بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

اگه کاراکتر تکراری نخوایم باید کی رو ببینیم.
یه حرفی هست تو دلم مونده ولی میگم،اونم اینه که تمرکز زیاد رو کاراکترای بازی هم از عوامل افول بازی(به ویژه از نظر Survivor-Horror) هستند اگه دقت کنین بینین که اکثر بازی های S-H موفق کاراکترشون مدام عوض میشه(برای مثال سایرن-سایلنت هیل -داینو کرایسیس و ....) (اصلا چه معنی داره که کپکام میاد میگه چون هوادارا خواستن کریسو تو بازی گنجوندیم:|) از اونجایی هم که برای بقا تو سری باید قویتر بشن طبیعیه لیان فنون شاؤولین بزنه و کریسم حرکات کریتوس.با این رویه مارول یا دی سی بدشون نمیاد با کپکام به توافق برسند و بزودی کمیکشونم در میاد.:(

محمد جان این حرفی بود که من یک بار تو تاپیک مطرح کردم ولی همه ریختن سرم :d

منم معتقدم داستانی به بزرگی رزیدنت اویل نباید شخصیت محور باشه و رو شاخ یکی مثل کرس یا لیان بچرخه. البته با بعضی از قسمت‌های حرفت مخالفم. داستان شخصیت‌های کلیدی‌ای داره که باید سرنوشت این شخصیت‌ها در طول داستان مشخص بشه، ولی این نباید تمام داستان باشه، ورود شخصیت‌های جدید باعث میشه تا داستان جذاب تر بشه، البته شخصیت‌های مستقل، نه شخصیتی مثل جیک که هیچ منطقی در حضورش نیست.

داستان رزیدنت اویل مثل بتمن نیست، به نظرم حتی با مرگ وسکر و حتی شخصیت‌های کلیدی هم میشه داستان جذاب و زیبایی از این سری روایت کرد.

:|

اما یه بحث مهم در مورد جیک
الان یه موضوعی تو یه فروم انگلیسی بود در مورد مادر جیک
ممکنه مادر جیک اکسلا باشه :دی
از اونجایی که اکسلا به وسکر علاقه داشت
و اینکه دانشمند هم بود
و از همه مهمتر ایتالیایی بود میشه ربطش داد به نوشته ایتالیایی روی کت جیک

حالا وسکری ها نظرشون رو بگن

به نظرم نظریه‌ی چیپی هست، آخه یه خرس گنده مثل جیک چه جوری میتونه پسر اکسلا باشه؟ جیک بیشتر شبیه به داداش بزرگه‌ اکسلاست :d

در ضمن آلبرت کوچکترین توجهی به اکسلا نداشت!

میدونی علی، بازی اوایلی که اومد، یه دنیای بزرگ و پر از شخصیت رو به تصویر کشید. روی هر کدوم کلی میشد مانور داد. به واسطه این شخصیت ها، بازم شخصیت های دیگه ای اومدن. حالا به جای اینکه همین کارو بکنن، چسبیدن به کاراکترایی که بعضا باعث میشه ازشون زده بشیم!

آخرین ویرایش:
جدا اونایی که میگن،نباید داستان شخصیت محور باشه چیزی از داستان نویسی نمیدونن.
لطفا نظراتتونو کمی سنجیده تر تایپ کنید.درسته محل گفتگوئه ولی دیگه نه اینجوری!
به خدا این رزیدنت اویله!خیلی فرق داره با موتور کراس و نید فور اسپید و...!
کپ کام هم دقیقا میخواسته همین تفکراتو پیاده کنه که الان رزیدنت اویل به این روز افتاده!
ببخشیدا.قصد تخریب و توهین نداشتم.لطفا برداشت بد نکنید.من کوچیک همتونم هستم.

محمد جان این حرفی بود که من یک بار تو تاپیک مطرح کردم ولی همه ریختن سرم :d

منم معتقدم داستانی به بزرگی رزیدنت اویل نباید شخصیت محور باشه و رو شاخ یکی مثل کرس یا لیان بچرخه. البته با بعضی از قسمت‌های حرفت مخالفم. داستان شخصیت‌های کلیدی‌ای داره که باید سرنوشت این شخصیت‌ها در طول داستان مشخص بشه، ولی این نباید تمام داستان باشه، ورود شخصیت‌های جدید باعث میشه تا داستان جذاب تر بشه، البته شخصیت‌های مستقل، نه شخصیتی مثل جیک که هیچ منطقی در حضورش نیست.

داستان رزیدنت اویل مثل بتمن نیست، به نظرم حتی با مرگ وسکر و حتی شخصیت‌های کلیدی هم میشه داستان جذاب و زیبایی از این سری روایت کرد.

به نظرم نظریه‌ی چیپی هست، آخه یه خرس گنده مثل جیک چه جوری میتونه پسر اکسلا باشه؟ جیک بیشتر شبیه به داداش بزرگه‌ اکسلاست :d

در ضمن آلبرت کوچکترین توجهی به اکسلا نداشت!
اگه این حرف شما رو عملی کنیم کلا بازی میشه مثل COD ینی اوج لذت از گیم پلی ابداعی رو ببری فقط و داستان هم تو همون شماره روایت بشه و حالت تکراری پیدا می کنه شخصیت هایی مث وسکر هم هدر میرن
درسته بعد مرگ وسکر هم میشه داستان روایت کرد ولی همون وسکر خودش 20000 تا مقدمه چینی داشت تا به اینجا رسید :دی

ای بابا اکسلا رو دست کم گرفتی البته من بیشتر فک می کنم مغز مریض نویسنده ها رو دست کم گرفتی
اکسلا می تونه مادرش باشه اتفاقا از عشق وسکر خیلی هم شکسته شده بود :دی

کپ کام هم دقیقا میخواسته همین تفکراتو پیاده کنه که الان رزیدنت اویل به این روز افتاده!
جدا! اگه میخواست این کارو کنه به خاطر درخواست هوادارا کریسو تو بازی نمی چپوند.

گه این حرف شما رو عملی کنیم کلا بازی میشه مثل COD ینی اوج لذت از گیم پلی ابداعی رو ببری فقط و داستان هم تو همون شماره روایت بشه و حالت تکراری پیدا می کنه شخصیت هایی مث وسکر هم هدر میرن
درسته بعد مرگ وسکر هم میشه داستان روایت کرد ولی همون وسکر خودش 20000 تا مقدمه چینی داشت تا به اینجا رسید :biggrin1:

من که دیگه نگفتم استفاده از شخصیتای قبلی به کل حرام است.من با قهرمان پروری زیاد مخالفم.بعد وسکر پرداخت قوی ای داره.ولی کریس و لیان به تعبیر خود وسکر کبیر سگای دست آموزی بیش نیستند.من مثلا با داستان کدورونیکا خیلی حال کردم(بقیه تونو نمی دونم)تمرکزشم بیشتر رو خاندان اشفورد و تشکیلاتشون بود تا قهرمانان داستان.

اینکه مادر جیک اکسلا باشه تا حدی قابل قبوله ولی باز کاستی هایی داره. وسکر نمیتونه و نباید زن و بچه داشته باشه. اصل تصور همچین چیزی محاله! شان وسکر تا حدی کوچکی میاد پایین و این قابل قبول نیست!
در مورد کاراکترها هم که باید بگم وسکر به نظرم از نظر داستانی کامل و کم و کسر نداره چون بهش عالی پرداخته شده. میونه بیرکین که اونم داره ولی چیز خاصی نیست. میمونه ربکا و بری. خیلی دوست دارم اینطور باشه ه وسکر به خاطر خیانت بری، یه بلایی سرش داده باشه و بفهمیم چکار کرده. ربکا هم همینطور. البته ربکا مظلوم ترین کاراکتره و کسی آدم حسابش نمیکنه! ولی بیشتر میشه روی این دو مانور داد. گذشته شون، آینده شون، زمان حال و ........ . کلا نقاط داستانی مبهمی دارن. بقیه واقعا هیچی برای گفتن ندارن!
البته وسکر داره. از روی فن بازی نمیگم. وسکر و بیرکین هنوز دارن ولی کریس و لیون رو بریز بیرون. کلر فکر نکنم چیز خاصی وجود داشته باشه و همینطور جیل.
خیانت بری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تا اونجایی که میدونم این وسکر بود که خیانت کرد نه بری. بری بیچاره از اولش هم به خاطر خانوادش مجبور شد با وسکر همکاری کنه و وقتی فهمید وسکر دروغ گفته دیگه دلیلی نداره با یه دروغگوی عوضی خیانت کار پست فطرت مثل وسکر همکاری کنه!!!

راستی الان که داشتم فکر می کردم می بینم واقعا دلیلی وجود نداشت که کلیرو تو 6 بیارن.میگین چرا؟ برا این که تفاوت اصلی کلیر با بقیه اینه که یه شهروند عادیه و نه یک نیروی آموزش دیده.تو 2 بود چون باید از شهر فرار می کرد،تو ورونیکا هم تو جزیره گیر افتاده بود ولی این جا مثلا چه جوری وارد داستانش کنن؟اگه این جا هم بخواد یه جا گیر بیفته یکم بی منطق میشه.

در مورد بحثی که کردین هم ، من برام زیاد فرق نمیکنه که داستان شخصیت محور باشه یا شخصیت های جدید بیشتری داشته باشه. ولی فقط دو چیز: اولا کپکام دیگه شـــــــــــــــورش رو درآورده با این وسکر!! خوب یه ویروس زده به خودش دیگه دلیلی نداره اصلا نمیره!! دیگه واقعا اگه تو رزیدنت اویل 6 وسکر هم باشه سر به بیابون میذارم!!! چون آخر اویل 5 افتاد تو مواد مذاب!! پس باید بمیره!! آقای کپکام گفتیم بازی تخیلی خوبه نگفتیم دیگه این همه تخیل!! بابا هر موجودی که هست دیگه افتاده تو مواد مذاب! دست از سرش بردار یه شخصیت دیگه بذار جاش!! ~x(
ثانیا آفای کپکام: اگه میخوای هم شخصیت جدید وارد بازی کنی خواهشا مثل استیو نشه با روحیات بازیکن بازی کنی!! خوب دلیلی نداشت آخر بازی استیو رو بکشی میتونستند هر دو با هم فرار کنند آخرش هم با هم ازدواج کنند! :d تازه بچشون هم عضو استارز میشد!! :dخوب عزیزم یه خورده ابتکار به خرج بده به جای اینکه شخصیت رو بزنی بکشی!!
این اکسلا هم من اصلا نفهمیدم کیه و شما چی میگید. یکم راهنمایی کنید منم بفهمم وارد بحث بشم لطفا!

---------- نوشته در 02:09 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 02:08 AM ارسال شده بود ----------

راستی الان که داشتم فکر می کردم می بینم واقعا دلیلی وجود نداشت که کلیرو تو 6 بیارن.میگین چرا؟ برا این که تفاوت اصلی کلیر با بقیه اینه که یه شهروند عادیه و نه یک نیروی آموزش دیده.تو 2 بود چون باید از شهر فرار می کرد،تو ورونیکا هم تو جزیره گیر افتاده بود ولی این جا مثلا چه جوری وارد داستانش کنن؟اگه این جا هم بخواد یه جا گیر بیفته یکم بی منطق میشه.
اینو موافقم چون تو 2 و ورنیکا میخواست برادرش رو پیدا کنه که تو ورونیکا پیدا کرد. دیگه دلیلی نداره دوباره بیاد با زامبی ها بجنگه!!

من فکر نکنم جیک بچه ی اکسلا باشه، چون وسکر همون طور که دیدم تو اویل 5 از اکسلا خوشش نمیومد، در واقع اون وسیله ای بود که وسکر به اهدافش برسه، آخرشم دیدیم که چه به سرش آورد، اگه دوسش داشت از بینش نمیبرد؛ به نظر من جیک باید بچه ی اون زن دانشمندی که تو اویل 1 بود باشه، اسمشو یادم نمیاد ولی لاقل وسکر از اون زن خوشش میومد.

خیانت بری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تا اونجایی که میدونم این وسکر بود که خیانت کرد نه بری. بری بیچاره از اولش هم به خاطر خانوادش مجبور شد با وسکر همکاری کنه و وقتی فهمید وسکر دروغ گفته دیگه دلیلی نداره با یه دروغگوی عوضی خیانت کار پست فطرت مثل وسکر همکاری کنه!!!

در مورد بحثی که کردین هم ، من برام زیاد فرق نمیکنه که داستان شخصیت محور باشه یا شخصیت های جدید بیشتری داشته باشه. ولی فقط دو چیز: اولا کپکام دیگه شـــــــــــــــورش رو درآورده با این وسکر!! خوب یه ویروس زده به خودش دیگه دلیلی نداره اصلا نمیره!! دیگه واقعا اگه تو رزیدنت اویل 6 وسکر هم باشه سر به بیابون میذارم!!! چون آخر اویل 5 افتاد تو مواد مذاب!! پس باید بمیره!! آقای کپکام گفتیم بازی تخیلی خوبه نگفتیم دیگه این همه تخیل!! بابا هر موجودی که هست دیگه افتاده تو مواد مذاب! دست از سرش بردار یه شخصیت دیگه بذار جاش!! ~x(
ثانیا آفای کپکام: اگه میخوای هم شخصیت جدید وارد بازی کنی خواهشا مثل استیو نشه با روحیات بازیکن بازی کنی!! خوب دلیلی نداشت آخر بازی استیو رو بکشی میتونستند هر دو با هم فرار کنند آخرش هم با هم ازدواج کنند! :d تازه بچشون هم عضو استارز میشد!! :dخوب عزیزم یه خورده ابتکار به خرج بده به جای اینکه شخصیت رو بزنی بکشی!!
این اکسلا هم من اصلا نفهمیدم کیه و شما چی میگید. یکم راهنمایی کنید منم بفهمم وارد بحث بشم لطفا!

---------- نوشته در 02:09 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 02:08 AM ارسال شده بود ----------

اینو موافقم چون تو 2 و ورنیکا میخواست برادرش رو پیدا کنه که تو ورونیکا پیدا کرد. دیگه دلیلی نداره دوباره بیاد با زامبی ها بجنگه!!

منم امیدوارم دیگه خبری از وسکر نباشه توی نسخه ی جدید... خسته شدیم از دستش!!!!! فکر میکنم این نسخه ازادی بیشتری برای پرداختن به کاراکترهای جدید داره
بله خیانت بری! بری از همون اول هم میدونست جریان وسکر چیه ولی جرات نمیکرد که بگه. اونجا هم به وسکر خیانت میکنه و طرف جیل رو میگیره!
اون قسمت آخر حرفت رو هم نشنیده میگیرم/:)
اما موارد بعدی:
شواهد و قراین مبنی بر اینه که اونی توی RE5 بود کلون وسکر بود، همین شواهد در مورد ایدا توی RE6 وجود داره و گفته میشه اونم کلون هست.
و اما بگم، حالا چه تو خوشت بیاد چه نیاد، این RE رو ناخن وسکر میچرخه;)
اضافه کنم، به فرض اینکه اون وسکر مرده باشه، الکس وسکر هنوز در خدمتمون هست که باهوش تر از وسکره

لحنتون اصلا جالب نیست خانم محترم...
مراقب باشید که دارید با آتیش بازی میکنید...

آخرین ویرایش:
جدا اونایی که میگن،نباید داستان شخصیت محور باشه چیزی از داستان نویسی نمیدونن.
لطفا نظراتتونو کمی سنجیده تر تایپ کنید.درسته محل گفتگوئه ولی دیگه نه اینجوری!
به خدا این رزیدنت اویله!خیلی فرق داره با موتور کراس و نید فور اسپید و...!

کپکام اگر قصد اینکار رو داشت شخصیت‌هایی مثل کرس و لیان، حضور اینچنینی تو نسخه‌های مختلف نداشتند! اتفاقاً کپکام قصد قهرمان پروری داره، می‌خواد افرادی مثل مکس پین، سم فیشر، بیگ باس و ... تحویلمون بده! این‌هایی که اسم بردم همه از داستان‌های شخصیت محور هستند.
داستان رزیدنت اویل یک داستان بزرگ و پیچیدست، اگرچه شخصیت‌هایی مثل کرس و لیان نقش کلیدی و پررنگی توش دارند ولی همه چیز نیستند. من مطمئنم RE6 بدون حضور کرس هم میتونست زیبا باشه.

اگه این حرف شما رو عملی کنیم کلا بازی میشه مثل COD ینی اوج لذت از گیم پلی ابداعی رو ببری فقط و داستان هم تو همون شماره روایت بشه و حالت تکراری پیدا می کنه شخصیت هایی مث وسکر هم هدر میرن
درسته بعد مرگ وسکر هم میشه داستان روایت کرد ولی همون وسکر خودش 20000 تا مقدمه چینی داشت تا به اینجا رسید :دی

افشین مطمئن باش سیاست‌های کپکام بیشتر رزیدنت اویل رو شبیه به COD میکنه! داستان بازی ظرفیت بیشتری داره و به همین سادگی تبدیل به COD نمیشه! الآن کپکام داره با این رویه از کرس چیزی شبیه به کاپیتان پرایس می‌سازه!
به هر حال داستان وسکر تموم شد و شخصیت جدیدی به اسم Derek Simmons معرفی شد، هر چند این کرکتر شخصیت پردازی قوی‌ای مثل وسکر نداره ولی به هر حال قسمتی از داستانه و پتانسیل بالایی برای جانشینی وسکر داره!

محمد جان کلر عضو سازمان تراسیوه، سازمانی که کارشون امداد رسانی بعد از حوادث بیوتروریسمه، پس به راحتی می‌تونست تو این نسخه حضور داشته باشه! کلاً عدم حضور کلر تو نسخه ششم تو کت من یکی نمیره :d

پ.ن: دوستان علاوه بر رعایت ادب، با هم مهربون باشید :d

آخرین ویرایش:

آخه دیگه هیچ اشاره ای هم بهش نمیشه :(
کلر خدایی حیف بود اینطوری محو بشه به نظر من نمونه شخصیت ایده آل یه بازی Survival horror بود (هیچ تجربه نظامی نداره،مثل گاو میش سرشو نمی اندازه پایین نمیره وسط زامبیا و...) :دی
کرس چیزی شبیه به کاپیتان پرایس می‌سازه!
بی زحمت در مورد لهجه کریس هم یه فکری بکن کپکام :دی

آخرین ویرایش:
اینکه مادر جیک اکسلا باشه تا حدی قابل قبوله ولی باز کاستی هایی داره. وسکر نمیتونه و نباید زن و بچه داشته باشه. اصل تصور همچین چیزی محاله! شان وسکر تا حدی کوچکی میاد پایین و این قابل قبول نیست!
دقیقا
بحثی بود که من و احد چند وقت پیش باهم داشتیم، وسکر کارکتری که تاحالا داشته یه کارکتر زن گریزه، حداقل زن گریز هم نباشه کاکتری نیست که زن و بچه داشته باشه ...

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or