بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
تونی،من در جوابت فقط به دو نکته اشاره می کنم:

1-نه.در مورد کلیر اینو نمیگم.اینکه می گفتم کریس و لیون به خاطر اصرار فن ها آورده شدن رو هنوزم میگم.چون لیون توی RE4،عملیات جاوییر و دامناشن بوده.کریس هم توی RE5 و رولیشنز بوده.یعنی هر دو تا پر رنگ ترین نقشها رو اون موقع داشتن و از لحاظ داستانی،اصلا لزومی نداشته که توی 6 هم باشن.چون اخیرا حضور خیلی پر رنگی داشتن.ولی کلیر از زمان کد ورونیکا دیگه حضور نداشته و اگه بیاد دیگه نمیتونیم بگیم نوبتش نبوده یا حق بقیه ی شخصیت ها ضایع شده!حتی اگه کلیر هیچ داستان ناتمومی هم نداشته باشه (که داره)،غیبت طولانیش میتونه دلیلی بر حضورش باشه.همونطور که داستان اصلی کریس هم توی RE5 تموم شد و اینو خودت هم قبول داری.توی RE6 هم دیدیم که انصافا هیچ داستان خاصی نداشت و فقط به صرف اینکه عضو B.S.A.A هست وارد داستان شد و با یک حادثه ی فرعی روبرو شد و بعدش هم تموم.اگه از بابت شغلش حساب کنیم،پس توی هزار تا داستان فرعی دیگه هم می تونه بیاد.ولی اینکه دلیل نمیشه.در حالی که توی نسخه های قبلی یک خط داستانی مهم و ادامه دار داشت.این دلیلی جز اصرار مردم مبنی بر حضور کریس و لیون در یک باز نداشته.حتی من قبل از تایید 6 هم چند جا خونده بودم که خیلی ها خواستن کریس و لیون رو باهم ببینند.ولی هیچوقت فکر نمیکردم کپکام به خاط فروش بیشتر،همچین کاری رو بکنه.حداقل می توست همین کریس و لیون رو در غالب داستان مهم بیاره و یا به ماجرای ایدا و سازمان بپردازه.ولی اینکارو نکرد.در واقع کپکام با این کارش،داستان یک شماره رو به هدر داد!

2-حق کاملا با معینه.این استیوه که باعث ناتموم موندن داستان کلیر میشه.وگرنه به خودی خود،داستان ناتمومی نداره.همونطور که سرگذشت ناتموم بیلی باعث برگشتن ربکا میشه.یا نمونه ی بارزش لیون که از اول هم داستان ناتمومی نداشته و این ایداست که داستان ناتمومش باعث ادامه دار شدن نقش لیون میشه.البته شری هم می تونست دلیل دیگه ای برای بازگشت کلیر باشه که کپکام با بی سلیقگی و بی انصافی اومد ربطش داد به جیک و لیون و کریس.(یعنی با همه بود به جز کلیر! :d) در واقع کلیر،لیون و ربکا حکم روایتگر رو دارن و ما رو با مسائل مهم تر (یا بهتر بگم مبهم تر) روبرو می کنند!

حالا از کجا مطمئنید که کلیر توی 7 هست؟مطمئنم اگه کریس و لیون توی 7 هم بودن،بازم هیچکس هیچی نمیگفت.حالا این کلیر بدبخت که بعد از 15 سال میخواد فقط توی یک بازی بیاد،صدای همه در اومده!:d

ماشاا.... این پست تونی چقدر لایک خورد.انگار همه دوست دارن منو محکوم کنند.پست های اخیر تاپیک به زور حتی یک لایک هم خوردن! :d
حرفات رو قبول دارم نیما اما برگشت کلیر فقط با حضور دوباره استیو قابل قبوله. وگرنه هیچکس خوشش نمیاد کلیر مثلا توی RE7 باشه و یه داستان آبکی مثل RE6 باشه. مطمئنا اولین کسی که صداش در میاد خودتی:d
تو فکر میکنی ما با حضور کلیر مخالفیم در حالیکه اینطور نیست. لیون و کریس که نابود شدن. جیل هم در معرض نابودیه. فقط خوشمون نمیاد کلیر هم نابود بشه. همینطور ربکا، بری و هانک و ...

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
حرفات رو قبول دارم نیما اما برگشت کلیر فقط با حضور دوباره استیو قابل قبوله. وگرنه هیچکس خوشش نمیاد کلیر مثلا توی RE7 باشه و یه داستان آبکی مثل RE6 باشه. مطمئنا اولین کسی که صداش در میاد خودتی:d
تو فکر میکنی ما با حضور کلیر مخالفیم در حالیکه اینطور نیست. لیون و کریس که نابود شدن. جیل هم در معرض نابودیه. فقط خوشمون نمیاد کلیر هم نابود بشه. همینطور ربکا، بری و هانک و ...

کاملا درسته تونی جان.اگه قراره کلیر باشه ولی استیو نباشه یا به قول تو یک داستان مزخرف مثل RE6 رو براش سرهم کنند،همون بهتر که نیاد.به نظر من در حال حاضر،تنها شخصیت هایی که هنوز به گند کشیده نشدن و میتونن عهده دار نقش های اصلی بشن کلیر و ربکا هستند.علاوه بر اینکه سنشون هم از بقیه کمتره و حالا حالاها جا دارن.گرچه فکر کنم جیک حق هر دوشون رو بخوره.نمی دونم چرا اصلا نمی تونم این جیک رو هضم کنم.الآن آوردن جیک توی داستان چه لزومی داشته؟کجای داستان لنگ جیک بوده؟مگه رزیدنت اویل قهرمان کم داشته؟یکی نیست بهشون بگه اول اونایی که زاییدین رو بزرگ کنین،بعد برید سراغ قهرمان جدید!

آخرین ویرایش:

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
کاملا درسته تونی جان.اگه قراره کلیر باشه ولی استیو نباشه یا به قول تو یک داستان مزخرف مثل RE6 رو براش سرهم کنند،همون بهتر که نیاد.به نظر من در حال حاضر،تنها شخصیت هایی که هنوز به گند کشیده نشدن و میتونن عهده دار نقش های اصلی بشن کلیر و ربکا هستند.علاوه بر اینکه سنشون هم از بقیه کمتره و حالا حالاها جا دارن.گرچه فکر کنم جیک حق هر دوشون رو بخوره.نمی دونم چرا اصلا نمی تونم این جیک رو هضم کنم.الآن آوردن جیک توی داستان چه لزومی داشته؟کجای داستان لنگ جیک بوده؟مگه رزیدنت اویل قهرمان کم داشته؟یکی نیست بهشون بگه اول اونایی که زاییدین رو بزرگ کنین،بعد برید سراغ قهرمان جدید!
دقیقا نیما. اصن این آوردن جیک میتونه به معنی بن بست سری RE باشه. یه افتضاحیه که هیچ جوره نمیتونه توجیه بشه. حالا اگر الکس وسکر یا استیو رو توضیح میدادن، میشد یه جوری هضمش کرد وگفت این جیک یه نمونه آزمایشگاهیه و این حرفا.

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
دقیقا.حالا بازم جلوی ضرر رو هر وقت بگیریم منفعته.خدا کنه حداقل توی RE7 نیارنش دیگه.مثلا می خواد چیکار کنه؟حتما اونجا هم میخواد یک سناریو رو اشغال کنه و حق یکی دیگه از شخصیت ها رو بخوره!

Leon-c

کاربر سایت
Aug 19, 2013
226
نام
معین
نیما من تو pm بهت گفته بودم که جیک رو اگه تو نقش منفی بیارن خیلی میتونه مفید تر باشه تا مثبت درسته؟حتی محبوبیتش هم بالا میره.ولی دیدین که جیک با نقشی که تو 6داشت نتونس یه شخصیت خیلی محبوبی بشه.به فرض ما جیک رو تو اینده در نقش مثبت ببینیم ولی واقعا بیاد چیکار کنه؟عضو هیچ گروه ی نیس.فعلا.نه مثل جیل و کریس از اعضای بی اس ای ای هس نه مثل لیون مامور دولت و یا dso هس نه مثل کلر ترا سیو.من که خیلی از نقش جیک تعجب میکنم.البته خودت گفتی اینکه جیک شخصیت منفی بشه غیر ممکنه که منم قبول دارم ولی در کل بایستی کپ کام یه فکری به حالش بکنه.تازه توی 6 که اصلا شخصیت اضافی در کل نباید حسابش کرد چون خونش لازم بود و یجورایی هم قرار بود با کریس رو در رو باشه بازم بعضیا میگفتن اضافی هست حالا توی 7 هم اگه نقش مثبتی رو بازی کنه که دیگه هیچ
من میگم بهترین نقش منفی 7 فقط و فقط میتونه الکس وسکر باشه چون پیشینه نسبتا قوی داره.جیک هم میتونه یکی از دستیاراش بشه.همون طور که کراوزر یه زمونی واسه وسکر دستیار بود(طبق فایلهای اویل4 و 5)
اگه بخوان واسه شماره 7 هم شخصیت منفی جدیدی بیارن و اینبار کلر و جیل برن بکشنش اونوقت 7 از 6 بدتر محکوم به شکسته و واقعا دیگه داستان خیلی تکراری و کلیشه ای میشه

آخرین ویرایش:

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
آره.کاملا موافقم.شخصیت منفی 7 باید یکی مثل الکس باشه که پیشینه ی داستانی داره،نه یکی مثل سیمونز که نقشش فقط محدود به یک قسمت بود.در مورد جیک هم به نظر من کلا نباید بیاد.چه مثبت چه منفی.گرچه اگه بیاد مسلما مثبته.توی 6 هم خودش مهم نبود.فقط خونش مهم بود.یعنی خودش نقش خاصی نداشت و هیچ اقدام خاصی نکرد.فقط یک طعمه در دستان کارلا بود.تازه حتی خودش هم خبر نداشت که کیه!

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
ولی من فکر میکنم الکس شخصیت منفی نیست. مثبت هم نیست. در واقع فکر میکنم بیطرفه. مثل ایدا. به نظرم الکس از یه نظر برای اهدافش استفاده میکنه و خودش مستقیما وارد عمل نمیشه.
به نظر من وقتشه کراوزر رو هم اگر زنده هست بیارن. صد در صد استیو که یه جورایی مهم ترینه. هانک هم میتونی چاشنی خوبی باشه. برای نقش اصلی هم کلیر یا ربکا یا بری گزینه خوبیه.

Leon-c

کاربر سایت
Aug 19, 2013
226
نام
معین
نه دیگه نیما نقش جیک مهم بود از نظر من وجودش لازم بود.این که کارلا رو نمیشناخت و اینا دلیل بر ضعف نقشش نمیشه.مگه همه چیز رو بایستی بدونن؟اتفاقا اگه کاراکترها از خیلی از مسائل باخبر نباشن و داستان مجهول و مرموز شروع بشه خیلی قشنگ میشه.همین جیک هم کارلا رو نمیشناخت حتی نمیدونس پدرش وسکر بوده؟و بعد که کارلا هویتشو معلوم میکنه خوشم بدجور تعجب میکنه.اینکه خونش مهم بود و طعمه در دستان کارلا بود یعنی در کل جیک وجودش لازم بود دیگه:d

- - -ویرایش - - -

ولی من فکر میکنم الکس شخصیت منفی نیست. مثبت هم نیست. در واقع فکر میکنم بیطرفه. مثل ایدا. به نظرم الکس از یه نظر برای اهدافش استفاده میکنه و خودش مستقیما وارد عمل نمیشه.
به نظر من وقتشه کراوزر رو هم اگر زنده هست بیارن. صد در صد استیو که یه جورایی مهم ترینه. هانک هم میتونی چاشنی خوبی باشه. برای نقش اصلی هم کلیر یا ربکا یا بری گزینه خوبیه.
خب هویت اصلی الکس که در کل یکی از بزرگترین ابهامات اویله حتی مطمئن نیستیم زندس یا نه.منظور از منفی بودنش اینه که ممکنه باعث وقوع حوادثی بشه که یه شخصیت مثبیتی مجبور بشه در مقابلش بایسته.ولی شایدم شخصیتی شبیه ایدا داشته باشه کسی چه میدونه
استیو هم طبق همون حرف وسکر احتمال زنده بودنش بیشتره تا مرده بودنش.کراوزر هم صد در صد مرده .ولی هانک هم هنوز سرنوشتش مبهمه

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
نه دیگه نیما نقش جیک مهم بود از نظر من وجودش لازم بود.این که کارلا رو نمیشناخت و اینا دلیل بر ضعف نقشش نمیشه.مگه همه چیز رو بایستی بدونن؟اتفاقا اگه کاراکترها از خیلی از مسائل باخبر نباشن و داستان مجهول و مرموز شروع بشه خیلی قشنگ میشه.همین جیک هم کارلا رو نمیشناخت حتی نمیدونس پدرش وسکر بوده؟و بعد که کارلا هویتشو معلوم میکنه خوشم بدجور تعجب میکنه.اینکه خونش مهم بود و طعمه در دستان کارلا بود یعنی در کل جیک وجودش لازم بود دیگه:d

- - -ویرایش - - -

خب هویت اصلی الکس که در کل یکی از بزرگترین ابهامات اویله حتی مطمئن نیستیم زندس یا نه.منظور از منفی بودنش اینه که ممکنه باعث وقوع حوادثی بشه که یه شخصیت مثبیتی مجبور بشه در مقابلش بایسته.ولی شایدم شخصیتی شبیه ایدا داشته باشه کسی چه میدونه
استیو هم طبق همون حرف وسکر احتمال زنده بودنش بیشتره تا مرده بودنش.کراوزر هم صد در صد مرده .ولی هانک هم هنوز سرنوشتش مبهمه

خب معین جان،در مورد جیک که قبول ندارم وجودش لازم بوده.الآن که آوردنش اینجوری فکر می کنیم.وگرنه قبل از اینکه بازی تایید بشه،کی منتظر بود که پسر وسکر بیاد؟اصلا کجای داستان لنگ پسر وسکر بود.حتی دیدیم که خونش هم فقط روی ویروس C تاثیر داشت که اونم یک ویروس جدید بود و تا قبلش اصلا نبود.یعنی حتی اونجوری هم نبوده که کل ویروس ها رو خنثی کنه که بگیم نقشش مهمه.یعنی کلا داستان جیک جدید بوده.تازه اینکه یک دفعه بدون هچ پشینه ای بگن وسکر پسر داشته خیلی مسخره و بی منطقه.اگه اینجوری باشه هر چیزی رو میتونن به گذشته بچسبونن دیگه!
در مورد الکس هم هر چیزی مهمه.ولی بهترین نقشی که میشه براش در نظر گرفت همون رئیس سازمانه.چون از همه لحاظ باهش مطابقت داره.گرچه دیگه اینو همه حدس زدم.واسه ی همین هم شاید اینکارو نکنن!
استیو که حضورش ضروریه.ولی کراوزر از لحاظ داستانی ضروری نیست.چون ابهامی نداره.مگه اینکه برای جذابیت بیشتر داستان بیارنش.ولی هانک انصافا مهمه.کلا ایدا،الکس،هانک،استیو و بیلی مهمترین ابهامات داستان هستند.بری هم اگه باشه نقش اصلی نیست.ربکا توی زیرو و ماجراهای آمبرلا کلا نوع نقشش تغییر کرد و تبدیل به یک شخصیت اصلی شد.ولی بری فقط پارتنر بوده.اگه باشه هم فقط پارتنره.علاوه بر اینکه سنشهم خیلی رفته بالا و دیگه به درد کارهای عملیاتی نمیخوره.مثلا ممکنه فرمانده باشه.مثل او برایان توی رولیشنز!

Leon-c

کاربر سایت
Aug 19, 2013
226
نام
معین
نیما اینبار با اواتار کلر اومدم تا حال کنی
خب در مورد جیک من نظرم رو کل تاریخچه متمرکز نبود بلکه فقط روی خود داستان رزیدنت 6 متمرکز بود.درسته جیک اثلا ضرورت نداشت وجود داشته باشه هیچ پیشینه ای هم نداشته و بعدا اومدن گفتن که وسکر هم همچین پسر نازی داشته باشه
ولی خب اگه ما کاری به گذشته جیک نداشته باشیم و فقط رو خود داستان 6 قضاوت کنیم نمیتونیم وجود جیک رو نا دیده بگیریم تصور کن لیون و کریس و ایدا تو 6 باشن ولی جیک نباشه به نظرت داستان نقصی پیدا نمیکنه؟منم براساسه همین گفتم جیک مهمه
ولی اگه بخوایم کلی صحبت کنیم درسته اصلا کل داستان و تاریخچه لنگ پسر وسکر رو نمیزد ولی خب نسخه 6 هر طور هم باشه چه خوب چه بد الان اونم جزو تاریخچه اویل حساب میشه و وجود جیک هم تو این دداستان دخیله درسته؟

آخرین ویرایش:

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
نیما اینبار با اواتار کلر اومدم تا حال کنی
خب در مورد جیک من نظرم رو کل تاریخچه متمرکز نبود بلکه فقط روی خود داستان رزیدنت 6 متمرکز بود.درسته جیک اثلا ضرورت نداشت وجود داشته باشه هیچ پیشینه ای هم نداشته و بعدا اومدن گفتن که وسکر هم همچین پسر نازی داشته باشه
ولی خب اگه ما کاری به گذشته جیک نداشته باشیم و فقط رو خود داستان 6 قضاوت کنیم نمیتونیم وجود جیک رو نا دیده بگیریم تصور کن لیون و کریس و ایدا تو 6 باشن ولی جیک نباشه به نظرت داستان نقصی پیدا نمیکنه؟منم براساسه همین گفتم جیک مهمه
ولی اگه بخوایم کلی صحبت کنیم درسته اصلا کل داستان و تاریخچه لنگ پسر وسکر رو نمیزد ولی خب نسخه 6 هر طور هم باشه چه خوب چه بد الان اونم جزو تاریخچه اویل حساب میشه و وجود جیک هم تو این دداستان دخیله درسته؟

اول بابت آواتار ممنون!;)
خب ببین معین جان،به نظر من وجود جیک حتی توی خود 6 هم کلی نبوده.یعنی فقط توی سناریوی خودش تاثیر داشته.اصل داستان که سناریوی ایدا و جریانات مربوط به اون بود.ایدا هم که اصلا به جیک و شری ربطی نداشت.فقط یکبار اتفاقی دیدشون و جونشون رو نجات داد.وگرنه بود و نبود جیک و شری،هیچ تاثیری در خط داستانی ایدا نداشت.
لیون و هلنا هم که دنبال سیمونز بودن تا انتقام رئیس جمهور و دبرا رو ازش بگیرن.هیچ ربطی هم به جیک نداشتند.تازه اگه قرار باشه از سناریوی جیک،یک نفر به لیون و هلنا ربط داشته باشه اون شیه نه جیک.چون از قبلا لیون رو می شناخته و باهش گره داستانی داشته.
کریس و پیرز هم که کلا دنبال ایدا (یا در اصل کارلا) بودن و بود و نبود جیک تاثیری در روند داستانشون نداشته.فقط دو بار جون جیک رو نجات دادن.درسته که کریس قاتل پدر جیک بوده،ولی به نظر تو این واقعا ضرورت داره که وسکر یک پسری داشته باشه و یک روزی کریس با اون روبرو بشه؟ :d اینا بیشتر به خاطر جذاب تر شدن و صد البته هندی تر شدن داستانه!حتی توی سناریوی کریس هم بازم این شری بود که از طریق کلیر،به کریس مربوط میشد و اون رو می شناخت.
پس می بینیم که هیچ کدوم از شخصیت های بازی محتاج جیک نبودند.
حتی اگه قرار باشه ارتباط جیک با شخصیت های منفی داستان (کارلا و سیمونز) رو هم حساب کنیم،بازم کلا داستان کارلا در سناریوی کریس و داستان سیمونز در سناریوی لیون روایت میشه.یعنی ما به وسیله ی کریس و لیون،با کارلا و سیمونز آشنا میشیم.ایدا هم که کل داستان رو دربر میگیره و به همه چیز ربط داره.در حالی که جیک فقط بخش کوچکی از نقشه های کارلا و موش آزمایشگاهی اون بوده.فقط همین!

باور کن کلیر بیشتر از جیک،توی داستان 6 دخیل بوده. :d کلیر قبل از همه با سیمونز در ارتباط بوده و اولین کسی هم بوده که به سیمونز شک می کنه.سیمونز فقط به کلیر اجازه میداده که با شری ملاقات داشته باشه.از طرف دیگر کلیر در تمام این سال ها،از شری حمایت می کرده.علاوه بر اینکه شخصیت های هر سه تا سناریو یعنی کریس،لیون و شری همه به کلیر مرتبط بودن.یعنی کلیر می تونسته خیلی راحت با هر سه تا سناریو ارتباط داشته باشه.در حالی که جیک تا روز قبلش اصلا نمی دونسته که همچین کسانی وجود دارند. :d اینا همه مال داستان 6 هستن دیگه.اگه فایل های 6 رو خونده باشی،متوجه میشی که درست میگم! ;)

آخرین ویرایش:

Leon-c

کاربر سایت
Aug 19, 2013
226
نام
معین
جیک که نگفتم مهمترین شخصیت تو 6 بوده نیما و یا قرار نبوده نقش کلی داشته باشه تا بشه مهم
اینو دیگه همه میدونن که ایدا از همه بیشتر توی 6 تاثیر گذار بوده
جیک هم تازه وارد هست و دلیلی نداره بتونه به اندازه شخصیتهای قدیمی نقش پررنگی داشته باشه ولی خب ایا نسبت به بودجه خودش توی داستان 6 دخیل نبود؟من دارم در مورد همکین بحث میکنم.اینکه جیک قبلا کسی رو نمیشناخته هم به خاطر همین تازه وارد بودنشه.داستان 6 هم که کلا به قول خودت هندی بازی بود خب تو داستانای هندی هم که فراوان باید از اینجور شخصیتها باشن که همچین داستانا رو شکل بدن
جیک وجودش لازم بوده ولی به اندازه ایدا و حتی سیمنز و کارلا مهم نبوده نه اینکه بگیم کلا 6 به خاطر جیک ساخته شده باشه چون داستان 6 چند بخشی بود و در نتیجه قرار هم نیست که جیک با همه شخصیتها ارتباط داشته باشه ضمن اینکه تازه و ارد هم بود .برخلااف داستان اویل 5 که یکپارچه بود و شخصیتها ارتباط خوبی با هم د اشتن البته بجز شوا که حتی وسکر رو هم نمیشناخت حالا شده قاتل وسکر:d

Blackfield

کاربر سایت
May 19, 2013
68

اصلا کلر تو همون کد ورونیکا داستانش تموم شد رفت پی کارش ولی به خاطر طرفداراش هم شده مجبورن بیارنش
ایدا هم تو 6 نابود شد حتی بیشتر الان دیگه سرنوشت اکثر شخصیتها معلومه همه رفتن خونشون کلر هم وضعش مشخصه پس دلیلی نداره بگیم کی باید بیاد کی نبیاد بیاد یا دیگه باید داستانو کش ندن یا باید با شخصیتهای جدیدی روبرو بشیم هدف اوردن جیک همینه

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
معین،حرفاتو قبول دارم.جیک نسبت به جدید بودنش،نقش نسبتا مهمی رو ایفا کرد.ولی منظور من اینه که کلا آوردنش اشتباه بوده.چون داستان به همچین شخصیتی نیازی نداشته و خدا رو شکر،کمبود قهرمان هم نداشتیم.حالا اگه یک نقش دیگه داشت،باز قابل قبول تر بود.ولی اینکه به وسکر ربطش بدن و یک دفعه و بدون هیچ پیشینه ای بگن از زیر بوته یک پسر برای وسکر دراومده،دیگه خیلی مسخره است!

اصلا کلر تو همون کد ورونیکا داستانش تموم شد رفت پی کارش ولی به خاطر طرفداراش هم شده مجبورن بیارنش
ایدا هم تو 6 نابود شد حتی بیشتر الان دیگه سرنوشت اکثر شخصیتها معلومه همه رفتن خونشون کلر هم وضعش مشخصه پس دلیلی نداره بگیم کی باید بیاد کی نبیاد بیاد یا دیگه باید داستانو کش ندن یا باید با شخصیتهای جدیدی روبرو بشیم هدف اوردن جیک همینه

خب ببین،اگه قرار باشه هدف کلیر رو پیدا کردن کریس در نظر بگیریم حرفت درسته.داستان کلیر توی همون کد ورونیکا تموم شد.ولی حقیقت اینکه که کلیر خودش یک شخصیت اصلی و مستقله و گشتن دنبال کریس فقط ظاهر ماجراست و بهونه ای بود که کلیر وارد داستان بشه.وگرنه همون اوایل 2 کلیر فهمید که کریس توی شهر نیست و با مسائل مهمتری درگیر میشه.یا توی کد ورونیکا هم اول کلیر با هدف پیدا کردن کریس وارد داستان میشه.ولی باز این قضیه بهونه ای میشه که کلیر از جزیره ی راکفورت سر دربیاره و از یک سری حقایق که تا اون زمان مخفی بودن پرده برداره.در واقع همیشه یافتن کریس راهی بوده که کلیر با مسائل خیلی مهم تری مثل بیرکن،ویروس G،خاندان آشفورد،واقعه ی راکون سیتی،پایگاه سری آمبرلا در جزیره ی راکفورت و قطب جنوب و....روبرو بشه.اگه توی 7 هم باشه،دیگه به کریس ربطی نداره.همونطور که توی دیجنریشن ربطی نداشت.
در واقع نقش شخصیت هایی مثل کلیر و لیون هیچوقت تموم نمیشه.چون اینا روایتگر هستن و هر بار با یک ماجرایی روبرو میشن.توی رزیدنت اویل ما یک سری شخصیت داستان ساز داریم که اصل داستان رو شکل میدن.مثل:وسکر،بیرکن،مارکوس،خاندان آشفورد،سدلر،کارلا و....برای آشنا شدن با هر کدوم از اینا و فهمیدن گذشتشون،به یک قهرمان یا همون روایتگر نیاز هست.مثلا اگه شخصیت داستان ساز 7 الکس باشه،ما به یک روایتگر مثل کلیر،لیون،ربکا،جیک یا....نیاز داریم که با یک بهانه ی الکی مثل یک ماموریت وارد داستان بشه و بعدا با جریانات مربوط به الکس و پشت صحنه ی داستان آشنا بشه.پس نمیشه گفت که نقش کلیر تموم شده!
علاوه بر اینکه کلیر بعد از وقایع کد ورونیکا،وارد تراسیو شد و راهش رو ادامه داد.ولی ما هنوز از کلیر ماموریتی در قالب تراسیو ندیدیم.همونطور که نقش لیون هم با فرار از راکون سیتی تموم شد.ولی ورودش به دولت باعث شد که تازه یک دنیا ماجرای جدید براش شروع بشه.سرنوشت مبهم استیو هم خودش می تونه دلیل دیگه ای برای بازگشت کلیر باشه.دقیقا مثل لیون که همیشه به خاطر ایدا داستانش مهمه و نقشش ادامه پیدا می کنه!

آخرین ویرایش:

T.M.D.B.B

کاربر سایت
Oct 4, 2010
357
نام
اسفندیار
خب اینطوری که میگی نیما توی هفت دوباره کلیر با بهانه ی همیشگیش (پیدا کردن کریس) دوباره وارد داستان میشه و یهو کشف میکنه که الکس وسکری هم وجود داره و ویروس مثلا P رو ساخته و میخواد مثلا انتقام آلبرت وسکر کبیر(:(() رو بگیره و بقیه ماجرا...:|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر