بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

A M I R 1 1 0

کاربر سایت
Apr 2, 2010
153
نام
AmIr
کی گفته کشته شد ؟ من هم گفته ی شینجی را تایید میکنم ! لیون زیاد اهمیت نداشت چون کار خاصی را نکرد ! نه کسی را کشت نه تو داستان اصلی نبود چیزی میشد نه ... ولی کریس که تو STARS بود و جیل هم بود و کلیر هم که تیرنت را کشت الکسیا را کشت و... ولی در مورد ربکا که اصلا اینجوری نیست چون زیاد تاثیر نداشت وسکر هم که دیگه معلومه !

aryan_17_bahal

کاربر سایت
Mar 7, 2009
172
نام
آرین
امیر جان چی چی کی گفته کشته شد ؟؟؟؟؟ حتما شاد و سرحال قراره توی قسمتهای بعدی هم بیاد ؟؟!!!!!!!!!
بابا یکی درست و حسابی منو از این سردرگمی نجات بده .......... :confused::confused:[-o<

aryan_17_bahal

کاربر سایت
Mar 7, 2009
172
نام
آرین
نهههههههههههههه .... مطمئنی امیر ؟؟؟؟؟؟ من که ندیدمش ..... آخرین باری که دیدمش با وسکر پرت شد پائین و خدا رحمتش کنه ...... یعنی این وسکر لعنتیو ببینم انتقام جیلمو ازش میگیرم .....
حالا واقعا زندست امیر ؟؟؟؟ :-s:-s

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
به نظر شما رزىدنت اوىل ۶ شخصىت اصلىش کىه ؟ و کى مىاد ؟ من خىلى دوست دارم شخصىت اصلى کلىر باشه دوربىن بازىم شبىه ساىلنت هىل باشه بد نىست

نیما ردفیلد

کاربر سایت
Sep 22, 2009
454
نام
نیما
آرین جان من فکر می کردم که شما یک فن واقعی هستی.ولی با این حرفات واقعا ناامیدم کردی.مثل اینکه هر کی اسم یکی از شخصیت های رزیدنت اویل رو یاد می گیره اسم خودش رو طرفدار رزیدنت اویل می ذاره.ولی حالا خارج از شوخی آرین جان مگه تو رزیدنت اویل 5 رو بازی نکردی؟توی رزیدنت اویل 5 که اصل داستان سر جیله.در اواسط بازی می فهمیم وسکر پس از اون سقوط جان جیل رو نجات داده و مغزش رو تحت کنترل گرفته.بعد در طی یک مبارزه با جیل باید اون قطعه ای که به سینه ی جیل چسبیده و مغزش رو کنترل می کنه رو از بدنش جدا کنیم تا به حالت عادی اش برگرده.بعد هم جیل،کریس و شوا رو ترک می کنه و با جاش استون همراه میشه و از آخر هم که با یک هلیکوپتر میاد و کریس و شوا رو نجات میده و هر 4 نفر از اونجا فرار می کنند.تو چطوری رزیدنت اویل 5 رو بازی کردی که اینها رو ندیدی؟ :-o
در ضمن کی گفته که کریس فقط توی نسخه های 1 و 5 بوده؟پس کد ورونیکا و ماجراهای آمبرلا (مراحل توی روسیه) و دارک ساید چی بود؟این معلومه که کریس مهم ترین قهرمان داستان است.چون هم شرکت آمبرلا و هم آلبرت وسکر رو اون نابود کرد و تازه نقشش هم از همه پر رنگ تر بود.(تا حالا توی 5 قسمت بوده.)
اما در جواب امیر جان هم باید بگم که درسته که اهمیت نقش لیون به اندازه ی کریس و جیل و کلیر نبود.ولی نمیشه گفت که اصلی نیست.چون نقشش از کلیر هم پر رنگ تر بوده.یعنی لیون تا حالا توی 4 داستان وکلیر فقط در 3 داستان حضور داشته.(گرچه کارهای کلیر خیلی مهم تر بودند و نقشش هم مهم تره.) به علاوه لیون بعد از کریس مهم ترین قهرمان مرد داستانه.ربکا هم که 100 درصد اصلی است.چون توی خط اصلی داستان (واقعه ی عمارت و کوهستان آرکلی) بوده و تازه سازنده ی ویروس تی و یکی از 3 بنیانگذار اصلی آمبرلا و باعث و بانی اصلی واقعه ی عمارت یعنی جیمز مارکوس رو هم اون با کمک بیلی کشت!
اصلا بذارید یک جور دیگه بگم.خودتون حساب کند که تا حالا کدوم شخصیت ها نقش اول داشتند؟اگه خوب دقت کنید می بینید که تا حالا فقط 5 شخصیت کریس-جیل-کلیر-لیون و ربکا توی تمام نسخه ها نقش اول بودند.حتی توی رزیدنت اویل 5 شوا هم نقش اول محسوب نمیشه.چون داستان با کریس شروع شد و تاریخچه ی اون رو دنبال می کرد.در زیرو هم بیلی نقش اول نبوده.چون اصلا زیرو رو ساختند که سرگذشت ربکا قبل از واقعه ی عمارت رو نشون بدن و تازه ربکا در تمام طول بازی حضور داشت.ولی بیلی یکبار گم شد و حدود یک چهارم بازی نبود.در کل این 5 نقش اول همشون اصلی هستند.
و اما یک دلیل محکمه پسند تر:شخصیت های اصلی کسانی هستند که کل داستان رو در بر بگیرند.یعنی در هر قسمتی حداقل یکی از شخصیت های اصلی حضور داشته باشند.ولیس اگه بخواهیم بگوییم که لیون و ربکا اصلی نیستند رزیدنت اویل زیرو و 4 فاقد شخصیت اصلی می شن که این غیر ممکنه.چون شخصیت های اصلی کل داستان رو در بر می گیرند.حالا متوجه شدی امیر جان؟در ضمن همونطوری که گفتم اینها نتیجه ی سال ها تحقیق و بررسی است و من خودم قبلا تمام جوانب و این سوال های شما رو در نظر گرفتم.
در مورد شخصیت اصلی رزیدنت اویل 6 هم باید بگم که به نظر من کلیره.چون فعلا مهم ترین ابهامات رزیدنت اویل سر نوشت شری و استیو هستند که هر دوی اینها هم به کلیر مربوط میشن.اگر هم کلیر نباشه (که هست) ربکا در اولویت هست.
سوال دیگه ای نیست؟ (ولی من هنوز توی شوک اون حرف های آرین هستم.:()

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
خوب اینو همه دوست دارند ولی وجدانن من به شخصه قبول دارم اویل به گرد پای سایلنت هیل نمیرسه از لحاظ ترس !

من ساىلنت هىل رو خىلى دوست دارم مخصوصا شماره ۲ ولى مشکل ساىلنت هىل اىنه که فقط با تارىک کردن محىط و چندتا صداى نا هنجار آدم رو مى ترسونه ولى رزىدنت اوىل همىشه محىط هاى روشن داشته و در زمان خودش خىلى ترسناک بود ولى شماره آخر اصلا ترسناک نبود خىلى از منتقد ها هم سبک بازى رو اکشن نوشتن در صورتى که شماره هاى اول survivor horror بود

A M I R 1 1 0

کاربر سایت
Apr 2, 2010
153
نام
AmIr
آرین جان من فکر می کردم که شما یک فن واقعی هستی.ولی با این حرفات واقعا ناامیدم کردی.مثل اینکه هر کی اسم یکی از شخصیت های رزیدنت اویل رو یاد می گیره اسم خودش رو طرفدار رزیدنت اویل می ذاره.ولی حالا خارج از شوخی آرین جان مگه تو رزیدنت اویل 5 رو بازی نکردی؟توی رزیدنت اویل 5 که اصل داستان سر جیله.در اواسط بازی می فهمیم وسکر پس از اون سقوط جان جیل رو نجات داده و مغزش رو تحت کنترل گرفته.بعد در طی یک مبارزه با جیل باید اون قطعه ای که به سینه ی جیل چسبیده و مغزش رو کنترل می کنه رو از بدنش جدا کنیم تا به حالت عادی اش برگرده.بعد هم جیل،کریس و شوا رو ترک می کنه و با جاش استون همراه میشه و از آخر هم که با یک هلیکوپتر میاد و کریس و شوا رو نجات میده و هر 4 نفر از اونجا فرار می کنند.تو چطوری رزیدنت اویل 5 رو بازی کردی که اینها رو ندیدی؟ :-o
در ضمن کی گفته که کریس فقط توی نسخه های 1 و 5 بوده؟پس کد ورونیکا و ماجراهای آمبرلا (مراحل توی روسیه) و دارک ساید چی بود؟این معلومه که کریس مهم ترین قهرمان داستان است.چون هم شرکت آمبرلا و هم آلبرت وسکر رو اون نابود کرد و تازه نقشش هم از همه پر رنگ تر بود.(تا حالا توی 5 قسمت بوده.)
اما در جواب امیر جان هم باید بگم که درسته که اهمیت نقش لیون به اندازه ی کریس و جیل و کلیر نبود.ولی نمیشه گفت که اصلی نیست.چون نقشش از کلیر هم پر رنگ تر بوده.یعنی لیون تا حالا توی 4 داستان وکلیر فقط در 3 داستان حضور داشته.(گرچه کارهای کلیر خیلی مهم تر بودند و نقشش هم مهم تره.) به علاوه لیون بعد از کریس مهم ترین قهرمان مرد داستانه.ربکا هم که 100 درصد اصلی است.چون توی خط اصلی داستان (واقعه ی عمارت و کوهستان آرکلی) بوده و تازه سازنده ی ویروس تی و یکی از 3 بنیانگذار اصلی آمبرلا و باعث و بانی اصلی واقعه ی عمارت یعنی جیمز مارکوس رو هم اون با کمک بیلی کشت!
اصلا بذارید یک جور دیگه بگم.خودتون حساب کند که تا حالا کدوم شخصیت ها نقش اول داشتند؟اگه خوب دقت کنید می بینید که تا حالا فقط 5 شخصیت کریس-جیل-کلیر-لیون و ربکا توی تمام نسخه ها نقش اول بودند.حتی توی رزیدنت اویل 5 شوا هم نقش اول محسوب نمیشه.چون داستان با کریس شروع شد و تاریخچه ی اون رو دنبال می کرد.در زیرو هم بیلی نقش اول نبوده.چون اصلا زیرو رو ساختند که سرگذشت ربکا قبل از واقعه ی عمارت رو نشون بدن و تازه ربکا در تمام طول بازی حضور داشت.ولی بیلی یکبار گم شد و حدود یک چهارم بازی نبود.در کل این 5 نقش اول همشون اصلی هستند.
و اما یک دلیل محکمه پسند تر:شخصیت های اصلی کسانی هستند که کل داستان رو در بر بگیرند.یعنی در هر قسمتی حداقل یکی از شخصیت های اصلی حضور داشته باشند.ولیس اگه بخواهیم بگوییم که لیون و ربکا اصلی نیستند رزیدنت اویل زیرو و 4 فاقد شخصیت اصلی می شن که این غیر ممکنه.چون شخصیت های اصلی کل داستان رو در بر می گیرند.حالا متوجه شدی امیر جان؟در ضمن همونطوری که گفتم اینها نتیجه ی سال ها تحقیق و بررسی است و من خودم قبلا تمام جوانب و این سوال های شما رو در نظر گرفتم.
در مورد شخصیت اصلی رزیدنت اویل 6 هم باید بگم که به نظر من کلیره.چون فعلا مهم ترین ابهامات رزیدنت اویل سر نوشت شری و استیو هستند که هر دوی اینها هم به کلیر مربوط میشن.اگر هم کلیر نباشه (که هست) ربکا در اولویت هست.
سوال دیگه ای نیست؟ (ولی من هنوز توی شوک اون حرف های آرین هستم.:()
مشکل شما اینه که شخصیت های گیم ساز را تو اولویت قرار دادی پس داستان ساز ها چی ؟ خوب وسکر کار های زیادی انجام داده که نیاز به گفتن نیست پس اوله ! بعد هم کریس بوده بعد هم کلیر بعد از اون بعد از اون جیل بوده بعد ربکا بعد هم لیون ! البه لیون کار چندانی نکرده !

نیما ردفیلد

کاربر سایت
Sep 22, 2009
454
نام
نیما
راستی آرین جان یک عکس از جیل در رزیدنت اویل 5 برات می ذارم.مربوط به جایی است که وسکر کنترلش می کنه:(ولی بهت پیشنهاد می کنم که حتما رزیدنت اویل 5 رو بازی کنی.خیلی باحاله.)

%5Blarge%5D%5BAnimePaper%5Dscans_Resident-Evil_agentlsk(0.85)__THISRES__234721.png

blank.gif

blank.gif

در ضمن امیر جان من هم با نظرت موافقم.سایلنت هیل خیلی ترسناک تر از رزیدنت اویه.ولی در عوض از نظر داستان به پای رزیدنت اویل نمی رسه!علاوه بر شخصیت های فوق العاده بیشتر رزیدنت اویل و داستان فوق العاده پیچیده ترش داستان سایلنت هیل 100 درصد تخیلی است و همش براساس خرافات و شیاطین و اینجور چیزاست.در حالی که داستان رزیدنت اویل 100 درصد علمی-تخیلی است.(علمی تخیلی یعنی علمی که بشر هنوز بهش دست پیدا نکرده.ولی محالا عقلی نیست.) در کل رزیدنت اویل از شخصیت هاش گرفته تا اسلحه هاشون و مکان داستان (یک شهر کاملا معمولی) همشون واقعی و به دور از تخیل هستند.
در مورد اون قضیه ی شخصیت های اصلی دیگه سوالی نیست؟

A M I R 1 1 0

کاربر سایت
Apr 2, 2010
153
نام
AmIr
من ساىلنت هىل رو خىلى دوست دارم مخصوصا شماره ۲ ولى مشکل ساىلنت هىل اىنه که فقط با تارىک کردن محىط و چندتا صداى نا هنجار آدم رو مى ترسونه ولى رزىدنت اوىل همىشه محىط هاى روشن داشته و در زمان خودش خىلى ترسناک بود ولى شماره آخر اصلا ترسناک نبود خىلى از منتقد ها هم سبک بازى رو اکشن نوشتن در صورتى که شماره هاى اول survivor horror بود
نظرت اینه ؟تو واقعا بتونی داستان و بنیاد بازی سایلنت هیل را بفهمی که هنگ میکنی ! حالا اویل که چیزی نیست ! به نظر شما همین محیط ترسناک رو روز میکردند و اهنگ محسن چاووشی میزاشتند برات اونوقت خوب بود ؟ من که توی 1 و 2 و 4 و 5 و ... هیچ ترسی ندیدم فقط و 3 که یه نمسیس بود ! سایلنت هیل هم محیط ترسناکی داره هم صدا گذاری ترسناکی داره هم داستان ترسناکی داره هم محیط ترسناکی داره !

A M I R 1 1 0

کاربر سایت
Apr 2, 2010
153
نام
AmIr
راستی آرین جان یک عکس از جیل در رزیدنت اویل 5 برات می ذارم.مربوط به جایی است که وسکر کنترلش می کنه:(ولی بهت پیشنهاد می کنم که حتما رزیدنت اویل 5 رو بازی کنی.خیلی باحاله.)

%5Blarge%5D%5BAnimePaper%5Dscans_Resident-Evil_agentlsk%280.85%29__THISRES__234721.png

blank.gif

blank.gif

در ضمن امیر جان من هم با نظرت موافقم.سایلنت هیل خیلی ترسناک تر از رزیدنت اویه.ولی در عوض از نظر داستان به پای رزیدنت اویل نمی رسه!علاوه بر شخصیت های فوق العاده بیشتر رزیدنت اویل و داستان فوق العاده پیچیده ترش داستان سایلنت هیل 100 درصد تخیلی است و همش براساس خرافات و شیاطین و اینجور چیزاست.در حالی که داستان رزیدنت اویل 100 درصد علمی-تخیلی است.(علمی تخیلی یعنی علمی که بشر هنوز بهش دست پیدا نکرده.ولی محالا عقلی نیست.) در کل رزیدنت اویل از شخصیت هاش گرفته تا اسلحه هاشون و مکان داستان (یک شهر کاملا معمولی) همشون واقعی و به دور از تخیل هستند.
در مورد اون قضیه ی شخصیت های اصلی دیگه سوالی نیست؟
حالا تخیلی بودن چه ربطی داشت به داستان ؟ الان اکثر داستان ها تخیلی هستند ولی کی گفته سایلنت هیل تخیلیه ؟ الان یه شهر واقعی هست در شمال امریکا که در قدیم محل مجازات گناهکاران بوده ! هر کی میره توش گناهاش تو ذهنش به شکل غول و موجودات ترسناک میشن و بهش حمله میکنند ! داستان سایلنت هیل 400% از اویل قوی تر و بهتره حالا شخصیت ها را سایلنت هیل کم اورده که به ترسناک تر شدنش کمک میکنه نه مثل اون که بری با شوا و کریس زامبی بکشی ! :))

aryan_17_bahal

کاربر سایت
Mar 7, 2009
172
نام
آرین
آقا قبل اینکه حرفای نیما و امیر و بقیه را بخونم باید یه اعترافی بکنم .....
از سری بازیهای رزیدنت اویل شماره 1 2 3 تونستم بخورمشون و 10000 بار برم تا ته و برگردم ... اما تا رسیدم به رزیدنت اویل 4 و مخصوصا 5 دیگه کارت گرافیک و رم و کلا کامپیوتر من بیچاره جواب نداد نشد که بازی کنم . فعلا کار به جایی رسیده که حتی بازیهای میکرو که میخوام با امولاتور اجرا کنم یهو کامپیوتر هنگ میکنه .... :">:-s#:-s
لازم بود حتما اینو بگم که جواب دوستان عزیزمو داده باشم . بیشتر هم رزیدنت اویل 4 و 5 از تریلرها و فیلم ها و کلا هرچی ازشون هست دنبال کردم ... حالا شما ببخشید دیگه ..... در حال رفع مشکل کامپیوتر هستم که بازیشون کنم .... حالا میرم ببینم چی نوشتید ..... :"> :d ;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر