بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

خود کاراکترا هم آپگرید دارن؟؟؟؟ :-o
یعنی چی؟؟؟
مثل دیابلو آرمورشون رو زیاد میکنی و لباس میخری واسشون؟؟
DPS ت چنده سینا با لیون؟؟؟=))

خود کاراکترا هم آپگرید دارن؟؟؟؟ :-o
یعنی چی؟؟؟
مثل دیابلو آرمورشون رو زیاد میکنی و لباس میخری واسشون؟؟
DPS ت چنده سینا با لیون؟؟؟=))
YUP!!!!
10 تومن ورودی میدی ! میای خونمون RE6 رو میزارم ببینی :d
من فقط با آلبرت وسکر DPS میگیرم ! Comrad

=))
حال کنید با بازی!منتظر7 هم باشید!:))
خوش به حالم که ps3 ندارم!هر کی خواست میتونه با خرید یک کارت شارژ 2 تومنی ایرانسل بیاد خونمون بشینه ریمیک بازی کردن منو ببینه!!!

بالاخره با تمامی بدبختی‌هایی که داشتم تونستم یک دور بازی رو تموم کنم، طبق رسم همیشه یک سری از نکات مثبت و منفی رو که کاملاً نظرات شخصی هست اینجا میگم، سر یک فرصت مناسب یک نقد از بازی می‌نویسم و تک‌تک سناریوهای بازی رو تحلیل می‌کنم.

اول از همه بگم من از بازی نسبتاً راضی‌ام، مشکلات بزرگی تو این نسخه وجود داره که حتی باعث میشه این بازی از سطح متوسط هم پایین‌تر بیاد ولی مواردی وجود داره که ارزش بازی رو حفظ می‌کنه. از نظر من نسخه ششم یک بازی متوسط و یک رزیدنت ایول خوبه.

نکات منفی:

1- کارگردانی = افتضاح. بازی تو این مورد به شدت ضعیفه، وقتی کارگردانی این بازی رو در کنار عناوین بزرگ این نسل قرار میدیم تازه می‌فهمیم کارگردان بازی هیچ ایده‌ی درستی برای ساخت یک نسخه جدید از یک سری بزرگ و محبوب نداشته.

2- داستان بازی با هزارن بار تأسف بسیار ضعیف و چیپه، می‌تونم بگم بعد از نسخه چهارم ضعیف‌ترین داستان در سری متعلق به این نسخه هست. یک زمانی در مورد علامت سؤال‌هایی که راجع به داستان این نسخه تو ذهنم ایجاد شده بود صحبت کردم، ولی متأسفانه با اتمام بازی مزخرف‌ترین جواب‌ها رو برای این سؤالات پیدا کردم.
روایت داستان هم اصلاً جالب نیست، متأسفانه وقایع و اتفاقات در طول داستان دقیقاً مثل سریال‌های صدا و سیما قابل پیش بینیه، این رو در کنار اسپویل‌های احمقانه کپکام از داستان بازی بگذارید تا به عمق فاجعه پی ببرید.
پایان‌های بازی هم به شدت داغونه.
در کل داستان بازی ناامید کننده است. (یاد نیما افتادم، الآن تک تک پست‌هاش تو ذهنم اومد.)

3- گرافیک تکنیکی= فاجعه. اعتراف می‌کنم به شخصه خیلی از گرافیک بازی مطمئن بودم ولی به محض اینکه 10 دقیقه از بازی رو انجام دادم تازه فهمیدم سخت در اشتباه بودم. گرافیک بازی اصلاً متعادل نیست، بعضی جاها خوب و بعضی قسمت‌ها غیر قابل تحمله. کیفیت تکسچرها و آبجکت‌ها از نسخه چهارم پست‌تره، بعضی از قسمت‌های بازی به جای تکسچر از عکس استفاده شده! فیزیک و تخزیب پذیری هم که قربونش برم ... !
انیمیشن چهره‌ها هر چند قابل قبوله ولی در حد بازی‌های بزرگ این نسل نیست. نسخه پنجم سال 2009 گرافیک قوی‌تری از نسخه ششم سال 2012 داره، این مسئله واقعاً شرم آوره!

4- طراحی مراحل اصلاً جالب نیست، این مشکل رو تو سناریوی لیان بیشتر دیدم، سناریویی که طرفدارها حساب وپژه‌ای روش باز کرده بودند. ضمناً 5 دقیقه اول بازی (شروع) برای ناامید کردن مخاطب از کل بازی کافیه.

5- هوش مصنوعی بازی فقط چند مرحله پیشرفته‌تر از هواپیمای آتاریه. جاووها تو دیوار درجا می‌زنند، پارتنر نقش هویج رو بازی میکنه، و همراهان شما فقط مزاحم کار شما هستند.

6- شخصیت پردازی کرکترهای جدید بسیار ضعیفه.

7- کل سناریوی کرس یک نکته منفی بزرگه، فکر کنم اسم یکی از اچیومنت‌های بازی هدف سازنده‌ها رو از ایجاد این سناریو نشون میده: Duty's Call ! دقت کرده باشید طراحی لوکیشن‌ها هم شما رو به شدت یاد سری COD می‌ندازه! تأکید این بخش بر اکشن زیاد ارزشش رو به شدت پایین آورده.

ماشین سواری! کنترل هواپیمای جنگی؟ چه بگم از این غم؟!

8- سناریوی فانه جیک کیفیت بازی رو به شدت پایین آورده، کرکتر نچسب جیک با یک داستان مزخرف و شخصیت پردازی بی روح اسم کل سری رو خراب کرده.

9- بعضی از BOWها بسیار بد و بی منطق طراحی شدند.

10- هیچ گون ترسی در بازی وجود نداره. حرف بیشتری در این مورد برای گفتن ندارم.

11- تعداد پازل‌ها و معماهای بازی به انگشت‌های یک دست هم نمی‌رسه، به علاوه اینکه اصلاً چالش برانگیز نیستند.

12- موسیقی بازی نه تنها در مقایسه با نسخه‌های قبل بلکه در برابر بازی‌های هم سبک خودش بسیار ضعیفه.

13- جیب جادویی بازی رو از طبیعی بودن و منطقی بودن دور کرده.

نکات مثبت:

1- سازنده‌ها سعی کردند سناریوی لیان و ایدا رو اصیل‌تر بسازند که در این کار نسبتاً موفق بودند. همین دو سناریو ارزش چندین بار تکرار رو دارند.

2- نورپردازی خوب و فریم ریت ثابت.

3- صداگذاری قابل قبول.

امتیاز من به این نسخه:

7

علی نمره ات نمیخونه با چیزایی که گفتی :دی
6 بیشتر بش می خوره :دی

اون یک نمره اضافی رو به احترام ایدا و سناریوش گذاشتم، چسبید بهم :d

آخرین ویرایش:
داشتم فک می کردم درخواست بدیم به خاطر ناراضی بودن از شماره 6
رولیشنز رو روی کنسول ها hd بدن بیرون ! :دی
چون با این وضعیت یا کپکام باید سال دیگه یه رزیدنت ایول خوب بده بیرون یا همه نا امید میشن کل سری می میمیره
فک کن 4 سال دیگه اگه بخواد Re7 بیاد کسی طرف نمیره
خود من الان دیگه از هرچی خبر درباره رزیدنت ایول هست حالم بهم می خوره
عزا هم گرفتم سر خبری که حمید گذاشت
اگه بخوان اینجوری شماره 2 رو بازسازی کنن باید رسما گریه کنیم که خاطراتمون به فنا نره
چون با این وضع همون orc و darkside بازسازی بهتریه :دی
-------------
علی نمره ات نمیخونه با چیزایی که گفتی :دی
6 بیشتر بش می خوره :دی

علی بیا اینجا میخوام یه چیزی در گوشت بگم>:/:
باو همه میگن داستان بازی خوبه ولی با این حال چندتا نکته ضایع داره ولی تو دیگه رسما بزرگترین ضربه رو قبل از بازی کردنش بهم وارد کردی و من میتونم با آرامش کامل دنیا رو ترک کنم...
===================
25 نوامبر عرضه میشه
کی گفته برادر؟ نسخه PC تاریخ انتشار معلومی نداره

تونی المیدا عزیز
:d

بین 20 تا25 نوامبر میاد شک نکن

توی سایت Re ای ار ( خودت میدونی دیگه ؟ :d) همین چند روز پیش من پرسیدم جواب دادند

تونی المیدا عزیز
:d

بین 20 تا25 نوامبر میاد شک نکن

توی سایت Re ای ار ( خودت میدونی دیگه ؟ :d) همین چند روز پیش من پرسیدم جواب دادند
چقدر دیر :(
بچه ها بازی دستتون اومد بکوب نرید که تا رسیدن پورت PC بیکار نمونید :)) (بازی کردن نسخ کلاسیک توصیه نمیشود،داغ دلتون تازه میشه =)) )

علی بیا اینجا میخوام یه چیزی در گوشت بگم>:/:
باو همه میگن داستان بازی خوبه ولی با این حال چندتا نکته ضایع داره ولی تو دیگه رسما بزرگترین ضربه رو قبل از بازی کردنش بهم وارد کردی و من میتونم با آرامش کامل دنیا رو ترک کنم...

خوب پس تو همین حالت بمون تا منم یه چیزی در گوشت بگم :d:
داستان بازی به شدت ناامیدم کرد، من فکر می‌کردم برای بعضی از همین نکات ضایعی که اشاره کردی دلایل منطقی‌ای مطرح میشه که اصلاً این طور نبود. داستان فقط باعث می‌شد که جریان بازی به صورت منسجم جلو بره ولی نکته جالب توجهی نداشت، البته تو داستان بازی من یکم سخت گیرم!

@ Heart Broken
منم همینا را گفتم گفتن شما نسخ باگ دار بازی کردی
خدا را شکر تنها کسی نبودم که نسخم باگ داشته :دی

کلاً همه نسخه‌ها باگ دارند شما نگران نباشید :d اونایی که انکار می‌کردند توهم توطئه داشتند :d

نسخه 360 هم کمی (فقط کمی) ضایع تر از نسخه PS3 هست :d خودم این مورد رو با چشم دیدم. (نسخه PS3 نور پردازی و کیفیت تکسچرهای بهتری داره)

بالاخره با تمامی بدبختی‌هایی که داشتم تونستم یک دور بازی رو تموم کنم، طبق رسم همیشه یک سری از نکات مثبت و منفی رو که کاملاً نظرات شخصی هست اینجا میگم، سر یک فرصت مناسب یک نقد از بازی می‌نویسم و تک‌تک سناریوهای بازی رو تحلیل می‌کنم.

اول از همه بگم من از بازی نسبتاً راضی‌ام، مشکلات بزرگی تو این نسخه وجود داره که حتی باعث میشه این بازی از سطح متوسط هم پایین‌تر بیاد ولی مواردی وجود داره که ارزش بازی رو حفظ می‌کنه. از نظر من نسخه ششم یک بازی متوسط و یک رزیدنت ایول خوبه.

نکات منفی:

1- کارگردانی = افتضاح. بازی تو این مورد به شدت ضعیفه، وقتی کارگردانی این بازی رو در کنار عناوین بزرگ این نسل قرار میدیم تازه می‌فهمیم کارگردان بازی هیچ ایده‌ی درستی برای ساخت یک نسخه جدید از یک سری بزرگ و محبوب نداشته.

2- داستان بازی با هزارن بار تأسف بسیار ضعیف و چیپه، می‌تونم بگم بعد از نسخه چهارم ضعیف‌ترین داستان در سری متعلق به این نسخه هست. یک زمانی در مورد علامت سؤال‌هایی که راجع به داستان این نسخه تو ذهنم ایجاد شده بود صحبت کردم، ولی متأسفانه با اتمام بازی مزخرف‌ترین جواب‌ها رو برای این سؤالات پیدا کردم.
روایت داستان هم اصلاً جالب نیست، متأسفانه وقایع و اتفاقات در طول داستان دقیقاً مثل سریال‌های صدا و سیما قابل پیش بینیه، این رو در کنار اسپویل‌های احمقانه کپکام از داستان بازی بگذارید تا به عمق فاجعه پی ببرید.
پایان‌های بازی هم به شدت داغونه.
در کل داستان بازی ناامید کننده است. (یاد نیما افتادم، الآن تک تک پست‌هاش تو ذهنم اومد.)

3- گرافیک تکنیکی= فاجعه. اعتراف می‌کنم به شخصه خیلی از گرافیک بازی مطمئن بودم ولی به محض اینکه 10 دقیقه از بازی رو انجام دادم تازه فهمیدم سخت در اشتباه بودم. گرافیک بازی اصلاً متعادل نیست، بعضی جاها خوب و بعضی قسمت‌ها غیر قابل تحمله. کیفیت تکسچرها و آبجکت‌ها از نسخه چهارم پست‌تره، بعضی از قسمت‌های بازی به جای تکسچر از عکس استفاده شده! فیزیک و تخزیب پذیری هم که قربونش برم ... !
انیمیشن چهره‌ها هر چند قابل قبوله ولی در حد بازی‌های بزرگ این نسل نیست. نسخه پنجم سال 2009 گرافیک قوی‌تری از نسخه ششم سال 2012 داره، این مسئله واقعاً شرم آوره!

4- طراحی مراحل اصلاً جالب نیست، این مشکل رو تو سناریوی لیان بیشتر دیدم، سناریویی که طرفدارها حساب وپژه‌ای روش باز کرده بودند. ضمناً 5 دقیقه اول بازی (شروع) برای ناامید کردن مخاطب از کل بازی کافیه.

5- هوش مصنوعی بازی فقط چند مرحله پیشرفته‌تر از هواپیمای آتاریه. جاووها تو دیوار درجا می‌زنند، پارتنر نقش هویج رو بازی میکنه، و همراهان شما فقط مزاحم کار شما هستند.

6- شخصیت پردازی کرکترهای جدید بسیار ضعیفه.

7- کل سناریوی کرس یک نکته منفی بزرگه، فکر کنم اسم یکی از اچیومنت‌های بازی هدف سازنده‌ها رو از ایجاد این سناریو نشون میده: Duty's Call ! دقت کرده باشید طراحی لوکیشن‌ها هم شما رو به شدت یاد سری COD می‌ندازه! تأکید این بخش بر اکشن زیاد ارزشش رو به شدت پایین آورده.

ماشین سواری! کنترل هواپیمای جنگی؟ چه بگم از این غم؟!

8- سناریوی فانه جیک کیفیت بازی رو به شدت پایین آورده، کرکتر نچسب جیک با یک داستان مزخرف و شخصیت پردازی بی روح اسم کل سری رو خراب کرده.

9- بعضی از BOWها بسیار بد و بی منطق طراحی شدند.

10- هیچ گون ترسی در بازی وجود نداره. حرف بیشتری در این مورد برای گفتن ندارم.

11- تعداد پازل‌ها و معماهای بازی به انگشت‌های یک دست هم نمی‌رسه، به علاوه اینکه اصلاً چالش برانگیز نیستند.

12- موسیقی بازی نه تنها در مقایسه با نسخه‌های قبل بلکه در برابر بازی‌های هم سبک خودش بسیار ضعیفه.

13- جیب جادویی بازی رو از طبیعی بودن و منطقی بودن دور کرده.

نکات مثبت:

1- سازنده‌ها سعی کردند سناریوی لیان و ایدا رو اصیل‌تر بسازند که در این کار نسبتاً موفق بودند. همین دو سناریو ارزش چندین بار تکرار رو دارند.

2- نورپردازی خوب و فریم ریت ثابت.

3- صداگذاری قابل قبول.

امتیاز من به این نسخه:

7

اون یک نمره اضافی رو به احترام ایدا و سناریوش گذاشتم، چسبید بهم :d
والا با این چیزایی که نوشتی،به این نتیجه میرسم که نکات مثبت رو فقط برای حال دادن به کپکام نوشتی!جدا وقتی همه چیز ضعیفه دیگه نورپردازی و صداگذاری رو میخوای چیکار؟!
مهمترین مقوله ی بازی باید داستانش باشه که اونم ول معطله!حتی از سریال های تلویزیونی هم ضعیفتر!

بگدریم...یه سواله که از زمان پخش اولین دموی 6 تو ذهنمه:

چرا کپکام ساختن اویل رو سرسری گرفته؟
(اونم تو این رقابت شدید بازی سازی.اینکه بازی به این معروفی این از لحاظ گرافیکی ضعف داشته باشه واقعا قابل قبول نیست.اونم ازشرکتی به نام کپکام.
باز اگه فقط مشکل داستان بود،میگفتیم سلیقه اییه و تجاری!ولی مشکلات گرافیکی دیگه غیرقابل توجیهه.
)

بعضیارو بهشون میگی اویل1بازی کن،واقعیترین و ترسناکترین اویله،میگن گرافیکش تو درودیواره!حال نمیده و...حالا عزیزان اینم گرافیک2012!لذت ببرید!

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or