بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

توی دمنیشن خبری از وسکر کبیر هست؟
توی دیجنریشن که به زور یه لیون و کلیر رو جا دادن...
.............................

باز خوبه کاراکتر آشنا توش زیاد داره....

خدا کنه داستانش به بی ربطیه دیجنریشن نباشه و یه لینکی بین بازی ها باشه

1-وسکر از اول با خیانت اومد تو استارز , وسکر اصلا پلیس نبود که حالا بخواد استارز هم باشه
2- وسکر لیاقت هدفشو نداشت , درسته قدرت های فرا بشری داشت که بچه ها رو عاشقش می کرد ولی انقدر روح و اخلاق ضعیفی داشت که به خاطر کینه و نفرت شکست خورد

برای رسیدن به یک هدف والا هر چقدر که لازم باشه قربانی باید داد >:)
این چیزی هست که خیلی ها از درکش محرومن
100 تا از این استارزها فدای هدف والا
کشتن آدم های بیگناه و ساختن ویروس برای انقراض نسل بشر هدف والاست به نظر شما؟؟ :-o

برای رسیدن به یک هدف والا هر چقدر که لازم باشه قربانی باید داد >:)
این چیزی هست که خیلی ها از درکش محرومن
100 تا از این استارزها فدای هدف والا
حیف که هم پیمانیم!گفتنی زیاد دارم ولی بنا به مصلحت سکوت میکنم...!!!

مشکل اینجاست که داستان رو فقط جنگ ویروسی میدونید و شعاع های دیگش رو نمیبینید !
داستان RE با زمانیکه ما داریم توش زندگی میکنیم هم سو هست . دنیا پر از مشکلات و هرج مرج هست . هر کشوری ساز خودش رو میزنه !!! هیچ چیزی ثبات نداره , نمیشه از 1 دقیقه بعد آگاهی داشت
تو این زمان قدرتی لازم هست که که تمام قدرتهای دیگه رو نابود کنه و با نابودی همه جهان رو به یک نظم و ثبات برسونه . درسته اتفاقاتی هم صورت میگیره که مورد قبول همه نیست ولی منفعتش بیشتر از معایبش هست
تو همین قرن اخیر هیتلر باعث شد 3 تا از ابر قدرتهای دنیا ( شوروی , فرانسه و انگلیس ) به خاک سیاه بشینن . کشورهایی که همیشه با هم درگیر بودن و درگیریشون فقط باعث هرج مرج دنیا میشد ( فرانسه و انگلیس همیشه سر آفریقا با هم مشکل داشتن _ انگلیس و روسیه همیشه سر هند و ایران با هم مشکل داشتن ..........)
قصد مقایسه آلبرت وسکر رو با هیتلر ندارم و از کارهای هیتلر هم دفاع نمیکنم .
مهم نظم ثبات و قدرت مطلق هست . هیچ وقت چند نفر نمیتونن با هم کنار بیان ( نمونش رو میشه تو خونه های دانشوجویی دید )
آلبرت وسکر تنها و تنها کسی بود که قدرت برتر اون دوره ( تو دنیای Resident Evil ) یعنی Umbrella رو نابود کرد . حالا میخواد از هر کسی استفاده کرده باشه مهم نیست . همیشه یه درصد کمی باید فدای درصد بیشتری بشن
The only thing that can defeat power is more power

کشتن آدم های بیگناه و ساختن ویروس برای انقراض نسل بشر هدف والاست به نظر شما؟؟ :-o
هدف وسکر یه جور Natural Selection هست نه انقراض نسل بشر.می خواد کاری کنه که تمام بشریت مثل خودش قدرتمند بشن اما نمیدونه که فقط خودش از این مقاومت در مقابل ویروس برخورداره و با این کارش عملا تمام دنیا رو به کشتن می ده :دی

اول بگم که من نمی خوام نظر کسی رو تغییر بدم و فقط نظر خودم رو می گم اگر اشتباه می کنم لطفا بم بگید
اول اینکه آدولف هیتلر همچین هدفی نداشت و به خاطر اینکه تاریخ بعد از مرگش هم دقیق نیست به راحتی میشه به کتاب نبرد من استناد کرد که ایجاد کشور متحد برای نژاد duch بود و در واقع تضعیف شدن کشور های انگلیس و فرانسه و شوروی هدف هیتلر نبود بلکه از عواقب جنگ بود
کمااینکه شوروی تو این جنگ قدرت دوچندان پیدا کرد و دو سال بعد وارد جنگ سرد شد که بقیش بماند
اما در مورد هدف آلبرت وسکر باید بگم که از اونجایی که آلبرت وسکر یه شخصیت منفی بنا به ذاتش دروغ می گه خیانت می کنه و سعی می کنه برای رسیدن به هدفش هر کاری بکنه
خوب برای همین به صحبت های این فرد با افراد دیگه نمیشه استناد کرد یعنی وقتی وسکر به کریس می گه من می خوام انسان ها رو نجات بدم , نمیشه این حرف رو حقیقت دونست و البته نمیشه کتمانشم کرد و ممکنه باری فریب دادن کریس گفته شده باشه عملا یه حرف غیر قابل استناده چون حتی وسکر هم از نتیجه کار اطلاع نداره
اما به چه حرف هایی از وسکر میشه استناد کرد
حرف هایی که وسکر با خودش عنوان می کنه ینی هر حرفی که وسکر با درون خودش می زنه صحت داره
وسکر به وضوح می گه حق خدا بودن یا به تعبیر خیلی ها حق سلطنت بر گونه انسان ها رو می خواد و این رو هدف اصلی خودش می دونه که در واقع این هدف هم ایده ناب خودش نبوده
ایده ای بوده که از ابتدا اسپنسر به دنبالش بوده
- ------
اما اگر بخوایم در مورد ایجاد توازن با جنگ بگیم
این تئوری اوایل قرن 20 مطرح شد و وقوع جنگ جهانی باعث شد تا انگیزه های ایجاد جنگ تغییر کنه و بعد از اون جنگ دیگه برای رسیدن به رشد بیشتر انجام نشد
جهان امروز نسبت به سال 1920 خیلی بدوی تر شده و فقر شدید تری شکل گرفته
ممکنه شما امروز ps3 موبایل 4 هسته ای .... داشته باشین ولی اینها خیلی کمتر از اون چیزی که می تونه در این دوره زمانی به دست شما برسه و پیشرفت برای انسان ها ینی قدمی کوچیک بیشتر از خط تعیین شده براشونه
و حالا اگه بگیم آلبرت وسکر قدرتی رو نابود کرد در واقع ثروتی به چیزی اضافه نشد وفرایندی در جایی تغییر نکرد
در واقع

اگه یه سگ گرسنه و وحشی به صاحبش حمله کنه و اونو بکشه , ماهیت خود سگ تغییری نمی کنه

آخرین ویرایش:
تو ای جیل کجایی؟
که رخ نمی نمایی
از آن رزیدنت ایول پنهان
دری نمی گشـایی
:x:x:x:x:x
کاش از خدا یه چیز دیگه میخواستم:(( (اشکه شوقه)
افشین تنکس!

---------- نوشته در 07:12 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:08 PM ارسال شده بود ----------

سلام
من یه سوال برام پیش اومد، کریس مگه تو رزیدنت اویل 1 جزء اعضای STARS نبود، تو شماره ی 5 جزء BSSA شد. این BSSA چیه قضیه اش؟
ممنون.
alfisisili تایید میشه!

---------- نوشته در 07:22 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:12 PM ارسال شده بود ----------

مشکل اینجاست که داستان رو فقط جنگ ویروسی میدونید و شعاع های دیگش رو نمیبینید !
داستان RE با زمانیکه ما داریم توش زندگی میکنیم هم سو هست . دنیا پر از مشکلات و هرج مرج هست . هر کشوری ساز خودش رو میزنه !!! هیچ چیزی ثبات نداره , نمیشه از 1 دقیقه بعد آگاهی داشت
تو این زمان قدرتی لازم هست که که تمام قدرتهای دیگه رو نابود کنه و با نابودی همه جهان رو به یک نظم و ثبات برسونه . درسته اتفاقاتی هم صورت میگیره که مورد قبول همه نیست ولی منفعتش بیشتر از معایبش هست
تو همین قرن اخیر هیتلر باعث شد 3 تا از ابر قدرتهای دنیا ( شوروی , فرانسه و انگلیس ) به خاک سیاه بشینن . کشورهایی که همیشه با هم درگیر بودن و درگیریشون فقط باعث هرج مرج دنیا میشد ( فرانسه و انگلیس همیشه سر آفریقا با هم مشکل داشتن _ انگلیس و روسیه همیشه سر هند و ایران با هم مشکل داشتن ..........)
قصد مقایسه آلبرت وسکر رو با هیتلر ندارم و از کارهای هیتلر هم دفاع نمیکنم .
مهم نظم ثبات و قدرت مطلق هست . هیچ وقت چند نفر نمیتونن با هم کنار بیان ( نمونش رو میشه تو خونه های دانشوجویی دید )
آلبرت وسکر تنها و تنها کسی بود که قدرت برتر اون دوره ( تو دنیای Resident Evil ) یعنی Umbrella رو نابود کرد . حالا میخواد از هر کسی استفاده کرده باشه مهم نیست . همیشه یه درصد کمی باید فدای درصد بیشتری بشن
The only thing that can defeat power is more power

ای بابا پس ما از داستانه رزیدنت اویل خیلی عقبیم کلا !
پس این بیچاره وسکر آدم خوبی بوده بنده خدا ما خبر نداشتیم!
عالی میشد اگه با احداث یه یتیم خونه خدمتش رو به جامعه بشریت تکمیل کنه!
:)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):))
نمیدونم کیا با انیمیشن ناروتو آشنا هستند ولی تئوریه سینا مثل تئوری pain هست!

اول اینکه آدولف هیتلر همچین هدفی نداشت و به خاطر اینکه تاریخ بعد از مرگش هم دقیق نیست به راحتی میشه به کتاب نبرد من استناد کرد که ایجاد کشور متحد برای نژاد duch بود و در واقع تضعیف شدن کشور های انگلیس و فرانسه و شوروی هدف هیتلر نبود بلکه از عواقب جنگ بود
کمااینکه شوروی تو این جنگ قدرت دوچندان پیدا کرد و دو سال بعد وارد جنگ سرد شد که بقیش بماند
اهداف گذشتگان رو میشه از رو کارهاشون مشخص کرد . لهستان هم پیمان شوروی بود , هیتلر قبل از جنگ طی پیمانی با شوروی متذکر شد که 10 سال به مرزهای هم تجاوز نکنن . وقتی چنگ شروع شد و به لهستان حمله شد , شوروی هیچ کاری نتونست بکنه بعد خود هیتلر پیمان رو گذاشت زیر پا و به شوروی حمله کرد .
شاید تو تو ذهن هیتلر بودی که انقدر مطمعن حرف میزنی !!!
مثال هیتلر رو زدم چون همه میشناسنش اگه بخوای میتونم از کسای دیگه ای مثال بزنم ( نمیخوام کلاس تاریخ برگزار کنم )
اما در مورد هدف آلبرت وسکر باید بگم که از اونجایی که آلبرت وسکر یه شخصیت منفی بنا به ذاتش دروغ می گه خیانت می کنه و سعی می کنه برای رسیدن به هدفش هر کاری بکنه
مشکل شما اینه که اصلا شخصیتهای منفی نمیشناسین . جون طرف کاراکتر منفی هست باید زد کشتش
کاراکترهای منفی همیشه برای کاراشون دلیل داشتن . اما کاراکترهای + بخاطر وظیفه - عشق - اتفاق .... وارد داستان میشن ( اکثرا ) از جمله کاراکترهای + RE
1 مثال ساده : بیوگرافی لیان و کریس رو 2 تاش رو بزاری رو هم از بیوگرافی وسکر کمتره !!! ( وجبی هم بخوای حساب کنی کمتره . با کاسه هم بخوای حساب کنی کمتره )
خوب برای همین به صحبت های این فرد با افراد دیگه نمیشه استناد کرد یعنی وقتی وسکر به کریس می گه من می خوام انسان ها رو نجات بدم , نمیشه این حرف رو حقیقت دونست و البته نمیشه کتمانشم کرد و ممکنه باری فریب دادن کریس گفته شده باشه عملا یه حرف غیر قابل استناده چون حتی وسکر هم از نتیجه کار اطلاع نداره
شخصیت وسکر طوری ساخته شده که , حرف و عملش یکی هست
گول زدن یه اهرم از طرف افراد باهوش هست ولی گول خوردن مال افراد کودن و ساده لوح هست .
مسئولیت گول خوردن پای گول زننده نیست
وسکر به وضوح می گه حق خدا بودن یا به تعبیر خیلی ها حق سلطنت بر گونه انسان ها رو می خواد و این رو هدف اصلی خودش می دونه که در واقع این هدف هم ایده ناب خودش نبوده
ایده ای بوده که از ابتدا اسپنسر به دنبالش بوده
انسان از زمانیکه ساخته شده تا ................. دنبال بهترین هاس برای خودش و تو هیچ چیزی سیری نداره . 2 تا از بیشترین چیزهایی که انسان دنبالش هست : 1_ جاودانگی 2_ سلطنت بر دیگران
ربطی به اسپنسر نداره !!!!!!!!! مهم اینه که کی میتونه انحامش بده یا بهش نزدیک بشه
این تئوری اوایل قرن 20 مطرح شد و وقوع جنگ جهانی باعث شد تا انگیزه های ایجاد جنگ تغییر کنه و بعد از اون جنگ دیگه برای رسیدن به رشد بیشتر انجام نشد
به خاطر اینه که دنیا تازه داره قانون مند میشه
جهان امروز نسبت به سال 1920 خیلی بدوی تر شده و فقر شدید تری شکل گرفته
مشکل اینجاس که کشورهایی که زمانی صاحب قرهنگ و تمدن بودن الان ............. شدن
میگیری که چی میگم ؟؟
ممکنه شما امروز ps3 موبایل 4 هسته ای .... داشته باشین ولی اینها خیلی کمتر از اون چیزی که می تونه در این دوره زمانی به دست شما برسه و پیشرفت برای انسان ها ینی قدمی کوچیک بیشتر از خط تعیین شده براشونه
شاید تو با آرمانهای لیان بتونی یه تکونی به دنیا بدی
و حالا اگه بگیم آلبرت وسکر قدرتی رو نابود کرد در واقع ثروتی به چیزی اضافه نشد وفرایندی در جایی تغییر نکرد
دقیقا وسکر چیزی رو اضافه نکرد , خودش چیزی رو ساخت , بنیان و تاسیس کرد . به خاطر همین بود که به اوج رسید
اگه یه سگ گرسنه و وحشی به صاحبش حمله کنه و اونو بکشه , ماهیت خود سگ تغییری نمی کنه
یه سگ هیچ وقت به صاحبش حمله نمیکنه و تا آخر عمرش هم به صاحبش وفاداره . ماهیت سگ وفاداریش هست و هیچ وقت تغییر نمیکمه
خورشید ماهیتش گرما و نورش هست و هیچ وقت سرما تولید نمیکنه
میدونم سگ رو گفتی که به من متلک بندازی ولی سعی کن بقول خودت احترام بزاری به نظرات دیگران

خدا رحم کنه تو تایپک جنگ جهانی شروع شده! (فکر کنم باید اسم تایپک تغییر پیدا کنه به بحث در باره ی جنگ های جهانی اول و دوم:d)
بابا بیخیال جنگ سرد و گرم و هیتلر و شوروی و ... .

اگر به فرض مثال خود وسکر نابود نمیکرد دنیا رو، خود انسان ها نابودش میکردن. این یه چیز واضحه. نابودش میکردن منتها پروسه-ش یه خورده طولانی تر بود. همه اینا رو وسکر میگه.

اووف چقد نقل و قول

اهداف گذشتگان رو میشه از رو کارهاشون مشخص کرد . لهستان هم پیمان شوروی بود , هیتلر قبل از جنگ طی پیمانی با شوروی متذکر شد که 10 سال به مرزهای هم تجاوز نکنن . وقتی چنگ شروع شد و به لهستان حمله شد , شوروی هیچ کاری نتونست بکنه بعد خود هیتلر پیمان رو گذاشت زیر پا و به شوروی حمله کرد .
شاید تو تو ذهن هیتلر بودی که انقدر مطمعن حرف میزنی !!!
مثال هیتلر رو زدم چون همه میشناسنش اگه بخوای میتونم از کسای دیگه ای مثال بزنم ( نمیخوام کلاس تاریخ برگزار کنم )
نه من تو ذهنش نبودم امیدوارم توام نبوده باشی درسته اهداف هیتلر تغییر کرد ولی حقیقتی نبود که هیتلر از ابتدا دنبالش باشه ینی همون پیرووی از ادامه جنگ بود
من براساس کتاب نبرد من گفتم امیدوارم خونده باشی ;)
البته من خیلی تاریخ نمی دونم فقط اون چیزایی که خوندم رو می گم

مشکل شما اینه که اصلا شخصیتهای منفی نمیشناسین . جون طرف کاراکتر منفی هست باید زد کشتش
کاراکترهای منفی همیشه برای کاراشون دلیل داشتن . اما کاراکترهای + بخاطر وظیفه - عشق - اتفاق .... وارد داستان میشن ( اکثرا ) از جمله کاراکترهای + RE
1 مثال ساده : بیوگرافی لیان و کریس رو 2 تاش رو بزاری رو هم از بیوگرافی وسکر کمتره !!! ( وجبی هم بخوای حساب کنی کمتره . با کاسه هم بخوای حساب کنی کمتره )

من مگه نظرم رو در مورد تو گفتم که تو میای نظرت رو حالا درست یا غلط در مورد من میگی

من در مورد وسکر صحبت کردم به اندازه کافی هم در مورد unsymphathtic ها اطلاعات دارم
نه عزیزم با تغییر point of view داستان نمی تونی یه sympathitic بسازی
15 واحد هم تو دانشگاه هم literature پاس کردم
منظورتو از کاسه و اینا نفهمیدم ؟!:-?
ولی من اصلا نمی خوام وسکر رو با کریس و لیان مقایسه کنم
چون هرکی این کارو بکنه یا چیزی از ادبیات داستانی نمی دونه
یا خودشو مسخره کرده که villain رو با hero مقایسه می کنه

شخصیت وسکر طوری ساخته شده که , حرف و عملش یکی هست
گول زدن یه اهرم از طرف افراد باهوش هست ولی گول خوردن مال افراد کودن و ساده لوح هست .
مسئولیت گول خوردن پای گول زننده نیست

نه وسکر یه فرد خائنه
فک نمی کنم غیر از مسائل شخصیش به اهداف دیگه ای عمل کرده باشه
با این بازم نمی تونی دلیلی بیاری که وسکر به فکر مردم جهان بوده !!!

به خاطر اینه که دنیا تازه داره قانون مند میشه

نه !
به خاطر اینکه جهان به قدرت های کوچیک تر تقسیم شده به اسم تروریست ها

مشکل اینجاس که کشورهایی که زمانی صاحب قرهنگ و تمدن بودن الان ............. شدن

به هر حال تمدن ریشه کن نشده از جایی به جای دیگه رفته !

شاید تو با آرمانهای لیان بتونی یه تکونی به دنیا بدی

از موضع ضعف اینو گفتی دیگه ؟
لیان سیخی چنده من دارم در مورد وسکر صحبت می کنم !

ه سگ هیچ وقت به صاحبش حمله نمیکنه و تا آخر عمرش هم به صاحبش وفاداره . ماهیت سگ وفاداریش هست و هیچ وقت تغییر نمیکمه
خورشید ماهیتش گرما و نورش هست و هیچ وقت سرما تولید نمیکنه

آفرین
دقیقا جوابی رو دادی که می خواستم
مثال سگ رو زدم چون خیلی وفاداره
ولی امان از وقتی که زیاد گرسنگی بکشه ! تیکه تیکه می کنه صاحبشو !
یا به یه ویروس به اسم هاری (؟) آلوده بشه
خورشید که البته جسمه رفتار یکسان داره

ببین سینا جان نه من اصلا قصدم متلک نبود
چرا قضیه رو ناموسی می کنین داریم در مورد شخصیت ها صحبت می کنیم دیگه
خودت خوب می دونی کم از این تقدس دادن به هر چیزی نکشیدیم
تو اصن بیا به لیان بگو بچه *ونی

---------- نوشته در 11:06 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:04 PM ارسال شده بود ----------

اگر به فرض مثال خود وسکر نابود نمیکرد دنیا رو، خود انسان ها نابودش میکردن. این یه چیز واضحه. نابودش میکردن منتها پروسه-ش یه خورده طولانی تر بود. همه اینا رو وسکر میگه.
مسلما وسکر نمی خواست دنیا رو نابود کنه

افشین من که حال میکنم از این بحثها ولی وقتی خودتون لیان رو با آلبرت مقایسه میکنین دیگه دست پس رو پیش نگیر
پستهاتون هنوز هست اگه خواستین میارم
دوست دارم ادامه بدم ولی یا پستها پاک میشه یا بن شدن داره
جوابات ماست مالی کردنه ها افشین . باکلمات بازی کردنه
خب که چی تو 15 واحد پاس کردی
آورین :-b
من بیسواد . تو 100 من 0
اگه خواستی ادامه بدی , تو پروفایل . من دیگه پستی نمیدم در این رابطه

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or