بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

البته منم حوصله ی این بحث کدوم بهتره رو ندارم چون دیگه خستم کرده حتی میدونم محمد هم همین عقیده رو داره چون میخ فولادی هرچقدر هم قوی باشه تو سنگ فرو نمیره

اصلا این بحث کی قوی تره خیلی چیپه و آدمو یاده یه سری بچه می اندازه که سره قهرمان مورد علاقشون به جونه هم افتادن
به نظر من اگر هم می خواین راجع به شخصیتها حرف بزنیم بیاین در مورد خصوصیاتشون و نقششون تو بازی حرف بزنیم یا مثلا روانکاوی شخصیتشون بکنیم

بچه ها دندون رو جیگر بزارین نظرسنجی رو دادم عوض کنن وقتی قرار گرفت در موردش بحث می کنیم
در مورد دعوا هایی هم که دارم می بینم باید بگم که دخالت نمی کنم ولی بهتره تو پروفایل هم بحث کنید چون برای تاپیک بده و همون طور که گفتم ممکنه باعث قفل شدنش بشه برای همین
خواستم بگم چون تاپیک برای هممون از هر چیزی مهم تر اگر دعوا یا توهین یا تحریکی تو تاپیک دیدم یا دیدین گزارش کنین چون جدا ممکنه همچین بحثایی بالا بگیره و به ضرر هممون تموم بشه
با کسی هم که رو در وایسی نداریم

البته منم حوصله ی این بحث کدوم بهتره رو ندارم چون دیگه خستم کرده حتی میدونم محمد هم همین عقیده رو داره چون میخ فولادی هرچقدر هم قوی باشه تو سنگ فرو نمیره
اومدم اعتبار بدم گفت نمیشه.دقیقا باهات موافقم.منم خسته شدم.حرفارو زدیم و شنیدیم.دیگه تکرار مکررات برای چی!
بهتره هرچه زودتر سی دی بخرم اونارو رایت کنم بشینم پای پی اس!:dتا اینکه اینجا...بیخیال!:-$

بچه ها اینم نظرسنجی جدید
با تشکر از Dinosaur (آریا ) بابت تغییر نظرسنجی
------------------------------------------------------
خوب من به ریمیک رای دادم دلایل زیادی هم دارم براش که در یک پست کامل توضیحش میدم

بچه ها اینم نظرسنجی جدید
ای ول آریا!من به اویل1 رای دادم.چون همونطور که قبلا هم گفتم پیاده روی تو کاخ بدون زامبی هم ترسناکه!!!

بچه ها اینم نظرسنجی جدید
ممنون آقا افشین به خاطر پیگیری هاتون، نظر سنجی بسیار جالبیه.
خوب من به نسخه اول رأی دادم.مهمترین دلیلم اینه که خودم واقعاً از این بازی ترسیدم!:d خوب اوایل انتشار سن کمتری داشتم و این بازی خیلی‌برام جو سنگینی داشت برای همین این موضوع یکم در انتخاب من تأثیر داشت.
یک خاطره بد هم از این بازی دارم، یادمه یک بار با دوستم(که ایشون یکم سوسول تشریف داشتند:d) سر این بازی نشسته بودیم، من بازی میکردم و ایشون تماشاچی بود. یادمه اولین باری که هانترها رو می‌دیدم، تیرهای اسلحه من تموم شده بود(با کرس بازی میکردم) برای همین یکم طول کشید تا این موجود رو با هزار بدبختی از بین ببرم، یک لحظه متوجه شدم دوستم رو صندلی نیست!ایشون که شاهد بازی من بود از شدت استرس و هیجان دچار تشنج شد و دراز به دراز از صندلی رو زمین افتاد.واقعاً این صحنه برای من وحشت ناک تر از بازی بود، بنده هم حول شده بودم و نمیدونستم چه کنم، خدا رو شکر برادرم خونه بود و اتفاقی برای دوستم نیفتاد.(این داستانم واقعاً جدی بود)
و اما دلیل منطقیم برای این انتخاب، موسیقی بسیار زیبا و کارشده این نسخه بود که هنوز هم از شندن این ترک‌ها به وجد میام، شما تصور کنید وقتی وارد اتاق جدیدی از امارت اسپنسر میشیم، یک موسیقی دلهره آور، ترس ما رو دوچندان میکنه. واقعاً این نسخه موسیقی شاهکاری داشت.کلاً جو امارت اسپنسر هم طوری بود که هیچ وقت در هیچ کجا احساس امنیت نمیکردی، حقیقتاً طراحی بسیار خوبی داشت.به نظر من تو هیچ نسخه‌ای مثل نسخه اول ترس واقعی از طریق همه عناصر به مخاطب القا نشد.

• Like
Reactions: alfisisili
با سلام و درود از 4 و 5 بگذريم تماميه رزيدنت ها به خاطر داشتن حالت كلاسيك survival horor ترسناك بودند راي من همه بازيهاي كلاسيك رزيدنت اويل :d

ریمیک ترسناک ترین رزیدنت ایول :

خوب با توجه به نظرسنجی جدید دلایلم رو برای انتخاب ریمیک براتون شرح میدم
1- اتمسفر:
اولین چیزی که توی این شماره توجه منو به خودش جلب کرد و صد البته ترسوند جو بازی بود به نظرم فضای کهنه و خاک خورده با اتاق های زیاد و همین طور شب بارونی به همراه رعد و برق هایی که گوش آدمو کر می کرد برای محیط ابتدای بازی بسیار ترسناک باشه همین طور سبک موزیک اتمسفریک تو بازی تو این شماره به بلوغ رسیده و اکثر آهنگ ها چون بازسازی هستن مبرا از اشکال هستن
همین طور که تو بازی پیش میریم بازی محیط رازآمیز تر و ترسناکتر به خودش میگیره حیاط امارت قبرسون جنگل و باغ و... به تنهایی می تونن شما رو برترسونن که البته موزیکی که با این ها همراه میشه دیوونه وار آدمو میترسونه
2 - زامبی ها
بله زامبی ها درسته که زامبی ها تو شماره قبل بودن ولی هیچ وقت به این سرسختی نبودن یه زامبی می تونه تو حالت سخت به تنهایی شمارو از پا در بیاره مخصوصا که تا هد شات نشن نمی میرن و تنها راه اینه که بسوزونیدشون
3 - کرایمسون هد ها
این موجودات عزیز تو این شماره اضافه شدنو دیگه هیچ وقت نیومدن
هر زامبی بعد از اینکه زدینش ممکنه به یکی از اینا تبدیل بشه پس بهتره قبل از اینکه تبدیل بشن بسوزونیدشون جدا کرایمسون ها ترسناکن و وقتی وحشیانه به سمتتون میدوئن از صدا نمیسیس هم ترسناک تر میشن

Pachislot_Crimson_Head.png

3-نتهایی
یکی از اشکلاتی که من به داستان شماره یک و مخصوصا بخش کریس می گیرم تنهایی تو بازی می گیرم ولی همین تنهایی طولانی مدت ترس عجیبی رو تو بازی ایجاد می کنه که برای من خیلی خیلی جذاب بوده

resident-evil-remake.jpg

4-لیزا ترور
لیزا سرنوشت دردناک و شومی داشت ولی مثل نمیسیس شماره رو تو بازی دنبال می کرد و جیغ هاش مو به تن آدم سیخ می کرد
دنبال کردن لیزا در طول بازی تجربه ترس جذاب و جدیدی بود

Pachislot_Lisa.png

5-آخرین تجربه SH در سری رزیدنت ایول
به نظر خودم ریمیک به بلوغ رسیده ترین رزیدنت ایول کلاسیک بود و چون میکامی اون رو کارگردانی کرده بود تمام استاندارد های مد نظرخودش رو توی بازی دخیل کرده بود
واقعا بازی کردن ریمیک ترجبه ناب و منحصر به فردی که باعث میشه نظیرش تو دنیای بازی های کامپیوتری نباشه

• Like
Reactions: NERO TURBO
با اقا افشین موافقم منتها بعد از RE3.
فقط وفقط به خاطر نمسیس.چون گفتم که از همون اول دنبالت بود و هر لحظه از ترس اینکه کجا هست به خودت میلرزیدی.
مخصوصا اون قسمت توی اداره پلیس که از شیشه میاد تو!!! هیچوقت تا عمر دارم این صحنه رو فراموش نمیکنم.
تنها جایی که توی بازی احساس ارامش و امنیت به ادم دست میداد , اتاق سیو بود.
اگر یه لحظه اروم یه جایی توقف میکردی, صدای زامبی ها رو میشنیدی که دارن تو شهر پرسه میزنن.
یادمه تازه PS1 خریده بودم و این اولین بازی بود که خریدم (من چه کله خریم!!!),یادمه اولین باری که نمسیس رو دیدم به خدا تا صبح گریه میکردم!!!=))
البته اون موقع 8 سالم بود!!!ولی الان هم باز همون حس ترس هستش.

هر چند تو هر فرومی که تاپیک RE باشه این نظر سنجی پیدا میشه؛ ولی این دفعه امیدوارم با توجه بهتوضیحاتی که پایین میدم به نتیجه‌ی مطلوب‌تری برسیم.

اول اینکه ترس و ترسیدن و انواعش متفاوته.

ترس ممکنه بر اثر اتفاق یک حادثه‌ای باشه. تو رزیدنت ایول میشه یهویی اومدن‌های نمسیس رو مثال زد.
ترس ممکنه روانی باشه. یعنی درست به درونیات انسان نفوذ کنه. تو این حالت اتمسفر نقش بسزایی داره. جالب اینجاست که ترس‌های حادثه‌ای خودشون در به شکل گرفتن یک اتمسفر ترسناک میتونن دخیل باشن.
اما کیفیت ترس میتونه متقاوت باشه و میتونه بسته به اعتقادات یک شخص در مورد همون مسئله، زیاد یا کم بشه. مثلا ارواح و موجودات فرا انسانی.
البته بسته به اتمسفر بازی صدا‌ها هم میتونن عامل ترس باشن. مثل سایلنت هیل. در بعضی خالت‌ها سکوت هم نوعی ترس به همرا خودش داره مثل RE: Remake
اما ماکسیمم ترس زمانی ایجاد میشه که شخص بتونه محیطی که در تلوزیون مشاهده میکنه رو تو ذهنش شبیه‌سازی کنه و بر پایه‌ی اون چیزی که میبینه از خودش واکنش نشون بده. اگر شخص به چنین درجه‌ای برسه ترس و درک کرده و شاید نرمال‌ترین صحنه‌ها هم واسش ترسناک باشه.

امیدوارم این راهنمایی کمکتون کنه.

منم با دوستمون جناب safe and peace موافقم.واقعا همین که تقریبا تو کل بازی صدای زامبی ها می اومد خودش ترسناک بود
ترسناک تر از همه میدونید چی بود میگم بهتون
اگه یادتون باشه اویل 3 نمیسیس ممکن بود جاهای مختلف بیاد البته به نحوه بازی ما بستگی داشت به همین خاطر یه جاهایی بود که نمی دونستی میاد یا نه این خیلی حسه بدی بود .مخصوصا موقعی که نمیسیس میومد قبلش دو تا گزینه بود که آهنگ اومدن گزینه ها(صدای قلب) خیلی ترسناک بود.
دیگه حوصله ندارم بقیشو بگم وگرنه قبرستون و ...... هم هست.

انتخاب واقعا سخته!:d اون موقع ها که سنم کمتر بود واقعا از RE3 و Nemesis مخصوصا اولین باری که Nemesis رو میبینیم که Brad کشته میشه و فرار میکنیم به داخل ساختمون R.P.D (البته اکثرا باهاش میجنگیدم:d! مخصوصا که تو حالت Hard وقتی اونجا باهاش بجنگی بهت کیف مخصوص حمل First Aid Spray رو میده که واقعا لازمه!) میبینیم Nemesis به در میکوبه و صداش توی Hall میپیچه فوق العاده ترسناک بود برام:d از اون طرف RE2 هم خیلی ترسناک بود! مخصوصا اولین صحنه ی روبه رو شدن با Licker ! یا راهروهای تنگ R.P.D که وقتی از کنار پنجره ها رد میشدیم یهو زامبیها مارو میگرفتن!!!!
ولی Remake و Zero هم(مخصوصا Remake) به نظر من به خاطر اینکه گرافیکش بالاتر رفته بود نسبت به قدیمی ها محیط هاش خیلی طبیعی تر و ترسناک تر بود نسبت به اون ها! ( گرچه 2و3 از لحاظ اتمسفر و این چیزا کم ندارن نسبت به این ها)
ولی در کل با توجه به ویژگی هایی که گفتم بالا:d ! RE3 رو انتخاب میکنم!
یعنی واقعا ممکنه کسی پیدا بشه که به گزینه ی آخر رای بده؟!!!!!

هر چند تو هر فرومی که تاپیک RE باشه این نظر سنجی پیدا میشه؛ ولی این دفعه امیدوارم با توجه بهتوضیحاتی که پایین میدم به نتیجه‌ی مطلوب‌تری برسیم.

اول اینکه ترس و ترسیدن و انواعش متفاوته.

ترس ممکنه بر اثر اتفاق یک حادثه‌ای باشه. تو رزیدنت ایول میشه یهویی اومدن‌های نمسیس رو مثال زد.
ترس ممکنه روانی باشه. یعنی درست به درونیات انسان نفوذ کنه. تو این حالت اتمسفر نقش بسزایی داره. جالب اینجاست که ترس‌های حادثه‌ای خودشون در به شکل گرفتن یک اتمسفر ترسناک میتونن دخیل باشن.
اما کیفیت ترس میتونه متقاوت باشه و میتونه بسته به اعتقادات یک شخص در مورد همون مسئله، زیاد یا کم بشه. مثلا ارواح و موجودات فرا انسانی.
البته بسته به اتمسفر بازی صدا‌ها هم میتونن عامل ترس باشن. مثل سایلنت هیل. در بعضی خالت‌ها سکوت هم نوعی ترس به همرا خودش داره مثل RE: Remake
اما ماکسیمم ترس زمانی ایجاد میشه که شخص بتونه محیطی که در تلوزیون مشاهده میکنه رو تو ذهنش شبیه‌سازی کنه و بر پایه‌ی اون چیزی که میبینه از خودش واکنش نشون بده. اگر شخص به چنین درجه‌ای برسه ترس و درک کرده و شاید نرمال‌ترین صحنه‌ها هم واسش ترسناک باشه.

امیدوارم این راهنمایی کمکتون کنه.

احد جان متشکر.

خب پله پله .

اینم دوتا دیگه حمید جان از وسط بازی---اول شخصه---اولش هم لوگوی UBISOFT و CAPCOM میادش---فرم بازی های VALVE هستش (half life ,counter strike)
13197874761.jpg
13197874762.jpg
من خودمم نمیدونم این چیه!!!
اصلا توی لیست بازی های کپکام نیست!!!
خیلی عجیبه!!!

مرسی. خیلی گرافیکش افتضاحه. در حد IGI 1 هر بازی که اسمش و رزیدنت اویل و دو تا زامبی هم توش بزارن که رزیدنت اویل نیست.=)) الان اینو تو واقعا بازیم میکنی علی ؟ :-o

تو سال 2012 عرضه میشهو به احتمال زیاد 22 مارچ سالگرد 15 سالگی باشه

امسال 4 5 تا سالگرد 15 سالگی داشتیم افشین جریان چیه !

من فکر میکنم این یک ماد Half Life2 از موتور source هست، دقیقاً چیزی شبیه همونی که خودتون تریلرش رو گذاشته بودید، و از موتور بازی Fall Out 3 در ساختش استفاده شده بود.تریلرش رو قبلاً دیده بودم.

نه اون نیست. اینی که من لینکش و دادم هنوز بیرون نیومده .

و اما در مورد نظر سنجی . همونطور که قبلا 1000 بار گفتم و دیگه نیازی به توضیح نیست من به رزیدنت اویل ریمیک رای میدم. چرا ؟ چون تمام عناصر و المان هایی که باید در یک بازی رزیدنت اویل باشه داره. شاید بگین خب رزیدنت اویل 1 هم داره. خب رزیدنت اویل 1 هم جزو بهترین رزیدنت اویل ها هست که همونطور که میدونید چند تا فرق اساسی داره با ریمیک :

1- داستان رزیدنت اویل ریمیک کاملتر هست و تمام ابهامات رزیدنت اویل 1 رو برطرف میکنه از جمله سرنوشت لیزا ترور و ... , این رزیدنت اویل به عنوان رزیدنت اویل 1 اصلی شناخته میشه.

2- گرافیک بازی به طرز فوق العاده ای بیشتر شده و این باعث جذاب تر شدن بازی میشه.

3- به معما های بازی اضافه شده.

4- صداگذاری و آهنگ سازی بازی خیلی به ترسناک تر شدن بازی کمک کرده و همینطور صدای رعد و برق که وقتی تو امارت هستی شنیده میشه و باعث ترس بیشتری میشه.

5- همونطور گه افشین جان هم اشاره گرد اضافه شدن نوع خاصی از زامبی ها که سرعت زیادی دارند و دیرتر هم کشته میشن. و میتونن در ها رو بشکنن و بیان تو که تو رزیدنت اویل1 اوریجینال همچین چیزی نبوده. یعنی حتی پشت در های بسته هم امنیت نداری.

5.5- آتش زدن زامبی ها بعد از کشتنشون واسه اینکه تبدیل به کرایمسون نشن ترفند خیلی جالبی بود.

6- نحوه ی حمله زامبی ها و طرز گاز گرفتنشون تو هیچ رزیدنت اویلی دیده نشده تا حالا. واقعا به طرز وحشتناکی گاز میگیرن.

اینا دلایل من بود که اینو به عنوان ترسناک ترین رزیدنت اویل انتخاب کردم.

1,439,026

افشین جون منم از خدامه سورپرایز در مورد دمنیشن باشه ولی نیست.:(

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or