بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

Leon-c

کاربر سایت
Aug 19, 2013
226
نام
معین
شوا که اصلا حرفش رو نزن از نظر من یه ربات متحرکی بیش نبود! اگرچه تو کشتن وسکر به کریس کمک کرد و در کل حضور فیزیکیه پررنگ تری نسبت به جیل داشت و لی در کل اصلا به قول شما قرار نبود اول توی بازی باشه اره منم اون تریلره نسخه بتای رزیدنت 5 رو دیدم واقعا از نظر من جای تاسف داره این بازی رو لغوش کردن و اومدن شوا رو پاتنر کریس گذاشتن و یه سری از قسمتهای مهم بازی رو بصورت dlc قرار دادن در ضمن خیلی از ماها بخصوص pc بازها نتونستیم dlc های رزیدنت5 رو بازی کنیم چون واقعا با ارزش بودن از نظر من خوش ساختر از خود بازیش بودن تازه ترسناک هم بودن.منم قبول دارم داستان نسخه 5 رو کریس و وسکر و جیل بر دوش داشتن نه شوا ولی نقش کریس و وسکر بیشتر بود.
البته نیما اینو در نظر بگیر که درسته نقش جیل توی رزیدنت5 مهمتر از 3 هست ولی نقششو توی 3 قشنگتر ایفا کرد چون در کل نسخه3 یه رزیدنت اویل خالص بود در حالیکه نسخه 5 یه بازی اکشن بود و فقط چون شخصیتهاش کریس و وسکر و جیل و بودن و به واقعه عمارت ربط غیر مستقیمی داره اسمشو گذاشتن رزیدنت اویل.
یه بازی نباید اصلیت خودشو از بین ببره داستان نسخه 5 survivol horror نبود ولی داستان نسخه 3 یه رزیدنت اویل خالص بود اگرچه نسخه3 داستان ساده داشت و در عوض داستان نسخه5 پیچیده تر بود.به خاطر همین نظر من اینه که نقش جیل تو 3 جذابتره همچنین داستان و گیم پلی ریمیک هم survivol horror بود که بازم نقش جیل تو ریمیک جالبتر از 5 هست

آخرین ویرایش:

Leon-c

کاربر سایت
Aug 19, 2013
226
نام
معین
خب من به این نتیجه رسیدم که نیما کلا ارزش زیادی با صحنه ها و ویژگیهای احساسی قائله به همین دلیلیه که شخصیت کلر و هلنا رو دوس داره
اما در کل خودم فقط با مرگ لوئیس سرا متاثر شدم ولا غیر
پیشنهاد اون دوستمون هم جالبه ولی منظورشونو دقیقا نگفتن چه جور داستانی چون فعلا حتی نمیدونیم کیا تو RE7 هستن
یا باید داستانی ازشخصیتهایی بسازیم که احتمال میدیم حضور دارن یا از شخصیتی که دوست داریم حضور داشته باشه کدامیک؟

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
دقیقا معین.من همونقدر که رزیدنت اویل رو یک داستان ترسناک می دونم،یک داستان احساسی و حماسی هم می دونم.حضور شخصیت های زن متعدد و روابط خانوادگی زیاد،خودش دلیلی بر این ادعاست.نه مثل کال آف دیوتی و آسیسینز کرید و اکثر بازی های دیگه که فقط چند تا مرد قلدر و خشن افتادن به جون هم.به همین دلیل هم کلیر،ربکا و هلنا محبوب ترین شخصیت های زندگیم هستند! (البته وسکرجیل و ایدا هم هستند.ولی اونا رو به خاطر احساسی بودنشون دوست ندارم.به خاطر عناصر دیگر شخصیت پردازیشونه.)

درباره ی داستان هم به نظرم هر کسی با توجه به علایق و سلیقه ی خودش بنویسه.نه اینکه احتمال چی بیشتره.فقط خواهشا منطقی بنویسید.توجه کنید که باید درباره ی رزیدنت اویل 7 داستان بنویسید،نه سرگذشت و قهرمان بازی های لیون.یا نه اینکه وسکر زنده بشه و همه رو بکشه.ولی آخر سر لیون بکشش! :d

Leon-c

کاربر سایت
Aug 19, 2013
226
نام
معین
راستی نیما شما اگه میخوای یه داستان فشرده از اویل 7 بنویس

- - -ویرایش - - -

راستی از نظر من لیون ویزگیهای زیادی داره که باعث شده بهش علاقه مند شم

آخرین ویرایش:

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
آره.خودم هم قصد داشتم بنویسم.

در مورد لیون هم قبول دارم که شخصیت جذابیه و توانایی های زیادی داره.ولی خب چیزی که هست اینه که هیچوقت به اندازه ی وسکر،کریس و جیل مهم نبوده.علت حضور زیادش توی داستان هم بیشتر محبوبیت و جذابیت هاش بوده.لیون همیشه توی داستانهای جانبی حضور داشته و با شخصیتهای منفی گذرا مثل سدلر،جاوییر و سیمونز طرف بوده.من مهمترین نقش لیون رو توی 2 میدونم که تقریبا جزو خط اصلی داستان محسوب میشه.(نسبت به 4 و 6)

Leon-c

کاربر سایت
Aug 19, 2013
226
نام
معین
بله درسته لیون به اندازه کریس و وسکر مهم نیست با اینکه خودم لیون رو بیشتر از وسکر و کریس دوست دارم ولی حقیقت اینه که بجز جذابیتهای شخصیتی و رفتاری که من در لیون میبینم لیون رو جزو شخصیتهای مستقل از وسکر و کریس میبینم به خاطر اینکه مثل کریس نبوده که در کنار وسکر نقش بسار مهمی داشته باشه(همه ما میدونیم که ارزش و اهمیت کریس به خاطر وسکره :d) و یا جیل که هم دنباله روی وسکر و کریسه و یا کلر که کلا بدون کریس معنی نداره (چون تو نسخهبتای رزیدنت2 اصلا کلری وجود نداشت و شخصی بنام اکزا واکر بو)پس واسه من از این لحاظ ارزش داره یعنی شخصیتی که از لحاظ داستانی جداس چون قرار نیست لیون هم شخصیتی باشه که مثل جیل و کریس در مقابل وسکر باشه چون در این صورت میشد شخصیت اضافی.معمولا لیون رو در کنار ایدا میشناسیم ولی بازم در کل ایدا از لیون مهمتره و در عوض لیون نقشش پررنگتر و ادامه دارته همونطور که وسکر نقشش از کریس و جیل مهمتره و لی نقش کریس و جیل از وسکر پررنگ تر و ادامه دارتره چون ما دیدیم که وسکر با مردنش پروندش بسته شد ولی همچنان کریس رو در شماره 6 دیدیم یعنی نقشش میتونه بدون وسکرم ادامه داشته باشه.در کلنظر من اینه که هر شخصیت نقش و اهمیت خاصی داره

آخرین ویرایش:

Blackfield

کاربر سایت
May 19, 2013
68
میبینم که تو این سایت فقط نیما ردفیلد فعاله بقیه فقط میان پست چند تا از دوستا رو میخونن و میرن پی کارشون:d
اونوقت میگین چرا نظر سنجی نمیذارین اخه وقتی کسی بجز دو سه نفر علاقه به بحث نداره نظر سنجی چه فایده ای داره؟
تا حالا چندین موضوع از چند تا از کاربرا واسه نظر سنجی ارائه شد ولی کسی استقبال نکرد یه نمونشم من پیشنهاد دادم یعنی همون داستان نویس به سبک و علاقه خودت از اویل 7
من تو فروم اختصاصی رزیدنت اویل هم عضوم اونجا بچه ها خیلی فعالترن و تا الان چند تا داستانهر کدوم به سبک و علاقه خودشون از اویل7 نوشتن ولی اینجا بچه ها نمیدونم چرا اینقدر بی حالن:d

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
معین،کاملا باهت موافقم.همونطور که داستان کریس و جیل با وسکر معنی پیدا می کنه،داستان لیون هم به ایدا وابسته است و ایدا از لیون هم مهمتره.چون کلا خودش مثل وسکر داستان سازه و لیون نقش روایتگر رو داره.در مورد عملیات:جاوییر هم کاملا درسته که به خاطر رفع ابهام از رابطه ی لیون و کراوزر ساخته شد.6 هم به نظر من کلا داستانش چرت بود و نه تنها لیون،بلکه هیچ کدوم از شخصیت ها (به جز ایدا که کلا داستان روی اون می چرخید)،نقش مهم و تاثیرگذاری نداشتند.مخصوصا لیون و کریس که فقط روایتگر بودند.من توی 6،نقش ایدا،جیک،شری و حتی هلنا رو مهم تر از لیون و کریس می دونم.چون یا خودشون بخشی از داستان رو شکل می دادن یا از قبلا با شخصیت های منفی داستان (کارلا و سیمونز) رابطه داشتند.پیرز هم که نقش خاصی در داستان نداشت و فقط پارتنر کریس بود.
فقط اینو اضافه کنم که اینطور نیست که کلیر بدون کریس بی معنی باشه یا کلا وابسته به کریس باشه.اتفاقا اینکه کلیر رو جایگزین الزا کردن،نشون دهنده ی اهمیت نقششه.چون تا قبل از اون،داستان اصلا به شماره ی اول ربطی نداشت.برای همین هم کلیر رو آوردن تا پلی بشه به بازی قبلی.در ضمن اینکه کلیر برای یافتن کریس وارد شهر شد،فقط بهونه ای بود برای ورودش به داستان.وگرنه کلیر همون اوایل بازی میفهمه که کریس توی شهر نیست و بعدا با وقایع بسیار مهم تری مثل:خانواده ی بیرکن،ویروس G،خاندان آشفورد و جزیره ی راکفورت روبرو میشه.در واقع کریس فقط بهونه ای بوده که کلیر وارد داستان بشه و با یک سری از وقایع بسیار مهم بشه.بعدش هم که وارد تراسیو شد و به مبارزه ادامه داد.توی 7 هم اگه باشه،به کریس ربطی نداره.چون خودش یک شخصیت اصلی و مستقله و با شخصیت های مربوط به خودش (مثل شری و استیو)،داستان خاص خودش رو داره.اگه بد میگم بگید بد میگی!

آخرین ویرایش:

Leon-c

کاربر سایت
Aug 19, 2013
226
نام
معین
خب نیما در مورد کلر در واقع منظور منم همین بود.من الزا رو مثال زدم واسه اینکه بگم الزا کاره ای خاص نبود فقط ارزو داشت یه موتور سوار حرفه ای بشه!ولی اینکه میگم کلر به کریس وابسته هست منظور از لحاظ اومدنش به داستانه نه اینکه منظورم این باشه که همیشه وابسته به کریس باشه.چون اگه کلر برادری مثل کریس نداشت نمیومد راکون و در نتیجه تو همون دانشگاش مشغول تحصیل میشد و دیگه هیچ خبری از ترا -سیو این حرفای نبود.اما اینم درسته که کلر تو re7میتونه بدون کریس حضور داشته باشه ولی خود کریس تو شماره 2 و کد ورونیکا بهونه بود که کلر وارد ماجرا بشه درست میگم؟منظور منم دقیقا همون حرفی هست شما زدی در ضمن خود کلر تو شماره 2 و کد ورونیکا اکثرا بدون کریس بود .ولی حرف من اینه که تو این دو تا نسخه که کلر بوده اگه کاراکتر کریس رو حذف کنیم کلر هم اومدنش معنی پیدا نمیکنه ولی بعدش دیگه اومدن کلر میتونه بدون کریس هم ادامه پیدا کنه نظیر انیمیشن دیجنریشن .همچنین کلر هم از نظر توانایی الان دیگه از افرادی نظیر جیل کمتر نیس.مثلا کلر هم میتونه با سنجاق درهای بسته رو باز کنه ولی لیون مجبوره از در و دیوار بالا بره:dپس این حرف اون افرادیکه فکر میکنن کلر اموزش رزمی زیادی نداره نمیتونه تو اینده بیاد هم کاملا اشتباهه
در موردre6 خب نظر من اینه که در کل بازی راضی کننده ای نبود ولی باید اینم بگم که بعضی از منتقدا زیادی داستان این بازی رو ضعیف میدنن.درسته از نظر داستانی زیاد به دل ننشست ولی اون قدر ها هم داستانش بد نبود میشه گفت در حد متوسط بود.از نظر من نسخه6 بیشتر تو گیم پلی و گرافیک و شیوه کنترل بد عمل کرده.مثلا تو کنترل نمیشد درست نشونه گیری کرد همچنین لیزر رو خوب و روون حرکت نمیکرد دوربین بازی 360 درجه ای شده بود ولی به سختی کننتترل میشد حرکات اکشن کاراکترا اکثرا شبیه هم بود در حالیکه تو نسخه 4و5 هر یک از کاراکترا حرکات و رفتارهای خاص خودشونو داشتن.محیط بازی هم گیج کننده و کسل کننده به نظر میرسید دشمنای بازی اصلا شبیه انسان نبودن جک و جونور بودن ادم یاد بازی داینو کریسس میفتاد.زامبیها با مشت دک و پوز لیون رو میخواستن خرد کنن و همچنین میتونستن لیون و هلنا رو به دام بندازن در حالیکه زامبیه واقعی نمیتونه اینقدر هوشمند عمل کنه.در کل علت بیشتر نارضایتی مردم از نسخه6 همین چزاس و گرنه از لحاظ داستان خیلی هم بد نبود

esmael

کاربر سایت
May 7, 2013
248
نام
اسماعیل
خوب شد کلر تو رزیدنت اویل 7 نبود وگرنه ارزشش پایین میومد
اینقدر که از رزیدنت اویل6 انتقاد شد از هیچ بازی تاریخ نشد:-o
چون انتظارات مردم ازش خیلی بیشتر بود.خود کپ کام هم اینقدر ازش تبلیغ و تعریف میکرد که همه فکر میکردن میخواد بهترین نسخه تاریخ میشه ولی وقتی میبینم بدترین نسخه شده خندم میگیره:))

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
در مورد کلیر که کلا باهت موافقم و جای هیچ حرف و حدیثی نمی مونه!
در مورد 6 هم باید بگم که داستانش رو از دو جهت میشه بررسی کرد:اول از لحاظ طراحیه که خدا وکیلی عالی بود.اینکه چهار تا داستان مجزا رو بهم ربط بدن و هر کدوم به یک دلیل برن به چین و هر کدوم از شخصیتهای منفی داستان رو به یک سناریو ربط بدن و همچنین پیشینه ای که برای کارلا و سیمونز درست کردن واقعا شاهکار بود.ولی دومیش که مهمتر هم هست از لحاظ اهمیته که صفر بود.یعنی بود و نبودش هیچ فرقی نداره.چون هیچ ابهامی رو از نسخه های قبلی رفع نمی کرد.در حالی که ابهامات زیادی مثل:ایدا-سازمان-شری-الکس وسکر-استیو-بیلی-هانک-نیکلای و....توی داستان بودند.ولی بازی به هیچ کدوم از اونا نپرداخته بشد.مسخره تر از همه اینکه ایدا توی بازی حضور داشت،ولی نه اسمی از سازمان برده شد و نه به ابهامات ایدا و رابطش با سازمان پرداخته شد.بلکه یک داستان الکی و بیخود براش سرهم کردن.یا مثلا شری ر آوردن،ولی آب بستن به داستانش و به ساده ترین شکل ممکن،ازش رفع ابهام کردن.در حالی که پتانسیل واقعا بالایی داشت.به جاش اومدن جیک رو وارد داستان کردن و یک سری ابهامات دیگه رو هم به داستان اضافه کردن.یکی نیست بهشون بگه اول اینایی که زاییدین رو بزرگ کنین،بعد برین سراغ بعدی.بنابراین داستان 6 یک داستان کاملا فرعی حساب میشه.در واقع کپکام با این کارش،داستان یک شماره ی اصلی رو به هدر داد.فکر می کنم قبول داشته باشی!

آره اسماعیل.خوب شد که کلیر توی همچنین داستان فرعی و بی محتوایی نبود.ایشالا 7 یک داستان اصلی و مهم داشته باشه که فکر می کنم همینطور هم باشه.کپکام یک درس بزرگ از 6 گرفت و اونم این بود که محبوبیت شخصیتها به تنهایی نمیتونن فروش یک بازی رو تضمین کنند.چون لیون و کریس که محبوب ترین شخصیت های سری هستن، توی 6 بودن،ولی چه نمرات و چه فروشش واقعا آبرو ریزی بود.فکر کنم بعد از این،کپکام دیگه روی داستان و چیزی که واقعا باید باشه تمرکز کنه نه فقط محبوبیت شخصیت ها برای فروش بیشتر!

آخرین ویرایش:

Leon-c

کاربر سایت
Aug 19, 2013
226
نام
معین
والا هر سناریو داستان مجزایی داشت که ارتباط کمی با سناریو دیگه داره ارتباطش هم گیج کننده هست.این چند سناریویی بودن اتفاقا واسه من جالب نبود مگه اینکه مثل رزیدنت اویل 1و2 باشه که نبود

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر