بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

گه همچنان بی‌ربط هست، سه نکته‌ی اصلی رو در یک داستان نمی‌دونستی و با این همه توضیح من، هنوز متوجه نشدی.
تم، پی رنگ و قضیه سه اصل هستن

fst90qzgpncaptrn2qpd.gif

ه نظر من تا حد خیلی زیادی قدرت های وسکر توجیه علمی داره
biggrin1.gif
به زبون ساده تر قدرت های وسکر بر پایه ی به وجود اومدن یه سوپر سولجر از یه ویروس توجیه میشه ، یه سرباز یا به بیان ساده تر یه انسانی که بخواد از پس همه چیز بر بیاد خود به خود به دو بخش سرعت و قدرت وصل میشه
biggrin1.gif

اول از بخش ساده ترش یعنی قدرت شروع میکنم
biggrin1.gif
قدرت صرفاً به داشتن بدن شوارتزنگر خلاصه نمیشه
biggrin1.gif
از نظر علمی و ورزشی بخواهیم در نظر بگیریم میشه با داشتن بدن بروس لی قدرتی مثل شوارتزنگر هم داشت
biggrin1.gif
در واقع می خوام بگم قدرت به این نیست که برای انجام دادن کارهای بزرگ نیاز به حجم بدنی خیلی بزرگی باشه ، بلکه یه جورایی همه چیز به اون تراکم و شکل گیری عضلات بستگی داره
biggrin1.gif
مثال هم زدم دیگه ، یه بدن می تونه با استفاده و کارکشیدن درست ازش تبدیل به چیزی بشه که چند برابر بزرگ تر از اون هم شاید قادر به رسیدن بهش نباشه
biggrin1.gif
حالا میشه گفت وسکر با ویروس و این حرفها به یه چیز ایده آل توی این زمینه رسیده
biggrin1.gif
این چیزایی که گفتم تا حدودی بخش قدرت وسکر رو توجیه میکنه
biggrin1.gif
همون مسئله ی نگه داشتن موشک و این حرفها
biggrin1.gif
گرفتن یه جسم بزرگ با سرعت تقریباً بالا فقط قدرت می خواد ، چون یه گلوله ی rpg-7 در حد یه گلوله ی چه میدونم اسنایپ یا کلت سرعت نداره و حتی بعد از شلیک خودش و مسیر حرکتش با چشم قابل دیدنه
biggrin1.gif

و اما مورد بعدی غیب شدن ها و این حرفها
biggrin1.gif
در اصل غیب شدنی در کار نیست و همه چیز بر پایه ی سرعته
biggrin1.gif
یه مثال میزنم ، توی طبیعت ما چیزی به اسم نامرئی نداریم یعنی جسمی نیست که الان توی بُعد مادی باشه ولی دو ثانیه بعد بدون سطح و حجم بشه و نامرئی بشه . مسئله ی نامرئی شدن بر میگرده به نور و به نحوی خطای چشم انسان
biggrin1.gif
هر جسمی که نور ازش رد بشه به اصطلاح میشه بهش گفت نامرئی ، جسم سطح و حجم خودش رو داره و از اون محیط خارج نشده و سر جاش هست ولی یه جورایی برای چشم انسان قابل تشخیص نیست
biggrin1.gif
اینا رو گفتم که غیب شدن وسکر رو توجیه کنم
biggrin1.gif
مسئله ی وسکر مسئله ی سرعته ، در واقع هدف نشون دادن این موضوعه که سرعت وسکر به قدری بالاست که چشم به خاطر عدم توانایی توی دیدنش فکر میکنه جسمی که الان توی نقطه ی A بوده و یه ثانیه بعد توی نقطه ی B غیب شده در صورتی که اینطور نیست و فقط سرعت حرکتش بیشتر از دامنه ی دید انسان بوده و غیب شدنی در کار نیست (مشابه سرعت حرکت بالهای مرغ مگس خوار که قابل دیدن نیست)
biggrin1.gif
به کررات سعی شده این موضوع سرعت توی مبارزات نشون داده بشه که وسکر می تونه در آن واحد و به سرعت چند نفر رو کتلت کنه
biggrin1.gif
طبیعتاً میتونیم اینطور توجیه کنیم که به کمک ویروس و این حرفها میشه از نظر سرعت عمل یه فرد (وسکر) رو به حدی رسوند که انقدر سریع بشه
biggrin1.gif

در کل وسکر تا حد خیلی زیادی از نظر علمی و توانایی های بدن یک انسان قابل توجیه هست و نمیشه زیاد بهش خرده گرفت
biggrin1.gif
این وسط چیزی که بیشتر از همه مشکل داره عجایب چندگانه ی شماره ی 6 ـم هستن
biggrin1.gif

18fofujeehak448zigyl.jpg

آخرین ویرایش:
Wesker's Command Room ( معرفی لوکیشن های رزیدنت اویل 4)

caynrcuseq5tjxrtypcv.jpg

آلبرت وسکر در مکانی نامعلوم یک اتاق فرماندهی سری داشت که در آن تمام منابع خود را نگه داشته و برای بازسازی شرکت آمبرلا برنامه ریزی میکرد. این پایگاه تا سال 2006 به عنوان مقر وسکر استفاده شد.
(این بخش تنها در مرسنریز بازی وجود داره)

منبع : Residentevil.ir

اگه روح نبود چی؟؟؟ اگه به جای روح زامبی بود چی؟
خیر فقط روح نیست تم و جو باید عوض میشد شاید جاهای دیگه ای هم باید عوض میشد ما که از مراحل ساخت خبر نداریم اما اصلی ترین چیز اینه که داستان و تم و جو و کلا به ریشه های سری بخوره!
والا من نمیدونم چی بگم احسان اومده ده خط درباره ی توجیه قدرت های وسکر نوشته همونچیزی که میخواستی اون موقع gif واسش میدی؟
همینطور واس دوست خوبمون که اسمشم نمیدونم.
من میدونم قصد بی احترامی نداری ولی همینجوری میشه که هر کی تازه به تاپیک بیاد یا تاپیک بغلی باشه فکر میکنه اینجا بکش بکشه!
پس خواهشا طعنه‌آمیز پست ندید که ناخواسته سبب قضاوت های اشتباه میشید.

خیر فقط روح نیست تم و جو باید عوض میشد شاید جاهای دیگه ای هم باید عوض میشد ما که از مراحل ساخت خبر نداریم اما اصلی ترین چیز اینه که داستان و تم و جو و کلا به ریشه های سری بخوره!
والا من نمیدونم چی بگم احسان اومده ده خط درباره ی توجیه قدرت های وسکر نوشته همونچیزی که میخواستی اون موقع gif واسش میدی؟
همینطور واس دوست خوبمون که اسمشم نمیدونم.
من میدونم قصد بی احترامی نداری ولی همینجوری میشه که هر کی تازه به تاپیک بیاد یا تاپیک بغلی باشه فکر میکنه اینجا بکش بکشه!
پس خواهشا طعنه‌آمیز پست ندید که ناخواسته سبب قضاوت های اشتباه میشید.

اولا که احسان فکر کرده من از پشت کوه اومدم اون گیف به خاطر اون بود دوما خیلی ناراحتین دیگه نمیام تاپیک مشکلی نیست که! فکر کردی من یک بچم که این توجیح های اون دوست عزیز رو قبول کنم؟؟ اگه واقعا واقعا کسی با اون توجیح ها قانع بشه من میرم خودمو از بالای ساختمون ده طبقه میندازم پایین!!! اون دوستمون تخیل خیلی قوی ای دارن اما هیچکدوم اون قدرت های وسکر رو توجیحه نمیکنه!!! شما میخوای خودتونو گول بزیند خیلی خب بزنید اما حقیقت چیز دیگه ای هست والسلام. لطفا pity party هم بازی نکن! این بحث رو هم لطفا دیگه ادامه ندید یا اگه میخواید ادامه بدبد خودتون باهم بحث کنید! چون من دیگه نیستم.

آخرین ویرایش:
به نظر من تا حد خیلی زیادی قدرت های وسکر توجیه علمی داره :دی به زبون ساده تر قدرت های وسکر بر پایه ی به وجود اومدن یه سوپر سولجر از یه ویروس توجیه میشه ، یه سرباز یا به بیان ساده تر یه انسانی که بخواد از پس همه چیز بر بیاد خود به خود به دو بخش سرعت و قدرت وصل میشه :دی
اول از بخش ساده ترش یعنی قدرت شروع میکنم :دی قدرت صرفاً به داشتن بدن شوارتزنگر خلاصه نمیشه :دی از نظر علمی و ورزشی بخواهیم در نظر بگیریم میشه با داشتن بدن بروس لی قدرتی مثل شوارتزنگر هم داشت :دی در واقع می خوام بگم قدرت به این نیست که برای انجام دادن کارهای بزرگ نیاز به حجم بدنی خیلی بزرگی باشه ، بلکه یه جورایی همه چیز به اون تراکم و شکل گیری عضلات بستگی داره :دی مثال هم زدم دیگه ، یه بدن می تونه با استفاده و کارکشیدن درست ازش تبدیل به چیزی بشه که چند برابر بزرگ تر از اون هم شاید قادر به رسیدن بهش نباشه :دی حالا میشه گفت وسکر با ویروس و این حرفها به یه چیز ایده آل توی این زمینه رسیده :دی این چیزایی که گفتم تا حدودی بخش قدرت وسکر رو توجیه میکنه :دی همون مسئله ی نگه داشتن موشک و این حرفها :دی گرفتن یه جسم بزرگ با سرعت تقریباً بالا فقط قدرت می خواد ، چون یه گلوله ی rpg-7 در حد یه گلوله ی چه میدونم اسنایپ یا کلت سرعت نداره و حتی بعد از شلیک خودش و مسیر حرکتش با چشم قابل دیدنه :دی

و اما مورد بعدی غیب شدن ها و این حرفها :دی در اصل غیب شدنی در کار نیست و همه چیز بر پایه ی سرعته :دی یه مثال میزنم ، توی طبیعت ما چیزی به اسم نامرئی نداریم یعنی جسمی نیست که الان توی بُعد مادی باشه ولی دو ثانیه بعد بدون سطح و حجم بشه و نامرئی بشه . مسئله ی نامرئی شدن بر میگرده به نور و به نحوی خطای چشم انسان :دی هر جسمی که نور ازش رد بشه به اصطلاح میشه بهش گفت نامرئی ، جسم سطح و حجم خودش رو داره و از اون محیط خارج نشده و سر جاش هست ولی یه جورایی برای چشم انسان قابل تشخیص نیست :دی اینا رو گفتم که غیب شدن وسکر رو توجیه کنم :دی مسئله ی وسکر مسئله ی سرعته ، در واقع هدف نشون دادن این موضوعه که سرعت وسکر به قدری بالاست که چشم به خاطر عدم توانایی توی دیدنش فکر میکنه جسمی که الان توی نقطه ی A بوده و یه ثانیه بعد توی نقطه ی B غیب شده در صورتی که اینطور نیست و فقط سرعت حرکتش بیشتر از دامنه ی دید انسان بوده و غیب شدنی در کار نیست (مشابه سرعت حرکت بالهای مرغ مگس خوار که قابل دیدن نیست) :دی به کررات سعی شده این موضوع سرعت توی مبارزات نشون داده بشه که وسکر می تونه در آن واحد و به سرعت چند نفر رو کتلت کنه :دی طبیعتاً میتونیم اینطور توجیه کنیم که به کمک ویروس و این حرفها میشه از نظر سرعت عمل یه فرد (وسکر) رو به حدی رسوند که انقدر سریع بشه :دی

در کل وسکر تا حد خیلی زیادی از نظر علمی و توانایی های بدن یک انسان قابل توجیه هست و نمیشه زیاد بهش خرده گرفت :دی این وسط چیزی که بیشتر از همه مشکل داره عجایب چندگانه ی شماره ی 6 ـم هستن :دی

پ.ن : طوماری شد
meh-onion-head-emoticon.gif

ببین داداش
برای توجیه علمی یک مسئله از علم واقعی ( یعنی علمی که در حال حاظر وجود داره ) استفاده میکنن نه علم فرضی
بله قدرت های وسکر توجیه داره ولی با علم فرضی ...
پس با این حساب میشه عجایب چتدگانه رزیدنت اویل 6 رو هم با علم فرضی توجیه کرد ( مثال : سیمونز اون همه جرم رو از کجا آورد وقتی به دایناسور تبدیل میشه ؟ با مراجعه به نظریه بیگ بنگ که جزئ علوم فرضی ثابت شده محسوب میشه , میشه به این سوال جواب داد خیلی ساده )

رسیدن به یک سوپر هیومن با استفاده از تغییر ساختار مولکولی DNA ها - نوع کروموزوم ها و ساختار میتوکندریایی ..... از نظر علم فرضی کاملا ثابت شده هست ولی از نظر علم واقعی و کنونی غیر محاله ( الان بشر با علمی که دردست داره نمیتونه این کارو بکنه )

در مورد بحث دوستان
به نظرم ادامه ندید بهتره چون وقتی هر دو طرف مقابل مفهوم و منظور همدیگرو نمیتونن بفهمن چه لزومی بر ادامه بحث هست؟

اولا که احسان فکر کرده من از پشت کوه اومدم اون گیف به خاطر اون بود دوما خیلی ناراحتین دیگه نمیام تاپیک مشکلی نیست که! فکر کردی من یک بچم که این توجیح های اون دوست عزیز رو قبول کنم؟؟ اگه واقعا واقعا کسی با اون توجیح ها قانع بشه من میرم خودمو از بالای ساختمون ده طبقه میندازم پایین!!! اون دوستمون تخیل خیلی قوی ای دارن اما هیچکدوم اون قدرت های وسکر رو توجیحه نمیکنه!!! شما میخوای خودتونو گول بزیند خیلی خب بزنید اما حقیقت چیز دیگه ای هست والسلام. لطفا pity party هم بازی نکن! این بحث رو هم لطفا دیگه ادامه ندید یا اگه میخواید ادامه بدبد خودتون باهم بحث کنید! چون من دیگه نیستم.
عزیز اون اونهمه نوشته میتونستی با کلامت مخالفت کنی(من خودم انچنان موافق نظریه ایشون نیستم)
لازم نیست از تابیک بری چیکار کنیم نظر خودته و قانع هم نمیشی دیگه کاری از دست من بر نمیاد که.
pity party هم در کار نیست واقعیته که چن رور بیش یکیش رویت شده.
از نظر منم بحث تموم شدست هیچ کدوم از دو طرف قانع نمیشیم و نخواهیم شد.
نمیدونم شاید هم من اشتباه میکنم.

آقا شما پرفسور ، دکتر با 30 - 40 سال سن ولی به خدا ما ها یه مشت بچه مدرسه ای و عمله ی روز مزد نیستیم . حیف گیف .

ببین داداش
برای توجیه علمی یک مسئله از علم واقعی ( یعنی علمی که در حال حاظر وجود داره ) استفاده میکنن نه علم فرضی
بله قدرت های وسکر توجیه داره ولی با علم فرضی ...
پس با این حساب میشه عجایب چتدگانه رزیدنت اویل 6 رو هم با علم فرضی توجیه کرد ( مثال : سیمونز اون همه جرم رو از کجا آورد وقتی به دایناسور تبدیل میشه ؟ با مراجعه به نظریه بیگ بنگ که جزئ علوم فرضی ثابت شده محسوب میشه , میشه به این سوال جواب داد خیلی ساده )

رسیدن به یک سوپر هیومن با استفاده از تغییر ساختار مولکولی DNA ها - نوع کروموزوم ها و ساختار میتوکندریایی ..... از نظر علم فرضی کاملا ثابت شده هست ولی از نظر علم واقعی و کنونی غیر محاله ( الان بشر با علمی که دردست داره نمیتونه این کارو بکنه )

در مورد بحث دوستان
به نظرم ادامه ندید بهتره چون وقتی هر دو طرف مقابل مفهوم و منظور همدیگرو نمیتونن بفهمن چه لزومی بر ادامه بحث هست؟

آخه رزیدنت ایول یه چیز 100% مبتنی بر علم روز و ثابت شده نیست که بگیم تمام چیزهایی که توش وجود داره همین الان ساخته شده فقط مونده این چند تا مورد :دی یه سری چیزا بر پایه ی یه سری موارد علمی توسط ذهن سازنده به بازی اضافه شده به همین سادگی :دی توی رزیدنت ایول های کلاسیک هزاران چیز مختلف وجود داره که حتی نزدیک بهش رو هم نمیشه توی دنیای واقعی دید ، اونوقت اونا مشکل ندارن و کاملاً علمی هستن ؟ :دی این وسکر رو هم که گفتم چیز فرضی ای توش وجود نداره تمام چیزایی که گفتم توش ذکر کردم یه جورایی وجود داره یا قابل توجیه هست ولی الان در حاضر شما نمی تونین کسی یا چیزی رو پیدا کنید که همه ی اینها رو یه جا داشته باشه ! و این دلیل نمیشه که به نوعی ، کامل ردش کنیم و بگیم فرضیه :دی توی بازی طرف نمیاد بگرده ببینه کسی با این مشخصات وجود داره یا نه بعد بیاد بازیش رو بسازه که :دی

آخه رزیدنت ایول یه چیز 100% مبتنی بر علم روز و ثابت شده نیست که بگیم تمام چیزهایی که توش وجود داره همین الان ساخته شده فقط مونده این چند تا مورد :دی یه سری چیزا بر پایه ی یه سری موارد علمی توسط ذهن سازنده به بازی اضافه شده به همین سادگی :دی توی رزیدنت ایول های کلاسیک هزاران چیز مختلف وجود داره که حتی نزدیک بهش رو هم نمیشه توی دنیای واقعی دید ، اونوقت اونا مشکل ندارن و کاملاً علمی هستن ؟ :دی این وسکر رو هم که گفتم چیز فرضی ای توش وجود نداره تمام چیزایی که گفتم توش ذکر کردم یه جورایی وجود داره یا قابل توجیه هست ولی الان در حاضر شما نمی تونین کسی یا چیزی رو پیدا کنید که همه ی اینها رو یه جا داشته باشه ! و این دلیل نمیشه که به نوعی ، کامل ردش کنیم و بگیم فرضیه :دی توی بازی طرف نمیاد بگرده ببینه کسی با این مشخصات وجود داره یا نه بعد بیاد بازیش رو بسازه که :دی

بله صد در صد مبتنی بر علم روز نیست پس به خاطر همین نمیشه از نظر علمی توجیهش کرد ولی اگه بخواییم موضوعات رو تفکیک بدیم و ذره ذره کنیم میشه توجیه کرد ولی در عالم علم کنونی قرار دادن خیلی از این ذره ها برای رسیدن به یک مجموعه علم کامل غیر ممکنه ( پس خیلی چیزارو نمیشه با قسمت بندی توجیهشون کرد )
و با این حرف شما مسائل کوچک ثابت شده مثل افزایش قدرت و افزایش سرعت و عدم توانایی چشم در تشخیص سرعت زیاد و موراد دیگه رو دارید توجیه میکنید نه مجوعه ای از این هارو که در یک کالبد ( که در وسکر خلاصه شده )

در کل وسکر تا حد خیلی زیادی از نظر علمی و توانایی های بدن یک انسان قابل توجیه هست و نمیشه زیاد بهش خرده گرفت
وسکر رو از نظر علمی توجیه کردی
آیا بدن انسان قادر هست به سرعتی حرکت کنه که چشم قادر به تشخیصش نباشه؟ نه نیست .. ولی شاید با تغییر درست در ساختار DNA یک آدم بشه به این سرعت دست یافت ولی در حال حاظر چننین علمی وجود نداره که بتونه این تغییر ساختاری رو انجام بده پس فعلا توجیه علمی نداره ( ولی شاید 500 سال یا 1000 سال دیگه بشر قادر به اینکار بشه که این امر جز شاید ها و فرضیاتی هست که ممکنه به حقیقت برسه یا باطل بشه )
پس به خاطر همین مسائل رو با علم فرضی نمیشه توجیه کرد

در مورد نسخه های کلاسیک هم من کوچکترین اشاره ای بهشون نکردم که بخوام مقایسه ای صورت بدم یا مفهومی رو رسونده باشم... چون خودمم موافقم که نسخه های کلاسیک فراتر از علم کنونی هست و توجیهی بر مسائلش وجود نداره

حمید جان ممنون از گیف زیبات! البته بدون آرایش به این قشنگیم نیست!

دوستان گیم پلی تازه ای طی نمایشگاه بیرون اومده و نمایش فوق العاده ای از همکاری مویرا و کلیر داره. سوییچ لحظه ای بین هر دو کاراکتر و تو دستو پای هم نبودن فکر میکنم تجربه ای مشابه زیرو داشته باشه. همه چیز عالی بود جز یک مسئله... چرا افلکتد ها اسلوموشنن؟! اگر میخوان سرعت زیاد نباشه خب چرا با اون گام های بلند بدون که بعد مجبور شن اسلوموشن شون کنن؟! فعلا که اصلا جالب نبود حرکاتشون. جای خالی دادن به شیوه ی شماره 1 جالب بود. اونجا فقط موقع ضربه میتونستی اینکارو انجام بدی اما اینجا هر زمان بخوای! با اضافه شدن دویدن سریع هم فکر میکنم به جای تمرکز روی ریشه ها از رولیشنز 1 هم جلوتر رفته و چیزی در حد 6 رو شاهدیم!

بله صد در صد مبتنی بر علم روز نیست پس به خاطر همین نمیشه از نظر علمی توجیهش کرد ولی اگه بخواییم موضوعات رو تفکیک بدیم و ذره ذره کنیم میشه توجیه کرد ولی در عالم علم کنونی قرار دادن خیلی از این ذره ها برای رسیدن به یک مجموعه علم کامل غیر ممکنه ( پس خیلی چیزارو نمیشه با قسمت بندی توجیهشون کرد )
و با این حرف شما مسائل کوچک ثابت شده مثل افزایش قدرت و افزایش سرعت و عدم توانایی چشم در تشخیص سرعت زیاد و موراد دیگه رو دارید توجیه میکنید نه مجوعه ای از این هارو که در یک کالبد ( که در وسکر خلاصه شده )

وسکر رو از نظر علمی توجیه کردی
آیا بدن انسان قادر هست به سرعتی حرکت کنه که چشم قادر به تشخیصش نباشه؟ نه نیست .. ولی شاید با تغییر درست در ساختار DNA یک آدم بشه به این سرعت دست یافت ولی در حال حاظر چننین علمی وجود نداره که بتونه این تغییر ساختاری رو انجام بده پس فعلا توجیه علمی نداره ( ولی شاید 500 سال یا 1000 سال دیگه بشر قادر به اینکار بشه که این امر جز شاید ها و فرضیاتی هست که ممکنه به حقیقت برسه یا باطل بشه )
پس به خاطر همین مسائل رو با علم فرضی نمیشه توجیه کرد

در مورد نسخه های کلاسیک هم من کوچکترین اشاره ای بهشون نکردم که بخوام مقایسه ای صورت بدم یا مفهومی رو رسونده باشم... چون خودمم موافقم که نسخه های کلاسیک فراتر از علم کنونی هست و توجیهی بر مسائلش وجود نداره

خب منم همینو میگم وقتی بازی به صورت کلی و علمی کاملاً قابل توجیه نیست چه اصراریه که ما بخواهیم همه ی اتفاقات داخل بازی رو علمی توجیه کنیم :دی من منظورم از اون حرفها این نبود که آره همین الان میشه با اون فرضیات یه وسکر ساخت ، به هیچ وجه :دی من گفتم بازی بر روی یه سری فرضیات سواره حالا در حیطه ی بازی و با همون فرضیات میشه گفت همچین چیزی قابل اجراس ، نه در عالم واقعی و به صورت علمی :دی همین ، فک کنم سوء تفاهم شده این وسط چون من اصلاً نخواستم توی دنیای واقعی همچین چیزی رو ثابت کنم بلکه حرفم در حیطه ی خود بازی بود :دی و گرنه خود سری رزیدنت ایول اکثرش غیر قابل توجیه هست و اصن نیازی نیست که مثلاً بیاییم اصل وجودی وسکر رو توجیه کنیم :دی منظور رو رسوندم ؟ یعنی من نمی خوام به زور بگم وسکر وجود داره ، بلکه در قالب جریانات بازی دارم میگم حضورش توی بازی با اون ویژگی ها همچینم غیر محتمل نیست :دی (داخل بازی نه داخل دنیای واقعی)

همونطور که خیلی از شماها هم می دونید خود سازنده ها اومدن یه سری فرضیه ی علمی رو به بازی وصل کردن که بازی صرفاً برای مخاطب باور پذیرتر باشه ، نه اینکه اون چیزا واقعاً وجود داره :دی چیزی مشابه سری AC که با وصل کردن کرکتر های غیر واقعیش به کرکتر ها و اتفاقات واقعی در هر زمانی می خواد داستانش رو باور پذیر کنه برای عموم :دی و گرنه یه عنوان مثل رزیدنت ایول همونقدر تخیلیه که مثلاً یه کارتون هست (حالا یه مقدار کمتر و بیشتر) از همون الف ابتدای رزیدنت ایول هم که بخواهیم شروع کنیم یه موجودی مثل زامبی اصن نمی تونه وجود داشته باشه چون مردن و خارج شدن روح از بدن انسان و برگشت دوباره ـش به بدن و زنده شدن اصن دست ماها نیست که بخواهیم بگیم زامبی وجود داره یا نه :دی اگه دست ما بود که الان توی قبرستون ها شپش پشتک میزد :دی

حمید جان ممنون از گیف زیبات! البته بدون آرایش به این قشنگیم نیست!

دوستان گیم پلی تازه ای طی نمایشگاه بیرون اومده و نمایش فوق العاده ای از همکاری مویرا و کلیر داره. سوییچ لحظه ای بین هر دو کاراکتر و تو دستو پای هم نبودن فکر میکنم تجربه ای مشابه زیرو داشته باشه. همه چیز عالی بود جز یک مسئله... چرا افلکتد ها اسلوموشنن؟! اگر میخوان سرعت زیاد نباشه خب چرا با اون گام های بلند بدون که بعد مجبور شن اسلوموشن شون کنن؟! فعلا که اصلا جالب نبود حرکاتشون. جای خالی دادن به شیوه ی شماره 1 جالب بود. اونجا فقط موقع ضربه میتونستی اینکارو انجام بدی اما اینجا هر زمان بخوای! با اضافه شدن دویدن سریع هم فکر میکنم به جای تمرکز روی ریشه ها از رولیشنز 1 هم جلوتر رفته و چیزی در حد 6 رو شاهدیم!

لینک دانلودشو این جا هم بذار.

خب منم همینو میگم وقتی بازی به صورت کلی و علمی کاملاً قابل توجیه نیست چه اصراریه که ما بخواهیم همه ی اتفاقات داخل بازی رو علمی توجیه کنیم :دی من منظورم از اون حرفها این نبود که آره همین الان میشه با اون فرضیات یه وسکر ساخت ، به هیچ وجه :دی من گفتم بازی بر روی یه سری فرضیات سواره حالا در حیطه ی بازی و با همون فرضیات میشه گفت همچین چیزی قابل اجراس ، نه در عالم واقعی و به صورت علمی :دی همین ، فک کنم سوء تفاهم شده این وسط چون من اصلاً نخواستم توی دنیای واقعی همچین چیزی رو ثابت کنم بلکه حرفم در حیطه ی خود بازی بود :دی و گرنه خود سری رزیدنت ایول اکثرش غیر قابل توجیه هست و اصن نیازی نیست که مثلاً بیاییم اصل وجودی وسکر رو توجیه کنیم :دی منظور رو رسوندم ؟ یعنی من نمی خوام به زور بگم وسکر وجود داره ، بلکه در قالب جریانات بازی دارم میگم حضورش توی بازی با اون ویژگی ها همچینم غیر محتمل نیست :دی (داخل بازی نه داخل دنیای واقعی)

همونطور که خیلی از شماها هم می دونید خود سازنده ها اومدن یه سری فرضیه ی علمی رو به بازی وصل کردن که بازی صرفاً برای مخاطب باور پذیرتر باشه ، نه اینکه اون چیزا واقعاً وجود داره :دی چیزی مشابه سری AC که با وصل کردن کرکتر های غیر واقعیش به کرکتر ها و اتفاقات واقعی در هر زمانی می خواد داستانش رو باور پذیر کنه برای عموم :دی و گرنه یه عنوان مثل رزیدنت ایول همونقدر تخیلیه که مثلاً یه کارتون هست (حالا یه مقدار کمتر و بیشتر) از همون الف ابتدای رزیدنت ایول هم که بخواهیم شروع کنیم یه موجودی مثل زامبی اصن نمی تونه وجود داشته باشه چون مردن و خارج شدن روح از بدن انسان و برگشت دوباره ـش به بدن و زنده شدن اصن دست ماها نیست که بخواهیم بگیم زامبی وجود داره یا نه :دی اگه دست ما بود که الان توی قبرستون ها شپش پشتک میزد :دی

خب خدا رو شکر
میخوام اون منظوری رو که برسونم رو داریم بهش نزدیک میشم
حالا اگه ما این توجیهات رو در قالب جریانات و حیطه خود بازی با فرضیات علمی سازندگانش... توجیه میکنیم چرا به جریانات و مسایل رزیدنت اویل 6 از این منظر نگاه نمیکنیم و مسائلش رو بدین صورت توجیه نمیکنیم و از واژه های عجایب چند گانه استفاده میکنیم؟
چون اگه به مسائل رزیدنت اویل 6 از قالب و حیطه خود بازی و فرضیه های علمی سازندگانش نگاه کنیم مسائل RE6 رو هم میتونیم توجیه کنیم

خب خدا رو شکر
میخوام اون منظوری رو که برسونم رو داریم بهش نزدیک میشم
حالا اگه ما این توجیهات رو در قالب جریانات و حیطه خود بازی با فرضیات علمی سازندگانش... توجیه میکنیم چرا به جریانات و مسایل رزیدنت اویل 6 از این منظر نگاه نمیکنیم و مسائلش رو بدین صورت توجیه نمیکنیم و از واژه های عجایب چند گانه استفاده میکنیم؟
چون اگه به مسائل رزیدنت اویل 6 از قالب و حیطه خود بازی و فرضیه های علمی سازندگانش نگاه کنیم مسائل RE6 رو هم میتونیم توجیه کنیم

چون همین مسائل تا یه جایی برای عموم باور پذیر هستن بعد از اون میرن توی بُعد تخیل و عجایب و اینا :دی یه سری چیزایی مثل زامبولی و وسکر و از این تیپ موضوعات تا حدودی با یه سری توجیهات (حالا هر چند دور از علم روز) قابل درک و باور هستن اونم تا حدودی ولی یه سری چیزایی که توی 6 اتفاق می افته دیگه به قدری از منطق فاصله میگیره که به سختی می تونه باور پذیر باشه :دی

به عنوان مثال توی هزار تا فیلم سینمایی از طناب نامرئی برای حرکات عجیب و غریب هنرپیشه استفاده میشه و همه هم کلی لذت می برن و باور میکنن ولی همین طناب جایی تخیلی و غیر قابل باور میشه که چند تا کرکتر چینی روی زمین و هوا شونصد متر پرواز میکنن :دی طناب همون طنابه ، حقه همونه ولی یه جا باورپذیر کار میشه و یه جا انقدر توش زیاده روی میشه که از باور عمومی خارج میشه :دی

چون همین مسائل تا یه جایی برای عموم باور پذیر هستن بعد از اون میرن توی بُعد تخیل و عجایب و اینا :دی یه سری چیزایی مثل زامبولی و وسکر و از این تیپ موضوعات تا حدودی با یه سری توجیهات (حالا هر چند دور از علم روز) قابل درک و باور هستن اونم تا حدودی ولی یه سری چیزایی که توی 6 اتفاق می افته دیگه به قدری از منطق فاصله میگیره که به سختی می تونه باور پذیر باشه :دی

به عنوان مثال توی هزار تا فیلم سینمایی از طناب نامرئی برای حرکات عجیب و غریب هنرپیشه استفاده میشه و همه هم کلی لذت می برن و باور میکنن ولی همین طناب جایی تخیلی و غیر قابل باور میشه که چند تا کرکتر چینی روی زمین و هوا شونصد متر پرواز میکنن :دی طناب همون طنابه ، حقه همونه ولی یه جا باورپذیر کار میشه و یه جا انقدر توش زیاده روی میشه که از باور عمومی خارج میشه :دی

حرفت متین
ولی به نظرم همون اندازه که ترنسفور های سیمونز یا خیلی چیزهای دیگه در RE6 از محدوده باور عموم خارجه... قدرت های وسکر هم به همون اندازه غیرمنطقی و از محدوده باور عموم خارجه... دیگه قبول کن که داشتن سرعتی به مراتب بیشتر از سرعت یک گلوله با هر گونه تغییر ژنتیکی از باور اکثریت خارجه و تو واژه تخیل خلاصه میشه که نمونشو میتونیم تو فروم و خیلی جاهای دیگه ببینیم

آخرین ویرایش:
حرفت متین
ولی به نظرم همون اندازه که ترنسفور های سیمونز یا خیلی چیزهای دیگه در RE6 از محدوده باور عموم خارجه... قدرت های وسکر هم به همون اندازه غیرمنطقی و از محدوده باور عموم خارجه... دیگه قبول کن که داشتن سرعتی به مراتب بیشتر از سرعت یک گلوله با هر گونه تاخیر ژنتیکی از باور اکثریت خارجه و تو واژه تخیل خلاصه میشه که نمونشو میتونیم تو فروم و خیلی جاهای دیگه ببینیم

حالا این سرعته آره ولی خب یه فاکتور سرعت اونقدری نیست که کل وسکر رو ببره زیر سوال :دی می دونی منظورم چیه ، یعنی درسته یه سری از کارهای وسکر عجیب غریبه ولی در کل شخصیت وسکر جوری طراحی شده که به خاطر ماهیت و حالت آدم گونه بودنش خیلی باور پذیر تره تا یه دایناسور و خرمگس و این چیزا :دی

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or