بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
این عکسای کلیر که بالا گذاشته شده رو یه نفر همینجوری ساخته ببینه میتونه یا نه و اینکه چجوری میشه. گفت که قصد نداره کل بازی رو ریمیک کنه چرا که یه گروه دیگه داره اینکارو میکنه.

به نظرم اگر قراره 2 و 3 ریمیک بشن، حتما باید با دوربین کلاسیک باشن نه دورین جدید. در واقع جایگیری مناسب و ثابت دوربین توی شماره های کلاسیک بود که حس و حال عجیبی به آدم دست میداد.

COH master

کاربر سایت
Oct 29, 2011
544
نام
علیرضا
این عکسای کلیر که بالا گذاشته شده رو یه نفر همینجوری ساخته ببینه میتونه یا نه و اینکه چجوری میشه. گفت که قصد نداره کل بازی رو ریمیک کنه چرا که یه گروه دیگه داره اینکارو میکنه.

به نظرم اگر قراره 2 و 3 ریمیک بشن، حتما باید با دوربین کلاسیک باشن نه دورین جدید. در واقع جایگیری مناسب و ثابت دوربین توی شماره های کلاسیک بود که حس و حال عجیبی به آدم دست میداد.

درسته.....موافقم درست مثل ریمیک 1

55385592229076689033.png

ویدئو از گیم پلی...کلر و شری.....(غیر رسمی).....حتما ببینید مخصوصا دومی رو که کیفیتش بیشتره...ترکیب دوربین ثابت و متحرک.....قند شکن هم نیازه از دست ندین ارزش دیدن داره

http://residentevil.com.br/site/jog...eo-do-remake-de-resident-evil-2-feito-por-fas

آخرین ویرایش:

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
آخه بهزاد جان،یک حرفی زدی که کلا موندم چی بگم.واقعا اگه ایدا رو حذف کنیم مشکلی پیش نمیاد و لیون مهمتره،فقط چون از اول تا آخر بازی بوده؟خب باید هم از اول تا آخر بازی باشه.چون روایتگر داستانه.اصلا اگه ایدا و کراوزر نبودن که لیون وارد داستان نمیشد.شما فقط داری ظاهر بازی و گیم پلی رو نگاه میکنی.اصل داستان 4 سر چی بود؟نجات اشلی؟نه برادر من.اصل داستان 4 این بود که وسکر تصمیم میگیره نمونه ی انگل لاس پلاگا را بدست بیاره.برای همین هم ایدا و کراوزر رو میفرسته به اسپانیا.کراوزر هم برای جلب اعتماد سدلر و به چنگ آوردن نمونه مجبور میشه که به دستور سدلر،اشلی رو بدزده تا سدلر بهش اعتماد کنه.ایدا هم از طرفی دنبال نمونه است و از طرفی هم به اعمال کراوزرنظارت داره تا زیر آبی نره.تازه بعد از این همه اتفاق اینجاست که لیون وارد ماجرا میشه.در واقع لیون فقط راهیه که ما با این شخصیتها و اتفاقات آشنا بشیم.وگرنه هدف اصلی داستان سر بدست آوردن نمونه ی انگله که کلا داستان بر مبنای اون شکل میگیره و عامل ورود اشلی و بعدش لیون به داستان هم همین بوده؟خب کی از آخر به این هدف میرسه؟مسلما ایدا.لیون هم فقط بازیچه ی دست وسکر و ایدا بوده و راهی بوده که سدلر و بقیه ی موانعی که سر راه وسکر و ایدا بوده نابود بشه و اونا رو به هدفشسون برسونه.حالا کدوم مهمه و کدوم قابل حذفه؟حالا من نمیگم لسیون قابل حذفه.ولی دیگه خداییش مقایسش با ایدا خنده داره.لیون باید نقشش پر رنگتر باشه.چون ایدا شخصیتی نیست که بتونه از ابتدای بازی بیاد.چون کل داستان لو میره.بنابراین نیاز به یک روایتگر داره که ما رو به ایدا و مسائل اصلی داستان برسونه و اون روایتگر هم مسلما لیونه.پس این دلیل بر مهمتر بودن لیون نمیشه!

در ضمن،کی گفته که توی 5 درباره ی تاسیس ترایسل و رابطه ی اکسلا با وسکر و....چیزی نگفتن؟توی سری رزیدنت اویل،اکثر مسائل مهم و بنیادی داستان در فایل ها بیان میشه.شما اصلا فایل های 5 رو خوندی؟فکر نمی کنم.چون اگه خونده بودی متوجه میشدی که کاملا درباره ی تاسیس ترایسل توسط توماس تراویس و قبل از اون نوشته شدن کتاب بزرگ تاریخچه ی طبیعت توسط برادرش هنری تراویس توضیح داده شده و اینکه این کتاب در اصل کتابی بوده که اسپنسر با خوندش به فکر ایجاد نسل جدید انسان ها میفته و به همراه مارکوس و آشفورد به آفریقا میره تا گلهای نردبانی به آسمان که در کتاب هنری ذکر شده بوده رو پیدا میکنه.بعدش هم با استفاده از این گل ها ویروس پروجنیتور رو کشف میکنه و و به دنبال اون آمبرلا رو تاسیس میکنه.در ضمن توماس و هنری تراویس،برادران مادر بزرگ اکسلا بودند.وسکر هم در سال 2003 پس از نابودی آمبرلا از سازمان جدا میشه و با استفاده از آرشیو آمبرلا که در روسیه بدست آورده بوده،به ترایسل ملحق میشه و اونجا با اکسلا که مدیر عامل شعبه ی آفریقایی ترایسل بوده آشنا میشه.بعد با کمک اون،شعبه ی آفریقایی آمبرلا که سالها پیش توسط اسپنسر،مارکوس و آشفورد تاسیس شده بوده رو احیا میکنه.ولی اینبار نه به عنوان یک شعبه از آمبرلا،بلکه به عنوان آزمایشگاه سری ترایسل!در واقع اصل و بنیان اصلی داستان سری رزیدنت اویل،توی نسخه ی 5 بیان شده.حالا توی 4 چی؟هیچ مطلبی درباره ی گذشته ی سدلر و انگل لاس پلاگا ذکر نشده.چند تا شخصیت گذرا و بی هویت.اصلا تو وسکر و اسپنسر و گذشته ی پربار آمبرلا رو با سدلر و لوس آیلامینادوس و این مسائل جدید و گذرا مقایسه میکنی؟

توی 2 هم اصلا هدف لیون مبارزه با ویروس و نجات شهر و این حرفا نبود.لیون اصلا هیچ هدفی نداشت.یک پلیس تازه کار بود و از هیچی هم خبر نداشت.هدفش تنها فرار از شهر بود.در حالی که کلیر علاوه بر این هدف،هدف بزرگتری هم داشت که حتی توی کد ورونیکا هم ادامه پیدا کرد.تازه لیون تا آخر بازی اصلا از هیچی باخبر نمیشه و نمیفهمه که چی به چی بوده و جریان بیرکن و هانک و....چی بوده و ویروس چطور پخش شده.در حالی که کلیر توسط آنت مطلع میشه.این چیزا رو توی سناریوی لیون،آنت به ایدا میگه.یعنی اونجا هم باز شخصیت مهم ایداست و اونه که داره لیون رو بازی میده و برای رسیدن به هدفش،از اون استفاده میکنه.

بهزاد جان،تو رو خدا اینقدر به ظاهر بازی و گیم پلی اون توجه نکن.یک ذره هم برو سراغ فایل های بازی و به عمق و هدف اصلی داستان نگاه کن.دلیل نمیشه چون یک نفر از اول تا آخر بازی بود مهمتر باشه یا اصل داستان سر اون باشه.توی زیرو هم کلا مارکوس همه کاره بود.اصلا بازی برای نشون دادن چگونگی ساخت ویروس تی و چگونگی انتشار این ویروس در کوهستان آرکلی و عمارت ساخته شد.ربکا هم روایتگرش بود.چون مارکوس که نمیتونست از اول بازی لو بره و خودش روایتگر داستان باشه.پس باید بگیم که ربکا از مارکوس مهمتره و داستان سر اون بود؟فقط چون نقش بیشتری داشته و از اول تا آخر بازی بوده؟آخه یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
بله کاملا فایل ها را خواندم. من گفتم از طریق کات سین توضیح داده نمیشود.به هیچ وجه نیما جان من سدلر را با البرت وسکر کبیر مقایسه نمیکنم:d بحث من سر اهمیت داستان نیست. من گفتم داستان قسمت 5 ساده و قابل پیش بینی تر هست.
مگه میشه history of resident evil را نخواند؟! 44 صفحه کوبنده که عظمت داستان را نشون میده
بله من هم میدونم که داستان 4 سر نجات اشلی نیست و هدف بدست اوردن انگل لاس پلاگاس هست و..................
ولی 4 داستانش فوق العاده بود. دیدنی و غیر قابل پیش بینی
شینجی کلا ژانر متحول میکند. از گیم پلی تا داستان:d

آخرین ویرایش:

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
خب دلم میخواد افتخارات رزیدنت 4 را به تصویر بکشم
رn 2005, GamePro ranked it first place in their list of the best video games of all time.[SUP][146][/SUP] In 2008, Resident Evil 4 was also ranked first place in the list of the best video games of all time according to IGN.[SUP][147][/SUP] In 2009, Game Informer ranked Resident Evil 4 number one on their list of top GameCube games[SUP][148][/SUP] and number three on their list of top PlayStation 2 games.[SUP][149][/SUP] ScrewAttack named Resident Evil 4 the best GameCube game of all time,[SUP][150][/SUP] while GamePro ranked it as the second best game for the PS2.[SUP][151][/SUP] In 2010, the readers of PlayStation Official Magazine voted it the 10th greatest PlayStation title ever released.[SUP][152][/SUP] In 2007, Edge ranked the game at second place in its list of top games of all time, behind only The Legend of Zelda: Ocarina of Time.[SUP][153][/SUP] That same year, the G4 TV show X-Play named it the 21st top video game of all time, calling it "a modern horror masterpiece."[SUP][154][/SUP]
1- بهترین بازی تاریخ در سال 2005 از نگاه گیم پرو
2- بهترین بازی تاریخ از نگاه ign (کاربرن وبسایت ign)
3-دومین بازی تاریخ از نگاه edge در سال 2007
4- بهترین بازی تاریخ گیم کیوب از نگاهScrewAttack
با سپاس از استاد میکامی:d بقیشم خودتون بخونید
خب بسیاری از دوستان فکر میکنند که بنیانگذار سبک ترسناک alone in the dark هست.نه! واژه ی survivel horror برای نخستین بار توسط رزیدنت اویل تعریف میشود
The term "survival horror" was first used by Capcom to market their 1996 release, Resident Evil

fosil

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,037
نام
آرین
درسته.....موافقم درست مثل ریمیک 1

55385592229076689033.png

ویدئو از گیم پلی...کلر و شری.....(غیر رسمی).....حتما ببینید مخصوصا دومی رو که کیفیتش بیشتره...ترکیب دوربین ثابت و متحرک.....قند شکن هم نیازه از دست ندین ارزش دیدن داره

Mais vídeos do Remake de RE 2 feito por fãs – REVIL |

عالی بود.امیدوارم کپکام اجازه بده بسازنش.

Javidmojallal

کاربر سایت
Nov 4, 2006
562
نام
جاوید
بله کاملا فایل ها را خواندم. من گفتم از طریق کات سین توضیح داده نمیشود.به هیچ وجه نیما جان من سدلر را با البرت وسکر کبیر مقایسه نمیکنم:d بحث من سر اهمیت داستان نیست. من گفتم داستان قسمت 5 ساده و قابل پیش بینی تر هست.
مگه میشه history of resident evil را نخواند؟! 44 صفحه کوبنده که عظمت داستان را نشون میده
بله من هم میدونم که داستان 4 سر نجات اشلی نیست و هدف بدست اوردن انگل لاس پلاگاس هست و..................
اصلا ما مشکلی با هم نداریم. :d
همان اول گفتم خیلی دنبال این مسایل نیستم منتهی لئون شخصیت مهمی هست. دیگه کم لطفی هست بگیم هیچ کارس! :d
ولکن. دیگه من تو این زمینه کار ندارم.:d
ولی 4 داستانش فوق العاده بود. دیدنی و غیر قابل پیش بینی

شما اصلا خوندی چی برات نوشته بود نیما؟ یا شایدم متوجه نشدی چی نوشته چون پست قبلیتو انکار کردی و آخر سرم حرف خودتو زدی.

روزی که دیدم کلاغ پول و نارنجک Drop میکنه و لیون میتونه 50تا آیتم حمل کنه و از ارتفاع 40متری میپره پایین،فاتحه ی این سری رو که باهاش زندگی کرده بودم رو خوندم.

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
شما اصلا خوندی چی برات نوشته بود نیما؟ یا شایدم متوجه نشدی چی نوشته چون پست قبلیتو انکار کردی و آخر سرم حرف خودتو زدی.

روزی که دیدم کلاغ پول و نارنجک Drop میکنه و لیون میتونه 50تا آیتم حمل کنه و از ارتفاع 40متری میپره پایین،فاتحه ی این سری رو که باهاش زندگی کرده بودم رو خوندم.
کدوم انکار؟! من سر حرفم هستم. 4 یکی از بهترین داستان ها را داشت. در رابطه با لئون بله یکی از مهم ترین شخصیت هاست. منتهی به قول سعید انجا که غرض اید هنر پوشیده شود. فقط تو این تاپیک که میبینم 5 با 4 مقایسه میشه
در ضمن داستان 5 همچنان همان طوری هست که توصیف کردم.
کل بحثو بخون بعد پست منو نقل قول کن
اخه من براش توضیح میدم میاد میگه نمیدونم لئون فلان و... لیست میگذارم و میگم به خاطر اهمیت شخصیت میاد میگه به خاطر قیافس ان دوستمون سعید مطلب میگذاره قبول نمیکنند
دیگه ترجیح میدم سر این مسئله بحث نکنم

- - -ویرایش - - -

شینجی میکامی 7 بازیساز برتر تاریخ در سال 2010 از نگاه ign میشود. تو توضیحات نکته ای جالب داره
In 1996, Shinji Mikami scared the "you know what" out of gamers and re-introduced the world to the survival-horror sub-genre of action games first pioneered in Alone in the Dark with his zombilicious brainchild: Biohazard. The Doshisha University graduate was hired by Capcom in 1990. His work for the company started out rather tame: he was a planner for a quiz game and two Disney-licensed properties. In 1993, he became a game designer, working on the puzzle-oriented Goof Troop for the Super NES. Goof Troop was the end of Mikami's "lighter" period as Shinji-san decided that he was ready to work on something more mature. Drawing inspiration from the 1989 Famicom title Sweet Home (based on the movie of the same name), as well as legendary film director George Romero's Dead films, Mikami's new project took shape, and in 1996, the first Resident Evil took the gaming world by storm.
After RE's triumph, Mikami was promoted to a producer and oversaw the development of the next two Resident Evil titles and directed the first title in the Dino Crisis line. Following the completion of DC, Capcom's Production Studio 4 was formed, with Mikami appointed as its general manager. During this time, he worked as the executive producer on various titles and acted as the producer on the Dreamcast's Resident Evil: Code Veronica.
A year after the release of Code: Veronica X on PlayStation 2, Mikami shifted his support to Nintendo with a string of different releases for GameCube -- Resident Evil 0, P.N. 03, and then what many consider Mikami's crowning achievement, Resident Evil 4. RE4 completely reinvented the Resident Evil franchise with its new camera, gameplay mechanics, setting and storyline, and its critical and consumer reception combined for one of the most important videogames of the last generation.

After the success of RE4, Mikami left Studio 4 and went to Clover Studio with Capcom alumni Atsushi Inaba and Hideki Kamiya. Mikami supervised the development of God Hand before Capcom dissolved Clover in early 2007. Mikami joined Seeds Inc (now known as Platinum Games) along with several of the industry's heavy hitters, where he continues to make titles that are sure to change the face of gaming once more.
بازی ای که سری بازیهای RE رو از نو تعریف کرد و با دوربینی جدید , گیم پلی ای متمایز و داستان و محیط های متفاوت با نسخه های قبلی , هم از نظر تجاری و هم از نظر کیفی به موفقیت زیادی رسید و جزو بهترین بازیهای نسل قبل قرار گرفت.
رزیدنت اویل 4 نه فقط از بعد گیم پلی ، بلکه از لحاظ داستان و تم داستان سری را متحول کرد.

آخرین ویرایش:

Leon-c

کاربر سایت
Aug 19, 2013
226
نام
معین
دادش شما هم بد نیست بدونی حرف سر داستان و اهمیت نقش شخصیتها بوده نه اینکه گیم پلی چه تغییراتی کرده.همه این چیزایی هم که گفتی نظیر حمل 50 ایتم و.. هم هیچکدم نه ربطی به اهمیت شخصیصتها داره نه داستان بازیها.
به هر حال یه فن واقعی حتی افتضاح ترین نسخه مانند ORC رو بازی کردن نه اینکه چون از کشتن کلاغ ایتم جمع کنن بیان کل فاتحه این بازی رو بخونن

SAEED VS DARK

کاربر سایت
Jan 8, 2007
169
نام
Saeid
سعید جان،تنها دفاع همیشگی شما اینه که لیون جون کلیر و ایدا و....رو نجات داده.این اصلا جزو اهمیت داستانی حساب نمیشه.چون در این صورت،بری و کارلوس هم باید از جیل مهمتر باشن و استیو هم باید از کلیر مهمتر باشه.آخه یعنی چی؟مهم نقش و جایگاه یک کاراکتر در داستانه.
چطور ممکنه لیان با بری و کارلوس مقایسه بشه؟ اونا یکبار اومدن و رفتن..لیان اونارو سیو کرد تا بعدا داستانشونو ادامه بدن و خودشم در نقش اول مبارزه با پدیده B.O.W در طول سری باقی موند..خیلی با هم فرق میکنن.
با این معادله چینی شما پس میخاییل از جیل مهمتره..!:dزد کابین قطارو منفجر کرد تا جیل موقتا از نمسیس خلاص بشه..خودشم فوت کرد.!
..............................................................
مشکل میدونید کجاست؟ در واقع مشکل که نمیشه گفت..تفاوت دیدگاه هست..(در این رابطه کاری نمیشه کرد البته)
حالا یعنی چی؟ یعنی اینکه شما یک خط داستانی اصلی برای سری در نظر گرفتی که از عمارت شروع میشه و به 5 ختم میشه و هرکس و هر اتفاقی که به این جریان ربط نداشته باشه میشه بی اهمیت..!خب این اشتباست..چرا؟
چون عنوان Resident Evil از واقعه عمارت گسترده تر شد..مثلا 4 که شما میگی بی ریشه و فرعی چون ارتباطی به عمارت نداشت در واقع یک چپتر مهم در سری رزیدنت اویل محسوب میشه که برای لیان طراحی شد..
و سری از اون چیزی که بود بزرگ تر شد..اتفاقی که افتاد این بود..متوجه هستی؟ لیان جز مهمترین و تاثیرگذار ترین شخصیتهای رزیدنت اویله..رزیدنت اویل واقعه عمارت نیست..((که تازه اونم به طور غیر مستقیم پیش برده))
الان دوستان لطف کنن بگن بعد از 5.. خط داستانی اصلی سری چیست و حول چه شخصیت های میچرخه؟؟:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر