم تو مقاله ای که در مورد البرت وسکر نوشتی پایان مقاله اشااره کردی که البرت وسکر 14 شخصیت منفی تاریخ. چرا؟ یا مثلا 13 شخصیت منفی تاریخ از نگاه گیمز رادار میشه. چرا جیمز مارکوس نیست. اصل چه جوری میخوای ثابت کنی که البرت وسکر یکی از بهترین شخصیت منفی تاریخ و ودر واقع اهمیت داره. دلیل و برهان یکی از همین لیست هاست. البته میتونه چیزهایی دیگر هم باشه. من نمیگم همیشه این متا و... درست هست اما در صورت حذفشون دیگه هیچ معیاری وجود نداره جز نظر شخصی. اصلا چرا the last of us عنوان بهترین بازی نسل را میگیره؟ چون بیشتر از 250 بار گوتی شده و...وقتی طرفدار این بازی میخواد اثبات کنه حرفشو یکی از دلیل و برهانش همین.
در رابطه با قسمت 4 شما چطور میگی مسیر منحرف کرده؟! بگذار یک مثال برات بزنم. گواردیولا میاد و یک سبک جدیدی تو فوتبال میاره و به تمام افتخارات ممکن میرسه. تیم ارسنال میره تقلید میکنه شکست میخوره ، ممکن دیگه هم این سبک فوتبال نتیجه نده و بره سطل اشغال. من در صورتی تمام شده میدونم که به دست خالق اتفاق بیفته نه کس دیگه. اگه ساختار 4 به دست میکامی تو قسمت 5 و 6 نابود شده بود و دیگه ان جادوی قبل را نداشت من حرفتو قبول میکردم.مشکل رزیدنت از زمان جدا شدن میکامی بوده. از هر کسی هم میخوای بپرس. اصلا یک سوال. به نظرت اگه 5 و 6 کلاسیک ساخته میشد باز هم میتونست به اندازه قسمت اول و دوم یا ریمیک موفق باشه نه. چون بازیساز برزگ میخواد کپکام نداره
در رابطه با دد اسپیس بحث سر الهام گرفتن از سری کلاسیک و قسمت 4. دیگه اینکه کدام اکشن تر هست اندازه نگرفتم!:dالبته من نگفتم خود سازنده هاش گفتند!
اما در ر رابطه با 5. 5 دقیقا همانند یک فیلمی هست که قرار یک داستان ساده را در قالب چند شخصیت یا بازیگر معروف روایت کنه! اخه 5 به لحاظ داستانی چه دستاوردی برای سری دشته؟فکر نمیکنی علت ساخته شدن قسمت 6 همین داستان قسمت 5 بود؟!
چون به طرز شتاب زده ای خیلی از عناصر داستان را نابود کرد و باعث پیدایش قسمت 6 شد. چون واقعا کپکام دیگه حرفی برای گفتن نداشت.
داستان 4 بزرگتر نکرد؟! میتونم بپرسم چگونه به کلیت داستان نگاه میکنی؟
اصلا من موندم چطور 5 با 4 مقایسه میشه!حالا شما چطور دلیل و برهان میاری؟!:d
اصلا بگذار خیالتو راحت کنم. من صبح تا شب تو زمینه بازی دنبال لیست ، امار و ارقام ، لیست بهترین بازیسازها تاریخ و.. هستم. اعتقاد بش دارم. تو به چی اعتقاد داری؟!نظر شخصی؟!
نمردیمو 4 هم ترول شد!

زیاد دوست ندارم سر منتقد و اینا بحث کنم چون به اندازه کافی توی تاپیک‌های مختلف سرش صحبت کردم. فقط این منتقدی که معتقدی کالبد شکافی میکنه توی صنعت بازی یه شخصیت نادری هست :D منتقدهای بازی اکثرا سطحی به مسائل نگاه میکنن. در ضمن اون منتقد هر کی هم باشه اول و آخرش باز نظر شخصیش رو ارائه میده. تازه، اگر منتقدها درست میگن باید حرف همه منتقدها یکی باشه و هیچ اختلاف نظری نباشه. منتقد مجبوره کل بازی‌ها رو نقد کنه اما یک فن سرسخت بازی، کارش بررسی و بحث در مورد بازی مورد علاقش هست. واضحه که هم اطلاعاتش از منتقد در مورد اون بازی بیشتره و هم نظراتش موشکافانه‌تر. اینکه کدوم رزیدنت ایول بهتره رو منتقد نمیفهمه، بلکه اونی میفهمه که سال‌ها وقتش رو روی بازی محبوبش گذاشته و از همون او با بازی بوده. در ضمن اگر شما به این علاقه زیادی به لیست بهترین‌ها داری باید بدونی که یک لیست اون قدر ارزش داره که نویسندش بتونه از نظراتش دفاع کنه. یک لیست با اجماع نظری که بعد ساعت‌ها و شاید روزها و ماه‌ها بحث کردن نوشته میشه با ارزشه؛ نه لیستی که همین طوری نوشته میشه.

من قبلا‌ها ثابت کردم که وسکر جزو بهترین‌های شخصیت‌های منفی هست. اونقدر در مورد این حرفم دلیل اوردم که سایت اشباع شده. همه چیز برمیگرده به شخصیت‌پردازی و نوع تکامل شخصیتش!

در مورد مقایسه داستانی 4 و 5 هم من هم نظری مثل نظر شما دارم؛ اصلا چرا باید این دو بازی با هم مقایسه بشه؟! توی رزیدنت ایول 4 میان دختر رئیس جمهور رو میدزدن تا انگل لاسپلاگاس رو بهش تزریق کنن؛ بعد بفرستنش پیش باباش تا بعد هم ایشون باباش رو آلوده کنه تا در نهایت آقای سدلر بتونه از طریق رئیس جمهور آمریکا بر دنیا حکومت کنه. اینکه غیر مستقیم میاد آمریکا رو کشوری متصور میشه که میتونه بر دنیا حکومت کنه در درجه اول یکی از نکات منفی داستانه؛ چون بازی رو سیاسی میکنه. الان فرض کن دختر رئیس جمهوری رو دزدیدن؛ خب حتما یه گروه خفنی این کار رو کرده دیگه! چطور امکان داره یک نفر بتونه از پس یک گروه بر بیاد که اینا لیان رو تنها میفرستن؟ واقعا این چه منطقیه؟! ایدا و لیان بعد چند سال همدیگرو میبینن؛ ولی طوری با هم صحبت میکنن که انگار هر روز همدیگرو دیدن.البته ایده انگل لاس‍پلاگاس جالبه و از این نظر جزو نکات مثبته. حتی تو شماره بعدی هم ازش به درستی استفاده کردن. اما شماره 5 چیگار کرد؟ در مرحله اول اومد داستان رو جمع و جور کرد؛ کاری که به شدت سخته و هر کسی از پسش نمیتونه بر بیاد. علتش هم اینه که هی نویسنده عوض شده و الان باید یکی همه نوشته‌ها رو جمع و جور کنه طوری که ارتباط داستانی وجود داشته باشه. توی رزیدنت ایول 5 حتی روی نیشخندهای وسکر هم با دقت کار کرده بودن و هر حرکت این شخصیت مصداق عملی در گذشته بوده.

بارها اینو گفتم ... رزیدنت ایول بر روی 3 عتصر استوار بوده. 1-ترس خاصش 2- داستانش 3- معماها.ش توی RE4 معما که کلا تعطیل بود. ترس هم که در قیاس با شماره‌های قبلی چیزی نداشت و اون اتمسفر خاص تا حدودی در ساعات اولیه بازی دیده میشد. داستان هم کاملا سیاسی-مذهبی بود و از چارچوب بازی خارج شده بود. اصلا رزیدنت ایول نباید کاری به این کارا داشته باشه. داستان بازی روی سلاح‌های بیولوژیکی استوار بوده نه فرهنگ و مذهب و سیاست ...
در مورد الهام گیری باز مثال شما اشتباهه. رزیدنت ایول 4 که در اون حد سری رو اکشن کرده نمیتونه دیگه در حد DS اتمسفر داشته باشه. هر چه بازی اکشن‌تر بشه به سبب اون محدودیت کم‌تر میشه و در نتیجه ساخت بازی ترسناک سخت‌تر میشه. اگر قرار بود شماره‌های بعدی مثل Dead Space ساخته بشه فروش بازی به طرز چشم‌گیری کاهش پیدا کیرد؛ چون مخاطبین جدید به خاطر اکشن بودن به سمت این سری اومده بودن. این رزیدنت ایول 4 بود که باید مثل Dead Space میشد. Dead Space چیکار کرد؟ اومد المان‌های به درد بخور بازی رو برداشت و ما بقی رو کنار گذاشت. به عنوان حسن ختام هم اینو بگم ... ببینیم RE4 چه چیزهایی رو جلو برده؟! در مرحله اول بازی رو اکشن‌تر کرد و سرعت رو در باز بالا برد. در مرحله بعدی تعداد دشمنان و حجم گلوله‌های دریافتی رو افزایش داد. دیگه لازم نبود زیاد حواست به تیرهات باشه چون خیلی راحت میشد بدستش آورد. داستان از مسیر اصلیش منحرف شد و اهداف دیگه‌ای رو دنبال کرد. معما کلا حذف شد. بذار توضیح بدم که چطور عدم وجود معما به بازی ضربه زد. معما در کنار حالت پازل گونش که سرگرم کنندست، باعث سردرگمی مخاطب در داخل بازی میشه. همین سردرگمی خودش به طرز چشم‌گیری روی اتمسفر تاثیر داره. ترس هم تا حد زیادی تعطیل شد، چون لیان از بس ورزیده بود که یک تنه کلی رو حریف بود. در ضمن اینجا کسی با تغیر مخالف نیست؛ بلکه با این مدل تغییر کردن مخالفه. بهتره منتظر باشیم و ببینیم آیا شینجی میکامی که رزیدنت ایول 4 رو اون مدلی ساخت آیا بازی جدیدش رو هم مثل RE4 میسازه؟ یا برخی قسمت‌هاش رو تغییر میده. بهتره منتظر باشیم و ببینیم نتیجه کار میکامی به کدوم کار شبیه؟ RE4 یا Dead Space ... بازی The Evil Within به خیلی از سوالات جواب میده و خیلی از بحث‌ها رو خاتمه میده!
سوال من رو هم طفره رفتین! دوباره سوالو میپرسم. اینکه شما میگی داستان بزرگتر شد رو توضیح بده. مثلا داستان توی 6 هم بزرگ شد اما نتیجه جالبی نداشت. در ضمن اون چه چیزی بوده که چند مدت پیش باعث سکوت شده؟

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
آقا انگل، ویروس نیست :D میشه گفت که ویروس نوعی انگله ولی عکسش صادق نیست :D اون چیزی هم که توی RE4 دیدیم انگله و به هیچ وجه ویروس نیست :D

زیاد دوست ندارم سر منتقد و اینا بحث کنم چون به اندازه کافی توی تاپیک‌های مختلف سرش صحبت کردم. فقط این منتقدی که معتقدی کالبد شکافی میکنه توی صنعت بازی یه شخصیت نادری هست :D منتقدهای بازی اکثرا سطحی به مسائل نگاه میکنن. در ضمن اون منتقد هر کی هم باشه اول و آخرش باز نظر شخصیش رو ارائه میده. تازه، اگر منتقدها درست میگن باید حرف همه منتقدها یکی باشه و هیچ اختلاف نظری نباشه. منتقد مجبوره کل بازی‌ها رو نقد کنه اما یک فن سرسخت بازی، کارش بررسی و بحث در مورد بازی مورد علاقش هست. واضحه که هم اطلاعاتش از منتقد در مورد اون بازی بیشتره و هم نظراتش موشکافانه‌تر. اینکه کدوم رزیدنت ایول بهتره رو منتقد نمیفهمه، بلکه اونی میفهمه که سال‌ها وقتش رو روی بازی محبوبش گذاشته و از همون او با بازی بوده. در ضمن اگر شما به این علاقه زیادی به لیست بهترین‌ها داری باید بدونی که یک لیست اون قدر ارزش داره که نویسندش بتونه از نظراتش دفاع کنه. یک لیست با اجماع نظری که بعد ساعت‌ها و شاید روزها و ماه‌ها بحث کردن نوشته میشه با ارزشه؛ نه لیستی که همین طوری نوشته میشه.

من قبلا‌ها ثابت کردم که وسکر جزو بهترین‌های شخصیت‌های منفی هست. اونقدر در مورد این حرفم دلیل اوردم که سایت اشباع شده. همه چیز برمیگرده به شخصیت‌پردازی و نوع تکامل شخصیتش!

در مورد مقایسه داستانی 4 و 5 هم من هم نظری مثل نظر شما دارم؛ اصلا چرا باید این دو بازی با هم مقایسه بشه؟! توی رزیدنت ایول 4 میان دختر رئیس جمهور رو میدزدن تا انگل لاسپلاگاس رو بهش تزریق کنن؛ بعد بفرستنش پیش باباش تا بعد هم ایشون باباش رو آلوده کنه تا در نهایت آقای سدلر بتونه از طریق رئیس جمهور آمریکا بر دنیا حکومت کنه. اینکه غیر مستقیم میاد آمریکا رو کشوری متصور میشه که میتونه بر دنیا حکومت کنه در درجه اول یکی از نکات منفی داستانه؛ چون بازی رو سیاسی میکنه. الان فرض کن دختر رئیس جمهوری رو دزدیدن؛ خب حتما یه گروه خفنی این کار رو کرده دیگه! چطور امکان داره یک نفر بتونه از پس یک گروه بر بیاد که اینا لیان رو تنها میفرستن؟ واقعا این چه منطقیه؟! ایدا و لیان بعد چند سال همدیگرو میبینن؛ ولی طوری با هم صحبت میکنن که انگار هر روز همدیگرو دیدن.البته ایده انگل لاس‍پلاگاس جالبه و از این نظر جزو نکات مثبته. حتی تو شماره بعدی هم ازش به درستی استفاده کردن. اما شماره 5 چیگار کرد؟ در مرحله اول اومد داستان رو جمع و جور کرد؛ کاری که به شدت سخته و هر کسی از پسش نمیتونه بر بیاد. علتش هم اینه که هی نویسنده عوض شده و الان باید یکی همه نوشته‌ها رو جمع و جور کنه طوری که ارتباط داستانی وجود داشته باشه. توی رزیدنت ایول 5 حتی روی نیشخندهای وسکر هم با دقت کار کرده بودن و هر حرکت این شخصیت مصداق عملی در گذشته بوده.

بارها اینو گفتم ... رزیدنت ایول بر روی 3 عتصر استوار بوده. 1-ترس خاصش 2- داستانش 3- معماها.ش توی RE4 معما که کلا تعطیل بود. ترس هم که در قیاس با شماره‌های قبلی چیزی نداشت و اون اتمسفر خاص تا حدودی در ساعات اولیه بازی دیده میشد. داستان هم کاملا سیاسی-مذهبی بود و از چارچوب بازی خارج شده بود. اصلا رزیدنت ایول نباید کاری به این کارا داشته باشه. داستان بازی روی سلاح‌های بیولوژیکی استوار بوده نه فرهنگ و مذهب و سیاست ...
در مورد الهام گیری باز مثال شما اشتباهه. رزیدنت ایول 4 که در اون حد سری رو اکشن کرده نمیتونه دیگه در حد DS اتمسفر داشته باشه. هر چه بازی اکشن‌تر بشه به سبب اون محدودیت کم‌تر میشه و در نتیجه ساخت بازی ترسناک سخت‌تر میشه. اگر قرار بود شماره‌های بعدی مثل Dead Space ساخته بشه فروش بازی به طرز چشم‌گیری کاهش پیدا کیرد؛ چون مخاطبین جدید به خاطر اکشن بودن به سمت این سری اومده بودن. این رزیدنت ایول 4 بود که باید مثل Dead Space میشد. Dead Space چیکار کرد؟ اومد المان‌های به درد بخور بازی رو برداشت و ما بقی رو کنار گذاشت. به عنوان حسن ختام هم اینو بگم ... ببینیم RE4 چه چیزهایی رو جلو برده؟! در مرحله اول بازی رو اکشن‌تر کرد و سرعت رو در باز بالا برد. در مرحله بعدی تعداد دشمنان و حجم گلوله‌های دریافتی رو افزایش داد. دیگه لازم نبود زیاد حواست به تیرهات باشه چون خیلی راحت میشد بدستش آورد. داستان از مسیر اصلیش منحرف شد و اهداف دیگه‌ای رو دنبال کرد. معما کلا حذف شد. بذار توضیح بدم که چطور عدم وجود معما به بازی ضربه زد. معما در کنار حالت پازل گونش که سرگرم کنندست، باعث سردرگمی مخاطب در داخل بازی میشه. همین سردرگمی خودش به طرز چشم‌گیری روی اتمسفر تاثیر داره. ترس هم تا حد زیادی تعطیل شد، چون لیان از بس ورزیده بود که یک تنه کلی رو حریف بود. در ضمن اینجا کسی با تغیر مخالف نیست؛ بلکه با این مدل تغییر کردن مخالفه. بهتره منتظر باشیم و ببینیم آیا شینجی میکامی که رزیدنت ایول 4 رو اون مدلی ساخت آیا بازی جدیدش رو هم مثل RE4 میسازه؟ یا برخی قسمت‌هاش رو تغییر میده. بهتره منتظر باشیم و ببینیم نتیجه کار میکامی به کدوم کار شبیه؟ RE4 یا Dead Space ... بازی The Evil Within به خیلی از سوالات جواب میده و خیلی از بحث‌ها رو خاتمه میده!
سوال من رو هم طفره رفتین! دوباره سوالو میپرسم. اینکه شما میگی داستان بزرگتر شد رو توضیح بده. مثلا داستان توی 6 هم بزرگ شد اما نتیجه جالبی نداشت. در ضمن اون چه چیزی بوده که چند مدت پیش باعث سکوت شده؟
در رابطه با لیست و امار و ارقام و منتقد به جایی نمیرسیم. چون دیدگاهمون فرق داره!اینکه کسی میتونه بگه کدام قسمت بازی بهتره و در واقع سال ها وقت روش گذاشته و بازی کرده که دلیل محکمی نیست! میشه نظر شخصی!
در رابطه با لیست هم به عنوان مثال من دو تا لیست بهترین بازیساز برتر تمام دورن را دیدم. خب به این نتیجه رسیدم که چه ign چه گیم تریلرز براش وقت گذاشتند و البته قابل دفاع بود. خب بعضی لیست هم نه چرت پرت! اینکه البرت وسکر بزرگ بله برمیگرده به شخصیت و نوع تکامل شخصیتش اما در صورتی که جایی نباشه مثلا تو لیست هایی که سایت های بزرگ دنیا میدند دیگه اثباتش برای طرفی که این شخصیت را قبول نداره کاملا شخصی میشود
قسمت 4 را نباید با ساختار 3 گانه اول مقایسه کرد. قسمت 4 یک تعریف جدیدی از سبک ترس ارئه میده. اتفاق همین قسمت 4 نسبت به 5 و 6 به سری وفادارتر هست مثل محیط های رعب انگیز
به عنوان مثال همین سایت ign عنوان تیتر نقد رزیدنت 4 را اینگونه مینویسه: خانم ها اقایان بهترین بازی ترسناک ساخته شد
البته هستند کسانی که رزیدنت 4 را به طور کامل یک انحراف تو سری میدونند و خب نمیشه کاریش هم کرد. چون تفاوت نگاه وجود دارد.
اما در رابطه با اینکه میکامی قرار تو اویل ویتین چیکار کنه اینده میگه. ولی پدر سبک ترس کار خودشو خوب بلده. در رابطه با اینکه لئون نمیترسه هم باید بگم که میکامی به شخصیت های ضعیف و.. کار نداره. میگه قهرمان اثرش باید قوی و نترس باشه. ربطی به رزیدنت 4 نداره. تو ریمیک یا قسمت اول یا حتی ورونیکا هم همین جوره ( میدونم انجا تهیه کنندس اما خب خودش ساخته کارگردان هم خودشه!)
اما در رابطه با 5.
از بعد گیم پلی و ترس که کاملا تعطیل. مکانیزم گیم پلی حرکت از نقطه الف به ب. ورود ده ها موجود و دشمن. تیر اندازی تا نابودی و... در صورتی که 4 واقعا مراحل بازی و روند بازی متنوع. هر چند به اندازه 3 گانه اول هولناک نیست اما اتمسفر بی نظیری داره.لوکیشن ها هم عوض میشه و روند بازی و شکل استایل بازی هم عوض میش. اما 5 نه. همه شبیه به هم
در رابطه با داستان جدا از تم که ان هم قابل چشم پوشی هست ان سری را از کلیشه ویروس t و g ، راکون سیتی خارج میکنه ،جا را برای شماره بعدی باز میگذاره (clif hanger) ( چیزی که ما تا قبل از رفتن میکامی تو همه ی عناوین سری به غیر از 5 و 6 شاهد هستیم) و از همه مهمتر هدف مشخص و خیلی محکم روایت میشود.
اما 5 داستان سطحی و بی هدف ( ساده و قابل پیش بینی ) ، شما تا پایان چپتر 13 حرف از جیل؟ جیل کجاست جیل کجاست!!! اکثر دیالوگ ها بازی روی همین مانور میده!
و در نهایت نابودی البرت وسکر به طور شتاب زده. نبود یک پیش زمینه ی درست حسابی از سرنوشت شرکت امبرلا و به وجود امدن شرکت ترایسل( تو فایل ها توضیح داده ولی باید کارگردان بتونه تو قالب بازی که بازیباز در جریان توضیح بده) و همچنین روابط بین شخصیت ها به نظر من برای کسانی که این سری را کامل تجربه نکردند گنگ و مبهم است. به شخص معتقدم 5 از بعد داستانی اگر کارگردان بهتری داشت خیلی بهتر میشد و دیگه ما شاهد نسخه 6 نبودیم به این شکل! مرگ اسپنسر و فاش شدنش نکته جالبی بود اما بعدا کپکام به صورت یک dlc داد و دیگه میشد حتی تو 5 هم نباشه! همینو بازی میکردی خیلی راحت میفهمیدی نیازی به داستان 5 نداشت!
در رابطه با سکوت دوستانت حرفی برای گفتن ندارند.اجساس میکنم اولین تجربشون 5 بوده است. تمام لیست های شخصیت های مثبت و منفی را بر اساس تیپ و قیافه میدونند! که من برای اولین بار تو این تاپیک با یک همچین استدلا های ابکی مواجه شدم.
یک تفسیر کوتاه از 4 سخن را به پاین میبرم
سایت g4 : رزیدنت 4 یک بازی ترسناک مدرن فوق العاده است. از استاد میکامی عزیز بابت مقایسه یک عنوان پوچ چون 5 با بهترین بازی تاریخ حداقل از چند سایت معتبر هم معذرت خواهی میکنم.
5 یک کپی ناقص از 4 بود. بیشتر دشمن ها بازی از روی ایده های موفق قسمت های قبلی کپی شده بود! و......................................
یک نکته دیگه اینکه به قول شما میکامی اشتباه کرد. چرا کپکام این اشتباه را تکرار کرد؟! حداقل میکامی با قدرت این کار را کرد. نتیجش کلی دستاورد برای صنعت بازی ، گتی شدن بازی در سال 2005 ، چند بار بهترین بازی تاریخ و......
اما اشتباه کپکام به گند کشیدن داستان سری ، از بین بردن اصالت سری به طور کامل ، ساخته شدن قسمت 6 .... سردر گمی برای قسمت 7!!!!

آخرین ویرایش:

sony 2012

کاربر سایت
Aug 16, 2013
37
کسی میتونه راهنماییم کنه
تو نسخه resident evil 1 remake وقتی بازی رو اجرا میکنم تو همین قسمت ثابت میمونه و هر کلیدی رو میزنم کار نمیکنه و بازی شروع نمیشه
مشکل ار کجاست؟
fdsf.jpg

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,590
کسی میتونه راهنماییم کنه
تو نسخه resident evil 1 remake وقتی بازی رو اجرا میکنم تو همین قسمت ثابت میمونه و هر کلیدی رو میزنم کار نمیکنه و بازی شروع نمیشه
مشکل ار کجاست؟
fdsf.jpg
احتمالا رجین بازیتون با رجین دستگاهتون یکی نیست یا بازیتون خوب رایت نشده

آخرین ویرایش:

Fallen-Angel

کاربر سایت
Feb 18, 2013
1,162
نام
میشا
سلام بچه ها :d
وای اینجا چه خبر شده :d هنوز تایید نکردین لیون راااااااااااااااااااککککککککککککککززززززززززززز :d
شوخی :d
اگه علاقه ای به بحث شخصیت نداری نباید هم واردش بشی . اون دوستتون که وارد شد و بن شد رو یادت بیار ! شما پشت بند اون اومدی
اشتباه نکن عزیزم. من به خاطر اینجا بن نشده بودم :d به خاطر فروم سایلنت هیل بن شده بودم . شما که اونجا هم میچرخی ;) از رای دادن و اطلاعات تکمیلیت در مورد اونجا مشخصه :d پس چرا الکی بن شدن من را ربط میدی به اینجا :d

سینا و تونی،واقعا خدا صبرتون بده!

آقا بهزاد،آقا ایمان،میشا خانم و....من خودم این بحث رو شروع کردم.پس منطقی و مودبانه هم جوابتون رو میدم!

تازه توی همون RE4 هم این وسکر بود که داستان رو شکل داد و ایدا و کراوزر رو برای بدست آوردن نمونه فرستاد و کراوزر هم برای جلب اعتماد سدلر مجبور شد که اشلی رو بدزده.تازه اونجا بود که لیون وارد ماجرا شد.یعنی لیون فقط بخشی از نقشه های وسکر و ایدا و بازیچه ی دست اونا بود.حتی در آخر که لیون میزنه سدلر رو میکشه هم ایدا خیلی راحت نمونه رو ازش میگیره و خداحافظی میکنه.همین صحنه نشون میده که لیون تمام مدت بازیچه ی دست ایدا بوده.اینکه لیون زد سدلر رو کشت هم جزو برنامه ریزی های وسکر بود و فقط راه رو برای ایدا هموار کرد.(خود وسکر به ایدا میگه که ما میتونیم از لیون برای کشتن سدلر و رسیدن به اهدافمون استفاده کنیم!)
امیدوارم پدر مقدس هم به شما شکیبایی اعطا بکند :d
در مورد این پاراگرافتون فکر کنم بهتر باشه گزارش ایدا توی رزیدنت 4 را براتون بیارم :d
Leon S. Kennedy…
Perhaps the most essential part of this mission. This story wouldn’t be complete without him
and his formidable survival skills - See more at: Resident Evil 4: Ada’s Report | Rely on Horror

Leon S. Kennedy…
Perhaps the most essential part of this mission. This story wouldn’t be complete without him
and his formidable survival skills
جناب آقای لیون اس کندی :d مهمترین قسمت این ماموریت :> که این داستان بدون او و مهارت های فوق العاده اش کامل نمیشد :d
حالا دیگه بقیش را نمیارم که نگین داره از لیون تعریف میکنه :d
دست و جیغ و هورررررررررررررراااااااااااااااااااا

منتقدهای بازی اکثرا سطحی به مسائل نگاه میکنن. در ضمن اون منتقد هر کی هم باشه اول و آخرش باز نظر شخصیش رو ارائه میده. تازه، اگر منتقدها درست میگن باید حرف همه منتقدها یکی باشه و هیچ اختلاف نظری نباشه. منتقد مجبوره کل بازی‌ها رو نقد کنه اما یک فن سرسخت بازی، کارش بررسی و بحث در مورد بازی مورد علاقش هست. واضحه که هم اطلاعاتش از منتقد در مورد اون بازی بیشتره و هم نظراتش موشکافانه‌تر. اینکه کدوم رزیدنت ایول بهتره رو منتقد نمیفهمه، بلکه اونی میفهمه که سال‌ها وقتش رو روی بازی محبوبش گذاشته و از همون او با بازی بوده.
سلام حال شما :d
من راستش با بیشتر حرفای شما موافقما، کلن هم قبول دارم که اطلاعاتتون خیلی کامله :d اما یه موضوعی هست. در مورد همین منقدها که شما میگی، الان توی فروم های ign یا gamespot ببینین، منقدهاشون هم یه جورایی دیگه فقط سمت بازی هایی که خودشون تو اون بازی ها حرفه ای هستن یا فقط اون سبکی بازی میکنن، میرن سمت اونجور بازیا. مثلن یه jrpg باز تا حالا نیومده بازی اکشن نقد کنه. مگه نه؟ البته حساب اون پسر خپله عینکیه که توی gamespot بازی رزیدنت 6 را نقد کرده بود و 4.5 داده بود جداست :d همه هم بهش پریده بودن ولی خب کلن گفتم :d

کسی میتونه راهنماییم کنه
مشکل ار کجاست؟
fdsf.jpg
به نظر من باید از بازیت ایمیج بگیری. منم وقتی بدون ایمیج بازی میکردم هر از گاهی اینجوری میشد ولی وقتی ایمیج گرفتم هم سرعت لودینگ بازی بیشتر شد (مظورم وقتی درها را باز میکرد) هم دیگه از این مشکلا نداشت ;)

راستی آقای safety and peaace، بحث من و شما نیمه تموم موندش، چون من بن شدم :d شما هم که دیگه جواب پستم را ندادی. اگه دوست داشتی میتونیم ادامه بدیما :d مثلن میتونی با جواب دادن این شروع کنی ;)

اما یه مورد مهم که فکر کنم خیلیا حواسشون به این قضیه نیست!
توی اولین انیمیشنی که از رزیدنت اومد بیرون، کی بود که جلوی پروژه ویل فارما را گرفت؟ کی بود که نذاشت ترکیبی از ویروس جی و تی به وجود نیاد؟ کی بود که اجازه نداد ویروسی بدتر از ویروس جی دنیا را ببلعه؟
خواهشن نگید کلیر که کلیر حسابی مصدوم بوده.
کی بود آنجلا را نجات داد و کورتیس را از میون برداشت؟ جمله لیون وقتی داشت آنجلا را نجات میداد و کورتیس را روونه جهنم میکرد:
If u cant save one life u cant save any
خواهشن توجه کنید که این لیون بود که نذاشت دنیا توی یه آشوب بدتری بسوزه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر